|
Our Media/Results from SUNY Geneseo XC InvitationalOur ResultsTeam Scores
2014 Results - SUNY Geneseo XC InvitationalPublished by DyeStatCOLLEGE.com on Oct 4th 2014, 11:04pm
Results by: Leone Timing THE 36th ANNUAL GENESEO CROSS COUNTRY INVITATIONAL
October 4, 2014 Letchworth State Park
WOMEN'S RACE - 6K
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE PTS NAME SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Cassie Goodman Geneseo 21:29.4 5:46
2 2 Rachel Malone Brockport 21:43.4 5:50
3 3 Emma Jones RIT 21:44.6 5:50
4 4 Alyssa Knott Geneseo 21:47.3 5:51
5 5 Sarah Rutkowski Dickinson 21:52.2 5:52
6 6 Elizabeth Chichester Oneonta 22:00.8 5:55
7 7 Lainie Smith Hamilton 22:06.1 5:56
8 8 Colleen Hennessy Toronto 22:09.5 5:57
9 9 Joanna Castrogivanni Geneseo 22:10.2 5:57
10 10 Marissa Bellusci Geneseo 22:12.6 5:58
11 11 Jackie Huben Geneseo 22:16.2 5:59
12 12 Gabrielle Lebihan Nazareth 22:17.9 5:59
13 13 Honor Walmsley Toronto 22:18.4 5:59
14 14 Marielle Genovesi Oneonta 22:20.8 6:00
15 15 Keira Wood Geneseo 22:21.7 6:00
16 16 Ashton Hughes Geneseo 22:23.6 6:01
17 17 Stephanie Milici RIT 22:24.8 6:01
18 18 Jessica Curry DeSales 22:26.3 6:02
19 19 Amelia Tearnan Elizabethtown 22:28.8 6:02
20 20 Claire Brawdy Dickinson 22:34.8 6:04
21 Amanda Dole UNA-RIT 22:35.4 6:04
22 21 Kelly Hennessy Toronto 22:36.5 6:04
23 22 Amanda Kerno Elizabethtown 22:38.3 6:05
24 23 Mackenzie Donahue Daemen 22:39.8 6:05
25 24 Lydia Dearie Elizabethtown 22:41.6 6:06
26 25 Mary Kate Bida Oneonta 22:42.5 6:06
27 26 Lillian Freundlich Dickinson 22:45.7 6:07
28 27 Sarah Swertfeger Brockport 22:46.4 6:07
29 28 Rebecca Greiner RIT 22:46.6 6:07
30 Sara Rosenzweig Geneseo 22:46.6 6:07
31 Ashley Peppreill Geneseo 22:50.5 6:08
32 29 Hannah Wright Ithaca 22:50.7 6:08
33 30 Emily Smith Ithaca 22:53.2 6:09
34 31 Emily Thompson Nazareth 22:54.2 6:09
35 32 Alyssa Drapeau Oneonta 22:55.0 6:09
36 33 Ashton Villeneuve Utica 22:56.6 6:10
37 34 Brianna McLoughlin Oneonta 22:58.5 6:10
38 35 Jaclyn Masucci Oneonta 23:01.3 6:11
39 36 Megan Tursi Elizabethtown 23:01.6 6:11
40 37 Alicia Sutphin RIT 23:01.8 6:11
41 38 Veronica Wheeler DeSales 23:02.0 6:11
42 Marissa Cossaro Geneseo 23:04.0 6:12
43 Melissa Whyman Geneseo 23:07.3 6:13
44 Eileen Cody Unattached 23:08.8 6:13
45 39 Hanna Jerome Hamilton 23:09.4 6:13
46 Kristen Homeyer Geneseo 23:10.9 6:14
47 40 Kristine Reed RIT 23:11.1 6:14
48 41 Deirdre Dwyer Oneonta 23:11.2 6:14
49 Rachael Shine Oneonta 23:12.9 6:14
50 42 Samantha Vangee St. John Fisher 23:13.2 6:14
51 Kim Foltz Unattached 23:13.3 6:14
52 43 Alexa Rick Ithaca 23:13.5 6:14
53 44 Stephanie Valerio Toronto 23:13.9 6:14
54 45 Casey Quinto Elizabethtown 23:14.1 6:14
55 46 Elizabeth Lelonek Messiah 23:14.4 6:15
56 Mary Carroll Geneseo 23:14.6 6:15
57 47 Katlin Shippy St. John Fisher 23:14.9 6:15
58 48 Kelsey Horowitz Dickinson 23:15.4 6:15
59 49 Elizabeth Wedekind Elizabethtown 23:15.8 6:15
60 50 Amelia Cooke Toronto 23:17.6 6:15
61 51 Beth Gollin Coast Guard 23:19.0 6:16
62 Deirdre Davis Oneonta 23:19.6 6:16
63 52 Allison Bartkowiak Ithaca 23:19.9 6:16
64 53 Anna Fay Ithaca 23:20.6 6:16
65 54 Lauren Kotas Fredonia 23:20.9 6:16
66 55 Hannah Rice Daemen 23:21.4 6:16
67 56 Anastasia Diamond Ithaca 23:22.9 6:17
68 57 Michaela Cioffredi Ithaca 23:24.4 6:17
69 58 Carolyn Smith Coast Guard 23:25.4 6:17
70 Blair Wigsten Geneseo 23:25.6 6:17
71 59 Aija Thompson Toronto 23:25.8 6:18
72 60 Brianna Earnshaw Elizabethtown 23:27.4 6:18
73 61 Gretchen Krause Coast Guard 23:28.2 6:18
74 62 Michelle Fish Hamilton 23:29.8 6:19
75 Maria Anderson Elizabethtown 23:33.3 6:20
76 63 Tasha Becker Messiah 23:35.5 6:20
77 64 Bonnie Binggeli Fredonia 23:35.5 6:20
78 65 Tabea Zimmerman Dickinson 23:36.0 6:20
79 Sarah Anstett Geneseo 23:36.6 6:20
80 Emily Drain Ithaca 23:37.8 6:21
81 66 Krystina Choinski Hamilton 23:39.4 6:21
82 67 Katie Downing DeSales 23:39.7 6:21
83 68 Alissa Rogers Messiah 23:41.7 6:22
84 69 Beth Merritt Brockport 23:43.7 6:22
85 70 Mary Cole Toronto 23:46.2 6:23
86 71 Lindsay Heyer Hamilton 23:47.1 6:23
87 72 Kaylin Beiter RIT 23:48.2 6:24
88 73 Rebecca Race Dickinson 23:48.5 6:24
89 Morgan Meaney Geneseo 23:49.3 6:24
90 Alexis Groce Elizabethtown 23:49.8 6:24
91 74 Heather La Vallee Brockport 23:49.9 6:24
92 Olivia Popovitch Oneonta 23:51.0 6:24
93 Rayanne Luke Geneseo 23:53.1 6:25
94 Krista Roncone Geneseo 23:56.8 6:26
95 Shannon Murphy Geneseo 23:58.7 6:26
96 75 Meghan Trimer Brockport 23:59.1 6:26
97 Megan Holzwarth Oneonta 23:59.8 6:27
98 Katherine McCormack Geneseo 24:00.2 6:27
99 Sarah Cottone Oneonta 24:01.0 6:27
100 Kelly Flanagan Geneseo 24:01.5 6:27
101 Lauren Hodge Ithaca 24:02.0 6:27
