Invited groups |
2015SCSDB Eye Opener - South Carolina School for the Deaf and the Blind 2015 Results - Eye Opener
Published by
Website:Click here Results by: Timing Inc. Eye Opener 2015
Spartanburg, South Carolina
September 4 & 5, 2014
Results compiled by Event Timing Solutions, www.timinginc.com
Race Timing | Event Management | Marketing | Consulting | Promoting
Event Timing Solutions, LLC Copyright and Disclaimer © 2015
********** Championship Boys 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Dylan Shamburger M 11 West Henderson 16:34.15
2 Noah Graham M 11 Brevard 16:42.06
3 Joseph Wilson M 10 Carolina Homeschool Cougar 16:51.41
4 Jonathan Keller M 12 Gaffney High School 16:53.94
5 Michael Burgess M 9 Stbg Christian Academy 16:56.58
6 Duncan Wright M 12 Belton-Honea Path 17:06.93
7 William Barnett M 11 Travelers Rest 17:07.26
8 Layton Gwinn M 11 Aiken 17:07.31
9 Spencer Barnes M 10 William A Hough 17:17.44
10 Josh Moore M 11 Powdersville Hs 17:26.64
11 James Dorris M 12 Asheville Trailblazers 17:26.68
12 David McKeel M 11 Aiken 17:27.47
13 Daniel Urquieta M 11 Morristown West High Schoo 17:27.70
14 Jared Keller M 10 Gaffney High School 17:31.17
15 Ulises Jardon M 12 William A Hough 17:31.58
16 Walker Cullen M 12 Christ Church 17:33.93
17 Andrew Burgess M 10 West Rowan 17:35.97
18 Ben Baumgardner M 11 Greenville 17:36.17
19 Matthew Mendelsohn M 11 Shannon Forest Christian 17:39.39
20 Michael Sia M 12 Morristown West High Schoo 17:45.40
21 Michael Spearman M 11 West Oak 17:47.56
22 Ewan Hynes M 11 William A Hough 17:49.09
23 Carlos Hernandez M 12 Mid-Carolina 17:49.97
24 Andrew Lamberson M 11 Ac Flora 17:50.94
25 Coen Roberts M 8 Greer 17:52.05
26 Quinn Wilson M 12 Hillcrest 17:52.91
27 MacLaine Conti M 12 Hillcrest 17:53.01
28 Jarod Connell M 10 West Henderson 17:53.57
29 Noah Bridges M 12 Gaffney High School 17:55.98
30 Thomas Riordan M 12 Landrum 17:56.86
31 Clay Knight M 10 Landrum 17:58.48
32 Dric Hatton M 12 Palmetto 18:02.42
33 Thomas Bruefach M 10 Independence High School 18:02.67
34 Austin Lane M 9 Blue Ridge 18:02.78
35 Zach Marti M 12 William A Hough 18:03.21
36 Worth Gentry M 12 Christ Church 18:03.39
37 Noland Charles M 11 Independence High School 18:04.84
38 Ben Ebert M 10 William A Hough 18:05.15
39 Matthew Burgess M 11 Stbg Christian Academy 18:06.50
40 Luke Horne M 12 Shannon Forest Christian 18:09.12
41 Daniel Hurren M 10 Broome 18:10.88
42 Conner Phillis M 12 Walhalla 18:11.26
43 Chandler Sprouse M 11 Clinton 18:12.39
44 Kiernan Gordon M 12 Walhalla 18:13.21
45 Antwan Clark M 11 Laurens 18:13.25
46 Matt Alfers M 12 William A Hough 18:13.39
47 Yanni Koutsioukis M 12 Greenville Tech Charter 18:14.63
48 Blair Bijeau M 12 Woodruff 18:17.14
49 Daniel Carlisle M 12 Aiken 18:17.59
50 Brinton Leidy M 9 Carolina Homeschool Cougar 18:17.92
51 Josh Mundy M 10 Aiken 18:19.10
52 Michael Anton M 12 West Rowan 18:20.27
53 Jacob Holcombe M 10 Walhalla 18:20.49
54 Maddox Wilkinson M 12 Waccamaw 18:20.54
55 Perrin Jones M 9 Waccamaw 18:21.10
56 Barrett Broome M 9 Blue Ridge 18:21.50
57 Seth Corey M 10 Greer Middle College Chart 18:22.01
58 Blaine Metcalf M 10 Morristown West High Schoo 18:23.03
59 Jesus Pacheco M 9 Morristown West High Schoo 18:24.01
60 Mismeh Balawi M 8 Liberty 18:24.79
61 Christian Hernandez M 10 Hillcrest 18:25.75
62 Alex Matlis-Lee M 11 Wren 18:26.12
63 Jack Moody M 10 Waccamaw 18:27.68
64 Braxten Logan M 12 Gaffney High School 18:27.75
65 Kyle Gilmore M 11 Landrum 18:28.32
66 Berndt Anderson M 9 Waccamaw 18:29.44
67 Jace Roy M 11 William A Hough 18:32.43
68 Jacob Hudson M 11 Greer Middle College Chart 18:32.77
69 Devin Srivastava M 11 Spartanburg Day School 18:34.12
70 Cameron Butler M 11 West Rowan 18:34.58
71 Robert Christie M 10 Landrum 18:35.89
72 Corentin Serbource M 9 Greer Middle College Chart 18:36.72
73 Dylan Leatherwood M 12 Woodruff 18:37.96
74 Will Dolven M 10 Christ Church 18:37.98
75 Johnathan Cox M 10 Westside 18:38.78
76 Joseph Ward M 12 West Rowan 18:40.72
77 Oscar Bautista M 10 West Rowan 18:41.30
78 Josh Hunt M 9 Wren 18:42.11
79 Riley Dixon M 11 Wren 18:42.28
80 Jared Demass M 11 Aiken 18:43.40
81 Brandan Naef M 11 West Henderson 18:44.38
82 Adam Rice M 11 Easley 18:44.40
83 Rett Foust M 9 Spartanburg Day School 18:45.08
84 Logan Childs M 11 Travelers Rest 18:45.28
85 Robert Gibson M 11 Independence High School 18:45.97
86 Nathan Akerhielm M 11 Christ Church 18:46.28
87 Ian Seal M 11 Morristown West High Schoo 18:46.99
88 Ryan Haas M 10 Morristown West High Schoo 18:47.47
89 William Dennis M 10 Independence High School 18:48.47
90 Reid Hendrix M 9 William A Hough 18:49.43
91 Harrison Hodge M 10 Landrum 18:49.91
92 Jeremy Green M 12 Waccamaw 18:50.84
93 Andrew Spearman M 8 West Oak 18:51.89
94 Enrique Caballero M 12 Independence High School 18:52.05
95 Scott Rowe M 12 Landrum 18:52.53
96 Daniel Mills M 11 Easley 18:55.05
97 Daniel Negrete M 11 Gaffney High School 18:56.24
98 Cooper Schell M 10 Greer Middle College Chart 18:56.36
99 Kaden Dirks M 10 West Henderson 18:57.22
100 Tristan Cooley M 9 Powdersville Hs 18:57.99
101 Nikolas Stojkovski M 9 Walhalla 18:58.68
102 Cade Harrill M 11 West Rowan 18:59.04
103 Jared Keklak M 9 Aiken 18:59.04
104 Steven Taylor M 11 Aiken 18:59.64
105 Chase Keller M 11 Hillcrest 19:00.42
106 Cody Greer M 11 Spartanburg Day School 19:00.57
107 Cody Hall M 10 Westside 19:01.27
108 Jordan Scoval M 11 Greenville 19:01.96
109 Harrison Grant M 11 Palmetto 19:03.09
110 James Davis M 10 Ac Flora 19:03.25
111 Jay Roberts M 9 Greer 19:03.64
112 Will Coye M 9 Brevard 19:05.10
113 William Daniels M 9 Waccamaw 19:05.23
114 John Halasz M 12 Ac Flora 19:06.00
115 Will Bearden M 9 Palmetto 19:06.64
116 Reid Demass M 12 Aiken 19:06.66
117 Blake Butler M 11 Landrum 19:06.94
118 Luke Hager M 10 West Rowan 19:07.71
119 Houston Osborne M 11 Greer 19:08.32
120 Trenton Pate M 11 Westside 19:08.39
121 Kimani Mungai M 12 Brashier Middle College 19:09.07
122 David Chen M 11 Augusta Prep Hs 19:10.09
123 Hamp Burnside M 12 Augusta Prep Hs 19:10.84
124 Ryan Kavanaugh M 12 South Mecklenburg High 19:11.40
125 Trey Matthews M 11 Wren 19:12.11
126 Luis Hernandez M 9 Morristown West High Schoo 19:12.13
127 Ryan Hofmann M 12 Greer Middle College Chart 19:12.67
128 Corey Burdette M 11 Palmetto 19:13.11
129 Connor Smith M 11 Morristown West High Schoo 19:13.74
130 Elijah Johnson M 11 Travelers Rest 19:14.48
131 Reid Geary M 12 Gaffney High School 19:14.64
132 Nathan Zauner M 11 West Rowan 19:14.79
133 Zach Hiott M 10 Hillcrest 19:15.54
134 Layton Butler M 9 West Rowan 19:15.58
135 Colby Sousa M 12 West Henderson 19:15.66
136 Donovan Benson M 12 Clinton 19:17.95
137 Jacob Palmer M 12 Brashier Middle College 19:18.06
138 Matt MacLeod M 12 Waccamaw 19:18.10
139 Trip Crowley M 11 Brashier Middle College 19:18.81
140 Max Schang M 11 Morristown West High Schoo 19:20.00
141 Alex Freedman M 12 Spartanburg Day School 19:20.11
142 Tommy Pearson M 10 Chesnee 19:20.17
143 Luis Teolino M 12 Mid-Carolina 19:21.93
144 Mike Fowler M 12 Clinton 19:23.09
145 Jacob Martin M 12 Gaffney High School 19:23.42
146 Nathan Brown M 12 East Henderson High 19:23.81
147 Craig Farr M 12 Easley 19:24.13
148 Brandon Mabry M 11 Gaffney High School 19:25.19
149 Jared Laferty M 9 William A Hough 19:26.30
150 James Morton M 8 Christ Church 19:26.42
151 Asa Smith M 11 Wren 19:26.72
152 William Tate M 10 Hillcrest 19:27.15
153 Sam Blackwell M 9 Landrum 19:27.74
154 Jerrod Timmons M 12 Carolina Homeschool Cougar 19:27.98
155 Austin Sumeral M 10 Tamassee-Salem 19:28.46
156 Christian Dunn M 11 Greer Middle College Chart 19:28.63
157 Noah Schoenacher M 9 Brevard 19:28.67
158 Micah Broome M 11 Greer Middle College Chart 19:28.88
159 Robert Buffington M 8 Waccamaw 19:29.19
160 Nick Blevins M 12 East Henderson High 19:29.25
161 Alex McKeel M 10 Aiken 19:30.75
162 Sam McDonald M 11 Greenville 19:30.89
163 Chay Denne M 10 Greer Middle College Chart 19:31.11
164 Jon Hopkins M 7 Walhalla 19:31.91
165 Collin Bertram M 9 Augusta Prep Hs 19:32.14
166 Joshua Bridges M 9 Gaffney High School 19:33.43
167 Derek Hofmann M 10 Greer Middle College Chart 19:33.73
168 Dennis Compton M 9 Walhalla 19:34.29
169 Ben Moore M 11 Hillcrest 19:35.39
170 Drew Winn M 12 East Henderson High 19:35.50
171 Silas Phillips M 8 Landrum 19:36.36
172 Micah Feinstein M 11 Ac Flora 19:36.77
173 Aidan Frank M 10 Aiken 19:37.00
174 Jaylon Irby M 12 Southside High School 19:37.07
175 Yancy Killian M 11 Landrum 19:37.88
176 James Burnette M 11 West Henderson 19:38.50
177 Brink Boone M 12 Wren 19:39.53
178 Robert Lyon M 9 Spartanburg Day School 19:40.43
179 Ascension Ocampo-Rios M 9 Chesnee 19:42.52
180 Matt Elvington M 10 South Mecklenburg High 19:44.00
181 Justin Eisentrout M 11 Morristown West High Schoo 19:45.41
182 Will Trone M 10 Brashier Middle College 19:45.94
183 Talon Gromek M 10 East Henderson High 19:46.84
184 Cameron Matthews M 11 Powdersville Hs 19:47.03
185 Chase Gagnon M 11 Walhalla 19:48.04
186 Ryan Raab M 8 Walhalla 19:49.92
187 Ryan Kowalski M 12 Walhalla 19:50.13
188 Zane Dunn M 9 Palmetto 19:50.49
189 Konner Palacios M 11 Wren 19:50.74
190 Akridge Josiah M 8 Walhalla 19:51.25
191 Freddy Matney M 11 Wren 19:51.72
192 Thomas Waldo M 9 West Rowan 19:51.86
193 Luke Hines M 9 Southlake Christian Academ 19:53.22
194 Noah McCutcheon M 11 Union 19:53.49
195 Alex Whitten M 10 Greenville 19:55.40
196 Merritt Green M 10 Belton-Honea Path 19:55.63
197 Gio Cox M 9 South Mecklenburg High 19:55.91
198 Jonathan Hines M 10 Emerald 19:57.09
199 Drew Arnold M 11 Woodruff 19:57.51
200 Zach O'Bryan M 9 Southlake Christian Academ 19:57.90
201 Julian Assele M 12 Emerald 19:58.40
202 Riley Thome M 9 Greenville Tech Charter 19:58.68
203 Blake Medford M 8 Wren 19:59.43
204 Asa Davis M 8 Spartanburg Day School 20:00.18
205 Anthony Ramirez M 9 Spartanburg Day School 20:01.66
206 Jacob Gordon M 10 Hillcrest 20:03.04
207 Chandler McCarl M 11 Greenville 20:04.57
208 Jordan Griffiths M 10 Greer 20:05.83
209 Carlton Lee M 12 Westside 20:06.06
210 Kenneth Merritt M 11 West Henderson 20:06.23
211 Nickolas Jackson M 11 West Henderson 20:06.26
212 Phillip Sellers M 10 South Mecklenburg High 20:06.59
213 Dylan Hawkins M 10 South Mecklenburg High 20:06.62
214 Blake Dickerson M 10 Belton-Honea Path 20:06.66
215 Adam Balawi M 9 Liberty 20:06.92
216 Jordan Barksdale M 12 Hopewell 20:08.15
217 James Crowley M 10 Brashier Middle College 20:08.48
218 Branden Hill M 12 Fox Creek High School 20:09.04
219 Leonel Morales M 10 Woodruff 20:09.05
220 Chris Littlefield M 10 Blue Ridge 20:09.41
221 Cooper Hannah M 9 Spartanburg Day School 20:10.28
222 Zack Spindler M 8 Blue Ridge 20:10.90
223 Lukas McClamrock M 11 Ac Flora 20:11.12
224 Cody McCahill M 11 William A Hough 20:11.30
225 Joseph Ferguson M 12 Palmetto 20:11.57
226 Javon Marcano M 11 Ac Flora 20:11.96
227 Dylan Sneed M 11 Westside 20:12.02
228 Cameron Brothers M 10 West Henderson 20:13.43
229 Jameson Edwards M 10 Stbg Christian Academy 20:13.50
230 Forest Acuff M 11 Ac Flora 20:14.21
231 Jacob Scudder M 9 Greer 20:14.42
232 Bennett Stover M 9 Waccamaw 20:14.46
233 Austin Roberts M 7 Palmetto 20:15.18
234 Tommy Tramaglia M 9 Greer 20:15.83
235 Jordan Morrow M 11 Travelers Rest 20:16.48
236 Noah Owenby M 10 Chapman 20:16.63
237 Cal Finley M 8 Liberty 20:17.22
238 Riley Augustine M 8 Travelers Rest 20:17.70
239 Ben Slimmer M 12 Emerald 20:18.01
240 Tomson Nystrom M 10 South Mecklenburg High 20:18.37
241 Skye Fuller M 12 Southside High School 20:19.41
242 Alexander Unterzaucher M 12 Greenville 20:19.82
243 Keegan Edge M 9 East Henderson High 20:22.11
244 Daniel Wingard M 12 Ac Flora 20:24.18
245 Sam Freedman M 10 Spartanburg Day School 20:24.92
246 Thomas Gasque M 10 Shannon Forest Christian 20:26.29
247 Ryan Coon M 12 Hopewell 20:27.45
248 Ryan Berrios M 10 Christ Church 20:29.10
249 Walker Ramseur M 9 Greenville 20:30.67
250 Jayson Dickinson M 12 Independence High School 20:31.58
251 Logan Burroughs M 12 East Henderson High 20:32.36
252 Charlie Ramey M 11 Woodruff 20:33.27
253 Avery Morris M 7 Stbg Christian Academy 20:34.12
254 Toby Foster M 8 Travelers Rest 20:35.09
255 Logan Stein M 10 Easley 20:35.20
256 Matthew Schilling M 9 Easley 20:36.12
257 Liam Roeth M 10 South Mecklenburg High 20:36.53
258 Alex Whisnant M 11 Greenville Tech Charter 20:39.43
259 Daniel Postich M 11 Brashier Middle College 20:40.88
260 Dalton Hopper M 10 Gaffney High School 20:41.67
261 Bennett Traylor M 12 Greenville Tech Charter 20:43.20
262 Luke Ragin M 12 Clinton 20:45.21
263 Harris Rodgers M 11 Ac Flora 20:46.22
264 Colton Hunter M 12 Palmetto 20:47.10
265 Andrew Skowronski M 10 Chapman 20:47.60
266 Noah May M 10 Shannon Forest Christian 20:48.89
267 Oliver Chartock M 11 Ac Flora 20:49.47
268 Jackson Hanraham M 10 Independence High School 20:49.50
269 Job Simon M 9 Emerald 20:49.67
270 Corrie McCoy M 11 Emerald 20:49.84
271 Renn Brissey M 10 Westside 20:51.70
272 Bishop Richardson M 9 Spartanburg Day School 20:53.59
273 Will Sanchelli M 9 Christ Church 20:54.03
274 Jared Fens M 10 Greenville Tech Charter 20:55.86
275 Mack Stancil M 9 Broome 20:57.48
276 Parker Thieme M 9 Travelers Rest 20:58.90
277 Keenan Jones M 12 Laurens 21:00.04
278 Jake Weber M 10 Brashier Middle College 21:00.23
279 Vitally Rantsevich M 12 Chapman 21:00.78
280 Caleb Moseley M 12 Upstate Homeschool Co-Op 21:01.65
281 Lorenzo Ocampo-Rios M 7 Chesnee 21:01.72
282 Thomas Carter M 12 Southlake Christian Academ 21:01.85
283 Logan Roach M 10 Brashier Middle College 21:02.21
284 Dylan Wright M 9 Stbg Christian Academy 21:02.73
285 Mong Thao M 11 Broome 21:03.72
286 Christian Newton M 11 Chesnee 21:04.03
287 Trey Switzer M 10 Woodruff 21:06.04
288 Lane Adair M 10 Asheville Trailblazers 21:07.07
289 Seth Baugh M 9 Stbg Christian Academy 21:08.36
290 Vitgelm Levkovets M 10 Broome 21:10.17
291 Corey Jackson M 11 West Oak 21:10.43
292 Cameron Smith M 10 Independence High School 21:10.45
293 Jackson Junkins M 10 Waccamaw 21:10.79
294 Seth Workman M 8 Woodruff 21:11.50
295 Sawyer Marchman M 10 Belton-Honea Path 21:12.65
296 Dillon Earls M 10 Union 21:13.18
297 Seth Snyder M 10 Christ Church 21:13.40
298 Konnor Harris M 9 Chapman 21:13.98
299 Tristian Correll M 9 Stbg Christian Academy 21:15.98
300 Julian Martin M 10 Independence High School 21:17.47
301 Connor Turner M 11 Augusta Prep Hs 21:17.62
302 Jaren Law M 10 Southlake Christian Academ 21:19.01
303 Will Arndt M 9 Brashier Middle College 21:20.80
304 Michael Ganner M 10 Westside 21:21.53
305 Ezekial Gutierrez M 11 Southside High School 21:21.94
306 Dalton Lott M 9 Augusta Prep Hs 21:24.19
307 Ray Morrison M 12 South Mecklenburg High 21:24.21
308 Blake Reynolds M 11 Travelers Rest 21:24.27
309 Grayson Osborne M 10 Greer 21:24.44
310 Justin Courter M 9 Southlake Christian Academ 21:25.93
311 Hayden Boatwright M 8 Belton-Honea Path 21:26.14
312 Orin Patterson M 10 Laurens 21:26.29
313 Seth Evans M 6 Carolina Homeschool Cougar 21:27.39
314 Nick Waggoner M 10 Easley 21:28.94
315 Bailey Moses M 11 Brashier Middle College 21:31.16
316 William Scott M 10 Clinton 21:32.46
317 Zach Irick M 12 Powdersville Hs 21:33.56
318 Mack Dorris M 9 Asheville Trailblazers 21:35.75
319 Dylan Miller M 12 West Oak 21:37.25
320 Moses Talbert M 11 Fox Creek High School 21:37.83
321 Caleb Newton M 12 Woodruff 21:38.60
322 Alex Giglotti M 11 Greer Middle College Chart 21:39.30
323 Noah Blackwell M 7 Chesnee 21:39.56
324 Alejandro Gonzalez M 12 Southside High School 21:44.36
325 Austin Hendricks M 9 Tamassee-Salem 21:46.57
326 Claudio Davila M 12 Southside High School 21:47.01
327 Caelen Holcombe M 12 Upstate Homeschool Co-Op 21:48.24
328 Jared Kilton M 12 Easley 21:49.09
329 Joel Calderon M 11 Greenville 21:50.03
330 Mitchell Abernathy M 10 Southlake Christian Academ 21:53.44
331 Chris Mumblow M 12 Belton-Honea Path 21:58.40
332 Kyle Clark M 9 Wren 21:59.23
333 Hampton Schlock M 11 West Oak 21:59.78
334 Drew Jacobs M 9 West Oak 22:00.67
335 Justin Nobles M 10 Clinton 22:04.20
336 Andrew Byrne M 9 Palmetto 22:04.61
337 Austin Shealy M 8 Blue Ridge 22:05.17
338 Natham Jackson M 10 Independence High School 22:05.86
339 Tanner Willis M 8 Westside 22:07.87
340 Jackson Mackenzie M 7 Greenville 22:13.47
341 Jerod Tew M 11 Fox Creek High School 22:13.95
342 Noah Lee M 7 Broome 22:15.66
343 Chase Wheeler M 9 Shannon Forest Christian 22:15.93
344 Levi Martin M 10 Belton-Honea Path 22:17.25
345 Bomiah Dodd M 10 Upstate Homeschool Co-Op 22:17.99
346 Gavin Kiley M 9 Clinton 22:19.15
347 Mac Burns M 9 Augusta Prep Hs 22:20.27
348 Joseph Castillo M 11 Emerald 22:20.84
349 Cameron Tate M 11 West Oak 22:21.05
350 Peyton Lawter M 10 Chesnee 22:25.52
351 Jacob Hensley M 9 Palmetto 22:26.59
352 James Gill M 9 Greenville Tech Charter 22:27.77
353 Akim Koutsioukis M 10 Greenville Tech Charter 22:28.66
354 Matthew Spears M 11 Chapman 22:30.22
355 Ethan Turner M 9 Augusta Prep Hs 22:30.99
356 Jacob Lewis M 11 Belton-Honea Path 22:36.29
357 Griffin Fuller M 9 Clinton 22:38.31
358 Kyler Grotz M 9 Augusta Prep Hs 22:40.34
359 Jordan Lawson M 9 Union 22:43.02
360 Matthew Norris M 11 Laurens 22:45.81
361 John Tarasidis M 12 Emerald 22:45.90
362 Carson Sparks M 9 Broome 22:48.54
363 Neil Davda M 12 Southside High School 22:50.62
364 Alex Hasselgrave M 9 Upstate Homeschool Co-Op 22:52.75
365 Austin Hilt M 7 Carolina Homeschool Cougar 22:53.61
366 Bailey Thomason M 11 Woodruff 22:53.75
367 Carter Rhodes M 11 Emerald 22:54.81
368 Lawrence Gojda M 11 Fox Creek High School 22:55.64
369 Paul Wilson M 9 West Oak 22:58.95
370 Luke Kurfman M 11 Upstate Homeschool Co-Op 23:00.00
371 Noah Skowronski M 9 Chapman 23:03.48
372 Jon Fens M 8 Shannon Forest Christian 23:04.91
373 Sam Boyd M 9 Emerald 23:07.19
374 Ned Horton M 8 Shannon Forest Christian 23:07.38
375 Bryson Reese M 10 Fox Creek High School 23:10.72
376 Ford Thomas M 8 Chesnee 23:12.09
377 Carter Maner M 9 Southlake Christian Academ 23:13.55
378 Juan Vazquez M 12 Laurens 23:14.66
379 Mason Hand M 9 Blue Ridge 23:14.77
380 Michael Burry M 12 Liberty 23:16.22
381 Matthew White M 10 South Mecklenburg High 23:16.97
382 Benjamin Bakos M 9 Upstate Homeschool Co-Op 23:20.83
383 Seth Yep M 10 Chapman 23:27.68
384 Harrison Price M 8 Belton-Honea Path 23:31.84
385 Alex Hargis M 9 Brevard 23:41.15
386 Kade Sivers M 8 Carolina Homeschool Cougar 23:45.71
387 Seth Brewington M 11 Clinton 23:48.87
388 Jakob Lawson M 9 Union 23:52.15
389 John-Mark Pettit M 10 Broome 23:56.85
390 Kaleb Craig M 6 Shannon Forest Christian 24:05.88
391 Aiden O'Donnell M 7 Carolina Homeschool Cougar 24:12.74
392 Griffin Medford M 11 Emerald 24:20.59
393 Ryan Durham M 9 Union 24:24.64
394 Connor James M 10 Hopewell 24:29.46
395 Sebastian Kirkland M 10 Union 24:35.12
396 Ronak Malde M 10 Southside High School 24:39.59
397 Caleb Coxey M 9 Chesnee 24:46.03
398 Curtis Stacey M 9 Chesnee 24:53.36
399 Zach Seiter M 9 Shannon Forest Christian 25:01.93
400 Joe Biediger M 10 Greenville Tech Charter 25:04.95
401 Luke Sanchez M 12 Laurens 25:05.67
402 Noah Housman M 10 Brevard 25:15.66
403 Joseph Homyer M 12 Fox Creek High School 25:17.09
404 Daniel Luedeman M 9 Chesnee 25:19.91
405 Tybee Yep M 9 Chapman 25:20.00
406 Shayne Householder M 11 Hopewell 25:26.27
407 Drew Reep M 9 Powdersville Hs 25:32.19
408 Kyle Wilson M 10 Chapman 25:41.12
409 Zavier Patterson M 12 Laurens 26:11.09
410 David Hammett M 12 Shannon Forest Christian 26:13.87
411 Andrew Samenko M 11 Chapman 26:50.37
412 Grant Berry M 9 Union 27:00.42
413 Gregory Mishio M 7 Tamassee-Salem 28:59.75
414 Joey Dacosta M 8 Tamassee-Salem 29:48.95
415 Avery Li-A-Ping M 10 Hopewell 32:39.56
416 Robert Halman M 7 Tamassee-Salem 32:50.43
417 Jacob Lee M 10 Liberty 34:50.03
418 Seth Scruggs M 11 Liberty 35:25.92
********** Championship Girls 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Paige McKinney F 12 William A Hough 19:17.04
2 Susannah Cate F 12 Ac Flora 19:26.44
3 Morgan Summey F 9 Greer Middle College Chart 19:32.75
