|
Our Media/Results from Morehouse Relays
Our Results
2014 Results - Morehouse RelaysPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Mar 15th 2014, 11:39pm
Website:Click here Results: Coach O 43rd Annual Morehouse Relays - 3/13/2014 to 3/15/2014
Edwin C. Moses Track and Field Facility
B. T. Harvey Stadium-Atlanta, Georgia
Results
Girls 100 Meter Dash High School
=================================================================================
8 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Hill, Candace Rockdale 11.94 12.12Q 0.1 5
2 Barlow, Halimah Douglass 12.10 12.46Q 0.3 4
3 alston, jacquece Langston Hughes 13.19 13.06Q +0.0 1
4 Providence, Vanessa Arabia Mountain 12.30 13.10Q 0.1 3
5 Washington, Kiera Tucker High 12.32 13.14Q +0.0 2
6 latif, al-nisaa Langston Hughes 12.86 12.77q 0.1 5
7 Rogers, Laniya Lithonia 12.92 12.99q 0.3 4
8 Jordan,, Mikayla Arabia Mountain 12.50 13.29q 0.3 4
9 Lumpkin, Na'Tassja Baldwin 13.54 0.1 5
10 Hicklen, Ghenerya Drew 12.45 13.55 +0.0 1
11 Suggs, Taj Coretta Scott 13.42 13.65 0.1 5
12 McFadden, Reyna Rockdale 13.68 +0.0 1
13 Morgan, Jada Grady 13.23 13.69 +0.0 1
14 Catchings, Jahn'Quisha Lithonia 13.31 13.71 +0.0 2
15 Clemons, Larrykeithia Carver 13.00 13.77 +0.0 2
16 Porter, Shadrian Coretta Scott 13.40 13.83 0.3 4
17 Matthews, De'ja Mundy's Mill 13.92 0.3 4
18 Fleming, Tatyanna Washington 14.05 0.1 3
19 Clardy, Dalania North Clayto 14.10 0.3 4
20 Stringer, Angel North Clayto 14.47 +0.0 2
21 Solomon, Natasha Washington 14.51 +0.0 1
22 Accoo, Ceaira Accoo Dutchtown 12.69 14.52 0.1 3
23 Harper, Taejah Clarkston 14.57 +0.0 2
24 Curry, Monica Baldwin 14.61 +0.0 1
25 Joiner, Donquorria McNair 14.65 0.1 3
26 Davis, Mekhalia Dutchtown 12.46 14.69 +0.0 2
27 Jackson, Tia Clarkston 14.75 0.1 3
28 Young, Tyauna Drew 13.45 15.34 0.1 5
29 Johnson, Ashunte McNair 15.94 +0.0 2
Girls 100 Meter Dash High School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Hill, Candace Rockdale 12.12 12.17 0.9
2 Barlow, Halimah Douglass 12.46 12.23 0.9
3 latif, al-nisaa Langston Hughes 12.77 12.82 0.9
4 Rogers, Laniya Lithonia 12.99 12.98 0.9
5 Jordan,, Mikayla Arabia Mountain 13.29 13.00 0.9
6 Providence, Vanessa Arabia Mountain 13.10 13.06 0.9
7 alston, jacquece Langston Hughes 13.06 13.26 0.9
8 Washington, Kiera Tucker High 13.14 13.35 0.9
Girls 100 Meter Hurdles High School
=================================================================================
8 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Souder, Quiana Drew 17.80 17.32Q +0.0 3
2 Williams, Zykeria Baldwin 17.52Q +0.0 1
3 Rocker,, Destiny Arabia Mountain 17.00 18.59Q 0.1 2
4 Cromartie,, Alivia Arabia Mountain 17.00 17.95Q +0.0 1
5 Campbell, Shenee Clarkston 18.62Q 0.1 2
6 Collins, Shakeria Baldwin 18.94Q +0.0 3
7 Mannery, Ariah Tucker High 18.00 19.16q +0.0 3
8 Taylor, Lil'Vincier Coretta Scott 19.10 19.27q +0.0 3
9 Charles, Haven Cedar Grove 19.31 +0.0 1
10 Fisher, Allison Cedar Grove 19.58 +0.0 3
11 Frazier, Antonia Tucker High 17.00 19.63 0.1 2
12 Carter, Jovanay Coretta Scott 19.10 20.33 +0.0 1
13 Holsey, Latisha Washington 21.70 +0.0 3
14 Turner, Ja'Quaella Washington 21.95 0.1 2
15 Martin, Jelia Mundy's Mill 22.15 +0.0 1
16 Jenkins, Aryana Mundy's Mill 30.42 0.1 2
Girls 100 Meter Hurdles High School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Williams, Zykeria Baldwin 17.52 15.62 -1.2
2 Rocker,, Destiny Arabia Mountain 18.59 16.23 -1.2
3 Souder, Quiana Drew 17.32 18.52 -1.2
4 Collins, Shakeria Baldwin 18.94 18.71 -1.2
5 Cromartie,, Alivia Arabia Mountain 17.95 18.90 -1.2
6 Taylor, Lil'Vincier Coretta Scott 19.27 19.30 -1.2
7 Mannery, Ariah Tucker High 19.16 20.80 -1.2
Girls 4x100 Meter Relay High School
============================================================================
8 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Baldwin 'A' 49.73Q 1
2 Arabia Mountain 'A' 49.95Q 5
3 Cedar Grove 'A' 50.06Q 2
4 Tucker High School 'A' 48.10 51.12Q 3
5 Woodland 'A' 49.90 52.01Q 4
6 Rockdale 'A' 48.00 49.97q 5
7 Mundy's Mill 'A' 52.40 52.04q 2
8 Booker.T. Washington 'A' 52.48 52.18q 3
9 Coretta Scott King 'A' 51.00 52.24 5
10 Drew 'A' 51.34 52.27 4
11 Carver 'A' 49.23 52.34 2
12 Dutchtown 'B' 51.03 52.44 5
13 Clarkston 'A' 52.64 4
14 Cedar Grove 'B' 52.65 3
15 Frederick Douglass 'A' 49.17 52.67 1
16 Lithonia 'A' 51.35 52.70 3
17 Arabia Mountain 'B' 53.17 2
18 Rockdale 'B' 49.00 53.67 1
19 Carver 'B' 52.40 54.34 1
20 Langston Hughes 'B' 53.00 54.62 4
21 Baldwin 'B' 55.04 2
22 Lithonia 'B' 55.74 55.33 4
23 Frederick Douglass 'B' 53.50 55.47 5
24 Tucker High School 'B' 52.00 55.51 1
25 Mundy's Mill 'B' 56.70 55.96 3
26 North Clayton High School 'A' 56.45 1
27 Grady 'B' 56.47 3
28 Clarkston 'B' 59.20 5
29 Drew 'B' 59.28 1
-- Booker.T. Washington 'B' 54.38 DNF 5
-- North Clayton High School 'B' DQ 2 Xchg Zn 3 Violation
-- Langston Hughes 'A' 49.00 DQ 2 Xchg Zn 1 Violation
Girls 4x100 Meter Relay High School
=========================================================================
School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Arabia Mountain 'A' 49.95 48.98