102 Emily Krakowski Ithaca 24:07.9 6:29
103 76 Wendy Neville Daemen 24:09.4 6:29
104 77 Emily Banzer Hamilton 24:09.7 6:29
105 78 Nicole Graziadei St. John Fisher 24:12.5 6:30
106 79 Robin Wagner Nazareth 24:13.0 6:30
107 80 Kimberly Lovett Nazareth 24:13.6 6:30
108 81 Polly Terzian Dickinson 24:13.7 6:30
109 Jolie Siegel Geneseo 24:15.4 6:31
110 Denise Ibarra Ithaca 24:16.8 6:31
111 Samantha Wilks Oneonta 24:17.5 6:31
112 82 Kara Hall Fredonia 24:17.9 6:32
113 83 Natalie Ross Messiah 24:18.9 6:32
114 84 Alexandra Shipman RIT 24:20.5 6:32
115 85 Jamie Disalvo Nazareth 24:21.0 6:32
116 Brenna McNamee Elizabethtown 24:22.6 6:33
117 86 Brooke Nolan Daemen 24:26.0 6:34
118 Jackie Miller Geneseo 24:26.3 6:34
119 Martine Bosch RIT 24:27.4 6:34
120 87 Samantha Buttrick Hamilton 24:28.2 6:34
121 Catherine Reading Hamilton 24:29.5 6:35
122 Ashley Underkofler Elizabethtown 24:31.2 6:35
123 Ellie Quinlan Oneonta 24:32.1 6:35
124 Abigail Colby Dickinson 24:32.3 6:35
125 88 Holly Eliason Messiah 24:32.5 6:35
126 89 Rachel Burchill Coast Guard 24:33.4 6:36
127 90 Alyssa Stroud Fredonia 24:34.0 6:36
128 Lindsay Piriano Alfred 24:34.5 6:36
129 Jennifer Crossen RIT 24:35.1 6:36
130 91 Emma Kemmerer DeSales 24:36.1 6:36
131 Danielle Marino RIT 24:36.4 6:36
132 Keira Higgins RIT 24:38.8 6:37
133 92 Shannon Connell DeSales 24:39.2 6:37
134 93 Chloe Benoist Coast Guard 24:39.9 6:37
135 94 Jessica Mulroy Coast Guard 24:40.0 6:37
136 Emily McBain Oneonta 24:41.0 6:38
137 95 Andrea Barrameda Coast Guard 24:41.0 6:38
138 Hanna Cavanagh Oneonta 24:41.2 6:38
139 Maria Remillard Geneseo 24:41.5 6:38
140 96 Madison Courtney Fredonia 24:41.6 6:38
141 Amy Gessler Elizabethtown 24:42.3 6:38
142 Georgia Caplen Ithaca 24:43.6 6:38
143 Catherine Weppler Hamilton 24:43.7 6:38
144 97 Emily Palmeri Fredonia 24:45.1 6:39
145 98 Leah Novak Messiah 24:45.9 6:39
146 Carolyn Malone Ithaca 24:46.2 6:39
147 99 Brittany Denton Daemen 24:46.4 6:39
148 Maral Toukhanian Coast Guard 24:47.1 6:39
149 100 Michaela Gildemeyer Nazareth 24:48.5 6:40
150 Annabelle Gagnon Coast Guard 24:49.2 6:40
151 101 Audrey Miller Brockport 24:50.4 6:40
152 102 Amy Trabert Daemen 24:50.7 6:40
153 Adriana Frayne-Reixa Dickinson 24:51.4 6:41
154 Courtney Long S.w.i.f.t. Racing 24:51.5 6:41
155 Ester Lok Geneseo Alumni 24:51.6 6:41
156 Caitlin Farrell Dickinson 24:51.7 6:41
157 Amy Becker RIT 24:53.7 6:41
158 Emily Sullivan Geneseo Alumni 24:53.8 6:41
159 Danae Polsiin Geneseo Alumni 24:54.9 6:41
160 103 Mackenzie Sage William Smith 24:56.1 6:42
161 104 Sam Bennett Utica 24:57.5 6:42
162 Rebecca Manwaring Finger Lakes CC 24:58.6 6:42
163 Erin Bucci RIT 24:58.6 6:42
164 105 Kelly Vincent Fredonia 25:00.5 6:43
165 106 Stephanie Churchman DeSales 25:01.6 6:43
166 Gabby Soethout Geneseo 25:02.3 6:43
167 107 Violet Yox Brockport 25:04.1 6:44
168 Julia Johnson Fredonia 25:05.4 6:44
169 Ashlee Johnson Coast Guard 25:05.5 6:44
170 108 Ellen Grenen William Smith 25:05.5 6:44
171 Maddie Schwartz Geneseo 25:05.8 6:44
172 109 Vanessa Rappild DeSales 25:06.0 6:44
173 Faith Gruver RIT 25:08.1 6:45
174 Alexis Kindig Ithaca 25:09.8 6:45
175 Breanna Dionne RIT 25:09.9 6:45
176 Marlaena Lemaitre Oneonta 25:10.5 6:46
177 Sydney Glenn Ithaca 25:11.4 6:46
178 Taylor Mangino Brockport 25:11.6 6:46
179 110 Blair Meeson Nazareth 25:11.9 6:46
180 111 Sophia Melvin William Smith 25:11.9 6:46
181 Hallie Loft Hamilton 25:12.2 6:46
182 112 Emma Barbagallo Messiah 25:13.1 6:46
183 Lilly Pieper Hamilton 25:15.5 6:47
184 Jada Atchison Oneonta 25:15.9 6:47
185 Nicole Lucia Moneta Oneonta 25:16.1 6:47
186 Claire Ludington Nazareth 25:19.3 6:48
187 113 Sarah Depalma Utica 25:20.7 6:48
188 Gabrielle Rekully Messiah 25:23.3 6:49
189 114 Megan Mohney William Smith 25:26.0 6:50
190 Abigail Uehling Hamilton 25:26.7 6:50
191 115 Noelle Thompson Daemen 25:29.7 6:51
192 Caitlin Anthony Hamilton 25:29.7 6:51
193 116 Hannah Lundgren Elmira College 25:29.7 6:51
194 Beth Dauer DeSales 25:30.0 6:51
195 Andrea Larnard Nazareth 25:30.5 6:51
196 117 Sarah Coon St. John Fisher 25:30.7 6:51
197 Emily Knaul UNA-RIT 25:30.9 6:51
198 118 Sara Keller William Smith 25:33.3 6:52
199 Ashley Cheff Daemen 25:33.9 6:52
200 119 Kate Pearce Utica 25:38.3 6:53
201 120 Sarah Harrington St. John Fisher 25:38.5 6:53
202 Catherine Springer Messiah 25:39.5 6:53
203 Rachel Davis Geneseo 25:40.3 6:54
204 Maggie Sanderson Oneonta 25:41.4 6:54
205 Emma Boyd Ithaca 25:42.8 6:54
206 Lindsey Wood Daemen 25:45.6 6:55
207 121 Katherine Pinkes William Smith 25:49.2 6:56
208 Natala Balla DeSales 25:49.6 6:56
209 Victoria Cantelmo DeSales 25:51.7 6:57
210 Sarah Dimakis Hamilton 25:54.6 6:57