4 Amelia Jones F 12 Waccamaw 19:46.89
5 Malea Smith F 11 William A Hough 19:47.73
6 Audrey Keen F 11 Hopewell 19:48.93
7 Lanie Jo Knight F 10 Rock Hill 19:59.90
8 Eliza Witherspoon F 11 Brevard 20:02.69
9 Jamie Holodak F 10 Augusta Prep Hs 20:08.85
10 Camille Martin F 12 Independence High School 20:12.22
11 Molly Joseph F 9 Augusta Prep Hs 20:23.31
12 Alice Magnani F 10 South Mecklenburg High 20:25.21
13 Aysia Cooper F 11 Greer Middle College Chart 20:26.48
14 Lauren Brodauf F 11 William A Hough 20:30.00
15 Ava Findley F 10 Brevard 20:35.45
16 Naomi Cartier F 12 Asheville High 20:37.38
17 Izzy Hastings F 10 South Mecklenburg High 20:46.87
18 Morgan Roberts F 8 Palmetto 20:49.88
19 Ashtyn Smith F 10 William A Hough 21:01.17
20 Hanan Balawi F 12 Liberty 21:02.32
21 Haley Fulton F 12 Ac Flora 21:03.13
22 Hunter Benson F 9 Clinton 21:05.10
23 Hannah Beach F 11 Palmetto 21:07.10
24 Madison Crumley F 8 Palmetto 21:18.49
25 Josie Heglar F 12 West Rowan 21:19.67
26 Briley Arnold F 10 Waccamaw 21:20.76
27 Lane Hays F 12 South Mecklenburg High 21:27.12
28 Sarah Taylor F 10 Byrnes 21:28.18
29 Elise Matthews F 8 Wren 21:32.18
30 Mary Abbott F 10 Walhalla 21:33.37
31 Grace Furman F 11 Landrum 21:33.71
32 Allie Griffith F 9 Wren 21:34.31
33 Audrey Kayser F 10 Asheville High 21:34.90
34 Sarah Beth Barker F 10 Wren 21:36.74
35 Caroline Wills F 9 William A Hough 21:42.15
36 Abbey Linder F 9 Rock Hill 21:45.30
37 Lilly Blankenship F 11 East Henderson High 21:48.51
38 Leah Trusty F 8 Blue Ridge 21:48.58
39 Mary Butler Despain F 11 Waccamaw 21:48.66
40 Abby Thorsland F 7 Walhalla 21:49.95
41 Hagan Wilson F 8 Wren 21:51.44
42 Emily Callahan F 9 Blue Ridge 21:51.55
43 Caroline Rinehardt F 11 Hopewell 21:57.18
44 Regan Dennis F 12 Independence High School 21:57.95
45 Bella Zimmerman F 9 William A Hough 22:00.00
46 Olvia Esselman F 10 South Aiken 22:00.09
47 Cameron Stuart F 10 Rock Hill 22:02.82
48 Emily Loman F 10 Ac Flora 22:04.28
49 Maggie Rhodes F 7 Woodruff 22:06.17
50 Anne Crowley F 10 Brashier Middle College 22:09.44
51 Aubrey Patterson F 8 Gaffney High School 22:10.67
52 Olivia Panasko F 9 Wren 22:11.96
53 Ava Freeman F 9 Asheville High 22:13.59
54 Casey Wilson F 12 Brashier Middle College 22:14.60
55 Claudia Nix F 11 Travelers Rest 22:15.76
56 Katherine Cruz F 12 Greenville 22:15.91
57 Reilly Lambert F 9 Independence High School 22:16.07
58 Alex Lavore F 10 Wren 22:16.65
59 Elizabeth McCallion F 12 Woodruff 22:19.93
60 Savannah Rex F 8 Walhalla 22:20.98
61 Jamie Kemp F 12 Greer Middle College Chart 22:24.02
62 Lauren Kilby F 10 West Henderson 22:24.78
63 Lydia Gambrell F 11 Powdersville Hs 22:26.28
64 Emily Hamel F 11 Asheville High 22:26.47
65 Savannah Lamb F 12 Independence High School 22:28.69
66 Grace Valentine F 10 Landrum 22:29.73
67 Julia Smith F 10 Brevard 22:32.62
68 Olivia Rish F 11 Palmetto 22:35.58
69 Savannah Fields F 9 Palmetto 22:37.60
70 Samantha Kelley F 8 Waccamaw 22:38.00
71 Lillie Siniard F 9 Brevard 22:38.56
72 Gisela Avila-Zea F 11 Palmetto 22:39.79
73 Jocie Morrow F 8 Travelers Rest 22:40.62
74 Sara Raintree F 10 Brevard 22:41.09
75 Allison McCauley F 7 Palmetto 22:43.21
76 Madeline Francke F 10 Waccamaw 22:43.70
77 Olivia Hogan F 12 West Henderson 22:45.65
78 Ali Orme F 9 Rock Hill 22:46.32
79 Josie Hicks F 11 South Mecklenburg High 22:47.24
80 Emmie Kendrick F 10 Asheville High 22:47.70
81 Dargan Lapointe F 10 Greenville 22:50.71
82 Noemi Gutierrez F 11 Southside High School 22:52.65
83 Hannah Houston F 11 Greer Middle College Chart 22:53.58
84 Maddie Torres F 11 Ac Flora 22:54.40
85 Ashley Blanton F 9 Landrum 22:54.56
86 Rachael Witner F 12 South Mecklenburg High 22:55.32
87 Ashlyn Bishop F 11 Broome 22:55.76
88 Maya Keefer F 11 Asheville High 22:57.19
89 Keena Kabir F 7 Landrum 22:57.30
90 Marley Dickson F 9 Landrum 22:58.04
91 Chloe Keener F 10 West Henderson 22:58.21
92 Maddie Dentler F 10 Greer Middle College Chart 22:58.59
93 Mary Laurel Patrick F 10 Greenville 22:59.03
94 Victoria Ballard F 11 Southlake Christian Academ 22:59.69
95 Rose Whitt F 8 Emerald 23:05.21
96 Margo Schriver F 8 Byrnes 23:05.30
97 Sarah Sandell F 9 South Mecklenburg High 23:06.07
98 Lucy Gorman F 9 South Mecklenburg High 23:07.02
99 Emily Hogue F 10 Ac Flora 23:07.15
100 Victoria Navaroli F 9 South Mecklenburg High 23:07.20
101 Jamie Connelly F 11 Landrum 23:08.72
102 Riley Axe F 11 Hopewell 23:08.89
103 Amber Froemel F 9 Chesnee 23:09.86
104 Sydney Dentler F 7 Blue Ridge 23:11.52
105 Rebekah Johnstone F 10 Greer Middle College Chart 23:12.30
106 Maddie Huffstetler F 8 Mid-Carolina 23:13.90
107 Mackenzi Moore F 12 Independence High School 23:16.74
108 Emily Arenas F 7 Walhalla 23:18.92
109 Anna Dunn F 8 Travelers Rest 23:20.83
110 Kendal Kipper F 12 Christ Church 23:22.00
111 Liana Snyder F 11 Christ Church 23:22.71
112 Mackenzie Roberts F 10 Palmetto 23:23.50
113 Madison Millwood F 11 Gaffney High School 23:24.51
114 Alexa Patel F 8 Hillcrest 23:25.80
115 Raigan Owen F 9 Easley 23:26.29
116 Annie-Lee Bouwkamp F 11 Landrum 23:28.63
117 Laura Quarterman F 12 Christ Church 23:30.99
118 Jetta Turner F 9 Broome 23:31.63
119 Brieanna Owens F 12 West Rowan 23:32.09
120 Karley Bates F 11 Southlake Christian Academ 23:32.71
121 Kate Pagano F 10 Asheville High 23:33.88
122 Nicole Aswell F 9 Southlake Christian Academ 23:34.39
123 Jade Baldwin F 12 East Henderson High 23:34.78
124 Bailey Butler F 8 Landrum 23:35.40
125 Faith Haynes F 9 Chesnee 23:36.13
126 Rylee Allison F 9 Waccamaw 23:36.59
127 Delayne Nickles F 12 Shannon Forest Christian 23:38.73
128 Emily Wood F 11 Belton-Honea Path 23:38.87
129 Ellie Toler F 8 Spartanburg Day School 23:39.11
130 Jamie Bennett F 11 Greer Middle College Chart 23:39.12
131 Carleigh Newman F 12 Greenville 23:40.60
132 Kendall Alford F 12 Rock Hill 23:44.85
133 Emma Smith F 9 Hopewell 23:45.36
134 Alli Land F 9 Palmetto 23:45.42
135 Chelsea Alford F 12 Rock Hill 23:46.58
136 Brawnwyn Koellner F 10 White Knoll 23:48.51
137 Caroline Daniels F 8 Waccamaw 23:49.12
138 Lillian Eddy F 10 Waccamaw 23:49.87
139 Mariah Simmons F 10 White Knoll 23:50.28
140 Lilly Riley F 11 Ac Flora 23:50.41
141 Rya Bohmer F 7 Byrnes 23:50.79
142 Maxine Blech F 10 Christ Church 23:50.90
143 Haley Thackston F 11 Byrnes 23:51.03
144 Catey Rithianos F 11 Rock Hill 23:51.24
145 Hannah Grace Hall F 11 Byrnes 23:51.24
146 Brittany Williams F 12 Travelers Rest 23:52.82
147 Kenya De Leon F 11 Emerald 23:56.37
148 Valerie Phillips F 9 Hillcrest 23:59.32
149 Kenslee Padgett F 11 Landrum 24:01.00
150 Emma Arnold F 10 Shannon Forest Christian 24:01.04
151 Emily Helms F 11 Greenville Tech Charter 24:01.44
152 Makayla Plummer F 12 Westside 24:01.77
153 Rachel Cron F 12 Brashier Middle College 24:02.94
154 Eppie Huffman F 11 Ac Flora 24:03.90
155 London Scully F 9 Waccamaw 24:04.61
156 Emily Cate F 12 Ac Flora 24:06.41
157 Maci Burress F 11 Shannon Forest Christian 24:06.67
158 Tolli McWhite F 8 Blue Ridge 24:08.53
159 Elana Koehler F 9 Augusta Prep Hs 24:10.08
160 Starla Sprouse F 10 Chapman 24:11.12
161 Alydia Monahan F 9 Brevard 24:16.20
162 Heather Painter F 10 Gaffney High School 24:16.43
163 Courtney Hunt F 7 Wren 24:19.58
164 Sydney Greeson F 9 South Mecklenburg High 24:20.24
165 Christi Hill F 12 East Henderson High 24:23.21
166 Khinydrah Scott F 8 Hillcrest 24:24.36
167 Mariel Gunns F 12 Independence High School 24:24.87
168 Katherine Willis F 9 Woodruff 24:31.60
169 Katie Yukich F 7 Blue Ridge 24:32.77
170 Eleni Nokos F 9 Asheville High 24:35.14
171 Mandy Farmer F 10 Greer 24:35.87
172 Kylee Fulton F 9 Ac Flora 24:37.21
173 Emily Jacob F 10 Christ Church 24:38.51
174 Rachel Summers F 8 Spartanburg Day School 24:40.08
175 Katherine Thompson F 8 Woodruff 24:40.35
176 Zoe Dear F 7 Waccamaw 24:41.57
177 Anna Schrader F 9 Brevard 24:41.82
178 Jodie Lawson F 8 Broome 24:42.47
179 Kelsey Hawkins F 10 Hillcrest 24:42.95
180 Kristin Heape F 10 Walhalla 24:46.38
181 Sydney White F 10 Hillcrest 24:46.80
182 Hannah Dickson F 10 Brevard 24:50.94
183 Blake Ford F 11 Ac Flora 24:51.50
184 Anna Loftis F 11 Walhalla 24:51.54
185 Makenna Hill F 10 Greer 24:53.22
186 Emma Dauster F 9 Brevard 24:53.76
187 Olivia Kissinger F 9 Greer Middle College Chart 24:54.14
188 Skye Moya F 10 West Rowan 24:56.79
189 Hailey Wells F 9 Broome 24:57.29
190 Elissa Brannon F 10 Byrnes 24:57.54
191 Raven Stewart F 10 Southside High School 24:58.30
192 Madison Sell F 9 Palmetto 24:58.63
193 Laura Yarborough F 9 Greer 24:59.80
194 Carly Wilson F 10 William A Hough 25:00.29
195 Haley Summey F 7 Blue Ridge 25:00.36
196 Makayla Johnson F 11 East Henderson High 25:00.96
197 Katie Hay F 10 Spartanburg Day School 25:03.35
198 Elisabeth Butler F 12 South Mecklenburg High 25:03.68
199 Alston Richardson F 9 Greenville 25:04.81
200 Abby Lea F 8 Greer 25:06.37
201 McKenzie Boyd F 11 Hillcrest 25:06.41
202 Sheridan Brockman F 8 Woodruff 25:06.80
203 Maisie Bockstahler F 8 Greenville 25:09.69
204 Maren Vondergeest F 7 Clinton 25:11.92
205 Sierra Vite F 9 Liberty 25:13.46
206 Laila Anderson F 8 Blue Ridge 25:17.26
207 Gracie Hall F 9 West Oak 25:17.27
208 Adeline Beeks F 12 Greenville 25:17.37
209 Brooke Suddeth F 12 West Rowan 25:20.47
210 Adrianne Niskanen F 10 Blue Ridge 25:23.55
211 Holly Stockhaus F 12 Woodruff 25:26.10
212 Abbey Barnwell F 10 Blue Ridge 25:27.15
213 Kathleen Shiels F 9 William A Hough 25:28.84
214 Anna Katheri Syracuse F 7 Wren 25:29.11
215 Shannon Dunn F 11 Wren 25:32.03
216 Rylan Hardin F 10 Greer 25:33.80
217 Adriana Webb F 11 Clinton 25:34.81
218 Summer Shipman F 9 West Henderson 25:34.85
219 Hannah Roller F 10 Brashier Middle College 25:36.60
220 Sierra Attridge F 12 Brashier Middle College 25:38.70
221 Allison Copsey F 11 Greenville 25:43.54
222 Kelly Alexander F 9 Tamassee-Salem 25:44.26
223 Kriten Owens F 9 Gaffney High School 25:44.96
224 Lydia Williams F 10 Greer 25:50.00
225 Parker-Paige Boline F 10 West Henderson 25:51.95
226 Saira Martinez F 11 Woodruff 25:54.08
227 Chiana Leaphart F 9 White Knoll 25:55.98
228 Angel Drafts F 9 White Knoll 25:57.04
229 Aubrey Bailey F 8 Walhalla 25:59.85
230 Danica Leaphart F 12 White Knoll 26:00.09
231 Mikayla Gregory F 12 Clinton 26:01.61
232 Emily Craig F 9 William A Hough 26:02.49
233 Tyra Rubin F 8 Southlake Christian Academ 26:03.19
234 Kylie Seferyn F 9 Southlake Christian Academ 26:03.21
235 Deegan Green F 10 Landrum 26:04.16
236 Hannah Grzybowski F 9 Augusta Prep Hs 26:09.48
237 Skylar Smith F 11 West Henderson 26:12.24
238 Lillian Owens F 7 Spartanburg Day School 26:13.56
239 Cameron Johnson F 12 William A Hough 26:13.77
240 Brennan Morgan F 11 Greenville Tech Charter 26:14.87
241 Grace Robinette F 8 White Knoll 26:17.02
242 Madison Chesney F 10 Chesnee 26:18.97
243 Karla Mendiola F 12 Independence High School 26:20.60
244 Ester Rantsevich F 7 Chapman 26:21.74
245 Sarah Frye F 11 Asheville High 26:23.12
246 Ellis McClarty F 8 Greenville 26:25.21
247 Rachel Rudd F 12 South Aiken 26:26.53
248 Emily Chapman F 9 East Henderson High 26:31.45
249 Maggie McCord F 8 Easley 26:32.79
250 Carley Wilson F 7 Chapman 26:39.11
251 Glorianna Wright F 10 Byrnes 26:42.12
252 Alyssa Thomas F 7 Easley 26:43.05
253 Mia Koppari F 10 Travelers Rest 26:43.19
254 Ashley Kessinger F 9 Greenville Tech Charter 26:46.61
255 Amber Sullivan F 10 Woodruff 26:48.53
256 Rose Noel F 10 Walhalla 26:50.92
257 Hailey Gantt F 7 Easley 27:00.58
258 Madison Fowler F 10 Broome 27:05.23
259 Erin Kennedy F 11 West Henderson 27:05.79
260 Lindsay Ledbetter F 12 Easley 27:11.55
261 Amy Sheppard F 11 Augusta Prep Hs 27:14.26
262 Nele Blasche F 7 Christ Church 27:16.68
263 Kaye Akridge F 10 Walhalla 27:27.93
264 Jasmin Pedras-Garcia F 11 Southside High School 27:28.37
265 Emily Fletcher F 12 South Aiken 27:38.65
266 Taylor Newton F 9 White Knoll 27:40.25
267 Kaylie Underwood F 8 Clinton 27:41.42
268 Mary-Edens McAbee F 10 Spartanburg Day School 27:44.39
269 Amy Zhang F 8 Christ Church 27:48.51
270 Carissa Goodell F 7 Wren 27:52.04
271 Laura Gill F 12 Greenville Tech Charter 27:55.82
272 Ann-Marie Luneau F 12 Greenville Tech Charter 27:55.98
273 Amber Turpin F 10 Westside 27:56.80
274 Grace Johnson F 9 Southside High School 28:00.46
275 Arianna Mork F 12 Hopewell 28:03.10
276 Kiersten Moore F 7 Broome 28:08.08
277 Allie Clemens F 8 White Knoll 28:10.12
278 Tiffany McCravy F 8 Gaffney High School 28:12.59
279 Hope Owens F 11 Walhalla 28:17.28
280 Sophie Fortain F 11 West Henderson 28:17.45
281 Hannah Matos F 10 Independence High School 28:18.01
282 Amanda Stansberry F 10 West Henderson 28:28.94
283 Elizabeth Peck F 12 South Aiken 28:33.25
284 Hydea Robbins F 10 West Rowan 28:34.30
285 Kayla Blackburn F 12 West Rowan 28:38.14
286 Tristan Hood F 7 Chesnee 28:41.83
287 Jackeo Besaw F 9 Chapman 28:47.31
288 Hannah Rothrock F 8 Broome 28:49.31
289 Chloe Garrison F 11 Easley 28:50.82
290 Cassidy Pittman F 10 Easley 28:52.86
291 Ezavell Mack F 7 Chapman 28:54.17
292 Katlyn Switzer F 11 West Oak 28:54.81
293 Haley Conway F 11 Southlake Christian Academ 28:57.61
294 Cassidy Van Houten F 12 Shannon Forest Christian 29:00.83
295 Margaret Kirby F 10 Christ Church 29:05.58
296 Abby Marcengill F 8 Broome 29:10.57
297 Kristen Nabors F 9 Tamassee-Salem 29:12.76
298 Lydia Duncan F 10 South Aiken 29:19.78
299 Caroline Earle F 9 Brashier Middle College 29:28.51
300 Paris West F 12 White Knoll 29:29.07
301 Victoria Johnson F 10 Independence High School 29:37.52
302 Zerrin Varnadore F 11 South Aiken 29:46.35
303 Emma Akerhielm F 9 Christ Church 30:01.71
304 Kathryn Child F 8 Spartanburg Day School 30:03.07
305 Makaila Giles, F 12 Westside 30:09.21
306 Kate Timms F 10 Emerald 30:27.43
307 Jenna Lannuier F 12 Brashier Middle College 30:29.43
308 Miranda Johnson F 9 Chesnee 30:44.44
309 Jarelis Ayala F 11 Hopewell 30:58.65
310 Jennifer Croxton F 11 Westside 30:59.16
311 Cara Bognar F 8 Greenville 31:06.68
312 Takiya Robbins F 9 West Rowan 31:10.64
313 Danielle Neal F 10 West Rowan 31:19.80
314 Odalis Reyes F 10 West Rowan 31:27.06
315 Temptest Robbins F 9 West Rowan 32:01.63
316 Joy Dempsey F 11 Westside 32:05.40
317 Sydney Sanford F 9 Chesnee 32:23.09
318 Olivia Flach F 12 South Aiken 32:36.39
319 Charlie Forstein F 9 Brashier Middle College 32:40.12
320 Olivia Hefner F 8 Broome 33:06.20
321 Yasmine Awan F 7 Spartanburg Day School 33:20.06
322 Kaila Gutierrez F 11 Southside High School 33:26.22
323 Myriah Miller F 8 Chesnee 33:51.97
324 Sarah Wilson F 11 Hopewell 33:53.97
325 Shelby Owen F 8 Tamassee-Salem 36:40.34
326 Madyson Luce F 7 Tamassee-Salem 36:41.55
327 Catherine Patterson F 7 Union 37:00.63
328 Kendele Sullivan F 7 Union 37:03.68
329 Heaven Morton F 7 Union 37:48.28
********** International Boys 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Malik Epps M 12 Byrnes 15:58.04
2 Alex Crigger M 11 Science Hill High School 15:58.90
3 Wynn Johnson M 10 Dorman 16:00.67
4 Noah Charles M 12 Science Hill High School 16:06.93
5 Graham Borsum M 12 Tl Hanna 16:13.07
6 John Ward M 11 Wade Hampton (g) 16:14.06
7 Andrew Emery M 12 South Aiken 16:15.49
8 Noah Shore M 12 Asheville High 16:16.79
9 Avery Dominick M 11 Dutch Fork 16:18.19
10 Colt Griffith M 11 Woodmont High 16:19.71
11 Bradley Sanders M 11 Wando 16:20.83
12 Tyler Fish M 11 Boiling Springs 16:21.59
13 Patrick Spychalski M 10 Wando 16:27.82
14 Malick Gemechu M 12 Science Hill High School 16:30.62
15 Ryan Smith M 12 Mauldin 16:30.70
16 Neel Taber M 11 Riverside 16:33.16
17 Joey Teachout M 11 Rock Hill 16:36.01
18 Matthew Tinsley M 12 Eastside 16:36.11
19 Andrew Castano M 10 Riverside 16:42.78
20 Ben Cignarale M 11 Riverside 16:43.82
21 Brooks Hovis M 12 Wade Hampton (g) 16:46.95
22 Sean Doyle M 12 Polk County High School 16:47.53
23 Hunter Jarvis M 12 Thomas Sumter Academy 16:49.96
24 Ryan Little M 11 Boiling Springs 16:50.36
25 Johnny Clemens M 11 White Knoll 16:50.60
26 Tedros Eckstein M 10 Wando 16:53.98
27 Jacob Coccia M 12 Rock Hill 16:54.60
28 Alex Grajeda M 12 Science Hill High School 16:55.47
29 Collin Kemper M 11 Asheville High 16:58.03
30 Noah White M 9 Eastside 16:58.97
31 Ford McCoy M 11 St Josephs 16:59.53
32 Jake Crow M 9 Mauldin 17:00.66
33 Landon Maxwell M 10 East Gaston High School 17:00.68
34 Paul Windsor M 11 Eastside 17:01.00
35 Kade Gosnell M 9 Boiling Springs 17:02.28
36 Terry Young M 12 Asheville High 17:08.53
37 Nathan Brown M 12 Spartanburg 17:08.90
38 Jackson Jordan M 11 Dutch Fork 17:09.86
39 Austin Atkinson M 11 Mallard Creek High School 17:11.63
40 Harrison Barrett M 12 Science Hill High School 17:15.05
41 Thomas Wade M 11 Eastside 17:16.70
42 Robert Tinsley M 11 Eastside 17:18.83
43 Alex Cothran M 12 Tl Hanna 17:19.48
44 Jared Coccia M 12 Rock Hill 17:20.46
45 Philip Quillen M 11 Dorman 17:22.79
46 Jarrod Bohr M 11 Wando 17:22.96
47 Kenneth Vowles M 11 Dutch Fork 17:23.18
48 Christopher Ludlow M 12 Wade Hampton (g) 17:24.75
49 Patrick Starosto M 12 Dorman 17:25.60
50 John Charbonnet M 11 Rock Hill 17:26.72
51 Lucas Wall M 9 Wade Hampton (g) 17:27.25
52 Antonio Williams M 11 Woodmont High 17:29.58
53 Noah Spencer M 10 Wando 17:30.95
54 Josh Simpson M 12 Science Hill High School 17:33.62
55 Thomas Seeley M 9 Science Hill High School 17:34.00
56 Canoy Tyree M 11 Mallard Creek High School 17:35.74
57 Isiah First M 10 Asheville High 17:36.97
58 Byan Biggerstaff M 12 Dorman 17:37.31
59 Charles Ludlow M 12 Wade Hampton (g) 17:42.59
60 William Kennedy M 10 Riverside 17:43.55
61 Collin Casey M 10 Wando 17:44.21
62 Hudson McKinney M 11 Spartanburg 17:44.48
63 Logan Miller M 12 Boiling Springs 17:47.58
64 Andrew Richardson M 11 Eastside 17:48.02
65 Zach Davis M 12 Wando 17:50.59
66 Cole Benedict M 11 Science Hill High School 17:50.62
67 Carson Blick M 11 Dorman 17:56.68
68 Harry Stathakis M 12 Byrnes 17:58.06
69 Rowan Crowley M 12 Riverside 17:59.16
70 Zane Austill M 10 Spartanburg 17:59.33
71 Caleb Ruppe M 12 Rock Hill 17:59.44
72 Noah McLain M 10 Dorman 17:59.68
73 Bryce Tessmann M 11 Eastside 17:59.71
74 Alfredo Diaz-Santillan M 9 St Josephs 18:01.17
75 Connor Laiewski M 10 Mauldin 18:01.94
76 Sam Kennedy M 10 Eastside 18:03.31
77 Hampton Lott M 10 Tl Hanna 18:04.40
78 Josh Lonon M 12 Science Hill High School 18:07.09
79 Harper Harris M 10 Riverside 18:07.45
80 Ryan Nation M 10 Seneca High School 18:08.95
81 Noah Cannon M 10 Woodmont High 18:09.76
82 Trevor Oyugi M 9 Spartanburg 18:09.79
83 Luke Pauldine M 9 Wando 18:10.00
84 Alex Umberg M 10 Dorman 18:10.07
85 Jared Hamby M 11 Science Hill High School 18:11.13
86 Mitchell Brown M 12 Polk County High School 18:14.85
87 Gavin Ledford M 10 Science Hill High School 18:18.74
88 Eddie Urban M 8 Dorman 18:25.02
89 Ian Hammond M 11 Wade Hampton (g) 18:25.98
90 Ammar Dossaji M 10 Dutch Fork 18:28.15
91 R.J. Jerina M 12 Wade Hampton (g) 18:28.54
92 Harrison Carmichael M 11 Spartanburg 18:29.92
93 Zack Urban M 10 Dorman 18:29.94
94 Austin Spencer M 8 Tl Hanna 18:31.53
95 Jesse Tyrrell M 10 Tl Hanna 18:31.79
96 Daquan Wallace M 11 Mallard Creek High School 18:37.01
97 Harrison Collier M 12 Woodmont High 18:38.20
98 Coleman Devaney M 9 Dutch Fork 18:39.05
99 Michael Allewelt M 12 South Aiken 18:40.64
100 Tj Thigpen M 8 Byrnes 18:43.10
101 Evans Harrison M 12 Riverside 18:43.17
102 John Saavedra M 12 Mallard Creek High School 18:45.12
103 Henry Baymiller M 12 Spartanburg 18:45.81
104 Drew Thomas M 10 Boiling Springs 18:49.20
105 Ryan Stepp M 11 Riverside 18:52.44
106 Tyler Laugh M 10 Tl Hanna 18:52.96
107 Jaks Ashley M 9 Asheville High 18:53.73
108 Austin Orme M 11 Rock Hill 18:53.91
109 Layton Davis M 10 Spartanburg 18:54.55
110 Craig Kurowski M 11 Asheville High 18:55.49
111 John Lee M 9 Dorman 18:57.10
112 Elijah Stewart M 10 Seneca High School 18:57.71
113 Hunter Comstock M 10 Mallard Creek High School 18:58.52
114 Zac Palmer M 9 St Josephs 18:58.95
115 Jacob Babayan M 11 Wade Hampton (g) 19:00.45
116 Adam Dillard M 12 Wade Hampton (g) 19:00.83
117 Harrison Wile M 11 Woodmont High 19:01.32
118 Henry Lanthrop M 10 Asheville High 19:02.44