2 Rockdale 'A' 49.97 49.88
3 Baldwin 'A' 49.73 50.00
4 Cedar Grove 'A' 50.06 50.74
5 Woodland 'A' 52.01 51.31
6 Tucker High School 'A' 51.12 51.41
7 Mundy's Mill 'A' 52.04 52.30
-- Booker.T. Washington 'A' 52.18 DQ Exchg Zn 2 Violation
Girls 4x200 Meter Relay High School
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Arabia Mountain 'A' 1:00.46 1:46.95 4
2 Baldwin 'A' 1:48.24 1
3 Langston Hughes 'A' 1:49.04 1
4 Tucker High School 'A' 1:44.00 1:49.06 4
5 Southwest Dekalb 'A' 1:58.22 1:50.31 3
6 Arabia Mountain 'B' 1:00.58 1:51.26 4
7 Mundy's Mill 'A' 1:52.00 1:52.31 4
8 Drew 'A' 1:52.00 1:52.43 4
9 Langston Hughes 'B' 1:53.37 2
10 Coretta Scott King 'A' 1:52.84 1:53.45 3
11 Lithonia 'A' 1:55.27 1:54.19 3
12 Clarkston 'A' 1:55.15 1
13 Dutchtown 'B' 1:53.47 1:56.78 3
14 Booker.T. Washington 'A' 1:57.33 1
15 Tucker High School 'B' 1:52.00 1:58.04 3
16 Lithonia 'B' 2:07.00 1:59.11 2
17 Frederick Douglass 'A' 1:48.00 1:59.39 4
18 Booker.T. Washington 'B' 1:59.42 2
19 Frederick Douglass 'B' 2:05.59 2
20 Mundy's Mill 'B' 1:57.00 2:06.30 3
21 Grady 'B' 2:07.50 2
22 Baldwin 'B' 2:15.61 1
Girls 4x400 Meter Relay High School
============================================================================
8 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Rockdale 'A' 4:04.09Q 3
2 Arabia Mountain 'A' 4:07.62Q 1
3 Dutchtown 'A' 4:04.00 4:17.10Q 2
4 Langston Hughes 'A' 4:24.00 4:18.41Q 5
5 Frederick Douglass 'B' 5:02.00 4:25.96Q 4
6 Tucker High School 'A' 4:01.00 4:09.38q 3
7 Woodland 'A' 4:08.00 4:15.35q 1
8 Cedar Grove 'A' 4:16.98q 3
9 Cedar Grove 'B' 4:19.10 5
10 Arabia Mountain 'B' 4:21.02 2
11 Baldwin 'A' 4:23.22 2
12 Langston Hughes 'B' 4:45.00 4:23.91 2
13 Mundy's Mill 'A' 3:58.00 4:24.26 5
14 Carver 'A' 4:20.00 4:26.77 4
15 Southwest Dekalb 'A' 3:58.00 4:29.74 4
16 Drew 'A' 4:39.00 4:33.61 2
17 Lithonia 'A' 4:42.00 4:34.24 1
18 Booker.T. Washington 'A' 4:39.23 4:38.78 1
19 Tucker High School 'B' 4:20.00 4:39.19 5
20 Rockdale 'B' 4:39.51 1
21 Carver 'B' 4:38.00 4:40.59 3
22 Grady 'B' 4:40.74 2
23 Booker.T. Washington 'B' 4:47.94 5
24 Dutchtown 'B' 4:13.00 4:49.25 3
25 Clarkston 'A' 4:53.74 1
26 Baldwin 'B' 4:55.23 1
27 Lithonia 'B' 4:56.00 5:03.68 3
28 Mundy's Mill 'B' 4:10.00 5:05.42 1
29 Frederick Douglass 'A' 4:15.00 5:11.32 2
30 Drew 'B' 5:15.84 4
31 Clarkston 'B' 5:27.61 4
32 North Clayton High School 'B' 5:29.14 3
Girls 4x400 Meter Relay High School
=========================================================================
School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Rockdale 'A' 4:04.09 4:01.16
2 Arabia Mountain 'A' 4:07.62 4:03.65
3 Tucker High School 'A' 4:09.38 4:07.19
4 Cedar Grove 'A' 4:16.98 4:15.95
5 Langston Hughes 'A' 4:18.41 4:25.60
6 Frederick Douglass 'B' 4:25.96 4:49.21
Girls 4x800 Meter Relay High School
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Arabia Mountain 'A' 10:52.74
2 Woodland 'A' 11:35.00 11:13.74
3 Southwest Dekalb 'A' 11:00.00 11:26.00
4 Booker.T. Washington 'A' 11:33.92
5 Coretta Scott King 'A' 11:46.79 11:39.49
6 Rockdale 'B' 11:48.57
7 Tucker High School 'A' 10:40.00 12:00.77
8 Dutchtown 'A' 12:29.02
9 Clarkston 'A' 13:28.91
10 Lithonia 'A' 14:00.00 13:31.20
11 Tucker High School 'B' 13:50.67
12 Mundy's Mill 'A' 14:03.24
Girls 1600 Sprint Medley High School
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Rockdale 'A' 4:22.25 1
2 Woodland 'A' 4:22.00 4:25.24 3
3 Langston Hughes 'A' 4:28.59 2
4 Arabia Mountain 'A' 4:33.19 1
5 Southwest Dekalb 'A' 4:25.00 4:39.18 3
6 Dutchtown 'A' 4:40.07 1
7 Woodland 'B' 5:20.00 4:47.04 3
8 Grady 'A' 4:48.38 2
9 Baldwin 'A' 4:49.25 2
10 Lithonia 'A' 5:03.00 4:53.91 3
11 Carver 'A' 4:42.00 4:58.34 3
12 Booker.T. Washington 'A' 4:59.55 1
13 Booker.T. Washington 'B' 5:01.53 1
14 Langston Hughes 'B' 5:01.56 1
15 Drew 'A' 5:23.00 5:07.05 2
16 Carver 'B' 4:46.00 5:10.10 3
17 North Clayton High School 'A' 5:18.06 1
18 Baldwin 'B' 5:19.28 2
19 Frederick Douglass 'B' 5:24.34 2
20 Lithonia 'B' 5:35.66 2
21 Tucker High School 'B' 4:44.00 6:08.17 3
22 Mundy's Mill 'B' 6:10.68 1
Girls Distance Medley High School
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Arabia Mountain 'A' 14:27.99
2 Rockdale 'A' 15:00.33
3 Baldwin 'A' 15:10.18
4 Tucker High School 'B' 15:47.63
5 Woodland 'A' 15:30.00 16:20.20
6 Clarkston 'A' 17:49.90
7 Lithonia 'A' 18:46.80
Girls High Jump High School
===================================================================================
Starting Ht: 4'2"
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Frazier, Antonia Tucker High 5-00.00 5-00.00 1.52m
2 Locker, Latesha Mundy's Mill 5-00.00 1.52m
3 Brown, K'Londra Mundy's Mill 4-08.00 1.42m
3 Liggins, Knyla Baldwin 4-08.00 1.42m
5 Reid, Nekiya Grady 4-04.00 1.32m
6 Jones, Jayice Tucker High 4-08.00 4-02.00 1.27m
Girls Pole Vault High School
===================================================================================
Starting Ht: 6 feet
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Browder, Tamaya Baldwin 6-06.00 1.98m
2 Molette, Phylicia Grady 6-06.00 6-00.00 1.82m
Girls Long Jump High School