211 122 Ana Schavoir William Smith 25:55.4 6:58
212 Megan Power Brockport 26:01.6 6:59
213 Elizabeth Perry Hamilton 26:01.8 6:59
214 Alice Puchalsky Messiah 26:02.7 7:00
215 Abigail Butler Brockport 26:05.7 7:00
216 Avery Share William Smith 26:06.1 7:01
217 Samantha Myles DeSales 26:09.8 7:02
218 123 Jordan Rhen St. John Fisher 26:10.2 7:02
219 Nicolette Siermine Elizabethtown 26:16.0 7:03
220 Caitlyn Krug Oneonta 26:16.5 7:03
221 Susannah Marshall Messiah 26:16.9 7:03
222 Kelli McCarthy Brockport 26:18.0 7:04
223 Morgan Kennedy Daemen 26:19.6 7:04
224 Kailean Hubbard Brockport 26:20.0 7:04
225 Katrina Winchell Brockport 26:21.0 7:05
226 Grace Berg Hamilton 26:21.2 7:05
227 Morgan Urbanek Daemen 26:23.8 7:05
228 Samantha Zarzaca Elizabethtown 26:30.0 7:07
229 Grace McClelland Messiah 26:30.3 7:07
230 Rachel Aukamp Messiah 26:30.4 7:07
231 Lia Chak Elizabethtown 26:32.9 7:08
232 124 Juliet Janicik St. John Fisher 26:33.7 7:08
233 Kayla Novak Elizabethtown 26:35.4 7:08
234 Alyssa Doll Messiah 26:40.3 7:10
235 Lelaina Nagle Brockport 26:42.2 7:10
236 Jeriann Beiter RIT 26:42.8 7:10
237 Mariel Doyle Oneonta 26:43.2 7:10
238 Jessica Dzialo RIT 26:43.8 7:11
239 Kylie Trettner RIT 26:46.0 7:11
240 125 Abby Schaible Utica 26:46.3 7:11
241 Mary Kubinski William Smith 26:56.6 7:14
242 Kelly Weiskittel RIT 26:59.1 7:15
243 Kristen Cronmiller William Smith 27:08.3 7:17
244 126 Savannah Bernardin Utica 27:16.1 7:19
245 Alexandra Eddy Oneonta 27:26.1 7:22
246 Gabriella Khalil Messiah 27:28.7 7:23
247 Michelle Barkus DeSales 27:29.0 7:23
248 Carly Petroski William Smith 27:32.1 7:24
249 Kassie Lathrop Nazareth 27:35.2 7:24
250 127 Alysa Hoffman Utica 27:36.8 7:25
251 Sarah Hannigan Messiah 27:37.5 7:25
252 Sarah Renaud Utica 27:43.8 7:27
253 Caroline Seybold William Smith 27:45.1 7:27
254 Paige Courbat Utica 27:52.4 7:29
255 Hannah Popp DeSales 27:54.1 7:30
256 Caitlyn Minihane Fredonia 28:07.0 7:33
257 Meghan Carr DeSales 28:09.9 7:34
258 Allison Rubin William Smith 28:12.7 7:35
259 128 Julia Ashey Elmira College 28:14.1 7:35
260 Maggie McNichol DeSales 28:15.0 7:35
261 Morgan Flick Alfred 28:15.0 7:35
262 Teresa Fallon Alfred 28:15.2 7:35
263 129 Shannon Dole Elmira College 28:20.8 7:37
264 Marsadez Diver St. John Fisher 28:30.6 7:39
265 Francesca Aiello Brockport 28:32.3 7:40
266 Katrina Scalzo Utica 28:58.6 7:47
267 130 Danielle Slate Elmira College 29:07.2 7:49
268 Alyssa Taylor Elizabethtown 29:12.6 7:51
269 Bailey Kem RIT 29:13.6 7:51
270 Julianne Gagnon Utica 29:20.9 7:53
271 Laura Zigarelli Messiah 29:22.6 7:53
272 Mary Zook Messiah 29:35.4 7:57
273 Phoebe Moore William Smith 30:12.8 8:07
274 Karina Ayala Messiah 30:24.6 8:10
275 Erin Moore William Smith 30:56.6 8:18
276 Madeline Balman William Smith 30:58.0 8:19
277 Corine Pettit Alfred 30:58.6 8:19
278 Chloe Battista Messiah 30:59.5 8:19
279 Michelle Collins Finger Lakes CC 31:48.6 8:32
280 131 Emily White Elmira College 32:16.0 8:40
281 132 Gabrielle Andrea Elmira College 32:44.1 8:47
282 Jeanine Cryan William Smith 32:46.6 8:48
283 133 Emily Waters Elmira College 33:12.4 8:55
284 Blaithe Donovan Elmira College 34:12.7 9:11
285 Brynn Day Elmira College 35:07.4 9:26
286 Erica Shepard Elmira College 38:17.2 10:17
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 35 Geneseo (21:59.2 109:55.7 0:46.8)
========================================
1 1 Cassie Goodman SR 21:29.4
2 4 Alyssa Knott SR 21:47.3
3 9 Joanna Castrogivanni SR 22:10.2
4 10 Marissa Bellusci SO 22:12.6
5 11 Jackie Huben JR 22:16.2
6 ( 15) Keira Wood SR 22:21.7
7 ( 16) Ashton Hughes JR 22:23.6
2. 111 Oneonta (22:35.6 112:57.6 0:57.7)
========================================
1 6 Elizabeth Chichester SO 22:00.8
2 14 Marielle Genovesi SR 22:20.8
3 25 Mary Kate Bida SO 22:42.5
4 32 Alyssa Drapeau SO 22:55.0
5 34 Brianna McLoughlin SR 22:58.5
6 ( 35) Jaclyn Masucci SR 23:01.3
7 ( 41) Deirdre Dwyer SO 23:11.2
3. 125 RIT (22:37.8 113:08.9 1:26.5)
========================================
1 3 Emma Jones SO 21:44.6
2 17 Stephanie Milici SR 22:24.8
3 28 Rebecca Greiner JR 22:46.6
4 37 Alicia Sutphin JR 23:01.8
5 40 Kristine Reed JR 23:11.1
6 ( 72) Kaylin Beiter SR 23:48.2
7 ( 84) Alexandra Shipman SO 24:20.5
4. 136 Toronto (22:43.2 113:35.9 1:08.1)
========================================
1 8 Colleen Hennessy SR 22:09.5
2 13 Honor Walmsley JR 22:18.4
3 21 Kelly Hennessy JR 22:36.5
4 44 Stephanie Valerio SO 23:13.9
5 50 Amelia Cooke SO 23:17.6
6 ( 59) Aija Thompson JR 23:25.8
7 ( 70) Mary Cole FR 23:46.2
5. 146 Elizabethtown (22:48.9 114:04.4 0:45.3)
========================================
1 19 Amelia Tearnan SR 22:28.8
2 22 Amanda Kerno SR 22:38.3