119 Ryan McDougal M 8 Woodmont High 19:03.58
120 Clayton Stratton M 10 Byrnes 19:04.91
121 Richard Kitchen M 8 Boiling Springs 19:05.82
122 Nathan Jones M 9 Spartanburg 19:08.94
123 Chapel Rice M 12 White Knoll 19:10.57
124 Heath Johnson M 12 White Knoll 19:12.32
125 Sam Dodd M 9 Seneca High School 19:14.06
126 Timmy Palumbo M 12 Dorman 19:14.99
127 Nathaniel Wilburn M 9 White Knoll 19:17.23
128 Bryce Jones M 9 Tl Hanna 19:17.96
129 Jackson Reid M 8 Dorman 19:19.17
130 Taylor O'Neal M 10 Woodmont High 19:19.95
131 Ben Turner M 12 Tl Hanna 19:21.28
132 Bailey Rivers M 11 Mauldin 19:25.31
133 Nick Dorman M 12 Dutch Fork 19:28.79
134 Nathan Petrofes M 12 St Josephs 19:31.65
135 Jason Hicks M 10 Asheville Trailblazers 19:33.97
136 Donnie Mays M 12 Tl Hanna 19:34.06
137 Harrison Moore M 12 Boiling Springs 19:35.35
138 Andrew Kelsey M 12 Tl Hanna 19:37.08
139 Riley Hard M 9 Seneca High School 19:37.39
140 Carter Stewart M 10 Mauldin 19:37.76
141 Xavier Swinger M 9 Tl Hanna 19:37.88
142 Zach Marion M 12 Mauldin 19:39.83
143 Kevin Sabo M 10 Mallard Creek High School 19:42.02
144 Owen Cieluch M 9 Byrnes 19:42.65
145 Clay Embler M 9 Tl Hanna 19:44.54
146 Garrid Dixon M 11 Mallard Creek High School 19:45.65
147 Milton Jackson M 11 Mallard Creek High School 19:45.74
148 Preston Slate M 9 Byrnes 19:45.80
149 Adam Bernthal M 8 Dutch Fork 19:47.47
150 Brennan Ponce M 8 Byrnes 19:52.19
151 Chandler Taylor M 12 Mauldin 19:52.67
152 Bryan Huff M 9 Spartanburg 19:53.15
153 Alex Lonon M 9 Spartanburg 19:53.60
154 Caleb Shealy M 7 White Knoll 19:56.95
155 Benjamin Duncan M 12 South Aiken 19:59.04
156 Patrick Burton M 12 Spartanburg 20:00.31
157 Josh Powers M 9 St Josephs 20:01.55
158 Kristopher Covington M 11 White Knoll 20:07.16
159 Karl Piepho M 12 Wade Hampton (g) 20:12.55
160 Evan Papier M 10 Woodmont High 20:16.53
161 Rion Longfellow M 12 South Aiken 20:16.62
162 Mykel Bell-Newton M 11 South Aiken 20:25.32
163 Cameron Tokay M 10 Asheville Trailblazers 20:28.93
164 Tyler Kidd M 12 Seneca High School 20:36.07
165 Dalton Kevin Ard M 10 South Aiken 20:39.48
166 Daniel Jenkins M 10 Mallard Creek High School 20:42.54
167 Parker Simmons M 10 Byrnes 20:46.38
168 Ryan Welte M 12 Rock Hill 20:51.88
169 Taylor Pittman M 8 Spartanburg 20:52.40
170 Isaac Nusbaum M 9 White Knoll 20:54.33
171 Nicholas Schirato M 10 White Knoll 21:02.56
172 Devon Atkinson M 12 White Knoll 21:12.94
173 Andrew Nesbett M 12 Woodmont High 21:19.28
174 Mitchell Morehead M 12 Byrnes 21:19.49
175 Devon Varnadore M 10 South Aiken 21:29.27
176 Rollins Baird M 9 Seneca High School 21:31.75
177 Bryce Page M 8 Byrnes 21:44.26
178 Aaron Schickler M 9 Woodmont High 22:05.24
179 Sterling Murray M 9 South Aiken 22:18.30
180 Micah Guffey M 10 Asheville Trailblazers 22:23.93
181 Owen Koppe M 9 Asheville Trailblazers 22:37.57
182 Kyle Barton M 9 South Aiken 22:47.01
183 Brandon Glenn M 9 Seneca High School 22:59.05
184 Ryan Tuttle M 11 White Knoll 23:09.93
185 Ethan Byrd M 10 Asheville Trailblazers 23:15.11
********** International Girls 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Logan Morris F 12 Stbg Christian Academy 18:11.73
2 Jessie Crowley F 8 Riverside 18:29.83
3 Makenzie Jones F 12 Morristown West High Schoo 18:39.54
4 Halle Hausman F 11 Science Hill High School 18:57.83
5 Carter Marchbanks F 10 Riverside 19:03.47
6 Cate Ambrose F 11 Riverside 19:14.02
7 Emma Spencer F 12 Riverside 19:17.82
8 Jessica Lord F 11 Morristown West High Schoo 19:20.41
9 Lydia Lee F 12 Science Hill High School 19:22.34
10 Morgan Moseley F 10 J. L. Mann 19:22.64
11 Madison Ellis F 10 Eastside 19:23.99
12 Abigail Smith F 11 Riverside 19:26.91
13 Olivia Evans F 11 Carolina Homeschool Cougar 19:27.93
14 Hope Whisman F 12 Dutch Fork 19:28.24
15 Annika Bissinger F 9 St Josephs 19:40.83
16 Brianna Hartley F 9 Dutch Fork 19:42.00
17 Katerina Hendrix F 8 Dorman 19:45.08
18 Melea Sangl F 10 Tl Hanna 19:48.57
19 Elisabeth Morse F 12 J. L. Mann 19:48.86
20 Ashley Fallow F 11 Riverside 19:51.11
21 Emma Deroberts F 10 Woodmont High 19:59.59
22 India Godlock F 11 Polk County High School 19:59.66
23 Elizabeth Liposky F 10 Morristown West High Schoo 20:01.61
24 Gabrielle Mardis F 10 Science Hill High School 20:03.32
25 Anna Yang F 8 Riverside 20:10.69
26 Molly Suttle F 7 Stbg Christian Academy 20:11.53
27 Rhylee Wittrock F 8 Seneca High School 20:12.35
28 Madison Paraskeva F 12 Wando 20:23.44
29 Katlyn Haas F 12 Morristown West High Schoo 20:25.01
30 Carson Davis F 10 Eastside 20:29.12
31 Maggie Layer F 10 Morristown West High Schoo 20:33.10
32 Harper Russell F 9 Cherokee High School 20:36.50
33 Victoria Nasim F 12 Wade Hampton (g) 20:38.09
34 Kate Hamilton F 11 Dorman 20:40.65
35 Lily Heinold F 9 Wando 20:42.65
36 Sara Catheri Masaschi F 12 St Josephs 20:43.44
37 Caroline Trembly F 12 Wade Hampton (g) 20:44.09
38 Chloe Peden F 7 Stbg Christian Academy 20:45.78
39 Casey Miller F 11 Science Hill High School 20:45.89
40 Bridget Wilson F 11 Eastside 20:45.99
41 Baylie Sisk F 9 Dorman 20:46.93
42 Hope Steger F 11 Dutch Fork 20:50.62
43 Sarah Faucette F 9 Dorman 20:58.25
44 Sara Steger F 11 Dutch Fork 20:58.96
45 Marley White F 12 Wade Hampton (g) 21:03.31
46 Cindy Wilson F 7 Carolina Homeschool Cougar 21:08.64
47 Taylor Canfield F 11 Science Hill High School 21:09.11
48 Rebecca Faircloth F 12 Eastside 21:10.09
49 Alyssa Rhodes F 9 Dorman 21:13.77
50 Emma Driggers F 12 Mauldin 21:15.12
51 Rebecca Ward F 9 Wade Hampton (g) 21:15.18
52 Mia Perry F 9 Dutch Fork 21:17.40
53 Morgan Johnson F 9 Dutch Fork 21:18.09
54 Gabrielle Morris F 12 Mallard Creek High School 21:18.12
55 Madison Towe F 9 Seneca High School 21:19.95
56 Miranda Kirkley F 9 Dutch Fork 21:22.78
57 Katie Simpson F 12 Science Hill High School 21:23.52
58 Margaret Smith F 11 Eastside 21:24.52
59 Caroline Tolly F 10 Tl Hanna 21:24.82
60 Addison O'Steen F 9 Dorman 21:25.95
61 Scout Clark F 11 Wade Hampton (g) 21:26.93
62 Danae Ferguson F 12 Eastside 21:27.64
63 Arley Trice F 8 Mauldin 21:28.42
64 Mikie Harris F 11 Riverside 21:29.43
65 Ashley Girvin F 12 Mauldin 21:30.09
66 Emilly Lord F 12 Morristown West High Schoo 21:31.45
67 Jamie Kase F 11 Wando 21:32.82
68 Rachel Strader F 11 Seneca High School 21:32.94
69 Jordan Onufer F 10 Boiling Springs 21:35.04
70 Alexandra Lee F 11 Seneca High School 21:36.18
71 Alden Risell F 8 Woodmont High 21:36.24
72 Meagan Caraway F 11 Wando 21:36.37
73 Jadyn Slaughter F 11 Tl Hanna 21:38.05
74 Anna Fox F 11 Eastside 21:38.12
75 Bailey Davidson F 12 Tl Hanna 21:39.00
76 Macey Morgan F 8 Mauldin 21:40.02
77 Hannah Comstock F 11 Mallard Creek High School 21:42.35
78 Anna Carolin Higgins F 10 Wando 21:46.00
79 Katherine Uprichard F 9 St Josephs 21:46.07
80 Paige Mower F 12 Tl Hanna 21:47.46
81 Rachael Yon F 10 Tl Hanna 21:49.34
82 Katherine Lewis F 11 Wando 21:52.34
83 Bailey Mullins F 12 St Josephs 21:55.65
84 Molly Passmore F 9 J. L. Mann 22:05.00
85 Ruth Evans F 9 Carolina Homeschool Cougar 22:06.52
86 Megan Pennala F 11 Morristown West High Schoo 22:08.11
87 Dakota Morrow F 11 Seneca High School 22:08.25
88 Sariah Stewart F 8 Seneca High School 22:10.08
89 Chandler Shelton-Swenso F 12 Science Hill High School 22:10.66
90 Hannah Salley F 9 Tl Hanna 22:13.87
91 Hannah Vanderveen F 11 Mauldin 22:16.34
92 Samantha Rush F 10 Boiling Springs 22:17.16
93 Elizabeth Turner F 11 Wando 22:21.42
94 Melinda Schenk F 9 Tl Hanna 22:21.62
95 Emma Hull F 9 Spartanburg 22:21.70
96 Haley Morgan F 8 Mauldin 22:22.93
97 Haley Newton F 12 Tl Hanna 22:23.85
98 Debra Beringer F 10 Boiling Springs 22:25.06
99 Mary Kate Baus F 10 J. L. Mann 22:26.36
100 Hannah White F 12 St Josephs 22:28.58
101 Abby Angalet F 10 Mauldin 22:30.78
102 Delaney Baker F 12 Dorman 22:32.00
103 Sarah Fleckenstein F 12 Science Hill High School 22:35.79
104 Anna Bulsa F 11 Carolina Homeschool Cougar 22:37.71
105 Allanah Rauschenberger F 10 J. L. Mann 22:41.07
106 Louise Franke F 10 Spartanburg 22:43.10
107 Shelby Hilt F 9 Carolina Homeschool Cougar 22:43.18
108 Lindie Clark F 9 Woodmont High 22:45.91
109 Anna Thompson F 11 St Josephs 22:47.80
110 Ellissa Lankford F 7 Stbg Christian Academy 22:49.72
111 Susannah Coleman F 12 Carolina Homeschool Cougar 22:50.67
112 Julia Parr F 10 Science Hill High School 22:51.70
113 Reilley Redman F 8 Woodmont High 22:55.62
114 Emily Moore F 10 Boiling Springs 22:57.48
115 Sami Ewing F 7 Boiling Springs 22:57.52
116 Kennedy McCutchen F 11 Mallard Creek High School 22:58.49
117 Kayley Mills F 12 J. L. Mann 22:59.78
118 Janna Imes F 12 Eastside 23:00.40
119 Kinsey McClure F 12 Tl Hanna 23:03.95
120 Joy Harris F 9 Mallard Creek High School 23:05.24
121 Abby Potter F 10 Wade Hampton (g) 23:05.33
122 Sophia Beyer F 8 Spartanburg 23:11.82
123 Caitlin Volk F 8 Spartanburg 23:17.52
124 Monica Grieshop F 12 Spartanburg 23:19.32
125 Callie Crawford F 12 Woodmont High 23:20.45
126 Emma Dorow F 11 Mallard Creek High School 23:23.73
127 Hannah Peterson F 11 Carolina Homeschool Cougar 23:24.94
128 Anna Lummus F 10 Tl Hanna 23:27.27
129 Elizabeth Ollar F 9 J. L. Mann 23:28.32
130 Carly Papier F 10 Woodmont High 23:29.31
131 Shelby Gneisig F 10 Boiling Springs 23:30.49
132 Annie Zemp F 9 J. L. Mann 23:32.54
133 Kailey Shields F 10 J. L. Mann 23:35.09
134 Mary Featherstone F 9 J. L. Mann 23:37.58
135 Kaitlyn Jones F 12 Tl Hanna 23:39.26
136 Nina Young F 10 Boiling Springs 23:41.89
137 Madeline Durrell F 11 J. L. Mann 23:46.43
138 Madelaine Manke F 11 Wando 23:46.58
139 Jordyn Gilmore F 12 Woodmont High 23:46.72
140 Madison Foster F 12 Wade Hampton (g) 23:53.20
141 Savannah Strickland F 10 Woodmont High 23:54.16
142 Flora Fadgyas F 7 Wade Hampton (g) 23:57.62
143 Mia Tyler F 11 Wando 23:59.18
144 Sophie Wall F 8 Wade Hampton (g) 24:00.75
145 Georgia Price F 10 Spartanburg 24:02.64
146 Alison Wuerfel F 10 J. L. Mann 24:03.90
147 Hannah Jordan F 10 Spartanburg 24:07.88
148 Joanna Fayonsky F 10 Wade Hampton (g) 24:23.71
149 Katy Chappell F 11 Mallard Creek High School 24:30.45
150 Catalina Lindstrom F 10 St Josephs 24:43.41
151 Juliana Jenkins F 9 Woodmont High 24:57.13
152 Marina Owenby F 8 Seneca High School 24:57.78
153 Julia Morosey F 8 Woodmont High 25:11.70
154 Elizabeth Poinsette F 9 St Josephs 25:12.64
155 Caroline Calder F 12 St Josephs 25:15.21
156 Jessica Xayasane F 9 Spartanburg 25:22.44
157 Emma Nixon F 9 St Josephs 25:24.67
158 Allison Burton F 8 Spartanburg 25:26.99
159 Jessica Crosby F 10 St Josephs 25:54.49
160 Caitlin Casey F 8 Wando 26:06.93
161 Erica Simmons F 10 Mallard Creek High School 26:06.96
162 Abby Hughes F 11 Spartanburg 26:13.63
163 Anne Leroy F 9 Seneca High School 27:09.65
********** JV Boys 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Haywood Ferguson M 10 South Mecklenburg High 17:25.78
2 Dillon Young M 9 Riverside 17:58.69
3 Andrew Smith M 9 Riverside 18:09.42
4 Harrison MacDonald M 10 Eastside 18:09.96
5 Palmer Haigler M 10 Wando 18:11.79
6 Jackson Lamont M 12 Wando 18:23.26
7 Cameron Viney M 9 Riverside 18:27.30
8 Alex Riese M 10 Riverside 18:28.61
9 Grayson Martin M 10 Eastside 18:30.55
10 Zach Williamson M 11 Wando 18:31.89
11 Zach Pace M 11 Eastside 18:32.27
12 Nelson Senn M 9 Riverside 18:34.76
13 Spenser Schwalm M 9 Riverside 18:34.82
14 Bradley Asher M 12 Riverside 18:35.12
15 Nicholas Larson M 12 Tl Hanna 18:39.53
16 John Mark Matthews M 11 Riverside 18:39.63
17 Jalal Tyler M 10 Wando 18:41.87
18 Nathan Steele M 12 Riverside 18:46.94
19 Fulton Garner M 10 Riverside 18:54.77
20 Jacob Fitts M 11 Wando 18:56.98
21 Logan Bembry M 12 Science Hill High School 19:00.23
22 Mencken Camp M 9 Spartanburg 19:03.65
23 Austin Neal M 12 R-S Central H.S. 19:06.13
24 Stephen Elliott M 9 Eastside 19:07.33
25 Jackson Gosnell M 12 South Mecklenburg High 19:08.80
26 Nathaniel Rogers M 10 Science Hill High School 19:10.13
27 Wil Sexton M 12 Dorman 19:11.54
28 Nick Natterstad M 11 Eastside 19:12.71
29 Landon Buff M 12 Wade Hampton (g) 19:15.17
30 Gabriel Ingmire M 11 Mauldin 19:18.37
31 Justin Riddle M 11 Gaffney High School 19:20.65
32 Cameron Woods M 11 Hillcrest 19:22.42
33 Corey Jenkins M 10 Riverside 19:26.02
34 Daniel Munoz M 7 Wando 19:26.25
35 Nick Boehm M 9 Riverside 19:28.33
36 Riley Boggs M 9 Science Hill High School 19:31.34
37 Zach Farr M 11 Boiling Springs 19:32.76
38 Marlin Young M 10 Riverside 19:33.00
39 Justin Canfield M 10 Science Hill High School 19:36.80
40 Jake Woo M 11 Dorman 19:39.58
41 Nathan McDowell M 12 Oakbrook Preparatory Schoo 19:41.78
42 Quinn Cignarale M 9 Riverside 19:43.45
43 Stephan Voelk M 9 Riverside 19:43.48
44 Nick Richardson M 11 Wando 19:46.20
45 Ryan Dillard M 12 Wade Hampton (g) 19:46.83
46 Isaac Buckner M 9 Walhalla 19:48.04
47 Dylan Russell M 10 Riverside 19:48.88
48 Tanner Stalun M 11 William A Hough 19:49.49
49 Soloman House M 11 Asheville High 19:49.51
50 Jesus Ortiz M 11 Science Hill High School 19:49.83
51 Jackson Ezzell M 9 Tl Hanna 19:52.14
52 Chris Koehler M 11 William A Hough 19:53.23
53 Jackson Dudley M 10 Wando 19:54.13
54 Evan Fish M 10 Dutch Fork 19:56.66
55 Lucas Tonneson M 10 South Mecklenburg High 19:56.87
56 Justin Salemi M 9 Tl Hanna 19:58.87
57 Cade Wooten M 10 Asheville High 19:59.49
58 Jakari Garnett M 10 Riverside 20:00.39
59 Evan Revis M 10 R-S Central H.S. 20:01.14
60 Austin Grant M 12 Dorman 20:02.97
61 Liam Martin M 11 St Josephs 20:04.54
62 Will Jason M 8 Riverside 20:07.58
63 Isaac Hammond M 9 Wade Hampton (g) 20:08.06
64 Hunter Stewart M 10 Mauldin 20:08.70
65 Lucas Conti M 9 Hillcrest 20:10.47
66 Alex Cummings M 8 Riverside 20:10.51
67 Gabe Levasseur M 12 Asheville High 20:14.04
68 Ricardo Flores M 9 Morristown West High Schoo 20:15.39
69 Henry Graham M 11 Spartanburg 20:17.99
70 Carter Sexton M 8 Dorman 20:18.34
71 Patrick Lyle M 10 Rock Hill 20:18.87
72 Jake Yount M 11 Riverside 20:19.48
73 Lucas Price M 9 Boiling Springs 20:19.82
74 Cole Roper M 9 Walhalla 20:20.88
75 Adam Thorsland M 8 Walhalla 20:21.01
76 Davis Belue M 12 Dorman 20:21.69
77 Gavin Belfry M 10 Morristown West High Schoo 20:21.77
78 Jon Cason Lott M 7 Tl Hanna 20:22.23
79 Alden Sneath M 11 Dutch Fork 20:22.79
80 Ethan Herrick M 10 Hillcrest 20:23.07
81 Aaron Speyer M 11 West Henderson 20:24.19
82 Nathan Schwartz M 11 Mallard Creek High School 20:24.53
83 Jacob Nix M 11 Eastside 20:24.85
84 Jeron Brown M 11 Hillcrest 20:25.00
85 Nick Koelndorfer M 11 Riverside 20:26.09
86 Chad Elliott M 11 Dorman 20:27.59
87 Parker Wade M 11 Rock Hill 20:28.03
88 Timothy Lloyd M 12 Westgate Christian 20:28.64
89 Braden Harbert M 8 Riverside 20:28.86
90 Lucas Stroem M 11 William A Hough 20:28.92
91 Mike McConnell M 7 Riverside 20:29.09
92 Alex Forrest M 8 Boiling Springs 20:29.85
93 Hayden Hosom M 7 Dorman 20:30.10
94 Ashton Mitchell M 12 Morristown West High Schoo 20:31.10
95 Parker Burnett M 8 Greenville 20:32.19
96 Thomas Griffin M 11 Spartanburg Day School 20:33.38
97 Brian Palumbo M 10 Dorman 20:35.61
98 Brandon Vogt M 10 St Josephs 20:38.93
99 Cody Benton M 10 Byrnes 20:39.80
100 Davis Swofford M 10 Gaffney High School 20:40.22
101 Michael Stoddard M 9 Tl Hanna 20:40.98
102 Logan Hunter M 11 Mauldin 20:40.99
103 Gehrig Black M 8 Riverside 20:41.17
104 Hayden Stansbury M 10 Dutch Fork 20:42.12
105 Philip Scharfstein M 11 Science Hill High School 20:42.78
106 Christian Boulton M 9 Greer Middle College Chart 20:44.96
107 Cameron Davis M 10 Dorman 20:45.36
108 Taylor Bocchino M 8 Spartanburg 20:45.93
109 Matthew Kahler M 11 Tl Hanna 20:46.53
110 Joseph Nimmons M 11 Wade Hampton (g) 20:48.53
111 Austin Weitz M 12 Dutch Fork 20:49.07
112 Rollins Turner M 11 Spartanburg Day School 20:49.26
113 Jacob Bostic M 11 Gaffney High School 20:49.66
114 Athan Kalogeros M 11 Science Hill High School 20:50.07
115 Casey Burr M 7 Wade Hampton (g) 20:51.66
116 Quin Kieu M 10 Hillcrest 20:53.00
117 Harold Santillian M 9 South Mecklenburg High 20:53.35
118 Andrew Stokes M 9 Riverside 20:53.76
119 Jesus Guillen M 11 Riverside 20:54.16
120 Paul Heebner M 12 Ac Flora 20:54.45
121 Hayden Myles M 8 Riverside 20:54.58
122 Ryan Davis M 8 Dorman 20:54.72
123 Calvin Blubaugh M 12 William A Hough 20:55.80
124 Michael Twigg M 9 Tl Hanna 20:56.06
125 Chase Shanafelt M 9 William A Hough 20:56.53
126 Walter Miller M 11 Asheville High 20:57.83
127 Guerrin Love M 11 Morristown West High Schoo 20:58.77
128 Raleigh Canup M 10 Oakbrook Preparatory Schoo 20:59.18
129 Jack Curtis M 9 Greer Middle College Chart 20:59.38
130 Matthew Vinson M 9 Dutch Fork 20:59.58
131 Spencer Hayes M 11 Rock Hill 21:00.50
132 Brendan McTigue M 8 St Josephs 21:01.20
133 Garrett McNulty M 9 Walhalla 21:01.27
134 C.J. White M 12 R-S Central H.S. 21:02.30
135 Ross Mackenzie M 11 Wade Hampton (g) 21:03.26
136 Harrison Reeves M 10 William A Hough 21:03.94
137 Shaler Smith M 10 Greenville 21:04.85
138 Wes Echols M 9 Dorman 21:04.95
139 Jorge Guerra M 12 Hillcrest 21:05.91
140 Gray Harris M 12 Riverside 21:06.44
141 Tyler McCraw M 10 Boiling Springs 21:06.93
142 Adam Wall M 11 Mauldin 21:07.42
143 Aidan Riordan M 10 Landrum 21:08.65
144 Corbin Metcalf M 12 Morristown West High Schoo 21:09.46
145 Jonah Johnson M 9 Science Hill High School 21:09.90
146 Ben Petty M 6 William A Hough 21:10.37
147 Brandon Goodman M 11 Science Hill High School 21:12.70
148 Tyler Remington M 12 Stbg Christian Academy 21:12.81
149 Hampton Culler M 8 Greenville 21:13.38
150 Alex Rollins M 11 Landrum 21:13.50
151 Brooks Hudson M 11 Mallard Creek High School 21:13.94
152 Michael Bertram M 9 Wren 21:14.42
153 Jake Skory M 7 Boiling Springs 21:15.13
154 Ismael Gallardo M 11 Morristown West High Schoo 21:15.63
155 Cameron Downey M 11 Gaffney High School 21:16.08
156 Deven Mayes M 10 Rock Hill 21:16.93
157 Garrett Spangler M 8 Dutch Fork 21:17.09
158 Nathan Windsor M 8 Eastside 21:17.79
159 Riley Guy M 8 Boiling Springs 21:18.22
160 Damien Patel M 10 Hillcrest 21:18.66
161 Phillip Starnes M 10 Boiling Springs 21:19.00
162 Andrew Scruggs M 7 Landrum 21:20.12
163 Andy Butts M 7 Walhalla 21:20.27
164 Mason Baker M 10 Mallard Creek High School 21:20.46
165 Oliver Doherty M 12 Riverside 21:20.87
166 Will Piepho M 9 Wade Hampton (g) 21:21.06
167 Cole Bryant M 10 Wren 21:22.18
168 Caleb McKnabb M 11 Mallard Creek High School 21:24.15
169 Jackson Wall M 11 Spartanburg Day School 21:24.76
170 Austin Poole M 11 Gaffney High School 21:25.43
171 Emmanuel Flynn M 9 Gaffney High School 21:26.29
172 Ben Edwards M 12 Easley 21:26.68
173 Henry Kilborne M 10 Asheville High 21:26.79
174 Camden Stratton M 7 Byrnes 21:26.84
175 Myles Hedgecock M 8 Ac Flora 21:27.94
176 Christopher Meyers M 10 Woodruff 21:28.93
177 Josh Gibson M 11 Boiling Springs 21:28.99
178 Bryce Hill M 10 Morristown West High Schoo 21:29.20
179 Sam Todd M 8 Dorman 21:30.59
180 Kaleb Bowers M 10 Gaffney High School 21:30.60
181 Dylan Smith M 10 Riverside 21:31.30
182 Davis Boyd M 11 Riverside 21:33.24
183 Tanner Hall M 12 Hillcrest 21:36.51
184 Bryson Mock M 7 Woodruff 21:36.91
185 Lane Hunter M 10 Palmetto 21:37.77
186 Joseph Heyward M 12 South Aiken 21:39.30
187 David Schroder M 11 Mauldin 21:40.73
188 Grady Collins M 9 Tl Hanna 21:41.69
189 Douglas Stuart M 10 Tl Hanna 21:42.52
190 Jacob Kerby M 9 Hillcrest 21:42.92
191 Daly Jernigan M 11 Fox Creek High School 21:43.65
192 Theo Morand M 10 Dorman 21:43.77
193 Zach Jewell M 10 William A Hough 21:44.66
194 Daniel Newman M 11 Spartanburg 21:44.77
195 Andrew Disario M 12 Spartanburg 21:45.03
196 Jacob Schattel M 12 Asheville High 21:45.04
197 Adam Smith M 7 Travelers Rest 21:45.14
198 Sam Robinson M 11 Ac Flora 21:45.21
199 Ben Childs M 10 Greer Middle College Chart 21:45.46
200 Tristan McTigue M 7 St Josephs 21:45.90
201 Bailey Mook M 8 Riverside 21:46.38
202 Holden McCullough M 10 Ac Flora 21:48.82
203 Alahi Stewart M 9 Asheville High 21:50.58
204 Joan Salas-Martinez M 9 Hillcrest 21:51.46
205 Sam Middleton M 11 Eastside 21:51.54
206 David Jones M 7 Dorman 21:52.38
207 Keegan Mazur M 10 Mauldin 21:52.75
208 Sam Snipes M 11 Belton-Honea Path 21:53.00
209 Parker Shadad M 9 South Mecklenburg High 21:53.56