========================================================================================
4 attempts only
Minimum Mark-14 feet
1st legal attempt will be measured
Remaining attempts must meet minimum
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Solomon, Amira Rockdale 16-05.00 16-07.00 +0.0 5.05m
2 Williams, Zykeria Baldwin 15-07.00 16-03.50 0.2 4.96m
3 White, Jynay North Clayto 15-11.25 0.4 4.85m
4 Graham,, Erica Arabia Mountain 15-10.00 0.1 4.82m
5 Washington, Kiera Tucker High 16-10.00 15-08.25 0.2 4.78m
6 Maketo, Miranda Mundy's Mill 16-00.00 15-02.75 0.5 4.64m
7 ewing, chyna Langston Hughes 14-09.00 0.2 4.49m
8 Thomas, Aaliyah Mundy's Mill 15-00.00 14-07.50 0.4 4.45m
9 Frazier, Antonia Tucker High 16-00.00 14-02.25 0.1 4.32m
9 Link, Ayronne Carver 14-06.00 14-02.25 0.1 4.32m
11 Bolston, Jada Baldwin 15-01.75 14-00.75 0.2 4.28m
12 Gamble, Alexis Dutchtown 14-09.00 13-10.00 0.2 4.21m
13 Grover, Shameaka Carver 16-09.00 13-09.00 0.2 4.19m
14 Moore, Kaela Dutchtown 15-00.00 13-06.50 0.2 4.12m
15 Richardson, Markia Clarkston 13-04.00 0.2 4.06m
16 Pace, Shantavious Washington 14-00.00 12-03.25 0.3 3.74m
17 Taylor, Lil'Vincier Coretta Scott 14-04.50 12-02.50 0.2 3.72m
18 Sydnor, Lahnay North Clayto 12-02.00 0.2 3.70m
19 Skinner, Asia Washington 10-01.25 0.1 3.07m
Girls Triple Jump High School
========================================================================================
4 attempts only
Minimum Mark-28 feet
1st legal attempt will be measured
Remaining attempts must meet minimum
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 hood, anaia Langston Hughes 35-00.00 35-03.50 -0.2 10.75m
2 Ricard, Deshae Woodland 32-08.00 -0.2 9.95m
3 Fobbs, Precious Mundy's Mill 31-06.00 -0.2 9.60m
4 Jones, Jayice Tucker High 32-00.00 31-00.00 -0.2 9.44m
5 McDonald, Jacinta Woodland 30-06.00 -0.1 9.29m
6 Pace, Shantavious Washington 29-03.00 -0.1 8.91m
7 Dotson, Mykeanna Mundy's Mill 26-05.00 -0.1 8.05m
8 Providence,, Dominique Arabia Mountain 25-09.50 -0.2 7.86m
Girls Shot Put High School
===================================================================================
4 attempts only
Minimum Mark-25 feet
1st legal attempt will be measured
Remaining attempts must meet minimum
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Johnson,, Jasmine Arabia Mountain 33-06.00 10.21m
2 Williams, Alecia Washington 32-00.00 32-01.00 9.77m
3 Barrett, Erin Lithonia 35-04.00 30-11.00 9.42m
4 Robinson, Angel Carver 35-05.00 30-07.00 9.32m
5 stevenson, helen Langston Hughes 38-00.00 29-06.00 8.99m
6 Wilkins, Taylor Rockdale 35-04.00 28-07.00 8.71m
7 Gay, Deronshay Douglass 30-00.00 27-07.00 8.40m
8 Smith, Dajonia Carver 29-05.00 27-02.00 8.28m
9 Grant, India Cedar Grove 24-00.00 26-07.00 8.10m
10 Taylor, Camille North Clayto 26-05.00 8.05m
11 Beasley, Kayla Coretta Scott 25-03.00 25-07.00 7.79m
12 Durham, China Clarkston 25-00.00 25-05.00 7.74m
13 Gresham, Brianna Coretta Scott 24-07.50 23-08.00 7.21m
14 Gates, Cierra Mundy's Mill 33-02.00 21-06.00 6.55m
15 Gordon, Damier Cedar Grove 35-00.00 21-02.00 6.45m
16 Kameko, Culpepper North Clayto 24-10.00 20-02.00 6.14m
17 Uzodinma, Michelle Dutchtown 18-04.00 5.58m
Girls Discus Throw High School
===================================================================================
4 attempts only
Minimum Mark-70 feet
1st legal attempt will be measured
Remaining attempts must meet minimum
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 stevenson, helen Langston Hughes 76-00 79-06 24.23m
2 Patton, Brianna Rockdale 78-04.50 23.88m
3 Senior,, Neena Arabia Mountain 77-06.25 23.62m
4 Williams, Alecia Washington 74-10 22.80m
5 Robinson, Angel Carver 98-00 71-10 21.89m
6 Taylor, Amani Tucker High 90-10 70-07.50 21.52m
7 Stephens, Destiny Rockdale 70-05 21.46m
8 Smith, Dajonia Carver 90-07 69-11.50 21.32m
9 Grant, India Cedar Grove 80-00 60-01 18.31m
10 Harper, Mya Woodland 59-00 17.98m
11 Hampton, Alexis Mundy's Mill 72-02 56-01.25 17.10m
12 Taylor, Camille North Clayto 55-10 17.01m
13 Batten, Ashely Drew 71-10 54-01 16.48m
14 Kameko, Culpepper North Clayto 59-05 48-04.50 14.74m
15 Gresham, Brianna Coretta Scott 63-11 48-03.50 14.71m
16 Darnell, Yanna Mundy's Mill 59-00 47-06 14.47m
17 Gamble, Alexis Dutchtown 45-06 13.86m
18 Harwell, Elise Tucker High 52-00 43-08 13.30m
19 Beasley, Kayla Coretta Scott 50-00 43-05 13.23m
20 Florence, Daynah Clarkston 73-00 31-03 9.52m
-- Johnson,, Jasmine Arabia Mountain ND
-- Durham, China Clarkston 66-00 ND
Boys 100 Meter Dash High School
=================================================================================
8 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Crawford, Lawrence Rockdale 10.70 11.08Q +0.0 4
2 Sexton, Emile Langston Hughes 10.80 11.30Q 0.2 2
3 Fraise, Kalen Dacula 11.48Q 0.3 3
4 Snith, Marcus Miller Grove 10.90 11.49Q +0.0 1
5 Jackson, Reshaun Lithonia 11.31 11.49Q 0.1 5
6 Evangelister, Jaques Dacula 11.40 11.26q +0.0 4
7 Carter, Jozahn Lithonia 11.02 11.33q +0.0 4
8 Sloan, Jacquez Grady 11.22 11.42q 0.2 2
9 Burell, Andre Cedar Grove 11.80 11.52 0.3 3
10 Anderson, Zavier Cedar Grove 11.80 11.52 0.1 5