3 24 Lydia Dearie JR 22:41.6
4 36 Megan Tursi SR 23:01.6
5 45 Casey Quinto SO 23:14.1
6 ( 49) Elizabeth Wedekind SO 23:15.8
7 ( 60) Brianna Earnshaw SO 23:27.4
6. 164 Dickinson (22:48.9 114:04.1 1:43.8)
========================================
1 5 Sarah Rutkowski SR 21:52.2
2 20 Claire Brawdy JR 22:34.8
3 26 Lillian Freundlich FR 22:45.7
4 48 Kelsey Horowitz FR 23:15.4
5 65 Tabea Zimmerman SR 23:36.0
6 ( 73) Rebecca Race JR 23:48.5
7 ( 81) Polly Terzian SO 24:13.7
7. 207 Ithaca (23:07.6 115:37.9 0:29.9)
========================================
1 29 Hannah Wright JR 22:50.7
2 30 Emily Smith SR 22:53.2
3 43 Alexa Rick SR 23:13.5
4 52 Allison Bartkowiak SR 23:19.9
5 53 Anna Fay JR 23:20.6
6 ( 56) Anastasia Diamond SR 23:22.9
7 ( 57) Michaela Cioffredi SO 23:24.4
8. 245 Hamilton (23:14.4 116:11.8 1:41.0)
========================================
1 7 Lainie Smith JR 22:06.1
2 39 Hanna Jerome FR 23:09.4
3 62 Michelle Fish SO 23:29.8
4 66 Krystina Choinski SR 23:39.4
5 71 Lindsay Heyer SO 23:47.1
6 ( 77) Emily Banzer SR 24:09.7
7 ( 87) Samantha Buttrick SO 24:28.2
9. 247 Brockport (23:12.5 116:02.5 2:15.7)
========================================
1 2 Rachel Malone SR 21:43.4
2 27 Sarah Swertfeger JR 22:46.4
3 69 Beth Merritt JR 23:43.7
4 74 Heather La Vallee JR 23:49.9
5 75 Meghan Trimer FR 23:59.1
6 (101) Audrey Miller FR 24:50.4
7 (107) Violet Yox SR 25:04.1
10. 287 Nazareth (23:36.0 117:59.7 2:03.1)
========================================
1 12 Gabrielle Lebihan JR 22:17.9
2 31 Emily Thompson SO 22:54.2
3 79 Robin Wagner JR 24:13.0
4 80 Kimberly Lovett FR 24:13.6
5 85 Jamie Disalvo SO 24:21.0
6 (100) Michaela Gildemeyer SR 24:48.5
7 (110) Blair Meeson JR 25:11.9
11. 306 DeSales (23:40.7 118:23.3 2:12.9)
========================================
1 18 Jessica Curry JR 22:26.3
2 38 Veronica Wheeler FR 23:02.0
3 67 Katie Downing SO 23:39.7
4 91 Emma Kemmerer JR 24:36.1
5 92 Shannon Connell SO 24:39.2
6 (106) Stephanie Churchman JR 25:01.6
7 (109) Vanessa Rappild JR 25:06.0
12. 339 Daemen (23:52.6 119:23.0 2:06.6)
========================================
1 23 Mackenzie Donahue SO 22:39.8
2 55 Hannah Rice SO 23:21.4
3 76 Wendy Neville FR 24:09.4
4 86 Brooke Nolan JR 24:26.0
5 99 Brittany Denton SO 24:46.4
6 (102) Amy Trabert FR 24:50.7
7 (115) Noelle Thompson SR 25:29.7
13. 348 Messiah (23:52.6 119:23.0 1:18.1)
========================================
1 46 Elizabeth Lelonek FR 23:14.4
2 63 Tasha Becker JR 23:35.5
3 68 Alissa Rogers SO 23:41.7
4 83 Natalie Ross SO 24:18.9
5 88 Holly Eliason FR 24:32.5
6 ( 98) Leah Novak SR 24:45.9
7 (112) Emma Barbagallo JR 25:13.1
14. 352 Coast Guard (23:53.2 119:25.9 1:20.9)
========================================
1 51 Beth Gollin SR 23:19.0
2 58 Carolyn Smith JR 23:25.4
3 61 Gretchen Krause SO 23:28.2
4 89 Rachel Burchill FR 24:33.4
5 93 Chloe Benoist SO 24:39.9
6 ( 94) Jessica Mulroy JR 24:40.0
7 ( 95) Andrea Barrameda JR 24:41.0
15. 386 Fredonia (24:06.0 120:29.9 1:20.7)
========================================
1 54 Lauren Kotas JR 23:20.9
2 64 Bonnie Binggeli SO 23:35.5
3 82 Kara Hall SO 24:17.9
4 90 Alyssa Stroud SO 24:34.0
5 96 Madison Courtney FR 24:41.6
6 ( 97) Emily Palmeri SR 24:45.1
7 (105) Kelly Vincent SO 25:00.5
16. 404 St. John Fisher (24:22.0 121:49.8 2:25.3)
========================================
1 42 Samantha Vangee SO 23:13.2
2 47 Katlin Shippy JR 23:14.9
3 78 Nicole Graziadei SR 24:12.5
4 117 Sarah Coon JR 25:30.7
5 120 Sarah Harrington JR 25:38.5
6 (123) Jordan Rhen SR 26:10.2
7 (124) Juliet Janicik JR 26:33.7
17. 494 Utica (25:07.9 125:39.4 3:49.7)
========================================
1 33 Ashton Villeneuve SO 22:56.6
2 104 Sam Bennett JR 24:57.5
3 113 Sarah Depalma SO 25:20.7
4 119 Kate Pearce SO 25:38.3
5 125 Abby Schaible SO 26:46.3
6 (126) Savannah Bernardin JR 27:16.1
7 (127) Alysa Hoffman SO 27:36.8
18. 554 William Smith (25:14.6 126:12.8 0:37.2)
========================================
1 103 Mackenzie Sage FR 24:56.1
2 108 Ellen Grenen SR 25:05.5
3 111 Sophia Melvin FR 25:11.9
4 114 Megan Mohney SR 25:26.0
5 118 Sara Keller SO 25:33.3
6 (121) Katherine Pinkes SO 25:49.2
7 (122) Ana Schavoir SR 25:55.4
19. 634 Elmira College (28:41.6 143:27.8 6:46.3)
========================================
1 116 Hannah Lundgren FR 25:29.7
2 128 Julia Ashey SO 28:14.1
3 129 Shannon Dole SO 28:20.8
4 130 Danielle Slate SO 29:07.2
5 131 Emily White SR 32:16.0
6 (132) Gabrielle Andrea SR 32:44.1
7 (133) Emily Waters SO 33:12.4
MENS RACE - 8K
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE PTS NAME SCHOOL TIME PACE
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Alex Brimstein Geneseo Alumni 24:35.1 4:57