210 Andrew Wood M 12 Byrnes 21:54.49
211 Landon Norizsan M 8 Walhalla 21:56.19
212 Roman Ortiz M 12 Wade Hampton (g) 21:56.64
213 Shane Walker M 8 Riverside 21:56.89
214 Shane Carney M 12 Walhalla 21:57.09
215 Hunter Beard M 12 Tl Hanna 21:57.89
216 Pablo Reynoso M 10 South Mecklenburg High 21:58.65
217 Malik Smith M 10 R-S Central H.S. 21:59.58
218 Stephen Norton M 10 St Josephs 21:59.78
219 Ben Fairchild M 10 Science Hill High School 22:00.06
220 Ethan Gaines M 8 Wade Hampton (g) 22:00.55
221 Zach Raymer M 12 West Henderson 22:01.81
222 Dylan McTigue M 7 St Josephs 22:03.04
223 Josh White M 9 Riverside 22:03.10
224 Michael Gallagher M 10 Riverside 22:03.25
225 Ty Nelson M 7 Dorman 22:04.32
226 Graham Cline M 9 Travelers Rest 22:04.82
227 Ben Pickens M 9 Spartanburg 22:05.08
228 Caleb Patel M 11 Mallard Creek High School 22:06.39
229 Conner Hart M 9 Greer Middle College Chart 22:06.43
230 Ben Norton M 10 Dutch Fork 22:06.45
231 Sebastian Estes M 11 Dorman 22:06.82
232 Jordan Hydrick M 10 Dutch Fork 22:06.88
233 Ryan Jeanes M 12 Easley 22:07.34
234 William Mitchell M 12 Mallard Creek High School 22:07.74
235 Darren Barnhart M 9 South Aiken 22:08.45
236 Terry Howell M 11 Mallard Creek High School 22:08.56
237 Patrick Koppari M 11 Travelers Rest 22:08.79
238 Kirk Stone M 8 Christ Church 22:09.01
239 Garrett Miller M 8 Boiling Springs 22:09.92
240 Holan Cartee M 9 Greer Middle College Chart 22:10.02
241 Austin Modica M 10 Greer 22:10.51
242 Bradley Bynum M 10 Mauldin 22:10.61
243 Evan Mulkey M 8 Spartanburg 22:10.90
244 Tyler Jasper M 8 Greer 22:11.38
245 Nick Ferrell M 10 Science Hill High School 22:11.45
246 Liam Vanderschaaf M 11 Eastside 22:11.93
247 Cj Basarab M 9 Tl Hanna 22:12.41
248 Seth Reid M 8 Spartanburg Day School 22:13.51
249 Grant Owens M 8 Dorman 22:13.55
250 Brian Winebrenner M 12 Boiling Springs 22:13.73
251 Cole Doster M 9 Asheville High 22:14.09
252 Nicholas Rozakos M 8 Tl Hanna 22:14.29
253 Gray Anderson M 7 Tl Hanna 22:14.90
254 Hank Barron M 9 Spartanburg Day School 22:14.94
255 Jonathan Ward M 9 Wren 22:15.26
256 Masun Braun M 9 William A Hough 22:15.45
257 Cooper Seigler M 8 Tl Hanna 22:16.17
258 Jackson Green M 9 South Mecklenburg High 22:16.86
259 Wesley Nichols M 9 Wade Hampton (g) 22:16.92
260 Marvin Brooks M 9 Spartanburg 22:17.44
261 Duncan Henderson M 8 Easley 22:17.58
262 Matthew Ramsey M 9 West Rowan 22:18.32
263 Marshall Wilson M 12 Eastside 22:18.85
264 Christian Burnette M 7 Byrnes 22:19.04
265 Chris Coker M 11 Travelers Rest 22:20.31
266 Griffin Leland M 8 Christ Church 22:20.44
267 Randy Paris M 9 Walhalla 22:20.97
268 Eben Carnahan M 11 Greer Middle College Chart 22:21.13
269 Steven Barrientos M 11 Greer Middle College Chart 22:21.66
270 Jacob Taunton M 10 Byrnes 22:21.66
271 Brennan Fry M 12 Wren 22:21.95
272 Sean Young M 9 Riverside 22:22.52
273 Jaico Igular M 10 West Henderson 22:22.87
274 Timmy Sullivan M 7 Spartanburg 22:23.24
275 Bryson Brown M 10 Woodruff 22:24.20
276 Christian Short M 9 Greer Middle College Chart 22:24.48
277 Adarius Simpkins M 12 South Aiken 22:25.36
278 Nicolas Garzone M 12 Travelers Rest 22:26.22
279 Will Fuller M 10 Tl Hanna 22:26.48
280 Joe Filowiat M 11 Landrum 22:26.83
281 Mac McMurray M 10 South Mecklenburg High 22:27.96
282 Hampton Cureton M 7 Byrnes 22:28.41
283 Kyle Wilson M 7 Hillcrest 22:28.73
284 Joseph Calhoun M 9 Riverside 22:29.73
285 William Lewis M 9 Rock Hill 22:29.90
286 Will Patterson M 11 Oakbrook Preparatory Schoo 22:29.91
287 Kevin Connaughton M 9 Christ Church 22:31.36
288 Sam Kopf M 9 Oakbrook Preparatory Schoo 22:32.34
289 Gabe Cleveland M 7 Wade Hampton (g) 22:32.34
290 Spain Vaughan M 7 Mitchell Road Christian Ac 22:32.61
291 Austin Hinrichsen M 8 Christ Church 22:33.79
292 Alex Redding M 11 Travelers Rest 22:34.49
293 Liam Barr M 12 Christ Church 22:34.79
294 Josh Buffum M 10 Hillcrest 22:35.46
295 Matthew Brazell M 10 Riverside 22:36.64
296 Dhruv Atma M 10 Mallard Creek High School 22:37.21
297 Tyler Lewis M 12 Woodruff 22:38.01
298 Dalton Hadley M 9 Wade Hampton (g) 22:38.12
299 Ryan Weaver M 10 Wade Hampton (g) 22:39.66
300 Jonathon Pertile M 9 Ac Flora 22:40.57
301 Brady Rudisail M 10 Byrnes 22:41.06
302 Walker Burns M 8 Greenville 22:41.35
303 Asa Labelle M 10 Mauldin 22:41.54
304 Eythain Wright M 8 Mitchell Road Christian Ac 22:42.08
305 Daniel Ippoloto M 11 West Henderson 22:42.20
306 Matthew Littrell M 7 Riverside 22:42.70
307 Will Cano M 11 Wade Hampton (g) 22:42.73
308 Harsha Srijay M 9 Dorman 22:43.10
309 Adam Tingle M 10 Wade Hampton (g) 22:43.42
310 Orfil Martinez M 12 Hillcrest 22:43.99
311 Cameron Gossett M 8 Broome 22:44.09
312 John Boyar M 8 Belton-Honea Path 22:45.34
313 Mitchell Guarriello M 9 R-S Central H.S. 22:45.63
314 Everett Stein M 10 Tl Hanna 22:45.70
315 Zackery Hileman M 11 Greer Middle College Chart 22:46.45
316 Graham Stowe M 8 Riverside 22:47.51
317 Bridger Gantt M 9 Easley 22:47.63
318 Garrett McGuffin M 12 West Oak 22:47.72
319 Stephen Forrest M 9 Boiling Springs 22:47.91
320 Wil Weinel M 9 Hillcrest 22:47.98
321 Nick Mazen M 10 Oakbrook Preparatory Schoo 22:48.11
322 Dakota Shamburger M 9 West Henderson 22:48.37
323 Matthew Simcox M 11 Independence High School 22:48.89
324 Isaac Miller M 10 Tl Hanna 22:49.13
325 Christopher Anderson M 11 Woodruff 22:50.06
326 Josh Kersey M 10 R-S Central H.S. 22:50.35
327 Josh Watts M 10 Boiling Springs 22:50.62
328 Nick McFalls M 9 Boiling Springs 22:50.94
329 Rylan Branyon M 9 Woodruff 22:51.52
330 Clay Honeycutt M 12 Wade Hampton (g) 22:51.60
331 Carson Moesteller M 9 Tl Hanna 22:52.80
332 Garrett Middleton M 12 Palmetto 22:53.20
333 Zach Marks M 11 Science Hill High School 22:53.81
334 Chad Stratton M 8 Byrnes 22:54.45
335 Michael Womick M 11 R-S Central H.S. 22:55.64
336 Michael Houtzer M 8 Walhalla 22:56.33
337 Harrison Snyder M 12 William A Hough 22:56.35
338 Carson Burgess M 9 Gaffney High School 22:56.44
339 Dawson Fredrick M 8 Boiling Springs 22:56.62
340 Robert McConnell M 9 Riverside 22:56.70
341 Tanner Shumate M 8 White Knoll 22:56.74
342 Connor Christie M 8 Landrum 22:57.19
343 Abram Kirby M 9 Walhalla 22:57.47
344 Weston Tiller M 7 Rock Hill 22:57.62
345 Hampton Ford M 10 Dorman 22:57.98
346 Bobby Quin M 9 Gaffney High School 22:58.02
347 Jack Thompson M 10 Mauldin 22:58.52
348 Patrick McCarter M 9 Wade Hampton (g) 22:58.81
349 Robert Farmer M 8 Greenville 22:58.97
350 Cesar Mendiola M 12 Independence High School 22:59.70
351 Alberto Cenedese M 10 South Mecklenburg High 22:59.73
352 Josh Kemp M 9 Travelers Rest 23:00.25
353 Isaac McKitrick M 8 Travelers Rest 23:00.51
354 Cody Turner M 9 Riverside 23:00.93
355 Matthew Kilbride M 10 Greenville 23:01.25
356 Cole Ray M 9 Spartanburg 23:01.30
357 Austin Meadows M 9 Greenville Tech Charter 23:02.27
358 Sean Miles M 7 Greer 23:02.67
359 Tristan Krier M 10 Greer 23:03.00
360 Jake Otto M 12 Eastside 23:05.06
361 Kyle Hart M 10 Byrnes 23:05.34
362 Josh Hopkins M 8 Woodmont High 23:05.70
363 Reece Brown M 10 Byrnes 23:05.76
364 Sejoon Kim M 10 Riverside 23:06.32
365 Dominick Bennet M 7 Hillcrest 23:06.37
366 Jackson Holcombe M 9 Palmetto 23:06.75
367 Simon Baumgartner M 8 White Knoll 23:07.30
368 Drew Bunce M 8 Mid-Carolina 23:07.43
369 Kyle Porter M 7 Chesnee 23:07.44
370 Austin Lee Davis M 9 Woodmont High 23:07.62
371 Isaac Swofford M 12 Greenville 23:07.96
372 Brandon Fowler M 11 Riverside 23:08.12
373 Matthew Selig M 9 Mauldin 23:09.23
374 Josh Cathey M 12 William A Hough 23:09.47
375 Will Harvey M 9 St Josephs 23:09.68
376 Garrett Poore M 8 Tl Hanna 23:10.51
377 Jerry Kerns M 8 Spartanburg 23:10.51
378 Dhuru Patel M 11 West Henderson 23:10.94
379 Pj Lemaire M 8 Riverside 23:11.29
380 Patrick Jermyn M 10 Westside 23:14.08
381 Andrew Osburne M 6 Stbg Christian Academy 23:14.43
382 Ian Robinson M 11 Rock Hill 23:14.91
383 Brad Fayonsky M 12 Wade Hampton (g) 23:15.13
384 Reece Brandt M 9 Palmetto 23:18.08
385 Kolby Miles M 11 West Oak 23:18.13
386 Shane Sellers M 10 Chesnee 23:18.31
387 Eli Gosnell M 8 Wade Hampton (g) 23:18.33
388 Jesse Baita M 11 Greer 23:19.42
389 Caleb Cook M 10 Belton-Honea Path 23:19.82
390 Lucas Pryor M 6 Upstate Homeschool Co-Op 23:20.61
391 Ian Batson M 11 Greer 23:21.18
392 Jefferson Stelly M 7 Tl Hanna 23:22.41
393 Ryan Santiago M 9 West Henderson 23:23.06
394 Turner Mahaffey M 7 Spartanburg 23:23.15
395 Jose Tutman M 9 Greer Middle College Chart 23:24.56
396 Cal Papciak M 9 South Mecklenburg High 23:25.27
397 Hayne Rice M 7 Easley 23:26.48
398 Max Dangelewicz M 9 William A Hough 23:27.03
399 Drew Sellars M 8 Boiling Springs 23:28.44
400 Dustin Farr M 11 Easley 23:30.05
401 Thomas Diehn M 10 Dorman 23:30.77
402 Timothy Pack M 9 Stbg Christian Academy 23:30.87
403 Jose Vera M 11 Greer Middle College Chart 23:32.36
404 Sam Spencer M 11 Spartanburg Day School 23:32.81
405 Camden Bregg M 9 Greer 23:33.10
406 Alex Kanipe M 11 Wade Hampton (g) 23:33.53
407 Will Klugh M 7 Tl Hanna 23:34.76
408 Alex Dunbar M 12 Greenville 23:34.85
409 Joe Koppari M 8 Travelers Rest 23:35.13
410 Jose McDay M 11 Southside High School 23:35.43
411 Silas Henderson M 11 Woodruff 23:38.28
412 Prince Ngyuen M 10 South Aiken 23:38.49
413 Dalton Bramlett M 9 West Oak 23:39.70
414 Alex Weaver M 8 Wade Hampton (g) 23:40.10
415 Blake Keasler M 9 Greer Middle College Chart 23:40.15
416 Graham Heller M 8 Riverside 23:40.53
417 Tyler Horne M 12 Southlake Christian Academ 23:41.49
418 Matthew Hembree M 10 Science Hill High School 23:41.54
419 John Anderson M 10 Upstate Homeschool Co-Op 23:42.81
420 McKillop Fisher M 10 Asheville High 23:43.12
421 Ryan Fowler M 11 Boiling Springs 23:43.97
422 Misha Barabash M 9 Greenville Tech Charter 23:44.62
423 Josh Watson M 12 Southlake Christian Academ 23:45.13
424 Noah Billings M 9 Dorman 23:45.26
425 Jonathan Bethea M 12 Westgate Christian 23:45.76
426 Reed Jerina M 8 Wade Hampton (g) 23:46.74
427 Jordan Laster M 10 Woodruff 23:46.74
428 Nathan Fish M 8 Boiling Springs 23:47.08
429 Jared Ledford M 10 Boiling Springs 23:47.23
430 Jared Smith M 8 Mauldin 23:49.10
431 Connor Yeisley M 7 Dorman 23:49.17
432 Grayson McAllister M 11 Byrnes 23:49.22
433 Diego Gutierrez M 9 Clinton 23:49.51
434 Hinckley Miller M 9 Wren 23:50.09
435 Parker Hays M 10 South Mecklenburg High 23:50.60
436 Lucas Meetze M 11 White Knoll 23:51.29
437 Carson Harrison M 11 R-S Central H.S. 23:51.90
438 Riley Rucci M 9 Greer Middle College Chart 23:51.93
439 Crews Waldrop M 7 Easley 23:52.03
440 Tad Ray M 10 Clinton 23:52.68
441 Langston Thomas M 7 Palmetto 23:53.22
442 Allen Manasas M 8 Spartanburg 23:53.76
443 Jacob Branham M 11 Gaffney High School 23:54.43
444 Austin Farkas M 9 Greer Middle College Chart 23:55.42
445 Kendall Little M 7 Boiling Springs 23:55.47
446 Ben Vitalie M 12 Spartanburg 23:57.01
447 Will Kesler M 8 Dorman 23:57.60
448 Aj Eubanks M 7 Byrnes 23:58.46
449 Angus McCord M 9 Greer Middle College Chart 23:59.60
450 Sean Duncan M 9 Emerald 24:00.52
451 Tanner Gibson M 9 Tl Hanna 24:00.88
452 Jackson O'Blenness M 8 Woodmont High 24:01.67
453 Austin Harrison M 9 Woodruff 24:02.35
454 Jon Evans M 10 West Oak 24:02.86
455 Michael Czwalina M 9 Palmetto 24:02.89
456 Taylor Boyles M 9 Easley 24:03.12
457 Jared Fisher M 9 Greer Middle College Chart 24:04.33
458 Ben Weaver M 10 Dorman 24:05.25
459 Jason Miller M 10 R-S Central H.S. 24:06.79
460 Jack Roberts M 10 Tl Hanna 24:07.02
461 Rivers Chadwck M 9 South Aiken 24:07.45
462 Jacob Poole M 7 Gaffney High School 24:08.11
463 Peyton Allen M 7 Byrnes 24:09.53
464 Kieth McBride M 11 South Aiken 24:09.87
465 Adam Ewing M 8 Riverside 24:09.89
466 Jonathon Hill M 12 Greer Middle College Chart 24:10.71
467 Charlie Hall M 7 Mitchell Road Christian Ac 24:11.05
468 Jack Layne M 7 Spartanburg 24:11.79
469 Chase Holbert M 11 Clinton 24:11.92
470 Jake Womick M 10 Oakbrook Preparatory Schoo 24:13.19
471 William Long M 8 Spartanburg 24:14.12
472 Andy Butts M 7 Walhalla 24:14.29
473 Calen Raulerson M 12 Greenville 24:14.71
474 Henry Slade M 10 South Mecklenburg High 24:14.78
475 Ben Pusey M 12 Walhalla 24:14.86
476 Kris Evans-Williams M 11 Clinton 24:15.49
477 Tyler Newlon M 8 Wade Hampton (g) 24:15.82
478 Cody Wells M 11 Greer 24:16.24
479 Daniel Newton M 11 Woodruff 24:16.94
480 Alan Gutierrez M 11 Clinton 24:17.59
481 Brady Abbott M 8 Walhalla 24:17.80
482 Mattox Boyce M 9 Riverside 24:18.39
483 Evan Stravolo M 8 Dorman 24:20.97
484 Sean Riordan M 8 Landrum 24:21.84
485 Brayden White M 8 Boiling Springs 24:23.46
486 Adam Johnson M 9 Southlake Christian Academ 24:24.04
487 Evan Denton M 9 Woodmont High 24:26.04
488 William Stephenson M 11 Oakbrook Preparatory Schoo 24:26.91
489 Jt Troup M 7 Eastside 24:27.11
490 Hank Warren M 8 Spartanburg 24:27.19
491 Alex Shumate M 12 South Mecklenburg High 24:28.52
492 Daniel Bissette M 12 South Mecklenburg High 24:28.52
493 David Kim M 10 Woodruff 24:28.85
494 Addison Wirt M 10 South Mecklenburg High 24:29.04
495 Jace Blankenship M 11 West Oak 24:30.09
496 Eli Smith M 10 Emerald 24:32.27
497 Ben Freedman M 8 Spartanburg Day School 24:32.58
498 William Parham M 8 Riverside 24:32.61
499 Ford Baehr M 7 Spartanburg Day School 24:33.05
500 Apollo Wolfersberger M 12 Greenville 24:33.58
501 Lemuel Henry M 11 Westgate Christian 24:34.42
502 Taylor Fox M 8 Easley 24:36.53
503 Scott Gifford M 9 Greer Middle College Chart 24:36.74
504 Ezekiel Groves M 10 Woodmont High 24:36.97
505 Mason Bell M 9 Gaffney High School 24:37.82
506 Nick Perkins M 8 Clinton 24:39.17
507 Jackson Ford M 10 Ac Flora 24:39.19
508 Jake Gossett M 10 South Mecklenburg High 24:39.82
509 Sam Evins M 7 Spartanburg Day School 24:39.91
510 Preston Mejia M 7 Chesnee 24:40.39
511 Reuben Solnick M 9 Asheville High 24:40.91
512 Jett McNabb M 8 Riverside 24:40.92
513 Henry Miles M 7 Spartanburg 24:41.94
514 Jack Graham M 8 Spartanburg 24:41.97
515 Grant Lucas M 8 Westgate Christian 24:43.08
516 William Grove M 7 Mitchell Road Christian Ac 24:45.84
517 Tyler Robinson M 10 Boiling Springs 24:46.52
518 Davis Upton M 10 South Mecklenburg High 24:47.68
519 Thaddeous Jones M 10 Spartanburg 24:48.92
520 Hayden Goode M 8 Byrnes 24:49.36
521 Jamey Whisnant M 7 Spartanburg 24:49.48
522 Hampton Thomas M 12 Belton-Honea Path 24:49.55
523 Nathan Morrow M 11 Boiling Springs 24:49.93
524 Luke Escalante M 9 Broome 24:50.80
525 Jonathan Saxon M 8 Emerald 24:52.39
526 Anthony Gentry M 9 Broome 24:52.80
527 Noah Waddell M 8 Woodruff 24:53.88
528 Afton Davis M 9 Ac Flora 24:54.53
529 Makalo Charles M 9 William A Hough 24:55.02
530 Zach Byrne M 11 Dorman 24:56.14
531 Justin Tolleson M 7 Chesnee 24:56.15
532 Tyler Norris M 9 Gaffney High School 24:57.74
533 Lincoln Hargrove M 7 Mitchell Road Christian Ac 24:58.50
534 Michael Henson M 7 Spartanburg 24:58.53
535 John Bakos M 10 Upstate Homeschool Co-Op 25:00.70
536 Patrick Short M 11 Greer Middle College Chart 25:00.81
537 Taylor Yeisley M 8 Dorman 25:00.92
538 Diego Knight M 7 Byrnes 25:01.99
539 Micky Aumann M 9 Westside 25:02.14
540 Allen Geiger M 10 Wade Hampton (g) 25:03.65
541 Tanner Henson M 8 Blue Ridge 25:03.78
542 Ryan Willis M 7 Stbg Christian Academy 25:04.82
543 Jacob Benton M 10 Boiling Springs 25:04.88
544 Corey Reed M 7 Woodruff 25:05.80
545 Chanyoung Woo M 11 Riverside 25:06.04
546 Ryan Augustine M 8 Travelers Rest 25:06.21
547 Abram Kirby M 9 Walhalla 25:07.20
548 Zachary Blackburn M 8 White Knoll 25:07.23
549 Jonathan Baker M 7 Clinton 25:07.44
550 Devin Lydia M 10 Gaffney High School 25:07.74
551 Joe Perez M 12 South Mecklenburg High 25:08.16
552 Eric Osborne M 7 Woodruff 25:08.64
553 Kody Phipps M 7 Spartanburg 25:09.31
554 Braedon Grissom M 9 Greer Middle College Chart 25:09.41
555 James Allen Smith M 9 Dorman 25:10.29
556 Zach Chaffins M 10 Clinton 25:11.21
557 Cameron Thomas M 11 Broome 25:11.37
558 Nadeem Hassan M 7 Walhalla 25:14.06
559 Fred Manning M 9 Ac Flora 25:14.29
560 Dominic Martin M 8 Byrnes 25:14.34
561 Noah Hill M 7 Byrnes 25:14.77
562 Zj McLain M 7 Dorman 25:15.93
563 Jared Peck M 9 Greer Middle College Chart 25:17.19
564 Zack Poore M 12 South Mecklenburg High 25:17.98
565 Brett Martin M 7 Travelers Rest 25:18.12
566 Wilfredo Hernandez M 11 Westside 25:18.24
567 Will Gordon M 12 Emerald 25:18.44
568 Tristan Surrett M 7 Woodruff 25:19.20
569 Garrett Watts M 10 Landrum 25:20.14
570 Thomas Rude M 7 Emerald 25:20.88
571 Egan Purnell M 9 Greenville 25:20.90
572 Walter Patton M 8 Mitchell Road Christian Ac 25:21.15
573 Rob Beatenbough M 7 Tl Hanna 25:21.86
574 Zach Brabham M 10 White Knoll 25:22.45
575 Justin Elston M 9 Hillcrest 25:22.98
576 Michael Famulari M 9 Southlake Christian Academ 25:26.19
577 Christian Grant M 7 Dorman 25:26.77
578 Crawford Keown M 10 Eastside 25:26.83
579 Christian Gold M 12 R-S Central H.S. 25:27.76
580 Ethan Rhodes M 7 Wade Hampton (g) 25:33.78
581 John Davidson M 8 Riverside 25:34.75
582 Alec Pryor M 6 Upstate Homeschool Co-Op 25:35.25
583 Peyton McGee M 10 Rock Hill 25:35.28
584 Christian Holcombe M 10 Upstate Homeschool Co-Op 25:36.45
585 Loudon Rozier M 9 Walhalla 25:37.57
586 Will Esmacher M 7 Riverside 25:37.82
587 Alexander Berry M 9 Wren 25:37.85
588 Esteban Garcia M 11 Wade Hampton (g) 25:39.67
589 Luke Keehn M 12 Travelers Rest 25:41.15
590 Christian Burgess M 7 Landrum 25:43.22
591 Sam Stathakis M 8 Spartanburg 25:46.10
592 Tyler Hausman M 9 Riverside 25:46.95
593 Logan Lehman M 7 Mt. Zion Christian School 25:47.75
594 Winston Ridley M 8 Ac Flora 25:49.89
595 Jackson Ensminger M 10 South Mecklenburg High 25:51.94
596 Michale Depree M 12 Belton-Honea Path 25:52.65
597 Grant Stover M 9 Eastside 25:53.36
598 De'narius Guy M 12 South Mecklenburg High 25:53.57
599 Andrew Greer M 8 Riverside 25:54.61
600 Ben Snider M 10 South Mecklenburg High 25:55.18
601 Conner Hicks M 7 Chapman 25:57.39
602 Peter Botka M 11 Riverside 25:57.45
603 Vicente Sanchez M 9 Tl Hanna 25:58.56
604 Noah Smith M 9 Walhalla 25:58.67
605 Cesar Tellez M 11 South Mecklenburg High 25:59.75
606 Miller Cassidy M 8 Palmetto 26:00.41
607 Brent Webb M 9 Riverside 26:00.81
608 Taylor Smothers M 9 White Knoll 26:01.11
609 Joseph Dunbar M 9 Upstate Homeschool Co-Op 26:02.12
610 Silas Newton M 8 Woodruff 26:02.72
611 Austin Hobson M 9 South Aiken 26:03.38
612 Adam Madison M 9 Belton-Honea Path 26:03.70
613 Ford McCarver M 12 Southlake Christian Academ 26:03.97
614 Colby Neal M 7 Easley 26:07.31
615 Adam West M 10 Oakbrook Preparatory Schoo 26:07.44
616 Andrew Ward M 7 Chapman 26:09.32
617 Sergey Culbreath M 7 Woodruff 26:09.85
618 Miles Johnson M 7 Dorman 26:10.33
619 Josh Bryant M 9 Clinton 26:13.53
620 James Perkins M 9 South Mecklenburg High 26:14.54
621 Colin Calvert M 7 Stbg Christian Academy 26:15.98
622 Benjamin White M 7 Tl Hanna 26:16.49
623 Ulises Falcon-Juarez M 9 Southside High School 26:16.56
624 Luke Cunniffe M 9 St Josephs 26:17.34
625 Kaminer Cromer M 10 Emerald 26:18.06
626 Robert Roser M 10 Blue Ridge 26:19.23
627 Nicholas Lewis M 11 Easley 26:20.12
628 Cameron Boulware M 11 Tl Hanna 26:21.17
629 Wales Dixon M 8 Spartanburg 26:22.48
630 Dawson Waddell M 9 Woodruff 26:23.36
631 Drew Petty M 10 William A Hough 26:24.48
632 Jacob Hawkins M 8 Clinton 26:24.89
633 Jacob Garrison M 10 Wren 26:25.46
634 Tanner Hurd M 9 Southlake Christian Academ 26:27.27
635 Tyrez Cofield M 10 Blue Ridge 26:29.26
636 Wade Morgan M 9 Westgate Christian 26:29.45
637 Sexton Seiber M 9 Westgate Christian 26:30.09
638 Dylan Sherer M 11 Greer 26:30.55
639 Luke Bridges M 8 Asheville Trailblazers 26:31.28
640 Rocky Perez M 10 South Mecklenburg High 26:32.87
641 Justin Satterfield M 9 Woodruff 26:33.94
642 Sam Norris M 7 Mt. Zion Christian School 26:34.80
643 Josue Gutierrez M 9 Southside High School 26:35.86
644 Jie Garner M 7 Riverside 26:37.67
645 Carson Radlien M 11 Greer 26:37.86
646 Dylan Harris M 7 Chapman 26:37.91
647 Will Snider M 10 South Mecklenburg High 26:38.70
648 Aaron Baymiller M 7 Spartanburg 26:39.72
649 Andrew Simonson M 9 Southlake Christian Academ 26:40.27
650 Jacob Coffee M 9 Wren 26:40.38