11 Beckham, Terry Tucker High 10.86 11.52 +0.0 1
12 Mintah, Akwesi Rockdale 10.80 11.52 0.3 3
13 Jones,, Javon Arabia Mountain 11.30 11.54 0.2 2
14 Morton, DeVaughn Bingo Langston Hughes 11.20 11.56 +0.0 1
15 Walker, Malcolm Woodland 11.30 11.59 +0.0 1
16 Glass, Jamond Grady 11.00 11.61 0.1 5
17 Tucker, Andrea Baldwin 10.50 11.62 0.1 5
18 Austin, Cameron Drew 11.70 11.64 +0.0 1
19 Vance, Shemar Drew 11.45 11.64 0.2 2
20 Brooks, John Tucker High 10.89 11.66 0.2 2
21 Ivey, DeAngelo Carver 11.00 11.67 +0.0 4
22 March, JuJuan Mundy's Mill 11.80 11.71 0.1 5
23 Hill, Amir Mundy's Mill 11.83 11.74 +0.0 4
24 Conwell, Terryon McNair 11.80 11.76 +0.0 4
25 Conwell, Terry McNair 11.79 +0.0 1
26 White, Karon Miller Grove 11.30 11.81 +0.0 4
27 Marks, Dontavious Carver 11.00 11.81 0.3 3
28 Rowe, Antavious Washington 11.41 11.83 0.3 3
29 Stewart,, Troy Arabia Mountain 11.10 11.84 0.3 3
30 Robertson, Brandon Dutchtown 11.30 11.92 0.3 3
31 Brown, Atavious Baldwin 11.96 +0.0 4
32 Carmichael, William Clarkston 12.08 0.1 5
33 Palmer, Christian Dutchtown 11.70 12.09 +0.0 1
34 Corker, Yusuf Woodland 11.50 12.10 0.2 2
35 Stackhouse, John North Clayto 11.85 12.12 0.3 3
36 Pacquette, Rooshambi Clarkston 12.14 +0.0 1
37 Moore, Xavier Washington 11.38 12.20 0.1 5
38 Seaon, Goodridge North Clayto 12.26 12.33 0.2 2
Boys 100 Meter Dash High School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Crawford, Lawrence Rockdale 11.08 10.98 2.4
2 Sexton, Emile Langston Hughes 11.30 11.42 2.4
3 Evangelister, Jaques Dacula 11.26 11.42 2.4
4 Carter, Jozahn Lithonia 11.33 11.51 2.4
5 Fraise, Kalen Dacula 11.48 11.53 2.4
6 Sloan, Jacquez Grady 11.42 11.62 2.4
7 Jackson, Reshaun Lithonia 11.49 11.65 2.4
Boys 110 Meter Hurdles High School
=================================================================================
8 Advance: Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Morris, Tavion Grady 15.80 15.80Q NWI 2 Advances on Seed Tim
2 Holtzclaw, Deandre Grady 16.20 16.20Q NWI 3 Advances on Seed Tim
3 Joyner, Jeremy Mundy's Mill 16.43 16.43Q NWI 1 Advances on Seed Tim
4 Thomas, Quantavious Mundy's Mill 16.02 16.02Q NWI 2 Advances on Seed Tim
5 Holder, Kenneth Dacula 19.00 19.00Q NWI 3 Advances on Seed Tim
6 Dennis,, Jordan Arabia Mountain 25.00Q NWI 1 NT Advances on Seed
7 Jones, Camron Dacula 18.00 18.00q NWI 2 Advances on Seed Tim
8 Odom, LaQuan Clarkston 25.00q NWI 3 NT Advances on Seed
Boys 110 Meter Hurdles High School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Odom, LaQuan Clarkston 25.00 16.05 -1.0
2 Holtzclaw, Deandre Grady 16.20 16.29 -1.0
3 Joyner, Jeremy Mundy's Mill 16.43 16.49 -1.0
4 Morris, Tavion Grady 15.80 16.52 -1.0
5 Thomas, Quantavious Mundy's Mill 16.02 16.94 -1.0
6 Jones, Camron Dacula 18.00 17.36 -1.0
7 Dennis,, Jordan Arabia Mountain 25.00 20.60 -1.0
8 Holder, Kenneth Dacula 19.00 21.50 -1.0
Boys 4x100 Meter Relay High School
============================================================================
8 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Tucker High School 'A' 42.00 43.36Q 4
2 Dacula 'A' 43.39Q 5
3 Cedar Grove 'A' 44.00 43.50Q 2
4 Langston Hughes 'A' 42.80 43.72Q 3
5 Grady 'A' 42.50 44.36Q 1
6 Booker.T. Washington 'A' 44.27 43.99q 3
7 Carver 'A' 41.98 43.99q 5
8 Mundy's Mill 'A' 44.28 44.05q 5
9 Dacula 'B' 44.21 5
10 Rockdale 'B' 42.80 44.24 2
11 Baldwin 'A' 44.36 5
12 Woodland 'A' 43.90 44.66 2
13 Langston Hughes 'B' 43.50 44.67 4
14 Lithonia 'A' 43.10 44.70 5
15 Arabia Mountain 'A' 44.84 3
16 Drew 'A' 44.70 44.85 5
17 Cedar Grove 'B' 46.00 45.16 1
18 Dutchtown 'B' 44.10 45.27 4
19 Mundy's Mill 'B' 45.35 1
20 Drew 'B' 49.00 45.40 2
21 Frederick Douglass 'A' 45.51 4
22 Clarkston 'A' 45.53 3
23 Carver 'B' 42.80 45.65 4
24 Tucker High School 'B' 42.68 45.95 1
25 Arabia Mountain 'B' 46.37 2
26 Lithonia 'B' 44.92 46.41 4
27 Baldwin 'B' 46.44 4
28 McNair 'A' 46.85 2
29 Booker.T. Washington 'B' 46.24 47.31 1
30 Clarkston 'B' 49.57 4 Xchg Zn 1 Violation
-- Rockdale 'A' 42.00 DNF 3
-- McNair 'B' DNF 3 Xchg Zn 1 Violation
-- Grady 'B' 45.00 DNF 3
-- Miller Grove 'A' 42.50 DNF 2
-- Dutchtown 'A' 43.60 DQ 3 Xchg Zn 1 Violation
Boys 4x100 Meter Relay High School
=========================================================================
School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Dacula 'A' 43.39 43.13
2 Langston Hughes 'A' 43.72 43.63
3 Mundy's Mill 'A' 44.05 43.84
4 Tucker High School 'A' 43.36 43.94
5 Booker.T. Washington 'A' 43.99 44.57
6 Cedar Grove 'A' 43.50 46.27
Boys 4x200 Meter Relay High School
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Rockdale 'A' 1:29.00 1:30.04 5
2 Southwest Dekalb 'A' 1:28.00 1:31.54 5
3 Langston Hughes 'A' 1:32.00 1:32.00 5
4 Dacula 'A' 1:32.38 2
5 Arabia Mountain 'A' 1:32.57 1
6 Tucker High School 'A' 1:30.00 1:32.85 5
7 Lithonia 'A' 1:31.00 1:32.85 5
8 Booker.T. Washington 'A' 1:33.43 3
9 Baldwin 'A' 1:33.99 3
10 Dutchtown 'A' 1:34.17 2
11 Drew 'A' 1:37.00 1:34.18 4
12 Langston Hughes 'B' 1:38.00 1:34.35 4
13 Rockdale 'B' 1:40.00 1:34.72 4
14 Mundy's Mill 'A' 1:34.88 1