2 2 Matt Giannino RIT 24:50.2 5:00
3 3 Nick Stender Dickinson 25:01.9 5:03
4 4 Alfredo Mazzuca Geneseo 25:09.0 5:04
5 5 Cohen Miles-Rath Geneseo 25:10.4 5:04
6 6 Brendan Wortner Geneseo 25:11.1 5:04
7 Sacha Smart Toronto 25:13.3 5:05
8 7 Adam Murphy Geneseo 25:14.4 5:05
9 8 Zakk Hess Fredonia 25:18.6 5:06
10 9 Anthony Lupia Oneonta 25:21.3 5:07
11 10 Mark Weinhoffer Dickinson 25:25.2 5:07
12 11 Jon Lash Coast Guard 25:26.4 5:08
13 12 Zach Trama Elizabethtown 25:28.5 5:08
14 13 Kyle Collins Fredonia 25:29.9 5:08
15 14 Benjamin Yeo Hamilton 25:30.0 5:08
16 15 Hunter Smith Dickinson 25:30.8 5:08
17 Brad Frink Unattached 25:30.9 5:08
18 16 Gary Messina Brockport 25:31.6 5:09
19 17 Jean-Paul Scott Oneonta 25:31.9 5:09
20 18 Chris Shartrand Fredonia 25:32.1 5:09
21 19 Isaac Garcia-Cassani Geneseo 25:33.2 5:09
22 20 Charles Remillard Oneonta 25:33.6 5:09
23 21 David Busby Oneonta 25:34.5 5:09
24 22 Tyler Sensenig Messiah 25:35.3 5:09
25 23 Dan Gresh Elizabethtown 25:35.8 5:09
26 24 Mike Didas Oneonta 25:36.0 5:09
27 25 Mason Hepner Dickinson 25:36.5 5:10
28 26 Zachary Velasquez Coast Guard 25:38.1 5:10
29 27 Tim Mateer Geneseo 25:38.8 5:10
30 28 Harrison Sullivan Hamilton 25:40.3 5:10
31 29 Travis Briggs Geneseo 25:41.4 5:11
32 30 Shaun Kurcoba Brockport 25:42.9 5:11
33 Chaz Abad Geneseo 25:45.5 5:11
34 Alex Burks Geneseo 25:49.4 5:12
35 31 Jonathan Pelzar RIT 25:49.5 5:12
36 Alex Kramer Geneseo 25:50.8 5:12
37 32 Conor Murphy Oneonta 25:53.5 5:13
38 John Panus Geneseo 25:57.2 5:14
39 33 Elias Howard Dickinson 25:58.8 5:14
40 34 Jared Schatz Messiah 25:59.4 5:14
41 Riley Alvarez Toronto 25:59.7 5:14
42 35 Brandan Moretton St. Vincent (Pa.) 26:00.0 5:14
43 Sean Fischer Geneseo 26:00.2 5:14
44 36 Nick Foster Coast Guard 26:02.5 5:15
45 37 Sawyer Palonder St. Vincent (Pa.) 26:03.8 5:15
46 38 Jimmy Bernstein Oneonta 26:04.8 5:15
47 39 David Klein Dickinson 26:10.9 5:17
48 40 Andrew Bernardo RIT 26:11.9 5:17
49 Matt Byrnes Geneseo 26:12.0 5:17
50 41 Zachary Simmons Dickinson 26:13.7 5:17
51 42 Sam Cooper Elizabethtown 26:14.2 5:17
52 43 Jed Kovalovsky Fredonia 26:14.9 5:17
53 44 Evan Abelson Hamilton 26:16.1 5:18
54 Andy Fleming Oneonta 26:20.2 5:18
55 45 Ryan Conway Elizabethtown 26:21.7 5:19
56 46 Jon Anderson Elizabethtown 26:23.3 5:19
57 47 Keegan McDonough Elizabethtown 26:24.0 5:19
58 48 Cameron Shirk Messiah 26:27.4 5:20
59 Bayley Zubler Geneseo 26:27.9 5:20
60 49 Larkin Bohanan Ithaca 26:28.4 5:20
61 50 Cody Martini Fredonia 26:30.0 5:20
62 51 Chris Mateer Geneseo Alumni 26:31.5 5:21
63 52 Jack Pierce Hamilton 26:31.9 5:21
64 53 Brandon Holmes St. Vincent (Pa.) 26:32.0 5:21
65 Alex Beals Geneseo 26:32.9 5:21
66 Dan Serianni Genesee Valley Harrie 26:34.9 5:21
67 54 Chuck Collins Finger Lakes CC 26:36.0 5:22
68 Dominick Costanzo Oneonta 26:36.2 5:22
69 55 Andrew Lesko Elizabethtown 26:38.3 5:22
70 56 Caleb Teachout Coast Guard 26:39.5 5:22
71 57 Kevin Petow Coast Guard 26:40.7 5:22
72 58 James Bailey RIT 26:41.5 5:23
73 59 Will Edwards DeSales 26:41.7 5:23
74 Devonte Cummings Toronto 26:41.8 5:23
75 60 Josh Lee Utica 26:43.4 5:23
76 61 Matt Cummings DeSales 26:43.4 5:23
77 62 Phil Headland Messiah 26:44.0 5:23
78 63 Daniel Baer Hamilton 26:44.9 5:23
79 64 Eric Porter St. Vincent (Pa.) 26:45.6 5:23
80 65 Joseph O'Connell Coast Guard 26:46.0 5:24
81 66 Nathaniel Pardoe Messiah 26:46.0 5:24
82 67 Jeremy Rushok Daemen 26:47.1 5:24
83 68 Matthew Cregan Daemen 26:47.3 5:24
84 69 Andrew Brown Coast Guard 26:47.4 5:24
85 Matthew Ferry Dickinson 26:49.2 5:24
86 Alexander Predhome Dickinson 26:49.8 5:24
87 Mike Custance Geneseo 26:51.2 5:25
88 Kent Upham Geneseo 26:51.4 5:25
89 70 Robert Cooper Fredonia 26:52.3 5:25
90 71 Paul Lapre Ithaca 26:52.7 5:25
91 Conor White Dickinson 26:54.5 5:25
92 72 David Freeman Hamilton 26:54.8 5:25
93 Patrick Horan Dickinson 26:54.8 5:25
94 73 Sam Homan St. Vincent (Pa.) 26:56.8 5:26
95 Connor Pulvidente Geneseo 26:57.5 5:26
96 Gilliam Hill Coast Guard 26:57.9 5:26
97 Brett Foster Coast Guard 26:58.4 5:26
98 Bobby Gallant Oneonta 26:58.6 5:26
99 74 Erik Winberg Utica 26:58.9 5:26
100 75 Thomas Papish RIT 27:03.6 5:27
101 David Bohunicky Oneonta 27:06.4 5:28
102 76 Merlin Joseph Fredonia 27:07.0 5:28
103 77 James Felice St. John Fisher 27:10.0 5:28
104 78 Christopher Scheib Messiah 27:10.3 5:28
105 79 Kevin Dixon Alfred 27:11.0 5:29
106 80 Vincent Tonzo St. Vincent (Pa.) 27:12.8 5:29
107 Jacob Yallowitz Coast Guard 27:13.0 5:29
108 81 Peter Deweirdt Hamilton 27:13.5 5:29
109 82 August Sander St. Vincent (Pa.) 27:14.1 5:29
110 83 Nathan Fleming Messiah 27:14.3 5:29
111 Charles Loiacano Fredonia 27:15.1 5:29