651 Thomas Jacques M 8 Wren 26:40.56
652 Zachary Niskanen M 7 Blue Ridge 26:42.12
653 Hadden Thomas M 7 Palmetto 26:42.72
654 Adam Chapman M 8 Westside 26:44.03
655 Aiden Shugart M 7 Spartanburg 26:44.70
656 Jackson Pare M 8 Riverside 26:45.45
657 Josiah Keels M 7 Tl Hanna 26:45.85
658 Bo Taylor M 8 Greer 26:46.00
659 Matthew Seay M 11 Boiling Springs 26:47.92
660 Ben Martin M 11 West Oak 26:48.33
661 Nicholas Vance M 8 Woodruff 26:50.06
662 Luke Dotson M 8 Woodruff 26:53.61
663 Jackson Owen M 7 Travelers Rest 26:54.79
664 Carlos De Leon M 8 Emerald 26:55.69
665 Simon West M 9 Oakbrook Preparatory Schoo 26:56.48
666 Jacob Kehn M 7 Woodruff 26:56.56
667 Chance Oliver M 8 Greenville 26:57.55
668 Julio Davila M 10 Southside High School 26:58.32
669 Coleman McAbee M 7 Woodruff 27:02.37
670 Grayson Fritz M 7 Tl Hanna 27:04.75
671 Conner Haddan M 9 Wren 27:06.47
672 Stokes Cromer M 7 Emerald 27:07.22
673 Coulter Friez M 7 Emerald 27:08.62
674 William Zimmerman M 8 Ac Flora 27:09.32
675 Austin Evans M 10 Oakbrook Preparatory Schoo 27:09.88
676 Ethan Turner M 9 Gaffney High School 27:12.74
677 Noah Clark M 11 Greenville 27:13.65
678 Zack Eilders M 6 Westgate Christian 27:15.42
679 Taylor Ditch M 9 White Knoll 27:16.81
680 Landon Matney M 8 Wren 27:17.13
681 Brody Gordon M 11 Walhalla 27:19.95
682 Jake Norris M 10 Belton-Honea Path 27:20.85
683 Jacob Smith M 9 Tl Hanna 27:23.76
684 Dodson Wood M 8 Belton-Honea Path 27:28.30
685 Brooks Wienke M 7 Christ Church 27:32.34
686 Joseph Owens M 7 Palmetto 27:32.40
687 Nate Duncan M 7 Walhalla 27:33.55
688 Harrison Mabry M 9 Riverside 27:36.80
689 Caleb Thrift M 8 Walhalla 27:37.31
690 Gideon Owens M 10 Woodmont High 27:40.92
691 Matthew Hines M 7 Emerald 27:42.19
692 Charlie Pickens M 7 Spartanburg 27:45.28
693 Caleb Richards M 11 Chesnee 27:47.22
694 Reid Ragsdale M 9 Palmetto 27:47.29
695 Joel Morris M 12 Rock Hill 27:49.14
696 Luke Womick M 8 Oakbrook Preparatory Schoo 27:50.49
697 Will Todd M 11 Dorman 27:52.74
698 Devin Warren M 10 Southside High School 27:55.78
699 Seth Game M 10 Stbg Christian Academy 28:05.80
700 Daniel Croke M 11 Greenville Tech Charter 28:08.66
701 Austin Greer M 10 Chapman 28:10.49
702 Nolan Sykes M 9 Spartanburg 28:14.47
703 Andrew Willis M 9 Woodruff 28:20.52
704 Issac Salyers M 9 R-S Central H.S. 28:22.97
705 Robert Busbee M 7 Mt. Zion Christian School 28:25.73
706 Samuel Jolley M 7 Chapman 28:26.78
707 Sam Lloyd M 7 Westgate Christian 28:30.13
708 Gavin Whiten M 7 Blue Ridge 28:30.33
709 Levi Merck M 9 Walhalla 28:34.63
710 Brad Yeilding M 8 Oakbrook Preparatory Schoo 28:43.09
711 Rueben Fitzer M 7 Greenville 28:49.47
712 Evan Gossett M 9 Woodruff 28:49.72
713 Benjamin Felson M 8 Spartanburg Day School 28:51.82
714 Jonathon Rhymer M 10 Chesnee 29:01.25
715 Ian Keeter M 9 R-S Central H.S. 29:09.00
716 Weston Lewis M 7 Walhalla 29:12.31
717 Sebastian Brooks M 9 Wren 29:15.86
718 Ian Bradbury M 9 Greer Middle College Chart 29:17.67
719 Charlie Koproski M 7 Boiling Springs 29:18.43
720 Jordan Brown M 8 West Oak 29:18.70
721 Cayce Cowan M 9 Greer Middle College Chart 29:20.78
722 Luke Skory M 10 Boiling Springs 29:26.21
723 Colin Burke M 8 Landrum 29:33.20
724 Brendan Cummings M 10 St Josephs 29:41.20
725 Ford Pierce M 7 White Knoll 29:44.19
726 Thomas Myers M 6 Spartanburg Day School 29:45.24
727 Riley Queen M 8 Dorman 29:45.49
728 Justin Painter M 9 Gaffney High School 29:46.44
729 Andrew Paulen M 7 White Knoll 29:46.64
730 David Tanner M 11 Oakbrook Preparatory Schoo 29:50.13
731 Kyle Earley M 9 Westgate Christian 29:55.64
732 Ryan Herzberg M 9 Byrnes 30:07.29
733 Jacob Kline M 9 Southlake Christian Academ 30:10.22
734 Luke Suber M 6 Upstate Homeschool Co-Op 30:35.90
735 Chatham Sturgis M 9 Riverside 30:44.78
736 Ethan Powell M 9 West Oak 30:47.93
737 Gabe Hopper M 9 Gaffney High School 30:48.00
738 Andy Adams M 7 Easley 30:52.83
739 Patrick McGovern M 11 Emerald 30:55.63
740 Garrett Brown M 8 Byrnes 31:05.49
741 Cris Hernandez M 9 Clinton 31:17.20
742 Peter Churdar M 11 Upstate Homeschool Co-Op 31:34.66
743 Semajay Murray M 12 Ac Flora 31:43.06
744 Cody Johnson M 9 Woodruff 31:47.51
745 Dave Przirembel M 8 Mitchell Road Christian Ac 31:49.59
746 Hutch Ferebee M 7 Christ Church 32:12.88
747 Nic Luedeman M 7 Chesnee 32:17.03
748 Miguel Ortiz M 9 Chesnee 32:20.19
749 Davey Rivera M 10 Southside High School 32:41.64
750 Peter Von Schmittou M 9 Easley 33:27.75
751 Clay Wright M 8 Mitchell Road Christian Ac 33:28.91
752 Nicholos Seppala M 7 Blue Ridge 33:47.37
753 Max Ford M 9 Palmetto 33:58.96
754 John Michael Watson M 7 Blue Ridge 34:40.47
755 Aiden Tombuelt M 8 Dorman 34:44.29
756 Elijah Wilde M 10 Asheville High 34:48.22
757 Jathan Gassert M 9 Rock Hill 34:49.59
758 Nathan Awai M 7 Mt. Zion Christian School 35:01.76
759 Mac Chapman M 11 Travelers Rest 35:23.69
760 Ethan Rice M 9 Boiling Springs 35:33.28
761 Chris Nguyen M 7 Clinton 35:55.76
762 Dillon Smith M 7 Palmetto 37:24.13
763 John-Preston Wood M 7 Easley 37:44.93
764 Stephen McKinney M 11 Ac Flora 37:56.12
765 Julian Ortiz M 9 Southside High School 39:53.37
********** JV Girls 5K RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Lexi Bennett F 9 Riverside 21:08.03
2 Natalie Williams F 10 Riverside 21:25.24
3 Sophia Della Rocca F 10 Riverside 21:42.03
4 Ryan Newton F 8 Riverside 21:43.97
5 Brogan Brown F 11 Dutch Fork 21:47.65
6 Piper Black F 10 Riverside 21:52.01
7 Christiana Pusateri F 12 Upstate Homeschool Co-Op 21:52.34
8 Jessica Perry F 7 Riverside 21:55.21
9 Jessie Heiser-Whatley F 10 Riverside 21:59.08
10 McKenna Korody F 9 Morristown West High Schoo 22:01.53
11 Autumn Shea F 12 Riverside 22:08.52
12 Cameron Dankel F 9 Riverside 22:12.43
13 Abby Spencer F 12 Riverside 22:13.99
14 Carley Ebel F 8 Riverside 22:18.18
15 Kayla Harris F 7 Riverside 22:19.26
16 Tori Heiser-Whatley F 10 Riverside 22:23.59
17 Emma Santor F 12 Wando 22:27.41
18 Chloe Santor F 8 Wando 22:28.37
19 Claire Younger F 9 Dorman 22:34.75
20 Katy Wood F 7 Mauldin 22:37.32
21 Zoe Davis F 7 Eastside 22:37.50
22 Marie Pirochta F 12 Riverside 22:39.33
23 Rachel Wood F 7 Mauldin 22:39.51
24 Lauren Revis F 12 R-S Central H.S. 22:41.77
25 Amanda Littrell F 7 Riverside 22:44.90
26 Ana Hernandez F 11 Morristown West High Schoo 22:47.05
27 Stephanie Areford F 10 Wando 22:55.49
28 Margaret O'Toole F 10 Dutch Fork 22:58.02
29 Mary Beth MacGregor F 11 Riverside 23:03.79
30 Kayla D'Onofrio F 12 Dorman 23:04.48
31 Kaitlyn Rowe F 6 Oakbrook Preparatory Schoo 23:04.97
32 Ellie Wood F 7 Mauldin 23:06.22
33 Abby Mitchell F 11 Morristown West High Schoo 23:09.05
34 Julina White F 7 Blue Ridge 23:09.51
35 Tonya Denys F 8 Dutch Fork 23:10.98
36 Laura MacGregor F 8 Riverside 23:11.08
37 Brenda Denys F 10 Dutch Fork 23:11.38
38 Morgan Littrell F 7 Riverside 23:11.39
39 Anna Lage F 9 Riverside 23:12.70
40 Lauren Fallow F 9 Riverside 23:16.66
41 Valarie Couper F 9 Science Hill High School 23:16.69
42 Annalise Hicks F 9 Asheville Trailblazers 23:17.73
43 Emily Woo F 8 Dorman 23:18.52
44 Madison Blanch F 8 Riverside 23:23.37
45 Sandra Boyle F 10 Dorman 23:26.43
46 Caroline Spain F 9 Morristown West High Schoo 23:29.85
47 Carly Bouts F 11 Eastside 23:30.75
48 Dazia Poland F 11 Science Hill High School 23:35.01
49 Mary Kahler F 9 Tl Hanna 23:35.21
50 Kara Hanselman F 7 Dorman 23:37.45
51 Peyton Campbell F 9 Dutch Fork 23:40.31
52 Mackensie Barbee F 10 Dutch Fork 23:42.15
53 Marisa Oliver F 11 Science Hill High School 23:47.49
54 Elizabeth Coffey F 12 Wando 23:48.50
55 Kelsey Pace F 6 Stbg Christian Academy 23:48.67
56 Stephanie Mason F 9 Dutch Fork 23:49.13
57 Adela Coffey F 10 Wando 23:49.50
58 Ashley Sides F 11 Oakbrook Preparatory Schoo 24:05.13
59 Sarah Leahy F 8 Asheville Trailblazers 24:06.48
60 Jacqueline Mentes F 9 Dutch Fork 24:08.26
61 Kaylee Copeland F 7 Stbg Christian Academy 24:09.16
62 Vareli Enriquez F 9 East Henderson High 24:12.01
63 Gracie Peck F 9 J. L. Mann 24:12.39
64 Ashleigh Cox F 7 Tl Hanna 24:13.07
65 Natalie Wall F 10 Boiling Springs 24:13.41
66 Kaelyn Slaughter F 8 Tl Hanna 24:14.36
67 Briana Marler F 10 Riverside 24:18.10
68 Tori Glass F 8 Woodmont High 24:20.58
69 Cameron Boyce F 9 Riverside 24:20.83
70 Mia O'Donnell F 9 Carolina Homeschool Cougar 24:21.29
71 Allison Dunlap F 12 Dorman 24:22.81
72 Allie Thomas F 11 Carolina Homeschool Cougar 24:22.87
73 Courtney Trammell F 10 Stbg Christian Academy 24:23.65
74 Maren Lawrence F 11 Riverside 24:25.74
75 Abigail Thompson F 8 Riverside 24:29.90
76 Anieke Papenhuyzen F 12 Mauldin 24:34.24
77 Diana Gutierrez F 11 Mid-Carolina 24:40.53
78 Sarah Landmesser F 9 Mauldin 24:41.98
79 Abigail Ritter F 8 Upstate Homeschool Co-Op 24:42.76
80 Kourtni Traynham F 9 Dorman 24:45.47
81 Peyton Sparks F 7 Stbg Christian Academy 24:46.73
82 Libby Whitney F 9 J. L. Mann 24:47.83
83 Rome Kosiorek F 9 Boiling Springs 24:49.79
84 Kaylin Peach F 7 Riverside 24:52.75
85 Faith Nelson F 8 Dorman 24:53.59
86 Caroline Hecht F 9 Science Hill High School 24:55.64
87 Dakota Gillespie F 11 Woodmont High 24:56.07
88 Katie Hardison F 10 Eastside 24:56.73
89 Amy Gilpin F 9 J. L. Mann 24:57.27
90 Mary O’Toole F 9 Dutch Fork 24:58.12
91 Anna Turner F 9 Wando 24:58.70
92 Ellen Wilkinson F 9 Dorman 24:59.43
93 Gracie Cole F 9 Boiling Springs 25:01.18
94 Sydney Laugh F 7 Tl Hanna 25:02.43
95 Madison Dumpert F 10 Greenville 25:02.84
96 Addison Vaughn F 7 Byrnes 25:04.50
97 Eve Garry F 9 J. L. Mann 25:06.54
98 Adair Bannister F 9 Greenville 25:07.32
99 Caroline Therrell F 12 Upstate Homeschool Co-Op 25:07.78
100 Chloe Chandler F 7 Woodruff 25:09.40
101 Ashley Mims F 11 Asheville Trailblazers 25:11.04
102 Mercedes Brownlee F 11 Hillcrest 25:11.95
103 Bali Channa F 12 Boiling Springs 25:12.93
104 Hailey Allen F 9 Morristown West High Schoo 25:14.37
105 Maddie Sweet F 8 Riverside 25:14.91
106 Mary Parrish Edgerton F 10 Riverside 25:15.04
107 Tabi Robinson F 12 Greer Middle College Chart 25:15.11
108 Jessica Reason F 9 Boiling Springs 25:17.80
109 Lily Bagwell F 7 Riverside 25:18.95
110 Lydia Swofford F 9 Greenville 25:19.00
111 Avery Nelms F 7 Palmetto 25:19.55
112 Anita Rhodes F 10 Woodmont High 25:20.24
113 Sophie Nauta F 9 Travelers Rest 25:21.05
114 Sabrina Forney F 12 Rock Hill 25:21.75
115 Lily Morgan F 10 Mauldin 25:22.02
116 Faith Sides F 8 Oakbrook Preparatory Schoo 25:22.12
117 Kara Golden F 7 Travelers Rest 25:23.47
118 Grace Moore F 11 Ac Flora 25:23.78
119 Sydney Morales F 10 Byrnes 25:25.22
120 Linden Hillhouse F 12 Science Hill High School 25:26.25
121 Julia Nichols F 10 Boiling Springs 25:27.13
122 Sarah Chandler F 8 Tl Hanna 25:27.75
123 Kayla Hayes F 11 Hillcrest 25:28.05
124 Madison Buff F 10 Wade Hampton (g) 25:28.32
125 Claire Stratton F 9 Byrnes 25:29.40
126 Khursten Thompson F 8 Blue Ridge 25:29.74
127 Guadeloupe Pachecho F 12 Morristown West High Schoo 25:30.32
128 Autumn Harris F 7 Palmetto 25:30.34
129 Brooklyn Pace F 6 Stbg Christian Academy 25:30.94
130 Zipporah Cowan, F 9 Westside 25:31.92
131 Abbie Driggers F 8 J. L. Mann 25:33.50
132 Joeli Hayden F 8 Palmetto 25:34.45
133 Madison George F 10 Hillcrest 25:35.10
134 Kelly Hennessey F 9 William A Hough 25:36.36
135 Maggie Stocking F 9 Riverside 25:38.50
136 Tate Steele F 8 Riverside 25:38.56
137 Abby Jackson F 11 Eastside 25:42.98
138 Kelli Armstrong F 9 Mauldin 25:44.01
139 Claudia Bianco F 9 Carolina Homeschool Cougar 25:44.47
140 Ashley Kahler F 7 Tl Hanna 25:45.61
141 Jessica Garlington F 12 Eastside 25:46.82
142 Lauren Strange F 8 Mitchell Road Christian Ac 25:48.07
143 Azalia Reyes F 11 Morristown West High Schoo 25:48.69
144 Kate Kissam F 9 Eastside 25:49.27
145 Natasha Kudlak F 7 Mitchell Road Christian Ac 25:49.62
146 Kiley Walker F 10 Riverside 25:50.98
147 Ellie Wilson F 11 Eastside 25:53.86
148 Olivia Gese F 10 Mauldin 25:54.70
149 Emily Malinowski F 12 South Mecklenburg High 25:55.47
150 Aleah Hatcher F 10 Westgate Christian 25:56.07
151 Maricate Ford F 10 Dorman 25:56.69
152 Emily Eich F 9 Hillcrest 25:57.46
153 Elizabeth Taylor F 9 J. L. Mann 25:57.57
154 Natalie Mann F 9 East Henderson High 25:58.16
155 Kasey Ross F 9 East Henderson High 25:59.79
156 Molly Grace Ashmore F 12 J. L. Mann 26:00.29
157 Amie Rapp F 10 Tl Hanna 26:01.26
158 Emily Taylor F 8 Byrnes 26:02.52
159 Jana Hall F 9 Woodmont High 26:03.71
160 Summer Brown F 10 Woodruff 26:03.77
161 Lillian Sivers F 7 Carolina Homeschool Cougar 26:04.43
162 Madison Turcotte F 10 St Josephs 26:05.09
163 Sidney Gilstrap F 8 Wade Hampton (g) 26:05.30
164 Emma Mitchell F 9 Morristown West High Schoo 26:05.91
165 Edie Dominick F 9 Spartanburg 26:07.19
166 Brianna McGee F 12 Rock Hill 26:08.63
167 Emma Lane McGahey F 11 Tl Hanna 26:09.02
168 Vivian Moore F 9 William A Hough 26:09.94
169 Sara Davis F 8 Ac Flora 26:10.42
170 Gabby Eilders F 12 Westgate Christian 26:11.54
171 Anna Reynolds F 8 Travelers Rest 26:11.75
172 Grace Taylor F 9 J. L. Mann 26:12.49
173 Annalee Goodale F 10 Riverside 26:12.60
174 Grace Canup F 9 Tl Hanna 26:15.48
175 Holly Bruccoliere F 8 Greenville 26:16.05
176 Oneil Best F 10 Ac Flora 26:16.83
177 Rebecca Caldwell F 11 Dorman 26:17.46
178 Makayla Collins F 7 Walhalla 26:17.90
179 Amia Winchell F 12 Dorman 26:19.18
180 Kaytlyn Snook F 9 Tl Hanna 26:19.29
181 Sarah Martin F 9 Wade Hampton (g) 26:20.02
182 Morgan Kitts F 10 Byrnes 26:22.50
183 Emily Porter F 12 Wade Hampton (g) 26:22.95
184 Alyssa Harter F 10 Byrnes 26:26.84
185 Sidney Ford F 10 Palmetto 26:27.47
186 Bryanna Wanser F 7 Tl Hanna 26:28.16
187 Annalena Griffin F 8 Mt. Zion Christian School 26:29.92
188 Abby Stageberg F 12 Riverside 26:30.83
189 Madison Hall F 9 Eastside 26:32.37
190 Lauren Shaw F 10 Riverside 26:33.89
191 Rachel Patterson F 7 Woodruff 26:36.90
192 Mykala Cantrell F 8 Tl Hanna 26:37.00
193 Zoe Capps F 8 Asheville Trailblazers 26:37.61
194 Madison Monroe F 8 J. L. Mann 26:37.73
195 Maddie Montgomery F 9 Woodmont High 26:38.16
196 Rebekah MacGregor F 7 Riverside 26:39.52
197 Lyndsey Thompson F 9 Mauldin 26:41.17
198 Mattie Blake Ramseur F 8 Greenville 26:41.48
199 Kiana Thompson F 11 J. L. Mann 26:43.54
200 Rachel Murray F 7 Mauldin 26:46.27
201 Ella Delpino F 9 Riverside 26:49.49
202 Chloe Foster F 11 Byrnes 26:52.07
203 Mia Romano F 10 Eastside 26:53.24
204 Dee Stilwell F 11 Riverside 26:54.17
205 Isabel Finnegan F 9 Greer Middle College Chart 26:54.21
206 Caroline Hyatt F 10 Boiling Springs 26:54.88
207 Laura Ericson F 9 J. L. Mann 26:55.53
208 Susanna Greiner F 9 South Mecklenburg High 26:55.65
209 Caroline Chandler F 10 Woodruff 26:55.87
210 Mary Jo West F 10 Mauldin 26:56.14
211 Caroline Comer F 10 Oakbrook Preparatory Schoo 26:57.21
212 Abbie Weatherford F 7 Wren 26:57.86
213 Jordan Burgess F 12 Mauldin 26:59.27
214 Dominique Karesh F 10 Brevard 26:59.44
215 Tara Carey F 9 Riverside 26:59.80
216 Reagan Willis F 9 Stbg Christian Academy 26:59.99
217 Isabella Skellie F 11 Oakbrook Preparatory Schoo 27:01.08
218 Shealy Dominick F 12 Spartanburg 27:01.82
219 Ali Johnson F 9 Tl Hanna 27:03.66
220 Mickey Evans F 10 J. L. Mann 27:04.08
221 Celina Pirochta F 9 Riverside 27:04.29
222 Isabella Hammond F 8 Wade Hampton (g) 27:04.65
223 Annie Tinsley F 11 Eastside 27:04.69
224 Sarah Brian F 7 Boiling Springs 27:07.10
225 Katie Kennedy F 12 Greenville Tech Charter 27:09.66
226 Amanda Mahaffey F 10 Mauldin 27:10.85
227 Kendyl Rogers F 6 Stbg Christian Academy 27:11.05
228 Abbey Hudson F 10 Wade Hampton (g) 27:11.34
229 Sophie Rivers F 9 Mauldin 27:12.65
230 Shelby Rice F 10 Boiling Springs 27:15.42
231 Megan Hill F 9 Woodruff 27:16.50
232 Molly McCrary F 11 Wade Hampton (g) 27:16.51
233 Ariel Sheppard F 9 J. L. Mann 27:17.21
234 Madelyn Ray F 11 Fox Creek High School 27:20.05
235 Mariah Ruedinger F 10 Belton-Honea Path 27:22.64
236 Stephanie Warner F 10 Westside 27:23.70
237 Catie Ellison F 7 Tl Hanna 27:25.59
238 Claire Henry F 8 Stbg Christian Academy 27:26.78
239 Sylvia Flores F 9 Mauldin 27:29.52
240 Janey Dixon F 7 Wren 27:30.08
241 Caitlyn Morris F 8 Woodruff 27:36.03
242 Maddie McIntosh F 9 Science Hill High School 27:36.80
243 Lanie Ervin F 6 Mitchell Road Christian Ac 27:40.40
244 Madison Speer F 8 Tl Hanna 27:44.66
245 Kathleen Buda F 10 Riverside 27:45.61
246 Savvy Seiber F 12 Westgate Christian 27:45.65
247 Ashley Hamada F 12 Hillcrest 27:46.52
248 Mallory Haley F 11 Riverside 27:51.23
249 Kasey Pinson F 11 Rock Hill 27:53.32
250 Kendall Gorecki F 8 Blue Ridge 27:54.05
251 Sarah Fryer F 11 Riverside 27:55.98
252 Maria Guerra F 12 J. L. Mann 27:58.65
253 Kathryn Ableman F 9 Travelers Rest 27:58.89
254 Sally Edwards F 8 Oakbrook Preparatory Schoo 28:00.57
255 Camryn Lachica F 9 Oakbrook Preparatory Schoo 28:01.19
256 Ruth Librado F 9 Woodruff 28:01.53
257 Charlotte Curtis F 7 Mitchell Road Christian Ac 28:02.53
258 Daley Barrett F 7 Mitchell Road Christian Ac 28:03.27
259 Makenna Johnson F 8 Travelers Rest 28:05.03
260 Megan Rudley F 10 Riverside 28:05.84
261 Maggie Pelton F 10 Wade Hampton (g) 28:06.99
262 Amanda Harris F 10 J. L. Mann 28:10.85
263 Sammy Stocking F 10 Riverside 28:13.24
264 Paris Burgess F 8 Riverside 28:14.77
265 Charlotte Davis F 10 Laurens 28:15.61
266 Ellie Bradbury F 11 J. L. Mann 28:15.99
267 Stephanie Warner F 10 Westside 28:16.84
268 Skylin Esparza F 10 Hillcrest 28:17.70
269 Lilly Guerrero F 6 Mitchell Road Christian Ac 28:19.51
270 Hali Gardner F 7 Carolina Homeschool Cougar 28:20.73
271 Heather Lenti F 9 Rock Hill 28:23.69
272 Amber Loggia F 10 Easley 28:30.66
273 Maddison Waddell F 7 Woodruff 28:32.16
274 Kaitlyn Spring F 10 Landrum 28:33.75
275 Heidi Lucas F 10 Riverside 28:36.12
276 Emily Kitts F 10 Science Hill High School 28:39.25
277 Jackie Prather F 11 Walhalla 28:42.70
278 Audrey Atkinson F 11 Clinton 28:43.47
279 Faith Canup F 7 Tl Hanna 28:45.13
280 Elise Bright F 8 Spartanburg 28:45.83
281 Cassiti Scruggs F 9 Westside 28:48.66
282 Kaitlin Clark F 12 R-S Central H.S. 28:49.57
283 Haley Cole F 7 White Knoll 28:53.53
284 Carlene Smith F 10 West Henderson 28:54.55
285 Gentry Dockery F 12 Asheville Trailblazers 28:54.97
286 Marti Gathings F 11 Greenville 28:55.26
287 Grace Demaine F 7 Riverside 28:57.07
288 Erica Harrison F 10 Palmetto 28:57.31
289 Cameron Vipperman F 8 Ac Flora 28:59.15
290 Kara Philipi F 12 William A Hough 29:02.60
291 Caroline Garner F 9 Boiling Springs 29:03.33
292 Riley Rogers F 7 White Knoll 29:05.31
293 Sarah Simmons F 7 Mitchell Road Christian Ac 29:06.52
294 Charlotte Bulkeley F 11 Asheville Trailblazers 29:07.13
295 Madison King F 7 Wren 29:09.59
296 Victoria Ventre F 9 West Henderson 29:11.38
297 Darby Parham F 8 Riverside 29:12.40
298 Haleigh Ensminger F 10 South Mecklenburg High 29:15.07
299 Cassandra D Amico F 10 Eastside 29:17.19
300 Erin Nelson F 10 Greenville Tech Charter 29:22.04
301 Lillith Nick F 12 Greenville 29:22.89
302 Susannah McCinnis F 10 Ac Flora 29:24.64
303 Celia Dominick F 10 Spartanburg 29:27.25
304 Regan McDowell F 11 Belton-Honea Path 29:28.69
305 Mia Hargrove F 8 Mitchell Road Christian Ac 29:29.65
306 Namoi Gibbs F 9 West Henderson 29:32.20
307 Sydney Cansler F 7 Westgate Christian 29:34.96
308 Macey Vonberge F 10 J. L. Mann 29:35.40
309 Anna Nelson F 8 Tl Hanna 29:35.90
310 Hannah Lee F 8 Travelers Rest 29:37.53
311 Isabelle Scanlon F 11 Boiling Springs 29:43.22
312 Rachel Ross F 8 Upstate Homeschool Co-Op 29:44.20
313 Isabella Wilson F 7 Carolina Homeschool Cougar 29:45.96
314 Jasmine Onufer F 7 Boiling Springs 29:46.91
315 Michaela Reber F 10 South Mecklenburg High 29:49.99
316 Shannon Sellers F 10 West Henderson 29:51.40
317 Grace Droppleman F 11 South Mecklenburg High 29:54.64
318 Ashlyn Phipps F 8 Spartanburg 29:54.72
319 Emilie Martin F 12 Wade Hampton (g) 29:54.89
320 Anna Gilespie F 12 South Mecklenburg High 29:59.92
321 Meg Krawczyk F 11 Ac Flora 30:00.82
322 Elizabeth Hogue F 12 Ac Flora 30:05.67
323 Alexis Mahaffee F 11 Riverside 30:06.97
324 Emily Delperdang F 10 Riverside 30:08.34
325 Abigail Giles F 10 South Mecklenburg High 30:10.43
326 Emmeline Bagwell F 10 Riverside 30:11.94