15 Miller Grove 'B' 1:34.00 1:35.85 4
16 Mundy's Mill 'B' 1:37.18 2
17 Miller Grove 'A' 1:30.00 1:37.18 5
18 Drew 'B' 1:37.33 3
19 Arabia Mountain 'B' 1:37.67 2
20 Dacula 'B' 1:38.10 1
21 McNair 'A' 1:38.48 3
22 Lithonia 'B' 1:37.00 1:39.14 4
23 Dutchtown 'B' 1:39.99 2
24 Tucker High School 'B' 1:34.00 1:40.16 4
25 Baldwin 'B' 1:40.28 1
26 Clarkston 'B' 1:40.56 2
27 Grady 'B' 1:40.67 3
28 Woodland 'A' 1:40.00 1:40.69 4
29 Cedar Grove 'B' 1:41.09 3
30 Clarkston 'A' 1:42.87 1
31 Booker.T. Washington 'B' 1:43.76 1
32 McNair 'B' 1:43.95 2
Boys 4x400 Meter Relay High School
============================================================================
8 Advance: Top 1 Each Heat plus Next 3 Best Times
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Miller Grove 'A' 3:24.00 3:25.25Q 1
2 Cedar Grove 'A' 3:34.00 3:25.45Q 4
3 Rockdale 'A' 3:20.00 3:28.33Q 3
4 Arabia Mountain 'A' 3:30.94Q 2
5 Tucker High School 'A' 3:20.00 3:32.89Q 5
6 Southwest Dekalb 'A' 3:26.00 3:25.66q 1
7 Langston Hughes 'A' 3:28.00 3:26.02q 4
8 Lithonia 'A' 3:35.38 3:31.57q 2
9 Dacula 'A' 3:31.90 2
10 Clarkston 'A' 3:33.41 5
11 Rockdale 'B' 3:23.00 3:33.43 2
12 Cedar Grove 'B' 3:40.00 3:33.64 5
13 Carver 'A' 3:20.00 3:33.84 4
14 Langston Hughes 'B' 3:33.00 3:33.94 5
15 Miller Grove 'B' 3:35.00 3:34.37 2
16 McNair 'A' 3:34.75 3
17 Baldwin 'A' 3:35.89 2
18 Booker.T. Washington 'B' 3:56.00 3:37.96 1
19 Dutchtown 'A' 3:30.00 3:39.07 5
20 Woodland 'A' 3:35.00 3:39.28 1
21 Drew 'B' 3:41.43 5
22 Arabia Mountain 'B' 3:42.16 3
23 Clarkston 'B' 3:45.04 1
24 North Clayton High School 'A' 3:45.80 4
25 Carver 'B' 3:33.00 3:46.67 3
26 Mundy's Mill 'B' 3:46.83 5
27 Booker.T. Washington 'A' 3:41.00 3:47.16 4
28 Drew 'A' 3:47.00 3:48.09 2
29 Mundy's Mill 'A' 3:49.22 3
30 Dutchtown 'B' 3:37.00 3:49.26 3
31 Frederick Douglass 'A' 3:50.28 4
32 Tucker High School 'B' 3:35.00 3:50.29 1
33 Woodland 'B' 3:47.00 3:51.05 4
34 Baldwin 'B' 3:52.18 1
35 Lithonia 'B' 3:42.63 3:53.01 3
36 Dacula 'B' 3:53.13 1
-- Grady 'A' 3:27.00 DNF 2
Boys 4x400 Meter Relay High School
=========================================================================
School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Rockdale 'A' 3:28.33 3:20.30
2 Miller Grove 'A' 3:25.25 3:23.41
3 Cedar Grove 'A' 3:25.45 3:25.18
4 Arabia Mountain 'A' 3:30.94 3:27.02
5 Langston Hughes 'A' 3:26.02 3:29.17
6 Lithonia 'A' 3:31.57 3:32.46
-- Tucker High School 'A' 3:32.89 DQ Unsportsmanlike - Ba
Boys 4x800 Meter Relay High School
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Southwest Dekalb 'A' 8:27.00 8:39.31 2
2 Rockdale 'A' 8:18.00 8:40.43 2
3 Clarkston 'A' 8:42.16 1
4 Langston Hughes 'A' 8:15.00 8:52.43 2
5 Booker.T. Washington 'A' 8:56.00 8:55.04 2
6 Baldwin 'A' 8:56.30 1
7 Rockdale 'B' 8:40.00 9:13.07 2
8 Drew 'A' 9:22.00 9:13.56 2
9 Woodland 'A' 8:30.00 9:18.25 2
10 Clarkston 'B' 9:18.99 1
11 Grady 'A' 9:00.00 9:22.93 2
12 Dutchtown 'A' 9:24.80 1
13 Arabia Mountain 'A' 9:00.20 9:30.95 2
14 Tucker High School 'B' 9:40.00 9:39.31 2
15 Woodland 'B' 9:40.00 9:39.36 2
16 Arabia Mountain 'B' 10:00.00 9:41.67 2
17 Tucker High School 'A' 9:20.00 9:49.06 2
18 Mundy's Mill 'A' 9:51.99 1
19 Baldwin 'B' 9:58.82 1
20 Langston Hughes 'B' 9:59.90 1
21 Mundy's Mill 'B' 10:12.84 1
22 Lithonia 'B' 10:14.00 10:59.86 1
Boys 1600 Sprint Medley High School
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Rockdale 'A' 3:35.00 3:38.99 5
2 Booker.T. Washington 'A' 3:44.84 1
3 Rockdale 'B' 3:45.00 3:45.88 5
4 Grady 'A' 3:46.70 3
5 Woodland 'A' 3:49.00 3:47.28 5
6 Southwest Dekalb 'A' 3:28.00 3:48.68 1
7 Drew 'A' 3:54.00 3:49.72 4
8 Baldwin 'A' 3:52.26 3
9 Arabia Mountain 'A' 3:52.61 3
10 Clarkston 'A' 3:54.20 4
11 Clarkston 'B' 3:54.90 3
12 Cedar Grove 'A' 3:58.53 1
13 Dutchtown 'A' 3:58.87 2
14 Miller Grove 'A' 3:52.00 3:59.59 5
15 Langston Hughes 'B' 4:02.18 2
16 Dutchtown 'B' 4:02.83 4
17 Arabia Mountain 'B' 4:04.52 3
18 Lithonia 'B' 4:12.00 4:06.51 4
19 Dacula 'A' 4:07.91 2
20 Mundy's Mill 'B' 4:08.29 2
21 Tucker High School 'A' 3:45.00 4:10.16 5
22 Drew 'B' 4:12.39 1
23 Dacula 'B' 4:12.76 3
24 Mundy's Mill 'A' 4:12.83 2
25 Langston Hughes 'A' 3:40.00 4:15.30 5
26 Lithonia 'A' 4:00.00 4:16.64 4
27 Frederick Douglass 'A' 4:18.36 1
28 Tucker High School 'B' 3:55.00 4:18.71 4
29 Baldwin 'B' 4:25.97 3
Boys Distance Medley High School
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Clarkston 'A' 11:28.25 1
2 Rockdale 'A' 10:00.00 11:30.77 2
3 Langston Hughes 'A' 10:22.00 11:54.97 2
4 Grady 'A' 11:55.24 1
5 Baldwin 'A' 12:04.10 2
6 Clarkston 'B' 12:07.77 2
7 Southwest Dekalb 'A' 12:12.57 1
8 Tucker High School 'A' 12:26.72 1
9 Arabia Mountain 'A' 12:29.32 1
10 Woodland 'A' 12:30.00 12:38.34 2
11 Drew 'A' 12:39.46 1
12 Woodland 'B' 13:00.00 12:40.33 2
13 Tucker High School 'B' 12:50.47 1
14 Dutchtown 'A' 13:02.66 2
15 Mundy's Mill 'A' 13:10.10 1
16 Booker.T. Washington 'A' 13:28.45 1
17 Lithonia 'A' 13:33.11 1
18 Mundy's Mill 'B' 13:47.79 1
19 Baldwin 'B' 14:39.58 2
Boys High Jump High School
===================================================================================
Starting Ht: 5'8"