112 Jimmy Farnan St. Vincent (Pa.) 27:15.6 5:30
113 84 Patrick Wortner Geneseo Alumni 27:17.2 5:30
114 Kyle Chesterman Geneseo 27:17.5 5:30
115 Charlie Bayne Dickinson 27:18.5 5:30
116 85 Ian Spera Brockport 27:19.4 5:30
117 Thomas Schaepsmayer Toronto 27:20.1 5:30
118 Zachary Kearney Coast Guard 27:21.6 5:31
119 Adam Harriger Elizabethtown 27:21.7 5:31
120 Matt Pasquali Dickinson 27:22.5 5:31
121 86 Kyle Rohde RIT 27:22.7 5:31
122 87 Brad Kilheeney DeSales 27:23.3 5:31
123 Kyle Fitch Dickinson 27:23.9 5:31
124 88 Jamie McNamara Utica 27:24.5 5:31
125 Alex Crise Fredonia 27:24.6 5:31
126 Greg Makarius Oneonta 27:24.8 5:31
127 89 Evan Magnussen St. John Fisher 27:24.8 5:31
128 Connor Hayward Fredonia 27:24.9 5:31
129 Tony Pivarunas Geneseo 27:25.6 5:32
130 Grant Whitney Hamilton 27:25.9 5:32
131 90 Dan Jones RIT 27:26.4 5:32
132 Andrew Bogdan RIT 27:26.5 5:32
133 Michael Peterson UNA-RIT 27:26.9 5:32
134 91 Corey Zlatniski Utica 27:27.3 5:32
135 James Corti Dickinson 27:27.4 5:32
136 92 Shane Connor Ithaca 27:27.5 5:32
137 Stephen Horvath Coast Guard 27:27.6 5:32
138 Matt Vanvleck Geneseo 27:28.2 5:32
139 Henry Whipple Hamilton 27:28.2 5:32
140 Jack Moses Hamilton 27:28.9 5:32
141 93 Kevin Witt Nazareth 27:31.1 5:33
142 94 Cal Randle Hobart 27:31.8 5:33
143 95 Billy Foster DeSales 27:33.5 5:33
144 Grant Salk RIT 27:33.9 5:33
145 96 Roder Mathew Alfred 27:35.1 5:33
146 Nathan Udell Dickinson 27:35.7 5:34
147 97 Steve Derderian Ithaca 27:36.1 5:34
148 Christopher Schwab RIT 27:36.8 5:34
149 98 Zaccary Ekdahl Daemen 27:37.2 5:34
150 Grigoriy Gressel RIT 27:40.6 5:35
151 Joshua Pardoe Messiah 27:40.9 5:35
152 Kevin Augustine St. Vincent (Pa.) 27:45.5 5:36
153 99 Alex Schmitt St. John Fisher 27:46.3 5:36
154 100 Kevin Drastura DeSales 27:47.8 5:36
155 101 Jacob Murray Nazareth 27:48.2 5:36
156 102 Lee Gabler Geneseo Alumni 27:48.6 5:36
157 Kegan Flagg Elizabethtown 27:49.1 5:36
158 Ryan Detsch St. Vincent (Pa.) 27:49.2 5:36
159 Joe Baughman St. Vincent (Pa.) 27:49.6 5:36
160 Jonphilip McGill Messiah 27:50.1 5:36
161 David Moretz Messiah 27:51.8 5:37
162 Tom Fitzgerald Elizabethtown 27:52.5 5:37
163 Vincent Melia Fredonia 27:52.7 5:37
164 Justin Fortney Elizabethtown 27:54.3 5:37
165 Kaleb Burch Messiah 27:54.4 5:37
166 103 John Bayeux DeSales 27:54.6 5:37
167 104 Brendan Davis Ithaca 27:55.2 5:37
168 Michael Twist Elizabethtown 27:56.5 5:38
169 105 Stephen Monaghan DeSales 27:56.7 5:38
170 106 Nick Barbara Brockport 27:59.4 5:38
171 Ian Kulis Elizabethtown 28:00.5 5:39
172 107 Daniel Cleary St. John Fisher 28:01.9 5:39
173 Jay Berube Oneonta 28:03.1 5:39
174 Eli Laue Dickinson 28:04.7 5:39
175 108 Tyler Sutherland Hobart 28:05.8 5:40
176 109 Patrick Neureuter Nazareth 28:06.3 5:40
177 Kyle Howerton Oneonta 28:07.0 5:40
178 110 Luke Dunkelberg St. John Fisher 28:07.5 5:40
179 111 Chris Gutierrez Ithaca 28:10.2 5:40
180 Frank Dieguez St. Vincent (Pa.) 28:10.4 5:41
181 Jake Barker RIT 28:13.4 5:41
182 Sam Heraghty Geneseo 28:15.8 5:42
183 Casey Swartz Fredonia 28:16.1 5:42
184 112 Matt Battaglia Nazareth 28:17.7 5:42
185 113 Patrick Hatheway Hobart 28:18.5 5:42
186 114 Matthew McCann Daemen 28:20.1 5:42
187 Mike Michell DeSales 28:21.1 5:43
188 Patrick Shenal Fredonia 28:22.8 5:43
189 115 Sam Prestigiacomo Brockport 28:22.9 5:43
190 116 Anthony Altobelli Ithaca 28:23.9 5:43
191 Caleb McGaughran Messiah 28:26.0 5:44
192 Sean Dusza DeSales 28:27.3 5:44
193 117 Mounir Rahal Jr. Brockport 28:30.5 5:45
194 Ryan Laird Messiah 28:31.2 5:45
195 118 David Delvalle Daemen 28:33.5 5:45
196 James Evans DeSales 28:34.1 5:45
197 Kevin Nickerson Fredonia 28:37.4 5:46
198 Nick Jara DeSales 28:42.8 5:47
199 119 Ben Mertus Brockport 28:42.8 5:47
200 Laurence Jaross St. Vincent (Pa.) 28:42.8 5:47
201 120 Josh Owens Hobart 28:43.7 5:47
202 Adam Molinaro St. Vincent (Pa.) 28:48.3 5:48
203 121 Ben Peterson Geneseo Alumni 28:49.6 5:48
204 Nate Liebsch Elizabethtown 28:56.8 5:50
205 Pat Jacobsen Brockport 29:00.2 5:51
206 Adam Sowden RIT 29:01.4 5:51
207 Shane Harrington Ithaca 29:03.4 5:51
208 Cole Rinehart Dickinson 29:07.7 5:52
209 Joel Ziegler Messiah 29:08.3 5:52
210 Alex Krieger St. Vincent (Pa.) 29:09.5 5:52
211 Billy Dougherty Dickinson 29:12.0 5:53
212 Josh Meier Dickinson 29:18.6 5:54
213 122 Alexander Kenney Alfred 29:20.0 5:55
214 Corey Gulakowski St. Vincent (Pa.) 29:20.6 5:55
215 123 Noah Michaels St. John Fisher 29:21.4 5:55
216 124 Zach Hilt St. John Fisher 29:23.8 5:55
217 Spencer Potesta Messiah 29:25.2 5:56
218 Daniel Masterson Brockport 29:27.4 5:56
219 Erich Wohl Hamilton 29:28.9 5:56
220 125 Bill Zucconi Geneseo Alumni 29:29.7 5:56
221 126 Karsten Barbagelata Utica 29:31.0 5:57