327 Kacey Collins F 8 Riverside 30:12.18
328 Jacey King F 9 East Henderson High 30:12.56
329 Leah Hurley F 9 Upstate Homeschool Co-Op 30:13.88
330 Sierra Lindsey F 9 East Henderson High 30:16.12
331 Ally Bedenbaugh F 9 Tl Hanna 30:18.75
332 Katie Martin F 11 Easley 30:19.18
333 Sarah Lloyd F 10 Westgate Christian 30:22.15
334 Caroline Game F 9 Stbg Christian Academy 30:23.06
335 Ederlin Salazar-Valdez F 10 East Henderson High 30:23.30
336 Anna Soto F 9 South Mecklenburg High 30:24.00
337 Julia Ross F 10 Blue Ridge 30:24.80
338 Madisyn Curtis F 7 Byrnes 30:24.89
339 Claire Elgart F 12 South Mecklenburg High 30:28.10
340 Lauren Romero F 11 Rock Hill 30:29.71
341 Emili Revis F 7 Easley 30:32.18
342 Helen Purnell F 8 Greenville 30:32.39
343 Morgan Fisher F 8 Spartanburg 30:32.86
344 Coleen Morrison F 9 J. L. Mann 30:39.51
345 Ashley Helms F 10 Greer 30:40.90
346 Allie Temple F 9 South Mecklenburg High 30:42.04
347 Marilea Marchman F 8 Belton-Honea Path 30:53.42
348 Ellie Hair F 12 South Mecklenburg High 30:53.76
349 Brianna Clark F 10 Laurens 30:56.15
350 Chelcy Orellana F 9 Westside 30:56.50
351 Caitlyn Marler F 8 Riverside 30:56.80
352 Rebecca Leathers F 10 South Mecklenburg High 30:57.43
353 Allison Pyatt F 11 R-S Central H.S. 30:58.20
354 Kathryn Eilders F 9 Westgate Christian 31:01.18
355 Joanna Raines F 10 Landrum 31:05.36
356 Andrea Acevedo F 10 Riverside 31:06.86
357 Rachel Malone F 11 Laurens 31:08.52
358 Jenifer Negrete F 9 Gaffney High School 31:12.49
359 Bailey Rogers F 9 J. L. Mann 31:13.51
360 Anna Nicholson F 8 Stbg Christian Academy 31:13.96
361 Mallory Pruitt F 10 Gaffney High School 31:14.20
362 Katlyn Godwin F 11 Fox Creek High School 31:14.83
363 Madeline Fletcher F 12 Greenville 31:20.22
364 Loren Smith F 10 Brevard 31:22.20
365 Alex Walajtys F 9 St Josephs 31:27.96
366 Carolyn Gassert F 12 Rock Hill 31:29.43
367 Sidney Seiber F 10 Westgate Christian 31:37.83
368 Dayanna Ortiz F 9 Greer 31:44.47
369 Frances Farmer F 10 Greenville 31:46.22
370 Leah Buckner F 7 Walhalla 31:55.74
371 Monica Frazier F 11 St Josephs 32:03.34
372 Cora Bisbee F 11 Greenville Tech Charter 32:07.11
373 Rachel Canup F 7 Oakbrook Preparatory Schoo 32:08.68
374 Virginia Barnett F 12 Upstate Homeschool Co-Op 32:16.99
375 Abby Gunter F 7 Carolina Homeschool Cougar 32:25.39
376 Ashley Vargas-Cruz F 10 Greenville Tech Charter 32:31.17
377 Mikayla Wilson F 10 Carolina Homeschool Cougar 32:32.11
378 Kelly Heebner F 10 Ac Flora 32:34.38
379 Jessica Mallory F 10 Woodruff 32:35.40
380 Valerie Brock F 7 Easley 32:35.45
381 Chloe Crowe F 9 Woodruff 32:37.47
382 Kaylee Sparrow F 10 Greer Middle College Chart 32:39.49
383 Sarah Herring F 8 White Knoll 32:40.69
384 Miriam Gutierrez F 10 Southside High School 32:43.41
385 Grace Wike F 7 Mitchell Road Christian Ac 32:51.07
386 Stephanie Roach F 10 R-S Central H.S. 32:54.30
387 Kayla Millwood F 10 Gaffney High School 32:54.67
388 Destiny Dominquez F 9 Gaffney High School 32:58.70
389 Alyse Terry F 7 Tl Hanna 33:00.38
390 Mary Katheri Kellam F 11 Oakbrook Preparatory Schoo 33:06.85
391 Chloe Fuel F 8 White Knoll 33:08.55
392 MacKenzie Stewart F 10 Riverside 33:09.98
393 Svala Curtis F 7 Riverside 33:13.38
394 Rachel Bertram F 7 Wren 33:15.29
395 Riley Shepherd F 7 Walhalla 33:18.93
396 Chole Bennett F 9 Riverside 33:23.11
397 Faith Archer F 11 R-S Central H.S. 33:26.31
398 Averi Peirce F 7 Easley 33:29.21
399 Laura Davis F 10 Upstate Homeschool Co-Op 33:29.85
400 Emerald Dalton F 9 Upstate Homeschool Co-Op 33:34.51
401 Bekah Robinson F 9 Greer Middle College Chart 33:35.91
402 Emily Eppler F 8 Easley 33:36.74
403 Allie Penedo F 12 Tl Hanna 33:43.65
404 Abby Sousa F 10 West Henderson 33:44.10
405 Hannah White F 10 South Mecklenburg High 33:45.51
406 Sofia Martin F 9 Dorman 33:48.02
407 Sienna Gedenberg F 8 Blue Ridge 34:01.94
408 Sargent Laurie F 9 Ac Flora 34:14.33
409 Landi Whitaker F 12 Gaffney High School 34:27.92
410 Dargan Morrison F 11 Ac Flora 34:34.73
411 Mattie Moore F 7 Spartanburg 35:00.46
412 Ashlyn Lee F 10 Science Hill High School 35:02.38
413 Rhynne Pharr F 9 Hopewell 35:10.30
414 Hailey Marin F 7 Riverside 35:12.38
415 Shana Gilstrap F 7 Easley 35:40.81
416 Brigitte Cruz F 12 Southside High School 35:50.72
417 Taylor Roldan F 12 Upstate Homeschool Co-Op 35:52.52
418 Maggie Davis F 12 Fox Creek High School 35:56.22
419 Makala Hamms F 7 Spartanburg 36:17.23
420 Stephanie Braswell F 11 Clinton 36:26.31
421 Madison Mares F 11 Fox Creek High School 36:28.56
422 Isabella Bowling F 8 Clinton 36:31.74
423 Emma Akridge F 12 Walhalla 36:38.20
424 Morgan Riffy F 9 Woodruff 36:39.52
425 Katy Burke F 7 Landrum 36:50.01
426 Jordan Tucker F 9 Clinton 36:57.56
427 Rebekah Maguire F 7 Spartanburg 36:58.56
428 Katie Hauser F 10 Woodruff 37:05.78
429 Kristin Lewis F 8 Easley 37:12.72
430 Danyelle Besaw F 7 Chapman 37:19.60
431 Rylee Foster F 10 South Mecklenburg High 37:25.92
432 Genevieve Bronson F 8 Palmetto 37:42.94
433 Carolina Mai F 11 Woodruff 37:58.46
434 Tabatha Moore F 9 Eastside 38:05.29
435 Andrea Blackwood F 9 Gaffney High School 38:13.11
436 Sophia Ogawa F 7 Easley 38:20.58
437 Olivia Johnson F 11 Hopewell 38:25.00
438 Madison White F 10 Southside High School 38:32.72
439 Jayna Childers F 7 Gaffney High School 38:48.71
440 Ayana Louden F 9 J. L. Mann 38:51.18
441 Amanda Lee F 11 Laurens 39:07.06
442 Kaylee Hawkins F 9 Greer Middle College Chart 39:22.48
443 Savannah Chastain F 8 Wren 40:07.99
444 Devan Longacre F 8 Asheville Trailblazers 40:21.87
445 Martha Gutierrez F 12 Southside High School 40:50.85
446 Joel Longacre F 12 Asheville Trailblazers 41:45.32
447 Carlie Futrell F 9 South Mecklenburg High 42:04.07
448 Anna Greer F 7 Riverside 42:46.50
449 Chelsea Frazier F 10 West Henderson 43:19.72
********** FEMALE 5K OVERALL RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Ashly Sutherland F SR Converse 19:12.16
2 Caroline Cook F SO Scad Savannah 19:14.06
3 Nancy Murgor F FR Young Harris College 19:15.77
4 Alessa Reuffurth F SO Scad Savannah 19:22.89
5 Nicole Smith F SR Young Harris College 19:49.13
6 Lea Tardanico F JR Unc Pembroke 19:51.51
7 Rebekah Fadgyas F FR Wofford 20:03.69
8 Alexandra Forster F FR Wofford 20:07.05
9 Olivia Lowman F JR Unc Pembroke 20:09.66
10 Kristin Cain F FR Unc Pembroke 20:13.59
11 Ashleigh Torres F SR Usc Upstate 20:21.80
12 Savannah Fornshell F SR Unc Pembroke 20:30.05
13 Anastasia Kolesnitchenk F SR Usc Upstate 20:32.09
14 Kyndal Boykin F SR Unc Pembroke 20:41.10
15 Diana Gorin F FR Scad Savannah 20:48.71
16 Pattie Laufenberg F Unattached 20:48.87
17 Jessie Fortner F JR Young Harris College 20:51.89
18 Hannah Cook F SR Brevard 20:54.14
19 Essence Jackson F JR Usc Upstate 21:07.06
20 Jamie Barnett F FR Wofford 21:08.04
21 Heidi McNeil F FR Spartanburg Methodist 21:16.20
22 Claire Warren F SO Young Harris College 21:17.27
23 Molly Bliss F SR Usc Upstate 21:19.33
24 Rachel Boulineau F FR Young Harris College 21:20.37
25 Lewis Lewis F FR Brevard 21:29.71
26 Savannah Hardin F FR Young Harris College 21:31.34
27 Rebecca Elliott F SR Usc Upstate 21:37.30
28 Rachel Campbell F SO Scad Savannah 21:43.19
29 Autumn Stone F SO Converse 21:47.83
30 Paige Smith F SR Lenoir-Rhyne 21:51.51
31 Haley McCoy F FR Usc Upstate 21:54.02
32 Monica Medrano F SO Scad Savannah 21:57.65
33 Annie Tyner F JR Scad Savannah 21:59.41
34 Blakely Gantt F SO Lenoir-Rhyne 22:01.30
35 Alexandra Christopoulos F SO Wofford 22:12.17
36 Courtney Pansza F FR Scad Savannah 22:26.61
37 Hope Rust F SR Lenoir-Rhyne 22:28.28
38 Jessica Rumple F SO Lenoir-Rhyne 22:31.21
39 Erin Illich F SO Lenoir-Rhyne 22:34.73
40 Kelsey Warren F SO Usc Upstate 22:35.34
41 Rebeka Parent F FR Wofford 22:35.45
42 Elena Raygoza F JR Brevard 22:44.37
43 Morgan Schweers F JR Wofford 22:50.44
44 Elise Engles F SO Scad Savannah 22:53.10
45 Sarah Davis F FR Spartanburg Methodist 23:08.02
46 Alicia Sanchez F SO Spartanburg Methodist 23:41.97
47 Melia Milna F FR Brevard 24:08.52
48 Diamond Walker F SR Paine 24:20.90
49 Brittany Sandifer F SO Converse 24:32.59
50 Lauren Morris F JR Converse 24:34.91
51 Kirsten Warkow F SR Scad Savannah 25:04.37
52 Jane Macsay F SO Converse 25:07.93
53 Sarah Michel Williford F FR Young Harris College 25:12.29
54 Elizabeth Reza F JR Paine 25:31.90
55 Hayley Singletary F FR Spartanburg Methodist 25:40.15
56 Mollie Golicher F FR Wofford 26:00.24
57 Hannah Taber F SO Converse 26:48.76
58 Tavica Redding F JR Paine 27:06.62
59 Shaun Aycock F FR Paine 27:28.39
60 Martina Nyenkan F FR Paine 27:54.74
61 Tashauna Smith F FR Paine 29:37.82
62 Amber Hill F FR Spartanburg Methodist 32:40.79
********** MALE 8K OVERALL RESULTS **********
Place Name S Cla School Time
===== ======================= = === ========================== ========
1 Griffin Eubanks M SR Usc Upstate 26:15.51
2 Tim Sigmon M JR Unc Pembroke 26:22.71
3 Mathew Biwott M SO Young Harris College 26:25.57
4 Callum Drake M FR Scad Savannah 26:34.88
5 Wilson Pearson M JR Unc Pembroke 26:37.72
6 Alex Love M JR Usc Upstate 26:42.01
7 Aesop Brown M JR Scad Savannah 26:47.34
8 Hassan Kiprono M SO Brevard 26:54.36
9 Brent Turner M Unattached 27:06.22
10 Joel Johnston M SR Unc Pembroke 27:08.37
11 Matthew Smith M JR Scad Savannah 27:08.79
12 Broderick Bauguess M FR Unc Pembroke 27:13.13
13 Cisco Ferre M FR Wofford 27:26.50
14 Martin Morrow M SO Usc Upstate 27:27.62
15 Nebiyou Aynu M SR Unc Pembroke 27:33.60
16 Mark Rennix M SR Usc Upstate 27:44.83
17 Will Glaser M SO Scad Savannah 27:46.72
18 Anthony Sayers-O'neill M SO Unc Pembroke 27:49.65
19 Logan Ward M FR Unc Pembroke 27:53.41
20 Blaine Thomas M FR Unc Pembroke 27:57.70
21 Nate Nash M SO Unc Pembroke 28:15.44
22 Dane Szalwinski M FR Wofford 28:17.17
23 Zach Millsaps M JR Lenoir-Rhyne 28:19.52
24 Derek Chavis M SO Lenoir-Rhyne 28:24.13
25 Jeremy Webb M JR Young Harris College 28:29.21
26 Abraham Hernandez M FR Usc Upstate 28:30.29
27 Abraham Asis M FR Young Harris College 28:35.68
28 Theodore Kountourogiann M JR Usc Upstate 28:36.09
29 Kole Koterba M FR Spartanburg Methodist 28:38.05
30 Aubrey Hite M SO Lenoir-Rhyne 28:45.72
31 Ben Boatwright M FR Wofford 29:00.48
32 Anthony Galvan M FR Spartanburg Methodist 29:14.77
33 Zack Gross M SO Lenoir-Rhyne 29:21.77
34 Dorian Jones M FR Usc Upstate 29:22.50
35 Ereck Lewis M FR Usc Upstate 29:30.86
36 Harrison Orr M FR Young Harris College 29:46.28
37 Marcus Miles M FR Usc Upstate 30:01.50
38 Kyler Jourdan M SO Scad Savannah 30:05.72
39 Jordan Lance M FR Brevard 30:08.84
40 Cody Decker M SR Young Harris College 30:17.35
41 Ben Hensley M SO Wofford 30:18.05
42 Logan Ray M SO Usc Upstate 30:31.02
43 Calin Schumacher M SR Usc Upstate 30:32.06
44 Kyle Barry M SR Lenoir-Rhyne 30:38.25
45 William Stutts M SO Wofford 30:49.66
46 Christian Parker M SO Spartanburg Methodist 30:58.64
47 Kelvin Rosemond M SO Spartanburg Methodist 31:04.96
48 Marc Alvarado M FR Spartanburg Methodist 31:07.87
49 Raul Ramirez M JR Young Harris College 31:07.98
50 Cameron Morgan M SO Spartanburg Methodist 31:16.91
51 David Grant M JR Wofford 31:17.26
52 Glen Daniels M SO Spartanburg Methodist 31:26.17
53 Roman Mealing M FR Usc Upstate 32:10.18
54 Jaylen Cunningham M FR Young Harris College 32:19.89
55 Edwin Mejia M SO Young Harris College 32:22.05
56 Lance Morsell M Unattached 32:24.93
57 Joseph Haddow M FR Brevard 32:26.60
58 Marvin James M FR Spartanburg Methodist 32:28.27
59 Josh Lee M JR Usc Upstate 32:35.79
60 Rory Hayes M FR Spartanburg Methodist 32:43.33
61 Toney Nesbitt M FR Spartanburg Methodist 33:36.86
62 Markendy Pierre M FR Paine 34:08.96
63 Orlando Brown M FR Spartanburg Methodist 34:36.24
64 Kenneth Atwood M SO Wofford 34:44.64
65 Drew Milner M JR Young Harris College 34:56.42
66 Kelson Vandenburg M FR Paine 36:23.64
67 Henry Crowder M SO Brevard 36:28.95
68 Juan Berger M SO Paine 39:44.21
69 Jalen Tyson M FR Paine 39:48.43
70 Jamar Thornton M SO Paine 39:56.69
71 Cole Frye M FR Spartanburg Methodist 43:17.34
72 Johnathan Deloach M FR Paine 44:50.53
----------------------------------------------------------------------------
Championship Female Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 73 William A Hough (20:27.61 102:18.09 2:25.11)
==========================================
1 1 Paige McKinney F 12 19:17.04
2 5 Malea Smith F 11 19:47.73
3 14 Lauren Brodauf F 11 20:30.00
4 19 Ashtyn Smith F 10 21:01.17
5 34 Caroline Wills F 9 21:42.15
6 ( 44) Bella Zimmerman F 9 22:00.00
7 (168) Carly Wilson F 10 25:00.29
2. 183 Wren (21:45.32 108:46.63 0:39.78)
==========================================
1 28 Elise Matthews F 8 21:32.18
2 31 Allie Griffith F 9 21:34.31
3 33 Sarah Beth Barker F 10 21:36.74
4 40 Hagan Wilson F 8 21:51.44
5 51 Olivia Panasko F 9 22:11.96
6 ( 57) Alex Lavore F 10 22:16.65
7 (146) Courtney Hunt F 7 24:19.58
3. 196 Palmetto (21:41.73 108:28.65 1:47.72)
==========================================
1 18 Morgan Roberts F 8 20:49.88
2 22 Hannah Beach F 11 21:07.10
3 23 Madison Crumley F 8 21:18.49
4 66 Olivia Rish F 11 22:35.58
5 67 Savannah Fields F 9 22:37.60
6 ( 70) Gisela Avila-Zea F 11 22:39.79
7 ( 73) Allison McCauley F 7 22:43.21
4. 209 Waccamaw (21:39.60 108:18.01 2:56.81)
==========================================
1 4 Amelia Jones F 12 19:46.89
2 25 Briley Arnold F 10 21:20.76
3 38 Mary Butler Despain F 11 21:48.66
4 68 Samantha Kelley F 8 22:38.00
5 74 Madeline Francke F 10 22:43.70
6 (119) Rylee Allison F 9 23:36.59
7 (127) Caroline Daniels F 8 23:49.12
5. 216 South Mecklenburg High (21:40.35 108:21.76 2:30.11)
==========================================
1 12 Alice Magnani F 10 20:25.21
2 17 Izzy Hastings F 10 20:46.87
3 26 Lane Hays F 12 21:27.12
4 77 Josie Hicks F 11 22:47.24
5 84 Rachael Witner F 12 22:55.32
6 ( 94) Sarah Sandell F 9 23:06.07
7 ( 95) Lucy Gorman F 9 23:07.02
6. 229 Brevard (21:42.08 108:30.41 2:38.40)
==========================================
1 8 Eliza Witherspoon F 11 20:02.69
2 15 Ava Findley F 10 20:35.45
3 65 Julia Smith F 10 22:32.62
4 69 Lillie Siniard F 9 22:38.56
5 72 Sara Raintree F 10 22:41.09
6 (144) Alydia Monahan F 9 24:16.20
7 (156) Anna Schrader F 9 24:41.82
7. 240 Asheville High (21:56.00 109:40.04 2:10.32)
==========================================
1 16 Naomi Cartier F 12 20:37.38
2 32 Audrey Kayser F 10 21:34.90
3 52 Ava Freeman F 9 22:13.59
4 62 Emily Hamel F 11 22:26.47
5 78 Emmie Kendrick F 10 22:47.70
6 ( 86) Maya Keefer F 11 22:57.19
7 (115) Kate Pagano F 10 23:33.88
8. 247 Ac Flora (21:43.08 108:35.40 3:40.71)
==========================================
1 2 Susannah Cate F 12 19:26.44
2 20 Haley Fulton F 12 21:03.13
3 47 Emily Loman F 10 22:04.28
4 82 Maddie Torres F 11 22:54.40
5 96 Emily Hogue F 10 23:07.15
6 (129) Lilly Riley F 11 23:50.41
7 (140) Eppie Huffman F 11 24:03.90
8. 247 Greer Middle College Charte (21:39.08 108:15.42 3:25.84)
==========================================
1 3 Morgan Summey F 9 19:32.75
2 13 Aysia Cooper F 11 20:26.48
3 60 Jamie Kemp F 12 22:24.02
4 81 Hannah Houston F 11 22:53.58
5 90 Maddie Dentler F 10 22:58.59
6 (101) Rebekah Johnstone F 10 23:12.30
7 (121) Jamie Bennett F 11 23:39.12
10. 274 Independence High School (22:02.33 110:11.67 3:04.52)
==========================================
1 10 Camille Martin F 12 20:12.22
2 43 Regan Dennis F 12 21:57.95
3 56 Reilly Lambert F 9 22:16.07
4 63 Savannah Lamb F 12 22:28.69
5 102 Mackenzi Moore F 12 23:16.74
6 (149) Mariel Gunns F 12 24:24.87
7 (204) Karla Mendiola F 12 26:20.60
11. 287 Rock Hill (22:03.83 110:19.19 3:44.95)
==========================================
1 7 Lanie Jo Knight F 10 19:59.90
2 35 Abbey Linder F 9 21:45.30
3 46 Cameron Stuart F 10 22:02.82
4 76 Ali Orme F 9 22:46.32
5 123 Kendall Alford F 12 23:44.85
6 (125) Chelsea Alford F 12 23:46.58
7 (133) Catey Rithianos F 11 23:51.24
12. 352 Landrum (22:34.66 112:53.34 1:24.33)
==========================================
1 30 Grace Furman F 11 21:33.71
2 64 Grace Valentine F 10 22:29.73
3 83 Ashley Blanton F 9 22:54.56
4 87 Keena Kabir F 7 22:57.30
5 88 Marley Dickson F 9 22:58.04
6 ( 97) Jamie Connelly F 11 23:08.72
7 (110) Annie-Lee Bouwkamp F 11 23:28.63
13. 389 Walhalla (22:45.92 113:49.60 3:13.01)
==========================================
1 29 Mary Abbott F 10 21:33.37
2 39 Abby Thorsland F 7 21:49.95
3 59 Savannah Rex F 8 22:20.98
4 103 Emily Arenas F 7 23:18.92
5 159 Kristin Heape F 10 24:46.38
6 (161) Anna Loftis F 11 24:51.54
7 (193) Aubrey Bailey F 8 25:59.85
14. 470 Blue Ridge (23:06.59 115:32.95 2:44.19)
==========================================
1 37 Leah Trusty F 8 21:48.58
2 41 Emily Callahan F 9 21:51.55
3 100 Sydney Dentler F 7 23:11.52
4 141 Tolli McWhite F 8 24:08.53
5 151 Katie Yukich F 7 24:32.77
6 (169) Haley Summey F 7 25:00.36
7 (178) Laila Anderson F 8 25:17.26
15. 500 Hopewell (23:20.69 116:43.46 8:14.17)
==========================================
1 6 Audrey Keen F 11 19:48.93
2 42 Caroline Rinehardt F 11 21:57.18
3 98 Riley Axe F 11 23:08.89
4 124 Emma Smith F 9 23:45.36
5 230 Arianna Mork F 12 28:03.10
6 (250) Jarelis Ayala F 11 30:58.65
7 (259) Sarah Wilson F 11 33:53.97
16. 516 Byrnes (23:13.30 116:06.54 2:23.06)
==========================================
1 27 Sarah Taylor F 10 21:28.18
2 93 Margo Schriver F 8 23:05.30
3 130 Rya Bohmer F 7 23:50.79
4 132 Haley Thackston F 11 23:51.03
5 134 Hannah Grace Hall F 11 23:51.24
6 (165) Elissa Brannon F 10 24:57.54
7 (210) Glorianna Wright F 10 26:42.12
17. 519 Greenville (23:22.21 116:51.06 2:48.90)
==========================================
1 55 Katherine Cruz F 12 22:15.91
2 79 Dargan Lapointe F 10 22:50.71
3 91 Mary Laurel Patrick F 10 22:59.03
4 122 Carleigh Newman F 12 23:40.60
5 172 Alston Richardson F 9 25:04.81
6 (176) Maisie Bockstahler F 8 25:09.69
7 (179) Adeline Beeks F 12 25:17.37
18. 576 Travelers Rest (23:46.64 118:53.22 4:27.43)
==========================================
1 54 Claudia Nix F 11 22:15.76
2 71 Jocie Morrow F 8 22:40.62
3 104 Anna Dunn F 8 23:20.83
4 135 Brittany Williams F 12 23:52.82
5 212 Mia Koppari F 10 26:43.19
19. 578 Augusta Prep Hs (23:37.19 118:05.98 7:05.41)
==========================================
1 9 Jamie Holodak F 10 20:08.85
2 11 Molly Joseph F 9 20:23.31
3 142 Elana Koehler F 9 24:10.08
4 198 Hannah Grzybowski F 9 26:09.48
5 218 Amy Sheppard F 11 27:14.26
20. 586 Woodruff (23:44.97 118:44.85 3:00.63)
==========================================
1 48 Maggie Rhodes F 7 22:06.17
2 58 Elizabeth McCallion F 12 22:19.93
3 150 Katherine Willis F 9 24:31.60
4 155 Katherine Thompson F 8 24:40.35
5 175 Sheridan Brockman F 8 25:06.80
6 (181) Holly Stockhaus F 12 25:26.10
7 (190) Saira Martinez F 11 25:54.08
21. 598 West Henderson (23:55.08 119:35.44 3:27.17)
==========================================
1 61 Lauren Kilby F 10 22:24.78
2 75 Olivia Hogan F 12 22:45.65
3 89 Chloe Keener F 10 22:58.21
4 184 Summer Shipman F 9 25:34.85
5 189 Parker-Paige Boline F 10 25:51.95
6 (199) Skylar Smith F 11 26:12.24
7 (216) Erin Kennedy F 11 27:05.79
22. 606 Christ Church (23:45.02 118:45.11 1:16.51)
==========================================
1 105 Kendal Kipper F 12 23:22.00
2 106 Liana Snyder F 11 23:22.71
3 111 Laura Quarterman F 12 23:30.99
4 131 Maxine Blech F 10 23:50.90
5 153 Emily Jacob F 10 24:38.51
6 (219) Nele Blasche F 7 27:16.68
7 (225) Amy Zhang F 8 27:48.51
23. 612 Brashier Middle College (23:56.45 119:42.28 3:29.26)
==========================================
1 49 Anne Crowley F 10 22:09.44
2 53 Casey Wilson F 12 22:14.60
3 139 Rachel Cron F 12 24:02.94
4 185 Hannah Roller F 10 25:36.60
5 186 Sierra Attridge F 12 25:38.70
6 (244) Caroline Earle F 9 29:28.51
7 (248) Jenna Lannuier F 12 30:29.43
24. 677 East Henderson High (24:15.78 121:18.91 4:42.94)
==========================================
1 36 Lilly Blankenship F 11 21:48.51
2 117 Jade Baldwin F 12 23:34.78
3 147 Christi Hill F 12 24:23.21
4 170 Makayla Johnson F 11 25:00.96
5 207 Emily Chapman F 9 26:31.45
25. 710 Hillcrest (24:15.84 121:19.23 1:21.00)
==========================================