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Atkinson, Montavious Langston Hughes 6-01.00 6-04.00 1.93m
3 Roberts, Korlis Cedar Grove 6-02.00 6-00.00 1.82m
4 Baines, Chance Cedar Grove 6-06.00 6-00.00 1.82m
4 Crowley, Caleb Grady 6-06.00 5-10.00 1.77m
5 Beckham, Terry Tucker High 5-08.00 1.72m
5 Adams, Shannon Mundy's Mill 5-10.00 5-08.00 1.72m
5 Thomas, Quantavious Mundy's Mill 5-10.00 5-08.00 1.72m
-- Farmer, Jordan Langston Hughes NH
-- Gaines, D'Kemon Baldwin NH
-- Clayton, TaCorey Baldwin NH
-- Harmon, Chris Dacula 6-02.00 NH
-- Walton, Niguel Carver 6-00.00 NH
Boys Pole Vault High School
===================================================================================
Starting Ht: 7'6"
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Mosley, Joseph Carver 12-00.00 11-00.00 3.35m
2 Holtzclaw, Deandre Grady 10-00.00 8-06.00 2.59m
3 Morris, Tavion Grady 9-06.00 8-00.00 2.43m
4 Butts, Ja'Quavious Baldwin 7-06.00 2.28m
Boys Long Jump High School
========================================================================================
4 attempts only
Minimum Mark-18 feet
1st legal attempt will be measured
Remaining attempts must meet minimum
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Roberts, Korlis Cedar Grove 19-00.00 20-08.00 -0.1 6.29m
2 Atkinson, Montavious Langston Hughes 21-00.00 20-01.00 +0.0 6.12m
3 Lott, Josh Mundy's Mill 21-10.00 19-09.00 +0.0 6.01m
4 Vaughn, Donya Drew 20-00.00 19-07.50 0.1 5.98m
5 Clements, Nycoles Tucker High 21-02.00 19-06.00 -0.1 5.94m
6 Warren, Daniel Carver 22-00.00 19-01.00 -0.1 5.81m
7 Stackhouse, John North Clayto 19-06.00 19-00.00 +0.0 5.79m
8 Odom, LaQuan Clarkston 18-10.50 -0.2 5.75m
9 Clarke, Marquis Washington 17-00.00 18-09.50 -0.2 5.72m
10 Brown, DaKarai Tucker High 20-02.00 18-08.50 -0.1 5.70m
11 Brown, Atavious Baldwin 18-08.00 -0.1 5.68m
12 Martin, William Langston Hughes 20-00.00 18-06.00 0.1 5.63m
13 Casurra, Cliff Rockdale 21-10.00 18-05.00 0.1 5.61m
14 O'Dell,, Branden Arabia Mountain 18-02.00 -0.3 5.53m
15 Greer, Jibril Rockdale 22-00.00 18-01.00 0.1 5.51m
16 Carter, Wilbur Cedar Grove 19-00.00 17-06.00 0.1 5.33m
17 Thomas, Jiovanni Mundy's Mill 19-05.50 17-01.00 0.1 5.20m
18 Beard, Isaiah Clarkston 16-05.50 -0.2 5.01m
19 Jones,, Tyler Arabia Mountain 19-02.00 16-05.00 -0.1 5.00m
20 Bolston, Torenzo Baldwin 16-00.00 -0.2 4.87m
21 Character, Marlon Grady 21-06.00 15-04.00 -0.1 4.67m
21 Barnes, Maurice Lithonia 20-03.00 15-04.00 0.1 4.67m
23 Evangelister, Jaques Dacula 21-03.00 14-11.50 -0.1 4.55m
24 Antwi-Adjei, Jeffery Drew 19-08.00 14-06.50 0.1 4.43m
25 Sampson, Micheal Washington 17-00.00 14-00.50 -0.1 4.27m
-- Hedgecoth, Steven Woodland ND NWI
Boys Triple Jump High School
========================================================================================
4 attempts only
Minimum Mark-36 feet
1st legal attempt will be measured
Remaining attempts must meet minimum
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Lott, Josh Mundy's Mill 46-05.00 43-10.00 +0.0 13.36m
2 Comer, Joseph Cedar Grove 40-00.00 43-01.00 0.1 13.13m
3 Frazier, Philip Mundy's Mill 41-06.00 42-08.25 +0.0 13.01m
4 Montgomery, Deandre Dutchtown 41-00.00 40-09.50 +0.0 12.43m
5 Molette, William Dacula 42-00.00 40-09.00 0.1 12.42m
6 Anthony, Joshua Cedar Grove 40-00.00 40-08.25 0.1 12.40m
6 Mosley, Joseph Carver 43-00.00 40-08.25 +0.0 12.40m
8 Grier, Keyani Rockdale 42-00.00 40-04.50 0.1 12.30m
9 Evangelister, Jaques Dacula 41-00.00 40-03.25 +0.0 12.27m
10 Beard, Isaiah Clarkston 39-11.25 0.1 12.17m
11 Noble,, Semaad Arabia Mountain 38-07.25 0.1 11.76m
12 Mosley, Nick Baldwin 37-11.00 +0.0 11.55m
13 Williams, Tre' Langston Hughes 39-00.00 37-07.75 0.1 11.47m
14 Bowens, Marlon Langston Hughes 39-00.00 37-05.50 +0.0 11.41m
15 Jones, Christian Grady 40-00.00 36-06.00 0.1 11.12m
16 Rocker,, Desmond Arabia Mountain 34-10.25 +0.0 10.62m
-- Andrews Jr, Demarco Baldwin ND NWI
-- Jackson, Keymonte Clarkston ND NWI
Boys Shot Put High School
===================================================================================
4 attempts only
Minimum Mark-36 feet
1st legal attempt will be measured
Remaining attempts must meet minimum
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 McCray, Robert Rockdale 55-00.00 51-08.00 15.74m
2 Thomas, Keijne Rockdale 51-00.00 49-09.00 15.16m
3 Davis, Tyree Dacula 49-00.00 46-11.00 14.30m
4 Rutowsky, Joey Dacula 50-00.00 43-11.00 13.38m
4 Abby, Jeremiah Carver 45-00.00 43-11.00 13.38m
6 Taylor, Jared Tucker High 43-10.00 40-01.00 12.21m
7 Charles, Jhante Mundy's Mill 32-00.00 38-04.00 11.68m
8 Coleman, Montavious SW Dekalb 42-00.00 37-11.00 11.55m
9 Johnson, Christian Clarkston 36-05.00 11.09m
10 Cook, Timerik SW Dekalb 38-00.00 33-11.00 10.33m
11 Ness, Iree Grady 32-03.00 9.82m
12 Bowden, Domonique Lithonia 42-00.00 32-02.00 9.80m
13 Anderson, Darrius Mundy's Mill 43-01.00 31-09.00 9.67m
14 Gilkey, Randall Woodland 31-04.00 9.55m
15 Kendrick, Devonta Woodland 30-09.00 9.37m
16 Birden, Anthony Clarkston 30-01.00 9.16m
17 Glenn, Donald North Clayto 32-02.50 28-08.00 8.73m