222 Caelan Welch St. John Fisher 29:31.1 5:57
223 127 Ethan Foster Alfred 29:36.2 5:58
224 128 Jason Ortiz Utica 29:39.5 5:58
225 Christopher Falkner Messiah 29:39.5 5:58
226 Stephen Van Doran DeSales 29:41.9 5:59
227 Derrick Peterson Messiah 29:42.0 5:59
228 129 Brian Attas Utica 29:45.0 6:00
229 130 Ian Hatch Hobart 29:45.8 6:00
230 Alex Pankiw Elizabethtown 29:50.1 6:01
231 Timothy Mast Messiah 29:50.1 6:01
232 131 Austin Corbett Hobart 29:54.0 6:01
233 132 Blair Cullen Geneseo Alumni 29:54.6 6:02
234 Donnell McNair Messiah 29:55.1 6:02
235 133 Kevin Roginson Daemen 29:57.6 6:02
236 Michael Thomas St. Vincent (Pa.) 30:00.1 6:03
237 Kyler Agoney Brockport 30:01.0 6:03
238 134 Erick Diehl Alfred 30:01.3 6:03
239 135 Daniel Klementowski Hobart 30:13.2 6:05
240 136 Ethan Osborne Nazareth 30:14.2 6:05
241 137 Joseph Cornacchia Alfred 30:16.1 6:06
242 Kevin Schoonmaker Brockport 30:20.9 6:07
243 Edward Bley Messiah 30:23.1 6:07
244 Timothy Sunnerberg RIT 30:25.0 6:08
245 Roger Rice-Porter St. John Fisher 30:31.9 6:09
246 138 Tommy Lannon Nazareth 30:32.9 6:09
247 Scott Rennals DeSales 30:33.7 6:09
248 Sammie Adarkwa Utica 30:36.3 6:10
249 139 Matthew Vandemortel Daemen 30:36.4 6:10
250 William Parker DeSales 30:39.4 6:11
251 Samuel Haugh Hobart 30:47.1 6:12
252 140 Kris Newell Nazareth 30:56.8 6:14
253 Jeremiah Piersante Hobart 31:06.0 6:16
254 141 Colin Delgado Finger Lakes CC 31:08.4 6:16
255 Randy Lohman Messiah 31:16.1 6:18
256 Jeffrey Mangiafesto St. John Fisher 31:17.8 6:18
257 Jack Stelianou St. John Fisher 31:24.1 6:20
258 Matthew Czajka St. John Fisher 31:28.3 6:20
259 Ryan Moore Hobart 31:31.8 6:21
260 Robert Callaway Daemen 31:32.0 6:21
261 Michael Capestrani Daemen 31:43.4 6:23
262 Andrew Kane Hobart 31:44.0 6:23
263 Jeremy Diehl Messiah 31:46.8 6:24
264 Max Feldman Hobart 32:07.8 6:28
265 Raymond Ma Hobart 32:28.6 6:32
266 142 Adam Morrison Finger Lakes CC 32:41.9 6:35
267 David Campbell Brockport 32:45.2 6:36
268 McQuade Milligan St. John Fisher 32:56.6 6:38
269 Eric Goulet Geneseo Alumni 33:02.0 6:39
270 Dan Pollock Geneseo Alumni 33:06.2 6:40
271 143 Max Curran Finger Lakes CC 33:11.4 6:41
272 144 Timothy Quirk Finger Lakes CC 33:21.9 6:43
273 Dan Barcenas Utica 33:33.5 6:46
274 Jason Casey Geneseo Alumni 33:50.6 6:49
275 Travis Enser Daemen 34:04.1 6:52
276 Gregory Murtaugh Hobart 34:28.5 6:57
277 Mason Mann Ithaca 34:29.8 6:57
278 Christopher Suarez Daemen 34:47.5 7:00
279 Henry Smith Hobart 35:22.4 7:07
280 Jakob Davenport Messiah 35:35.3 7:10
281 Chris Beardsley Messiah 35:53.4 7:14
282 145 Mathew Derse Alfred 35:57.6 7:15
283 Chris Kuam Geneseo Alumni 36:59.8 7:27
284 Philip Defrancesco Alfred 37:10.3 7:29
285 Mark Sabol DeSales 37:18.0 7:31
286 Tolbert Jefferies Daemen 38:06.9 7:41
287 Michael Mills Geneseo Alumni 40:29.3 8:09
288 Dave Austin Geneseo Alumni 41:20.5 8:19
289 146 Adam Thorman Finger Lakes CC 43:41.9 8:48
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 41 Geneseo (25:15.7 126:18.1 0:24.2)
========================================
1 4 Alfredo Mazzuca SO 25:09.0
2 5 Cohen Miles-Rath SR 25:10.4
3 6 Brendan Wortner JR 25:11.1
4 7 Adam Murphy SO 25:14.4
5 19 Isaac Garcia-Cassani FR 25:33.2
6 ( 27) Tim Mateer SR 25:38.8
7 ( 29) Travis Briggs SO 25:41.4
2. 86 Dickinson (25:30.7 127:33.2 0:56.9)
========================================
1 3 Nick Stender SR 25:01.9
2 10 Mark Weinhoffer SR 25:25.2
3 15 Hunter Smith SR 25:30.8
4 25 Mason Hepner SO 25:36.5
5 33 Elias Howard JR 25:58.8
6 ( 39) David Klein SR 26:10.9
7 ( 41) Zachary Simmons JR 26:13.7
3. 91 Oneonta (25:31.5 127:37.3 0:14.7)
========================================
1 9 Anthony Lupia SO 25:21.3
2 17 Jean-Paul Scott SO 25:31.9
3 20 Charles Remillard SR 25:33.6
4 21 David Busby SO 25:34.5
5 24 Mike Didas JR 25:36.0
6 ( 32) Conor Murphy JR 25:53.5
7 ( 38) Jimmy Bernstein SO 26:04.8
4. 132 Fredonia (25:49.1 129:05.5 1:11.4)
========================================
1 8 Zakk Hess SR 25:18.6
2 13 Kyle Collins JR 25:29.9
3 18 Chris Shartrand SR 25:32.1
4 43 Jed Kovalovsky SR 26:14.9
5 50 Cody Martini SO 26:30.0
6 ( 70) Robert Cooper SO 26:52.3
7 ( 76) Merlin Joseph FR 27:07.0
5. 168 Elizabethtown (26:00.7 130:03.5 0:54.8)
========================================
1 12 Zach Trama JR 25:28.5
2 23 Dan Gresh SR 25:35.8
3 42 Sam Cooper JR 26:14.2
4 45 Ryan Conway JR 26:21.7
5 46 Jon Anderson SO 26:23.3
6 ( 47) Keegan McDonough SO 26:24.0
7 ( 55) Andrew Lesko SO 26:38.3
6. 186 Coast Guard (26:05.5 130:27.2 1:14.3)
========================================
1 11 Jon Lash SR 25:26.4
2 26 Zachary Velasquez SO 25:38.1
3 36 Nick Foster SR 26:02.5
4 56 Caleb Teachout SO 26:39.5