1 108 Alexa Patel F 8 23:25.80
2 136 Valerie Phillips F 9 23:59.32
3 148 Khinydrah Scott F 8 24:24.36
4 158 Kelsey Hawkins F 10 24:42.95
5 160 Sydney White F 10 24:46.80
6 (174) McKenzie Boyd F 11 25:06.41
26. 714 West Rowan (24:44.66 123:43.32 7:14.63)
==========================================
1 24 Josie Heglar F 12 21:19.67
2 113 Brieanna Owens F 12 23:32.09
3 163 Skye Moya F 10 24:56.79
4 180 Brooke Suddeth F 12 25:20.47
5 234 Hydea Robbins F 10 28:34.30
6 (235) Kayla Blackburn F 12 28:38.14
7 (252) Takiya Robbins F 9 31:10.64
27. 715 Southlake Christian Academy (24:26.63 122:13.19 3:03.52)
==========================================
1 92 Victoria Ballard F 11 22:59.69
2 114 Karley Bates F 11 23:32.71
3 116 Nicole Aswell F 9 23:34.39
4 196 Tyra Rubin F 8 26:03.19
5 197 Kylie Seferyn F 9 26:03.21
6 (242) Haley Conway F 11 28:57.61
28. 721 Gaffney High School (24:45.83 123:49.16 6:01.92)
==========================================
1 50 Aubrey Patterson F 8 22:10.67
2 107 Madison Millwood F 11 23:24.51
3 145 Heather Painter F 10 24:16.43
4 187 Kriten Owens F 9 25:44.96
5 232 Tiffany McCravy F 8 28:12.59
29. 733 Broome (24:38.47 123:12.38 4:09.47)
==========================================
1 85 Ashlyn Bishop F 11 22:55.76
2 112 Jetta Turner F 9 23:31.63
3 157 Jodie Lawson F 8 24:42.47
4 164 Hailey Wells F 9 24:57.29
5 215 Madison Fowler F 10 27:05.23
6 (231) Kiersten Moore F 7 28:08.08
7 (238) Hannah Rothrock F 8 28:49.31
30. 799 Clinton (25:06.97 125:34.86 6:36.32)
==========================================
1 21 Hunter Benson F 9 21:05.10
2 177 Maren Vondergeest F 7 25:11.92
3 183 Adriana Webb F 11 25:34.81
4 195 Mikayla Gregory F 12 26:01.61
5 223 Kaylie Underwood F 8 27:41.42
31. 831 White Knoll (25:06.38 125:31.90 2:11.58)
==========================================
1 126 Brawnwyn Koellner F 10 23:48.51
2 128 Mariah Simmons F 10 23:50.28
3 191 Chiana Leaphart F 9 25:55.98
4 192 Angel Drafts F 9 25:57.04
5 194 Danica Leaphart F 12 26:00.09
6 (202) Grace Robinette F 8 26:17.02
7 (222) Taylor Newton F 9 27:40.25
32. 836 Greer (25:01.81 125:09.06 0:57.93)
==========================================
1 152 Mandy Farmer F 10 24:35.87
2 162 Makenna Hill F 10 24:53.22
3 167 Laura Yarborough F 9 24:59.80
4 173 Abby Lea F 8 25:06.37
5 182 Rylan Hardin F 10 25:33.80
6 (188) Lydia Williams F 10 25:50.00
33. 869 Spartanburg Day School (25:28.09 127:20.49 4:05.28)
==========================================
1 120 Ellie Toler F 8 23:39.11
2 154 Rachel Summers F 8 24:40.08
3 171 Katie Hay F 10 25:03.35
4 200 Lillian Owens F 7 26:13.56
5 224 Mary-Edens McAbee F 10 27:44.39
6 (246) Kathryn Child F 8 30:03.07
7 (256) Yasmine Awan F 7 33:20.06
34. 905 Chesnee (26:30.24 132:31.23 7:34.58)
==========================================
1 99 Amber Froemel F 9 23:09.86
2 118 Faith Haynes F 9 23:36.13
3 203 Madison Chesney F 10 26:18.97
4 236 Tristan Hood F 7 28:41.83
5 249 Miranda Johnson F 9 30:44.44
6 (254) Sydney Sanford F 9 32:23.09
7 (258) Myriah Miller F 8 33:51.97
35. 948 South Aiken (26:47.66 133:58.30 7:19.69)
==========================================
1 45 Olvia Esselman F 10 22:00.09
2 206 Rachel Rudd F 12 26:26.53
3 221 Emily Fletcher F 12 27:38.65
4 233 Elizabeth Peck F 12 28:33.25
5 243 Lydia Duncan F 10 29:19.78
6 (245) Zerrin Varnadore F 11 29:46.35
7 (255) Olivia Flach F 12 32:36.39
36. 952 Southside High School (27:21.20 136:46.0010:33.57)
==========================================
1 80 Noemi Gutierrez F 11 22:52.65
2 166 Raven Stewart F 10 24:58.30
3 220 Jasmin Pedras-Garcia F 11 27:28.37
4 229 Grace Johnson F 9 28:00.46
5 257 Kaila Gutierrez F 11 33:26.22
37. 959 Easley (26:10.85 130:54.26 3:45.26)
==========================================
1 109 Raigan Owen F 9 23:26.29
2 208 Maggie McCord F 8 26:32.79
3 211 Alyssa Thomas F 7 26:43.05
4 214 Hailey Gantt F 7 27:00.58
5 217 Lindsay Ledbetter F 12 27:11.55
6 (239) Chloe Garrison F 11 28:50.82
7 (240) Cassidy Pittman F 10 28:52.86
38. 1004 Greenville Tech Charter (26:34.94 132:54.72 3:54.54)
==========================================
1 137 Emily Helms F 11 24:01.44
2 201 Brennan Morgan F 11 26:14.87
3 213 Ashley Kessinger F 9 26:46.61
4 226 Laura Gill F 12 27:55.82
5 227 Ann-Marie Luneau F 12 27:55.98
39. 1035 Chapman (26:58.69 134:53.45 4:43.05)
==========================================
1 143 Starla Sprouse F 10 24:11.12
2 205 Ester Rantsevich F 7 26:21.74
3 209 Carley Wilson F 7 26:39.11
4 237 Jackeo Besaw F 9 28:47.31
5 241 Ezavell Mack F 7 28:54.17
40. 1117 Westside (29:02.46 145:12.34 8:03.63)
==========================================
1 138 Makayla Plummer F 12 24:01.77
2 228 Amber Turpin F 10 27:56.80
3 247 Makaila Giles, F 12 30:09.21
4 251 Jennifer Croxton F 11 30:59.16
5 253 Joy Dempsey F 11 32:05.40
----------------------------------------------------------------------------
Male Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 113 William A Hough (17:45.29 88:46.47 0:47.71)
==========================================
1 9 Spencer Barnes M 10 17:17.44
2 14 Ulises Jardon M 12 17:31.58
3 21 Ewan Hynes M 11 17:49.09
4 33 Zach Marti M 12 18:03.21
5 36 Ben Ebert M 10 18:05.15
6 ( 44) Matt Alfers M 12 18:13.39
7 ( 65) Jace Roy M 11 18:32.43
2. 193 Aiken (17:58.97 89:54.87 1:36.09)
==========================================
1 8 Layton Gwinn M 11 17:07.31
2 11 David McKeel M 11 17:27.47
3 47 Daniel Carlisle M 12 18:17.59
4 49 Josh Mundy M 10 18:19.10
5 78 Jared Demass M 11 18:43.40
6 (100) Jared Keklak M 9 18:59.04
7 (101) Steven Taylor M 11 18:59.64
3. 200 Gaffney High School (17:57.01 89:45.08 2:02.30)
==========================================
1 4 Jonathan Keller M 12 16:53.94
2 13 Jared Keller M 10 17:31.17
3 27 Noah Bridges M 12 17:55.98
4 62 Braxten Logan M 12 18:27.75
5 94 Daniel Negrete M 11 18:56.24
6 (126) Reid Geary M 12 19:14.64
7 (136) Jacob Martin M 12 19:23.42
4. 229 Morristown West High School (18:09.42 90:47.13 1:19.29)
==========================================
1 12 Daniel Urquieta M 11 17:27.70
2 19 Michael Sia M 12 17:45.40
3 56 Blaine Metcalf M 10 18:23.03
4 57 Jesus Pacheco M 9 18:24.01
5 85 Ian Seal M 11 18:46.99
6 ( 86) Ryan Haas M 10 18:47.47
7 (122) Luis Hernandez M 9 19:12.13
5. 277 Landrum (18:21.89 91:49.46 0:53.05)
==========================================
1 28 Thomas Riordan M 12 17:56.86
2 29 Clay Knight M 10 17:58.48
3 63 Kyle Gilmore M 11 18:28.32
4 69 Robert Christie M 10 18:35.89
5 88 Harrison Hodge M 10 18:49.91
6 ( 92) Scott Rowe M 12 18:52.53
7 (113) Blake Butler M 11 19:06.94
6. 283 West Rowan (18:22.56 91:52.84 1:05.33)
==========================================
1 16 Andrew Burgess M 10 17:35.97
2 50 Michael Anton M 12 18:20.27
3 68 Cameron Butler M 11 18:34.58
4 74 Joseph Ward M 12 18:40.72
5 75 Oscar Bautista M 10 18:41.30
6 ( 99) Cade Harrill M 11 18:59.04
7 (114) Luke Hager M 10 19:07.71
7. 319 Waccamaw (18:29.92 92:29.60 0:30.30)
==========================================
1 52 Maddox Wilkinson M 12 18:20.54
2 53 Perrin Jones M 9 18:21.10
3 61 Jack Moody M 10 18:27.68
4 64 Berndt Anderson M 9 18:29.44
5 89 Jeremy Green M 12 18:50.84
6 (110) William Daniels M 9 19:05.23
7 (131) Matt MacLeod M 12 19:18.10
8. 327 Independence High School (18:30.80 92:34.00 0:49.38)
==========================================
1 31 Thomas Bruefach M 10 18:02.67
2 35 Noland Charles M 11 18:04.84
3 83 Robert Gibson M 11 18:45.97
4 87 William Dennis M 10 18:48.47
5 91 Enrique Caballero M 12 18:52.05
6 (215) Jayson Dickinson M 12 20:31.58
7 (229) Jackson Hanraham M 10 20:49.50
9. 330 West Henderson (18:16.99 91:24.98 2:41.51)
==========================================
1 1 Dylan Shamburger M 11 16:34.15
2 26 Jarod Connell M 10 17:53.57
3 79 Brandan Naef M 11 18:44.38
4 96 Kaden Dirks M 10 18:57.22
5 128 Colby Sousa M 12 19:15.66
6 (156) James Burnette M 11 19:38.50
7 (182) Kenneth Merritt M 11 20:06.23
10. 337 Hillcrest (18:29.52 92:27.63 1:22.63)
==========================================
1 24 Quinn Wilson M 12 17:52.91
2 25 MacLaine Conti M 12 17:53.01
3 59 Christian Hernandez M 10 18:25.75
4 102 Chase Keller M 11 19:00.42
5 127 Zach Hiott M 10 19:15.54
6 (141) William Tate M 10 19:27.15
7 (152) Ben Moore M 11 19:35.39
11. 344 Christ Church (18:29.60 92:28.00 1:52.49)
==========================================
1 15 Walker Cullen M 12 17:33.93
2 34 Worth Gentry M 12 18:03.39
3 72 Will Dolven M 10 18:37.98
4 84 Nathan Akerhielm M 11 18:46.28
5 139 James Morton M 8 19:26.42
6 (213) Ryan Berrios M 10 20:29.10
7 (233) Will Sanchelli M 9 20:54.03
12. 380 Walhalla (18:39.11 93:15.55 1:20.65)
==========================================
1 40 Conner Phillis M 12 18:11.26
2 42 Kiernan Gordon M 12 18:13.21
3 51 Jacob Holcombe M 10 18:20.49
4 98 Nikolas Stojkovski M 9 18:58.68
5 149 Jon Hopkins M 7 19:31.91
6 (151) Dennis Compton M 9 19:34.29
7 (164) Chase Gagnon M 11 19:48.04
13. 409 Greer Middle College Charte (18:44.10 93:40.53 0:50.66)
==========================================
1 55 Seth Corey M 10 18:22.01
2 66 Jacob Hudson M 11 18:32.77
3 70 Corentin Serbource M 9 18:36.72
4 95 Cooper Schell M 10 18:56.36
5 123 Ryan Hofmann M 12 19:12.67
6 (144) Christian Dunn M 11 19:28.63
7 (146) Micah Broome M 11 19:28.88
14. 474 Wren (18:53.86 94:29.34 1:00.60)
==========================================
1 60 Alex Matlis-Lee M 11 18:26.12
2 76 Josh Hunt M 9 18:42.11
3 77 Riley Dixon M 11 18:42.28
4 121 Trey Matthews M 11 19:12.11
5 140 Asa Smith M 11 19:26.72
6 (157) Brink Boone M 12 19:39.53
7 (166) Konner Palacios M 11 19:50.74
15. 537 Palmetto (19:03.15 95:15.75 1:48.07)
==========================================
1 30 Dric Hatton M 12 18:02.42
2 106 Harrison Grant M 11 19:03.09
3 112 Will Bearden M 9 19:06.64
4 124 Corey Burdette M 11 19:13.11
5 165 Zane Dunn M 9 19:50.49
6 (194) Joseph Ferguson M 12 20:11.57
7 (200) Austin Roberts M 7 20:15.18
16. 542 Spartanburg Day School (19:04.06 95:20.31 1:06.31)
==========================================
1 67 Devin Srivastava M 11 18:34.12
2 81 Rett Foust M 9 18:45.08
3 103 Cody Greer M 11 19:00.57
4 133 Alex Freedman M 12 19:20.11
5 158 Robert Lyon M 9 19:40.43
6 (177) Asa Davis M 8 20:00.18
7 (178) Anthony Ramirez M 9 20:01.66
17. 587 Ac Flora (19:09.61 95:48.08 2:20.18)
==========================================
1 22 Andrew Lamberson M 11 17:50.94
2 107 James Davis M 10 19:03.25
3 111 John Halasz M 12 19:06.00
4 154 Micah Feinstein M 11 19:36.77
5 193 Lukas McClamrock M 11 20:11.12
6 (195) Javon Marcano M 11 20:11.96
7 (198) Forest Acuff M 11 20:14.21
18. 618 Greenville (19:13.79 96:08.99 2:28.40)
==========================================
1 17 Ben Baumgardner M 11 17:36.17
2 105 Jordan Scoval M 11 19:01.96
3 148 Sam McDonald M 11 19:30.89
4 169 Alex Whitten M 10 19:55.40
5 179 Chandler McCarl M 11 20:04.57
6 (209) Alexander Unterzaucher M 12 20:19.82
7 (214) Walker Ramseur M 9 20:30.67
19. 621 Travelers Rest (19:08.24 95:41.20 3:10.44)
==========================================
1 7 William Barnett M 11 17:07.26
2 82 Logan Childs M 11 18:45.28
3 125 Elijah Johnson M 11 19:14.48
4 202 Jordan Morrow M 11 20:16.48
5 205 Riley Augustine M 8 20:17.70
6 (219) Toby Foster M 8 20:35.09
7 (236) Parker Thieme M 9 20:58.90
20. 625 Greer (19:16.85 96:24.26 2:22.37)
==========================================
1 23 Coen Roberts M 8 17:52.05
2 108 Jay Roberts M 9 19:03.64
3 115 Houston Osborne M 11 19:08.32
4 180 Jordan Griffiths M 10 20:05.83
5 199 Jacob Scudder M 9 20:14.42
6 (201) Tommy Tramaglia M 9 20:15.83
7 (260) Grayson Osborne M 10 21:24.44
21. 670 Westside (19:25.30 97:06.52 1:33.24)
==========================================
1 73 Johnathan Cox M 10 18:38.78
2 104 Cody Hall M 10 19:01.27
3 116 Trenton Pate M 11 19:08.39
4 181 Carlton Lee M 12 20:06.06
5 196 Dylan Sneed M 11 20:12.02
6 (232) Renn Brissey M 10 20:51.70
7 (257) Michael Ganner M 10 21:21.53
22. 697 Woodruff (19:30.98 97:34.93 2:16.13)
==========================================
1 46 Blair Bijeau M 12 18:17.14
2 71 Dylan Leatherwood M 12 18:37.96
3 173 Drew Arnold M 11 19:57.51
4 190 Leonel Morales M 10 20:09.05
5 217 Charlie Ramey M 11 20:33.27
6 (246) Trey Switzer M 10 21:06.04
7 (250) Seth Workman M 8 21:11.50
23. 700 Stbg Christian Academy (19:22.68 96:53.43 4:06.15)
==========================================
1 5 Michael Burgess M 9 16:56.58
2 37 Matthew Burgess M 11 18:06.50
3 197 Jameson Edwards M 10 20:13.50
4 218 Avery Morris M 7 20:34.12
5 243 Dylan Wright M 9 21:02.73
6 (247) Seth Baugh M 9 21:08.36
7 (254) Tristian Correll M 9 21:15.98
24. 728 Brashier Middle College (19:32.07 97:40.36 0:59.41)
==========================================
1 117 Kimani Mungai M 12 19:09.07
2 130 Jacob Palmer M 12 19:18.06
3 132 Trip Crowley M 11 19:18.81
4 161 Will Trone M 10 19:45.94
5 188 James Crowley M 10 20:08.48
6 (224) Daniel Postich M 11 20:40.88
7 (238) Jake Weber M 10 21:00.23
25. 750 Blue Ridge (19:45.95 98:49.76 4:02.39)
==========================================
1 32 Austin Lane M 9 18:02.78
2 54 Barrett Broome M 9 18:21.50
3 191 Chris Littlefield M 10 20:09.41
4 192 Zack Spindler M 8 20:10.90
5 281 Austin Shealy M 8 22:05.17
6 (312) Mason Hand M 9 23:14.77
26. 752 Easley (19:38.98 98:14.90 1:51.72)
==========================================
1 80 Adam Rice M 11 18:44.40
2 93 Daniel Mills M 11 18:55.05
3 138 Craig Farr M 12 19:24.13
4 220 Logan Stein M 10 20:35.20
5 221 Matthew Schilling M 9 20:36.12
6 (265) Nick Waggoner M 10 21:28.94
7 (275) Jared Kilton M 12 21:49.09
27. 759 Carolina Homeschool Cougars (19:47.66 98:58.31 6:02.20)
==========================================
1 3 Joseph Wilson M 10 16:51.41
2 48 Brinton Leidy M 9 18:17.92
3 142 Jerrod Timmons M 12 19:27.98
4 264 Seth Evans M 6 21:27.39
5 302 Austin Hilt M 7 22:53.61
6 (317) Kade Sivers M 8 23:45.71
7 (320) Aiden O'Donnell M 7 24:12.74
28. 779 Shannon Forest Christian (19:51.92 99:19.62 4:36.54)
==========================================
1 18 Matthew Mendelsohn M 11 17:39.39
2 38 Luke Horne M 12 18:09.12
3 211 Thomas Gasque M 10 20:26.29
4 228 Noah May M 10 20:48.89
5 284 Chase Wheeler M 9 22:15.93
6 (306) Jon Fens M 8 23:04.91
7 (307) Ned Horton M 8 23:07.38
29. 797 Clinton (19:50.22 99:11.10 3:20.07)
==========================================
1 41 Chandler Sprouse M 11 18:12.39
2 129 Donovan Benson M 12 19:17.95
3 135 Mike Fowler M 12 19:23.09
4 226 Luke Ragin M 12 20:45.21
5 266 William Scott M 10 21:32.46
6 (280) Justin Nobles M 10 22:04.20
7 (287) Gavin Kiley M 9 22:19.15
30. 809 East Henderson High (19:43.50 98:37.51 0:58.30)
==========================================
1 137 Nathan Brown M 12 19:23.81
2 147 Nick Blevins M 12 19:29.25
3 153 Drew Winn M 12 19:35.50
4 162 Talon Gromek M 10 19:46.84
5 210 Keegan Edge M 9 20:22.11
6 (216) Logan Burroughs M 12 20:32.36
31. 818 South Mecklenburg High (19:48.90 99:04.52 0:55.22)
==========================================
1 120 Ryan Kavanaugh M 12 19:11.40
2 160 Matt Elvington M 10 19:44.00
3 171 Gio Cox M 9 19:55.91
4 183 Phillip Sellers M 10 20:06.59
5 184 Dylan Hawkins M 10 20:06.62
6 (207) Tomson Nystrom M 10 20:18.37
7 (222) Liam Roeth M 10 20:36.53
32. 866 Powdersville Hs (20:39.48 103:17.41 8:05.55)
==========================================
1 10 Josh Moore M 11 17:26.64
2 97 Tristan Cooley M 9 18:57.99
3 163 Cameron Matthews M 11 19:47.03
4 267 Zach Irick M 12 21:33.56
5 329 Drew Reep M 9 25:32.19
33. 874 Belton-Honea Path (19:57.60 99:48.01 4:19.21)
==========================================
1 6 Duncan Wright M 12 17:06.93
2 170 Merritt Green M 10 19:55.63
3 185 Blake Dickerson M 10 20:06.66
4 251 Sawyer Marchman M 10 21:12.65
5 262 Hayden Boatwright M 8 21:26.14
6 (277) Chris Mumblow M 12 21:58.40
7 (285) Levi Martin M 10 22:17.25
34. 898 Brevard (20:50.52 104:12.64 8:33.60)
==========================================
1 2 Noah Graham M 11 16:42.06
2 109 Will Coye M 9 19:05.10
3 145 Noah Schoenacher M 9 19:28.67
4 316 Alex Hargis M 9 23:41.15
5 326 Noah Housman M 10 25:15.66
35. 901 Augusta Prep Hs (20:06.97 100:34.88 2:14.10)
==========================================
1 118 David Chen M 11 19:10.09
2 119 Hamp Burnside M 12 19:10.84
3 150 Collin Bertram M 9 19:32.14
4 255 Connor Turner M 11 21:17.62
5 259 Dalton Lott M 9 21:24.19
6 (288) Mac Burns M 9 22:20.27
7 (295) Ethan Turner M 9 22:30.99
36. 903 Greenville Tech Charter (20:06.36 100:31.80 2:41.23)
==========================================
1 45 Yanni Koutsioukis M 12 18:14.63
2 176 Riley Thome M 9 19:58.68
3 223 Alex Whisnant M 11 20:39.43
4 225 Bennett Traylor M 12 20:43.20
5 234 Jared Fens M 10 20:55.86
6 (292) James Gill M 9 22:27.77
7 (293) Akim Koutsioukis M 10 22:28.66
37. 905 West Oak (20:17.38 101:26.91 4:12.22)
==========================================
1 20 Michael Spearman M 11 17:47.56
2 90 Andrew Spearman M 8 18:51.89
3 249 Corey Jackson M 11 21:10.43
4 268 Dylan Miller M 12 21:37.25
5 278 Hampton Schlock M 11 21:59.78
6 (279) Drew Jacobs M 9 22:00.67
7 (290) Cameron Tate M 11 22:21.05
38. 1014 Emerald (20:22.60 101:53.01 0:52.75)
==========================================
1 172 Jonathan Hines M 10 19:57.09
2 175 Julian Assele M 12 19:58.40
3 206 Ben Slimmer M 12 20:18.01
4 230 Job Simon M 9 20:49.67
5 231 Corrie McCoy M 11 20:49.84
6 (289) Joseph Castillo M 11 22:20.84
7 (298) John Tarasidis M 12 22:45.90
39. 1049 Broome (20:43.58 103:37.91 4:04.78)
==========================================
1 39 Daniel Hurren M 10 18:10.88
2 235 Mack Stancil M 9 20:57.48
3 244 Mong Thao M 11 21:03.72
4 248 Vitgelm Levkovets M 10 21:10.17
5 283 Noah Lee M 7 22:15.66
6 (299) Carson Sparks M 9 22:48.54
7 (319) John-Mark Pettit M 10 23:56.85
39. 1049 Chesnee (20:33.60 102:48.00 2:19.39)
==========================================
1 134 Tommy Pearson M 10 19:20.17
2 159 Ascension Ocampo-Rios M 9 19:42.52
3 241 Lorenzo Ocampo-Rios M 7 21:01.72
4 245 Christian Newton M 11 21:04.03
5 270 Noah Blackwell M 7 21:39.56
6 (291) Peyton Lawter M 10 22:25.52
7 (309) Ford Thomas M 8 23:12.09
41. 1097 Liberty (23:23.03 116:55.1816:25.24)
==========================================
1 58 Mismeh Balawi M 8 18:24.79
2 186 Adam Balawi M 9 20:06.92
3 204 Cal Finley M 8 20:17.22
4 313 Michael Burry M 12 23:16.22
5 336 Jacob Lee M 10 34:50.03
6 (337) Seth Scruggs M 11 35:25.92
42. 1100 Southlake Christian Academy (20:43.58 103:37.91 1:32.71)
==========================================
1 167 Luke Hines M 9 19:53.22
2 174 Zach O'Bryan M 9 19:57.90
3 242 Thomas Carter M 12 21:01.85
4 256 Jaren Law M 10 21:19.01
5 261 Justin Courter M 9 21:25.93
6 (276) Mitchell Abernathy M 10 21:53.44
7 (310) Carter Maner M 9 23:13.55
43. 1151 Laurens (21:20.01 106:40.05 5:01.41)
==========================================
1 43 Antwan Clark M 11 18:13.25
2 237 Keenan Jones M 12 21:00.04
3 263 Orin Patterson M 10 21:26.29
4 297 Matthew Norris M 11 22:45.81
5 311 Juan Vazquez M 12 23:14.66
6 (325) Luke Sanchez M 12 25:05.67
7 (330) Zavier Patterson M 12 26:11.09
44. 1165 Southside High School (20:57.95 104:49.79 2:09.94)
==========================================
1 155 Jaylon Irby M 12 19:37.07
2 208 Skye Fuller M 12 20:19.41
3 258 Ezekial Gutierrez M 11 21:21.94
4 271 Alejandro Gonzalez M 12 21:44.36
5 273 Claudio Davila M 12 21:47.01
6 (300) Neil Davda M 12 22:50.62
7 (324) Ronak Malde M 10 24:39.59
45. 1216 Chapman (21:09.84 105:49.21 2:13.59)
==========================================
1 203 Noah Owenby M 10 20:16.63
2 227 Andrew Skowronski M 10 20:47.60
3 239 Vitally Rantsevich M 12 21:00.78
4 253 Konnor Harris M 9 21:13.98
5 294 Matthew Spears M 11 22:30.22
6 (305) Noah Skowronski M 9 23:03.48
7 (315) Seth Yep M 10 23:27.68
46. 1351 Fox Creek High School (22:01.43 110:07.18 3:01.68)
==========================================
1 189 Branden Hill M 12 20:09.04
2 269 Moses Talbert M 11 21:37.83
3 282 Jerod Tew M 11 22:13.95
4 303 Lawrence Gojda M 11 22:55.64
5 308 Bryson Reese M 10 23:10.72
6 (327) Joseph Homyer M 12 25:17.09
47. 1355 Union (22:25.29 112:06.48 4:31.15)
==========================================