18 Bentley, Micheal Carver 38-00.00 27-07.00 8.40m
19 Little, Jarius Washington 28-00.00 27-04.00 8.33m
20 James, Smith North Clayto 35-08.50 17-06.00 5.33m
Boys Discus Throw High School
===================================================================================
4 attempts only
Minimum Mark-110 feet
1st legal attempt will be measured
Remaining attempts must meet minimum
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Thomas, Keijne Rockdale 152-00 133-05 40.66m
2 Logan, Dennis Rockdale 133-01.50 40.57m
3 Stephens,, Demetro Arabia Mountain 130-04.50 39.73m
4 Tademy, Loren Woodland 120-00 124-11 38.07m
5 Wallace, James McNair 123-01 37.51m
6 Davis, Tyree Dacula 120-00 121-00 36.88m
7 Coleman, Montavious SW Dekalb 110-00 117-11.50 35.95m
8 Paschal, Melieck Baldwin 108-06 33.07m
9 Glenn, Donald North Clayto 48-03.50 97-02 29.61m
10 Willingham,, Michael Arabia Mountain 96-01 29.28m
11 Mathis-Ellis, Jahlil Langston Hughes 100-00 94-03.50 28.74m
12 Ness, Iree Grady 93-07.50 28.53m
13 James, Smith North Clayto 80-07.50 90-11 27.71m
14 Johnson, Christian Clarkston 88-09.50 27.06m
15 Temple, Latarion Drew 87-04.50 26.63m
16 Cook, Timerik SW Dekalb 90-00 85-02 25.95m
17 Abby, Jeremiah Carver 94-00 82-03 25.06m
18 Breckenridge Jr, DJ Dutchtown 80-01 24.40m
19 Gray, Kalil Langston Hughes 100-00 75-10.50 23.12m
20 Bentley, Micheal Carver 97-00 72-08 22.14m
21 Brown, Michael Woodland 75-00 68-02 20.77m
22 Elvine, Dale-Vante Clarkston 66-10 20.37m
23 Thompson, Tavarius Washington 59-07 18.16m
24 Bowden, Domonique Lithonia 85-00 58-10 17.93m
25 Little, Jarius Washington 48-02 14.68m
-- Rutowsky, Joey Dacula ND
-- Barfield, Quentin Baldwin ND
-- Askew, Dy'Quiel McNair ND
-- Anderson, Darrius Mundy's Mill 100-09 ND
-- Oneal, Jordan Lithonia 96-00 ND
-- Turner, Tyson Salem 91-00 ND
-- Galanos, Theodore Grady 100-09 ND
-- Jones, Camerro Mundy's Mill 99-00 ND
Women 100 Meter Dash Collegiate/Open
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
Finals
1 Sokunbi, Olamide Brenau Tiger 12.23 12.32 0.6 2
2 Carpenter, Alijah Kentucky Sta 12.30 12.55 0.6 2
3 Mackey, Sara Huston-Tillo 11.92 12.60 0.6 2
4 Davis, Kenyatta Kentucky Sta 12.60 12.69 0.6 2
5 Lojuste, Shespla Edward Water 12.05 12.73 0.6 2
6 Cuffy, Rachel Unattached 11.51 12.78 0.6 2
7 Wiggins, Kendra Clark Atlant 12.99 12.81 1.0 1
8 Middleton, Kededra Spartanburg 12.93 1.0 1
9 McClain, Asia Clark Atlant 13.21 13.35 1.0 1
10 Johnson, Kenya Kentucky Sta 12.50 13.45 0.6 2
11 Hampton, Charese Rust College 13.15 13.55 1.0 1
12 Donadelle, Aliche` Clark Atlant 13.30 13.95 1.0 1
13 Sitton, Nicole Spartanburg 15.81 1.0 1
Women 200 Meter Dash Collegiate/Open
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Wynn, Christoni Spartanburg 25.90 -1.9 2
2 Carpenter, Alijah Kentucky Sta 25.00 26.06 -1.9 2
3 Wiggins, Kendra Clark Atlant 26.65 26.47 -0.1 1
4 Walker, Kcrieva Unattached 25.12 26.98 -1.9 2
5 Orr, Christina Edward Water 26.00 27.08 -1.9 2
6 Scott-Torres, Quen Edward Water 26.50 27.29 -0.1 1
7 Hampton, Charese Rust College 27.38 27.42 -0.1 1
8 Roachford, Anna Unattached 27.10 27.66 -0.1 1
9 McClain, Asia Clark Atlant 27.13 27.82 -0.1 1
10 Nzilampa, Francine Unattached 26.00 27.90 -1.9 2
11 Walker, Arieva Unattached 25.98 28.10 -1.9 2
12 Donadelle, Aliche` Clark Atlant 27.89 29.24 -0.1 1
13 Sitton, Nicole Spartanburg 32.60 -1.9 2
Women 400 Meter Dash Collegiate/Open
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Gosby, Chanta Huston-Tillo 59.57 1
2 Robbins, Tuskia Edward Water 57.50 1:00.17 2
3 Jarboe, Jerriyauna Clark Atlant 57.56 1:00.59 2
4 Smith, Cynthia Clark Atlant 58.89 1:02.26 2
5 Nzilampa, Francine Unattached 58.00 1:02.71 2
6 Walker, Kcrieva Unattached 57.89 1:02.79 2
7 Nwajei, Monika Brenau Tiger 59.20 1:03.38 1
8 White, Tiffaney Edward Water 58.20 1:03.46 2
9 Curney, Amber Brenau Tiger 1:01.50 1:03.71 1
10 Roachford, Anna Unattached 1:02.50 1:04.71 1
11 Wilson, Brittany Clark Atlant 1:05.20 1:06.97 1
12 Walker, Arieva Unattached 57.89 1:07.01 2
13 Walls, Bonnie Spartanburg 1:09.20 1
14 thomas, jaishel darton state 1:10.95 1
15 Jackson, Cierra Unattached 1:11.94 1
Women 800 Meter Run Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Whaley, Ravoshia Huston-Tillo 2:18.00 2:25.47
2 Brown, Denita Kentucky Sta 2:27.00 2:29.57
3 skiles, alexis darton state 2:30.51
4 Ray, Jasmine Brenau Tiger 2:31.00 2:31.56
5 Smith, Cynthia Clark Atlant 2:26.12 2:33.49
6 Jarboe, Jerriyauna Clark Atlant 2:20.20 2:33.52
7 Ketchem, Utami Brenau Tiger 2:33.00 2:33.83
8 Richemond, Sanley Clark Atlant 2:26.00 2:37.58
9 Calhoun, Anquinette Edward Water 2:32.00 2:39.38
10 Clark, Kristen Spartanburg 2:39.69
11 Bolden, Assunta Edward Water 2:30.00 2:39.77
12 Loyola, Jessica Huston-Tillo 2:19.09 2:51.88
Women 1500 Meter Run Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 skiles, alexis darton state 5:13.91
2 Williams, Natalie Brenau Tiger 5:25.00 5:24.85
3 Brown, Denita Kentucky Sta 5:00.00 5:31.65
4 Diaz, Annie Life Univers 5:42.14
5 Loyola, Jessica Huston-Tillo 4:39.00 5:42.55
6 Richemond, Sanley Clark Atlant 5:13.00 5:54.96
7 Durrett, Amber Edward Water 6:05.00 6:32.62