5 57 Kevin Petow JR 26:40.7
6 ( 65) Joseph O'Connell SR 26:46.0
7 ( 69) Andrew Brown FR 26:47.4
7. 201 Hamilton (26:08.7 130:43.2 1:14.9)
========================================
1 14 Benjamin Yeo SR 25:30.0
2 28 Harrison Sullivan JR 25:40.3
3 44 Evan Abelson JR 26:16.1
4 52 Jack Pierce SO 26:31.9
5 63 Daniel Baer SR 26:44.9
6 ( 72) David Freeman JR 26:54.8
7 ( 81) Peter Deweirdt FR 27:13.5
8. 206 RIT (26:07.4 130:36.7 2:13.4)
========================================
1 2 Matt Giannino SR 24:50.2
2 31 Jonathan Pelzar JR 25:49.5
3 40 Andrew Bernardo SR 26:11.9
4 58 James Bailey FR 26:41.5
5 75 Thomas Papish FR 27:03.6
6 ( 86) Kyle Rohde FR 27:22.7
7 ( 90) Dan Jones FR 27:26.4
9. 232 Messiah (26:18.5 131:32.1 1:10.7)
========================================
1 22 Tyler Sensenig JR 25:35.3
2 34 Jared Schatz JR 25:59.4
3 48 Cameron Shirk JR 26:27.4
4 62 Phil Headland JR 26:44.0
5 66 Nathaniel Pardoe SO 26:46.0
6 ( 78) Christopher Scheib JR 27:10.3
7 ( 83) Nathan Fleming JR 27:14.3
10. 262 St. Vincent (Pa.) (26:27.7 132:18.2 0:56.8)
========================================
1 35 Brandan Moretton SO 26:00.0
2 37 Sawyer Palonder JR 26:03.8
3 53 Brandon Holmes SR 26:32.0
4 64 Eric Porter SR 26:45.6
5 73 Sam Homan SO 26:56.8
6 ( 80) Vincent Tonzo JR 27:12.8
7 ( 82) August Sander SO 27:14.1
11. 352 Brockport (26:59.3 134:56.2 2:51.3)
========================================
1 16 Gary Messina SR 25:31.6
2 30 Shaun Kurcoba SO 25:42.9
3 85 Ian Spera FR 27:19.4
4 106 Nick Barbara JR 27:59.4
5 115 Sam Prestigiacomo FR 28:22.9
6 (117) Mounir Rahal Jr. FR 28:30.5
7 (119) Ben Mertus FR 28:42.8
12. 359 Geneseo Alumni (27:00.4 135:02.0 4:14.5)
========================================
1 1 Alex Brimstein 24:35.1
2 51 Chris Mateer 26:31.5
3 84 Patrick Wortner 27:17.2
4 102 Lee Gabler 27:48.6
5 121 Ben Peterson 28:49.6
6 (125) Bill Zucconi 29:29.7
7 (132) Blair Cullen 29:54.6
13. 402 DeSales (27:14.0 136:09.7 1:06.1)
========================================
1 59 Will Edwards SO 26:41.7
2 61 Matt Cummings SO 26:43.4
3 87 Brad Kilheeney SO 27:23.3
4 95 Billy Foster FR 27:33.5
5 100 Kevin Drastura JR 27:47.8
6 (103) John Bayeux SR 27:54.6
7 (105) Stephen Monaghan JR 27:56.7
14. 413 Ithaca (27:16.0 136:19.9 1:26.8)
========================================
1 49 Larkin Bohanan JR 26:28.4
2 71 Paul Lapre SO 26:52.7
3 92 Shane Connor SO 27:27.5
4 97 Steve Derderian SR 27:36.1
5 104 Brendan Davis SO 27:55.2
6 (111) Chris Gutierrez SO 28:10.2
7 (116) Anthony Altobelli SR 28:23.9
15. 439 Utica (27:37.1 138:05.1 2:47.6)
========================================
1 60 Josh Lee SO 26:43.4
2 74 Erik Winberg SO 26:58.9
3 88 Jamie McNamara SR 27:24.5
4 91 Corey Zlatniski JR 27:27.3
5 126 Karsten Barbagelata FR 29:31.0
6 (128) Jason Ortiz SO 29:39.5
7 (129) Brian Attas FR 29:45.0
16. 465 Daemen (27:37.1 138:05.2 1:46.4)
========================================
1 67 Jeremy Rushok JR 26:47.1
2 68 Matthew Cregan SO 26:47.3
3 98 Zaccary Ekdahl SR 27:37.2
4 114 Matthew McCann FR 28:20.1
5 118 David Delvalle FR 28:33.5
6 (133) Kevin Roginson FR 29:57.6
7 (139) Matthew Vandemortel SO 30:36.4
17. 482 St. John Fisher (27:42.1 138:30.5 0:57.5)
========================================
1 77 James Felice FR 27:10.0
2 89 Evan Magnussen SR 27:24.8
3 99 Alex Schmitt FR 27:46.3
4 107 Daniel Cleary SO 28:01.9
5 110 Luke Dunkelberg FR 28:07.5
6 (123) Noah Michaels FR 29:21.4
7 (124) Zach Hilt SR 29:23.8
18. 551 Nazareth (28:23.5 141:57.5 2:43.1)
========================================
1 93 Kevin Witt FR 27:31.1
2 101 Jacob Murray SO 27:48.2
3 109 Patrick Neureuter JR 28:06.3
4 112 Matt Battaglia SO 28:17.7
5 136 Ethan Osborne SO 30:14.2
6 (138) Tommy Lannon SO 30:32.9
7 (140) Kris Newell FR 30:56.8
19. 558 Alfred (28:44.8 143:43.6 2:50.3)
========================================
1 79 Kevin Dixon JR 27:11.0
2 96 Roder Mathew FR 27:35.1
3 122 Alexander Kenney FR 29:20.0
4 127 Ethan Foster JR 29:36.2
5 134 Erick Diehl FR 30:01.3
6 (137) Joseph Cornacchia SO 30:16.1
7 (145) Mathew Derse FR 35:57.6
20. 565 Hobart (28:29.2 142:25.6 2:14.0)
========================================
1 94 Cal Randle SO 27:31.8
2 108 Tyler Sutherland FR 28:05.8
3 113 Patrick Hatheway JR 28:18.5
4 120 Josh Owens FR 28:43.7
5 130 Ian Hatch SR 29:45.8
6 (131) Austin Corbett SR 29:54.0
7 (135) Daniel Klementowski SO 30:13.2
21. 624 Finger Lakes CC (31:24.0 156:59.6 6:45.9)
========================================
1 54 Chuck Collins SO 26:36.0
2 141 Colin Delgado FR 31:08.4
3 142 Adam Morrison FR 32:41.9
4 143 Max Curran FR 33:11.4
5 144 Timothy Quirk FR 33:21.9
6 (146) Adam Thorman FR 43:41.9
Like·Comment·Share·E-mail·10777 views
|