1 168 Noah McCutcheon M 11 19:53.49
2 252 Dillon Earls M 10 21:13.18
3 296 Jordan Lawson M 9 22:43.02
4 318 Jakob Lawson M 9 23:52.15
5 321 Ryan Durham M 9 24:24.64
6 (323) Sebastian Kirkland M 10 24:35.12
7 (331) Grant Berry M 9 27:00.42
48. 1383 Hopewell (24:38.17 123:10.8912:31.41)
==========================================
1 187 Jordan Barksdale M 12 20:08.15
2 212 Ryan Coon M 12 20:27.45
3 322 Connor James M 10 24:29.46
4 328 Shayne Householder M 11 25:26.27
5 334 Avery Li-A-Ping M 10 32:39.56
49. 1405 Upstate Homeschool Co-Op (22:12.12 111:00.63 1:58.35)
==========================================
1 240 Caleb Moseley M 12 21:01.65
2 274 Caelen Holcombe M 12 21:48.24
3 286 Bomiah Dodd M 10 22:17.99
4 301 Alex Hasselgrave M 9 22:52.75
5 304 Luke Kurfman M 11 23:00.00
6 (314) Benjamin Bakos M 9 23:20.83
50. 1415 Tamassee-Salem (26:34.83 132:54.1613:21.97)
==========================================
1 143 Austin Sumeral M 10 19:28.46
2 272 Austin Hendricks M 9 21:46.57
3 332 Gregory Mishio M 7 28:59.75
4 333 Joey Dacosta M 8 29:48.95
5 335 Robert Halman M 7 32:50.43
----------------------------------------------------------------------------
Male Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 83 Science Hill High School (16:33.39 82:46.97 1:16.15)
==========================================
1 2 Alex Crigger M 11 15:58.90
2 4 Noah Charles M 12 16:06.93
3 14 Malick Gemechu M 12 16:30.62
4 26 Alex Grajeda M 12 16:55.47
5 37 Harrison Barrett M 12 17:15.05
6 ( 51) Josh Simpson M 12 17:33.62
7 ( 52) Thomas Seeley M 9 17:34.00
2. 141 Wando (16:55.30 84:36.54 1:10.12)
==========================================
1 11 Bradley Sanders M 11 16:20.83
2 13 Patrick Spychalski M 10 16:27.82
3 24 Tedros Eckstein M 10 16:53.98
4 43 Jarrod Bohr M 11 17:22.96
5 50 Noah Spencer M 10 17:30.95
6 ( 58) Collin Casey M 10 17:44.21
7 ( 62) Zach Davis M 12 17:50.59
3. 154 Eastside (17:02.32 85:11.61 0:42.72)
==========================================
1 18 Matthew Tinsley M 12 16:36.11
2 28 Noah White M 9 16:58.97
3 31 Paul Windsor M 11 17:01.00
4 38 Thomas Wade M 11 17:16.70
5 39 Robert Tinsley M 11 17:18.83
6 ( 61) Andrew Richardson M 11 17:48.02
7 ( 69) Bryce Tessmann M 11 17:59.71
4. 176 Wade Hampton (g) (17:07.12 85:35.60 1:28.53)
==========================================
1 6 John Ward M 11 16:14.06
2 21 Brooks Hovis M 12 16:46.95
3 45 Christopher Ludlow M 12 17:24.75
4 48 Lucas Wall M 9 17:27.25
5 56 Charles Ludlow M 12 17:42.59
6 ( 78) Ian Hammond M 11 18:25.98
7 ( 80) R.J. Jerina M 12 18:28.54
5. 177 Riverside (17:08.49 85:42.47 1:26.00)
==========================================
1 16 Neel Taber M 11 16:33.16
2 19 Andrew Castano M 10 16:42.78
3 20 Ben Cignarale M 11 16:43.82
4 57 William Kennedy M 10 17:43.55
5 65 Rowan Crowley M 12 17:59.16
6 ( 73) Harper Harris M 10 18:07.45
7 ( 89) Evans Harrison M 12 18:43.17
6. 197 Rock Hill (17:15.44 86:17.23 1:23.43)
==========================================
1 17 Joey Teachout M 11 16:36.01
2 25 Jacob Coccia M 12 16:54.60
3 41 Jared Coccia M 12 17:20.46
4 47 John Charbonnet M 11 17:26.72
5 67 Caleb Ruppe M 12 17:59.44
6 ( 95) Austin Orme M 11 18:53.91
7 (136) Ryan Welte M 12 20:51.88
7. 209 Dorman (17:16.61 86:23.05 1:56.01)
==========================================
1 3 Wynn Johnson M 10 16:00.67
2 42 Philip Quillen M 11 17:22.79
3 46 Patrick Starosto M 12 17:25.60
4 55 Byan Biggerstaff M 12 17:37.31
5 63 Carson Blick M 11 17:56.68
6 ( 68) Noah McLain M 10 17:59.68
7 ( 77) Alex Umberg M 10 18:10.07
8. 216 Asheville High (17:22.81 86:54.05 2:36.94)
==========================================
1 8 Noah Shore M 12 16:16.79
2 27 Collin Kemper M 11 16:58.03
3 33 Terry Young M 12 17:08.53
4 54 Isiah First M 10 17:36.97
5 94 Jaks Ashley M 9 18:53.73
6 ( 97) Craig Kurowski M 11 18:55.49
7 (102) Henry Lanthrop M 10 19:02.44
9. 218 Boiling Springs (17:22.20 86:51.01 2:27.61)
==========================================
1 12 Tyler Fish M 11 16:21.59
2 22 Ryan Little M 11 16:50.36
3 32 Kade Gosnell M 9 17:02.28
4 60 Logan Miller M 12 17:47.58
5 92 Drew Thomas M 10 18:49.20
6 (105) Richard Kitchen M 8 19:05.82
7 (116) Harrison Moore M 12 19:35.35
10. 253 Dutch Fork (17:35.68 87:58.43 2:20.86)
==========================================
1 9 Avery Dominick M 11 16:18.19
2 35 Jackson Jordan M 11 17:09.86
3 44 Kenneth Vowles M 11 17:23.18
4 79 Ammar Dossaji M 10 18:28.15
5 86 Coleman Devaney M 9 18:39.05
6 (113) Nick Dorman M 12 19:28.79
7 (124) Adam Bernthal M 8 19:47.47
11. 282 Tl Hanna (17:44.05 88:40.27 2:18.72)
==========================================
1 5 Graham Borsum M 12 16:13.07
2 40 Alex Cothran M 12 17:19.48
3 72 Hampton Lott M 10 18:04.40
4 82 Austin Spencer M 8 18:31.53
5 83 Jesse Tyrrell M 10 18:31.79
6 ( 93) Tyler Laugh M 10 18:52.96
7 (110) Bryce Jones M 9 19:17.96
12. 316 Spartanburg (17:54.48 89:32.42 1:21.02)
==========================================
1 34 Nathan Brown M 12 17:08.90
2 59 Hudson McKinney M 11 17:44.48
3 66 Zane Austill M 10 17:59.33
4 76 Trevor Oyugi M 9 18:09.79
5 81 Harrison Carmichael M 11 18:29.92
6 ( 91) Henry Baymiller M 12 18:45.81
7 ( 96) Layton Davis M 10 18:54.55
13. 320 Woodmont High (17:55.71 89:38.57 2:41.61)
==========================================
1 10 Colt Griffith M 11 16:19.71
2 49 Antonio Williams M 11 17:29.58
3 75 Noah Cannon M 10 18:09.76
4 85 Harrison Collier M 12 18:38.20
5 101 Harrison Wile M 11 19:01.32
6 (103) Ryan McDougal M 8 19:03.58
7 (111) Taylor O'Neal M 10 19:19.95
14. 346 Mauldin (18:07.27 90:36.37 3:07.06)
==========================================
1 15 Ryan Smith M 12 16:30.70
2 30 Jake Crow M 9 17:00.66
3 71 Connor Laiewski M 10 18:01.94
4 112 Bailey Rivers M 11 19:25.31
5 118 Carter Stewart M 10 19:37.76
6 (119) Zach Marion M 12 19:39.83
7 (126) Chandler Taylor M 12 19:52.67
15. 362 Mallard Creek High School (18:13.60 91:08.02 1:46.89)
==========================================
1 36 Austin Atkinson M 11 17:11.63
2 53 Canoy Tyree M 11 17:35.74
3 84 Daquan Wallace M 11 18:37.01
4 90 John Saavedra M 12 18:45.12
5 99 Hunter Comstock M 10 18:58.52
6 (120) Kevin Sabo M 10 19:42.02
7 (122) Garrid Dixon M 11 19:45.65
16. 378 Byrnes (18:17.35 91:26.76 3:44.61)
==========================================
1 1 Malik Epps M 12 15:58.04
2 64 Harry Stathakis M 12 17:58.06
3 88 Tj Thigpen M 8 18:43.10
4 104 Clayton Stratton M 10 19:04.91
5 121 Owen Cieluch M 9 19:42.65
6 (123) Preston Slate M 9 19:45.80
7 (125) Brennan Ponce M 8 19:52.19
17. 442 St Josephs (18:42.57 93:32.85 3:02.02)
==========================================
1 29 Ford McCoy M 11 16:59.53
2 70 Alfredo Diaz-Santillan M 9 18:01.17
3 100 Zac Palmer M 9 18:58.95
4 114 Nathan Petrofes M 12 19:31.65
5 129 Josh Powers M 9 20:01.55
18. 472 White Knoll (18:53.53 94:27.67 3:06.35)
==========================================
1 23 Johnny Clemens M 11 16:50.60
2 106 Chapel Rice M 12 19:10.57
3 107 Heath Johnson M 12 19:12.32
4 109 Nathaniel Wilburn M 9 19:17.23
5 127 Caleb Shealy M 7 19:56.95
6 (130) Kristopher Covington M 11 20:07.16
7 (137) Isaac Nusbaum M 9 20:54.33
19. 485 South Aiken (19:07.42 95:37.11 4:09.83)
==========================================
1 7 Andrew Emery M 12 16:15.49
2 87 Michael Allewelt M 12 18:40.64
3 128 Benjamin Duncan M 12 19:59.04
4 131 Rion Longfellow M 12 20:16.62
5 132 Mykel Bell-Newton M 11 20:25.32
6 (135) Dalton Kevin Ard M 10 20:39.48
7 (138) Devon Varnadore M 10 21:29.27
20. 531 Seneca High School (19:18.83 96:34.18 2:27.12)
==========================================
1 74 Ryan Nation M 10 18:08.95
2 98 Elijah Stewart M 10 18:57.71
3 108 Sam Dodd M 9 19:14.06
4 117 Riley Hard M 9 19:37.39
5 134 Tyler Kidd M 12 20:36.07
6 (139) Rollins Baird M 9 21:31.75
7 (142) Brandon Glenn M 9 22:59.05
21. 672 Asheville Trailblazers (21:39.90 108:19.51 3:41.14)
==========================================
1 115 Jason Hicks M 10 19:33.97
2 133 Cameron Tokay M 10 20:28.93
3 140 Micah Guffey M 10 22:23.93
4 141 Owen Koppe M 9 22:37.57
5 143 Ethan Byrd M 10 23:15.11
----------------------------------------------------------------------------
International Female Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 27 Riverside (19:06.41 95:32.05 0:57.08)
==========================================
1 1 Jessie Crowley F 8 18:29.83
2 4 Carter Marchbanks F 10 19:03.47
3 5 Cate Ambrose F 11 19:14.02
4 6 Emma Spencer F 12 19:17.82
5 11 Abigail Smith F 11 19:26.91
6 ( 19) Ashley Fallow F 11 19:51.11
7 ( 23) Anna Yang F 8 20:10.69
2. 84 Morristown West High School (19:47.93 98:59.67 1:53.56)
==========================================
1 2 Makenzie Jones F 12 18:39.54
2 7 Jessica Lord F 11 19:20.41
3 21 Elizabeth Liposky F 10 20:01.61
4 26 Katlyn Haas F 12 20:25.01
5 28 Maggie Layer F 10 20:33.10
6 ( 60) Emilly Lord F 12 21:31.45
7 ( 80) Megan Pennala F 11 22:08.11
3. 109 Science Hill High School (20:03.69 100:18.49 2:11.28)
==========================================
1 3 Halle Hausman F 11 18:57.83
2 8 Lydia Lee F 12 19:22.34
3 22 Gabrielle Mardis F 10 20:03.32
4 34 Casey Miller F 11 20:45.89
5 42 Taylor Canfield F 11 21:09.11
6 ( 52) Katie Simpson F 12 21:23.52
7 ( 83) Chandler Shelton-Swenso F 12 22:10.66
4. 151 Dutch Fork (20:27.44 102:17.22 1:49.16)
==========================================
1 13 Hope Whisman F 12 19:28.24
2 15 Brianna Hartley F 9 19:42.00
3 37 Hope Steger F 11 20:50.62
4 39 Sara Steger F 11 20:58.96
5 47 Mia Perry F 9 21:17.40
6 ( 48) Morgan Johnson F 9 21:18.09
7 ( 51) Miranda Kirkley F 9 21:22.78
5. 164 Dorman (20:40.93 103:24.68 1:28.69)
==========================================
1 16 Katerina Hendrix F 8 19:45.08
2 30 Kate Hamilton F 11 20:40.65
3 36 Baylie Sisk F 9 20:46.93
4 38 Sarah Faucette F 9 20:58.25
5 44 Alyssa Rhodes F 9 21:13.77
6 ( 55) Addison O'Steen F 9 21:25.95
7 ( 94) Delaney Baker F 12 22:32.00
6. 168 Eastside (20:38.74 103:13.71 2:00.53)
==========================================
1 10 Madison Ellis F 10 19:23.99
2 27 Carson Davis F 10 20:29.12
3 35 Bridget Wilson F 11 20:45.99
4 43 Rebecca Faircloth F 12 21:10.09
5 53 Margaret Smith F 11 21:24.52
6 ( 57) Danae Ferguson F 12 21:27.64
7 ( 68) Anna Fox F 11 21:38.12
7. 204 Wade Hampton (g) (21:01.52 105:07.60 0:48.84)
==========================================
1 29 Victoria Nasim F 12 20:38.09
2 33 Caroline Trembly F 12 20:44.09
3 40 Marley White F 12 21:03.31
4 46 Rebecca Ward F 9 21:15.18
5 56 Scout Clark F 11 21:26.93
6 (108) Abby Potter F 10 23:05.33
7 (120) Madison Foster F 12 23:53.20
8. 255 Wando (21:12.25 106:01.28 1:22.56)
==========================================
1 25 Madison Paraskeva F 12 20:23.44
2 31 Lily Heinold F 9 20:42.65
3 61 Jamie Kase F 11 21:32.82
4 66 Meagan Caraway F 11 21:36.37
5 72 Anna Carolin Higgins F 10 21:46.00
6 ( 76) Katherine Lewis F 11 21:52.34
7 ( 87) Elizabeth Turner F 11 22:21.42
9. 281 Tl Hanna (21:15.58 106:17.90 1:58.89)
==========================================
1 17 Melea Sangl F 10 19:48.57
2 54 Caroline Tolly F 10 21:24.82
3 67 Jadyn Slaughter F 11 21:38.05
4 69 Bailey Davidson F 12 21:39.00
5 74 Paige Mower F 12 21:47.46
6 ( 75) Rachael Yon F 10 21:49.34
7 ( 84) Hannah Salley F 9 22:13.87
9. 281 Seneca High School (21:21.93 106:49.67 1:55.90)
==========================================
1 24 Rhylee Wittrock F 8 20:12.35
2 50 Madison Towe F 9 21:19.95
3 62 Rachel Strader F 11 21:32.94
4 64 Alexandra Lee F 11 21:36.18
5 81 Dakota Morrow F 11 22:08.25
6 ( 82) Sariah Stewart F 8 22:10.08
7 (125) Marina Owenby F 8 24:57.78
11. 288 St Josephs (21:18.91 106:34.57 2:47.75)
==========================================
1 14 Annika Bissinger F 9 19:40.83
2 32 Sara Catheri Masaschi F 12 20:43.44
3 73 Katherine Uprichard F 9 21:46.07
4 77 Bailey Mullins F 12 21:55.65
5 92 Hannah White F 12 22:28.58
6 (100) Anna Thompson F 11 22:47.80
7 (124) Catalina Lindstrom F 10 24:43.41
12. 292 J. L. Mann (21:16.78 106:23.93 3:18.43)
==========================================
1 9 Morgan Moseley F 10 19:22.64
2 18 Elisabeth Morse F 12 19:48.86
3 78 Molly Passmore F 9 22:05.00
4 91 Mary Kate Baus F 10 22:26.36
5 96 Allanah Rauschenberger F 10 22:41.07
6 (106) Kayley Mills F 12 22:59.78
7 (115) Elizabeth Ollar F 9 23:28.32
13. 317 Mauldin (21:37.99 108:09.99 1:01.22)
==========================================
1 45 Emma Driggers F 12 21:15.12
2 58 Arley Trice F 8 21:28.42
3 59 Ashley Girvin F 12 21:30.09
4 70 Macey Morgan F 8 21:40.02
5 85 Hannah Vanderveen F 11 22:16.34
6 ( 89) Haley Morgan F 8 22:22.93
7 ( 93) Abby Angalet F 10 22:30.78
14. 325 Carolina Homeschool Cougars (21:36.79 108:03.98 3:15.25)
==========================================
1 12 Olivia Evans F 11 19:27.93
2 41 Cindy Wilson F 7 21:08.64
3 79 Ruth Evans F 9 22:06.52
4 95 Anna Bulsa F 11 22:37.71
5 98 Shelby Hilt F 9 22:43.18
6 (101) Susannah Coleman F 12 22:50.67
7 (114) Hannah Peterson F 11 23:24.94
15. 398 Woodmont High (22:07.56 110:37.81 3:20.86)
==========================================
1 20 Emma Deroberts F 10 19:59.59
2 65 Alden Risell F 8 21:36.24
3 99 Lindie Clark F 9 22:45.91
4 102 Reilley Redman F 8 22:55.62
5 112 Callie Crawford F 12 23:20.45
6 (116) Carly Papier F 10 23:29.31
7 (119) Jordyn Gilmore F 12 23:46.72
16. 445 Mallard Creek High School (22:29.58 112:27.93 2:05.61)
==========================================
1 49 Gabrielle Morris F 12 21:18.12
2 71 Hannah Comstock F 11 21:42.35
3 105 Kennedy McCutchen F 11 22:58.49
4 107 Joy Harris F 9 23:05.24
5 113 Emma Dorow F 11 23:23.73
6 (123) Katy Chappell F 11 24:30.45
7 (126) Erica Simmons F 10 26:06.96
17. 446 Boiling Springs (22:26.45 112:12.26 1:22.48)
==========================================
1 63 Jordan Onufer F 10 21:35.04
2 86 Samantha Rush F 10 22:17.16
3 90 Debra Beringer F 10 22:25.06
4 103 Emily Moore F 10 22:57.48
5 104 Sami Ewing F 7 22:57.52
6 (117) Shelby Gneisig F 10 23:30.49
7 (118) Nina Young F 10 23:41.89
18. 515 Spartanburg (22:58.69 114:53.46 0:57.62)
==========================================
1 88 Emma Hull F 9 22:21.70
2 97 Louise Franke F 10 22:43.10
3 109 Sophia Beyer F 8 23:11.82
4 110 Caitlin Volk F 8 23:17.52
5 111 Monica Grieshop F 12 23:19.32
6 (121) Georgia Price F 10 24:02.64
7 (122) Hannah Jordan F 10 24:07.88
----------------------------------------------------------------------------
D1 Female Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 27 Usc Upstate (20:59.51 104:57.58 1:15.50)
==========================================
1 3 Ashleigh Torres F SR 20:21.80
2 4 Anastasia Kolesnitchenko F SR 20:32.09
3 5 Essence Jackson F JR 21:07.06
4 7 Molly Bliss F SR 21:19.33
5 8 Rebecca Elliott F SR 21:37.30
6 ( 9) Haley McCoy F FR 21:54.02
7 ( 11) Kelsey Warren F SO 22:35.34
2. 31 Wofford (21:13.28 106:06.40 2:31.76)
==========================================
1 1 Rebekah Fadgyas F FR 20:03.69
2 2 Alexandra Forster F FR 20:07.05
3 6 Jamie Barnett F FR 21:08.04
4 10 Alexandra Christopoulos F SO 22:12.17
5 12 Rebeka Parent F FR 22:35.45
6 ( 13) Morgan Schweers F JR 22:50.44
7 ( 14) Mollie Golicher F FR 26:00.24
----------------------------------------------------------------------------
Non D1 Female Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 40 Unc Pembroke (20:17.18 101:25.91 0:49.59)
==========================================
1 6 Lea Tardanico F JR 19:51.51
2 7 Olivia Lowman F JR 20:09.66
3 8 Kristin Cain F FR 20:13.59
4 9 Savannah Fornshell F SR 20:30.05
5 10 Kyndal Boykin F SR 20:41.10
2. 49 Young Harris College (20:30.88 102:34.43 2:04.60)
==========================================
1 3 Nancy Murgor F FR 19:15.77
2 5 Nicole Smith F SR 19:49.13
3 12 Jessie Fortner F JR 20:51.89
4 14 Claire Warren F SO 21:17.27
5 15 Rachel Boulineau F FR 21:20.37
6 ( 16) Savannah Hardin F FR 21:31.34
7 ( 33) Sarah Michel Williford F FR 25:12.29
3. 54 Scad Savannah (20:37.30 103:06.50 2:43.59)
==========================================
1 2 Caroline Cook F SO 19:14.06
2 4 Alessa Reuffurth F SO 19:22.89
3 11 Diana Gorin F FR 20:48.71
4 17 Rachel Campbell F SO 21:43.19
5 20 Monica Medrano F SO 21:57.65
6 ( 21) Annie Tyner F JR 21:59.41
7 ( 23) Courtney Pansza F FR 22:26.61
4. 112 Converse (23:03.08 115:15.42 5:55.77)
==========================================
1 1 Ashly Sutherland F SR 19:12.16
2 18 Autumn Stone F SO 21:47.83
3 30 Brittany Sandifer F SO 24:32.59
4 31 Lauren Morris F JR 24:34.91
5 32 Jane Macsay F SO 25:07.93
6 ( 36) Hannah Taber F SO 26:48.76
5. 116 Lenoir-Rhyne (22:17.40 111:27.03 0:43.22)
==========================================
1 19 Paige Smith F SR 21:51.51
2 22 Blakely Gantt F SO 22:01.30
3 24 Hope Rust F SR 22:28.28
4 25 Jessica Rumple F SO 22:31.21
5 26 Erin Illich F SO 22:34.73
6. 144 Spartanburg Methodist (25:17.42 126:27.1311:24.59)
==========================================
1 13 Heidi McNeil F FR 21:16.20
2 27 Sarah Davis F FR 23:08.02
3 28 Alicia Sanchez F SO 23:41.97
4 35 Hayley Singletary F FR 25:40.15
5 41 Amber Hill F FR 32:40.79
7. 177 Paine (26:28.51 132:22.55 3:33.84)
==========================================
1 29 Diamond Walker F SR 24:20.90
2 34 Elizabeth Reza F JR 25:31.90
3 37 Tavica Redding F JR 27:06.62
4 38 Shaun Aycock F FR 27:28.39
5 39 Martina Nyenkan F FR 27:54.74
6 ( 40) Tashauna Smith F FR 29:37.82
----------------------------------------------------------------------------
D1 Male Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 19 Usc Upstate (27:20.05 136:40.26 2:14.78)
==========================================
1 1 Griffin Eubanks M SR 26:15.51
2 2 Alex Love M JR 26:42.01
3 4 Martin Morrow M SO 27:27.62
4 5 Mark Rennix M SR 27:44.83
5 7 Abraham Hernandez M FR 28:30.29
6 ( 8) Theodore Kountourogiann M JR 28:36.09
7 ( 10) Dorian Jones M FR 29:22.50
2. 41 Wofford (29:10.37 145:51.86 3:23.16)
==========================================
1 3 Cisco Ferre M FR 27:26.50
2 6 Dane Szalwinski M FR 28:17.17
3 9 Ben Boatwright M FR 29:00.48
4 11 Ben Hensley M SO 30:18.05
5 12 William Stutts M SO 30:49.66
6 ( 13) David Grant M JR 31:17.26
7 ( 14) Kenneth Atwood M SO 34:44.64
----------------------------------------------------------------------------
Non D1 Male Team Results
----------------------------------------------------------------------------
1. 28 Unc Pembroke (26:59.10 134:55.53 1:10.89)
==========================================
1 1 Tim Sigmon M JR 26:22.71
2 4 Wilson Pearson M JR 26:37.72
3 6 Joel Johnston M SR 27:08.37
4 8 Broderick Bauguess M FR 27:13.13
5 9 Nebiyou Aynu M SR 27:33.60
6 ( 11) Anthony Sayers-O'neill M SO 27:49.65
7 ( 12) Logan Ward M FR 27:53.41
2. 47 Scad Savannah (27:40.69 138:23.45 3:30.84)
==========================================
1 3 Callum Drake M FR 26:34.88
2 5 Aesop Brown M JR 26:47.34
3 7 Matthew Smith M JR 27:08.79
4 10 Will Glaser M SO 27:46.72
5 22 Kyler Jourdan M SO 30:05.72
3. 77 Young Harris College (28:42.81 143:34.09 3:51.78)
==========================================
1 2 Mathew Biwott M SO 26:25.57
2 15 Jeremy Webb M JR 28:29.21
3 16 Abraham Asis M FR 28:35.68
4 21 Harrison Orr M FR 29:46.28
5 23 Cody Decker M SR 30:17.35
6 ( 28) Raul Ramirez M JR 31:07.98
7 ( 31) Jaylen Cunningham M FR 32:19.89
4. 89 Lenoir-Rhyne (29:05.87 145:29.39 2:18.73)
==========================================
1 13 Zach Millsaps M JR 28:19.52
2 14 Derek Chavis M SO 28:24.13
3 18 Aubrey Hite M SO 28:45.72
4 20 Zack Gross M SO 29:21.77
5 24 Kyle Barry M SR 30:38.25
5. 114 Spartanburg Methodist (30:12.85 151:04.29 2:29.82)
==========================================
1 17 Kole Koterba M FR 28:38.05
2 19 Anthony Galvan M FR 29:14.77
3 25 Christian Parker M SO 30:58.64
4 26 Kelvin Rosemond M SO 31:04.96
5 27 Marc Alvarado M FR 31:07.87
6 ( 29) Cameron Morgan M SO 31:16.91
7 ( 30) Glen Daniels M SO 31:26.17
6. 170 Paine (38:00.38 190:01.93 5:47.73)
==========================================
1 32 Markendy Pierre M FR 34:08.96
2 33 Kelson Vandenburg M FR 36:23.64
3 34 Juan Berger M SO 39:44.21
4 35 Jalen Tyson M FR 39:48.43
5 36 Jamar Thornton M SO 39:56.69
6 ( 37) Johnathan Deloach M FR 44:50.53
Like·Comment·Share·E-mail·50807 views
History for Eye Opener
Show 8 more
|