8 Manuel, Ashley Clark Atlant 7:09.04
9 rose, elizabeth darton state 7:18.41
Women 3000 Meter Run Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 oslund, elena darton state 11:15.84
2 braswell, amber darton state 12:18.33
3 Diaz, Annie Life Univers 20:19.00 12:37.24
4 Richemond, Sanley Clark Atlant 13:21.31
5 thompson, katie darton state 14:23.15
6 Woodson, Markeshia Clark Atlant 14:57.30
7 Manuel, Ashley Clark Atlant 15:47.30
Women 100 Meter Hurdles Collegiate/Open
==============================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
==============================================================================
1 Higgins, DeMichia Brenau Tiger 14.86 15.44 -2.3
2 Robinson, Ashely Huston-Tillo 14.98 15.54 -2.3
3 Bradley, Katlan Kentucky Sta 15.25 16.05 -2.3
4 Wade, Tabia Clark Atlant 15.00 16.20 -2.3
5 Jones, Jasmine Brenau Tiger 17.00 17.40 -2.3
6 Bryan, D'Andra Edward Water 17.00 17.83 -2.3
7 Fair, Jimeka Edward Water 16.50 18.28 -2.3
8 Evers, Justice Edward Water 16.05 19.35 -2.3
Women 400 Meter Hurdles Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Honeycutt, Deishane Brenau Tiger 1:03.70 1:06.43
2 Bradley, Katlan Kentucky Sta 1:06.00 1:08.54
3 Curney, Amber Brenau Tiger 1:11.00 1:12.64
4 Mayes, Anazjah Brenau Tiger 1:12.00 1:13.14
5 Bryan, D'Andra Edward Water 1:10.00 1:22.41
Women 3000 Meter Steeplechase Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Luna, Tyana Brenau Tiger 12:59.00 12:29.54
2 Richemond, Sanley Clark Atlant 14:45.62
3 Ruiz, Anahi Brenau Tiger 13:30.00 15:24.44
4 Manuel, Ashley Clark Atlant 19:15.72
Women 4x100 Meter Relay Collegiate/Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Edward Waters College 'A' 48.87 48.50
2 Huston-Tillotson University 'A' 47.88 49.39
Women 4x200 Meter Relay Collegiate/Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Edward Waters College 'A' 1:48.00 1:48.28
2 Brenau Tigers 'A' 1:49.63
3 Spartanburg Methodist College 'A' 1:56.51
Women 4x400 Meter Relay Collegiate/Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Huston-Tillotson University 'A' 3:56.00 4:01.77
2 Brenau Tigers 'A' 4:06.00 4:04.46
3 Edward Waters College 'A' 4:15.00 4:15.13
Women 4x800 Meter Relay Collegiate/Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Brenau Tigers 'A' 10:12.00 11:10.23
2 Spartanburg Methodist College 'A' 12:23.71
Women Distance Medley Collegiate/Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Brenau Tigers 'A' 13:58.15
2 Spartanburg Methodist College 'A' 15:39.43
Women High Jump Collegiate/Open
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Jones, Jasmine Brenau Tiger 1.62m 1.50m 4-11.00
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
P P O O XO XXX
2 Allen, Crystal Kentucky Sta 1.50m 4-11.00
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
O O O XO XXO XXX
3 Saunders, Snowie Brenau Tiger 1.52m 1.45m 4-09.00
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P O O XO XXX
4 Wade, Tabia Clark Atlant 1.62m 1.40m 4-07.00
1.30 1.35 1.40 1.45
P P O XXX
Women Pole Vault Collegiate/Open
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Creswell, Morgan Brenau Tiger 10-04.00 3.05m 10-00.00
2.14 2.29 2.44 2.59 2.74 2.90 3.05 3.20
P P P P P O XO XXX
2 Madsen, Kayla Brenau Tiger 8-00.00 2.29m 7-06.00
2.14 2.29
O XXO
3 Saunders, Snowie Brenau Tiger 8-00.00 2.14m 7-00.25
2.14 2.29
O XXX
4 Daigrepont, Taylor Brenau Tiger 2.14m 7-00.25
2.14 2.29
XXO XXX
Women Long Jump Collegiate/Open
========================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Wilson, Kimberly Unattached 5.91m 5.38m 0.1 17-08.00
5.30m(0.1) 5.38m(0.1) 5.31m(0.2) 5.22m(0.1)
2 Johnson, Kenya Kentucky Sta 5.18m 4.69m +0.0 15-04.75
4.64m(0.2) 4.63m(0.1) 4.69m(+0.0) FOUL(0.2)
2 Steen, Jasmine Brenau Tiger 4.97m 4.69m 0.2 15-04.75
FOUL 4.53m(+0.0) FOUL 4.69m(0.2)
4 Evers, Justice Edward Water 4.68m 0.1 15-04.25
4.47m(0.1) 4.40m(0.1) 4.58m(+0.0) 4.68m(0.1)
4 Occeus, Ismaelle Brenau Tiger 5.02m 4.68m 0.1 15-04.25
4.37m(0.1) 4.68m(0.1) 4.50m(0.3) 4.65m(-0.1)
6 Fair, Jimeka Edward Water 4.69m 4.56m 0.1 14-11.50
FOUL 4.54m(0.1) FOUL(0.2) 4.56m(0.1)
7 Moss, Tricia Unattached 4.45m -0.1 14-07.25
FOUL FOUL FOUL 4.45m(-0.1)
8 Starks, Raven Kentucky Sta 4.40m 0.2 14-05.25
4.19m(0.1) 4.20m(0.1) 4.40m(0.2) 3.89m(-0.1)
-- Wade, Tabia Clark Atlant 5.30m FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Women Triple Jump Collegiate/Open
========================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Wilson, Kimberly Unattached 12.62m 12.49m 0.1 40-11.75
FOUL 12.43m(0.2) 12.46m(0.1) 12.49m(0.1)
2 Occeus, Ismaelle Brenau Tiger 10.76m 11.17m -0.1 36-07.75
10.68m(0.1) 10.53m(-0.1) 10.56m(-0.2) 11.17m(-0.1)
3 Johnson, Kenya Kentucky Sta 10.97m 11.11m 0.1 36-05.50
11.11m(0.1) 10.62m(+0.0) 11.02m(0.2) FOUL
4 Sokunbi, Olamide Brenau Tiger 10.82m 10.95m -0.2 35-11.25
FOUL 10.66m(0.1) 10.67m(0.3) 10.95m(-0.2)
5 Fair, Jimeka Edward Water 10.80m -0.2 35-05.25
FOUL 10.72m(-0.1) 10.80m(-0.2) FOUL
6 Steen, Jasmine Brenau Tiger 10.71m 10.60m -0.1 34-09.50
10.60m(-0.1) 10.48m(-0.2) 10.33m(-0.1) FOUL
-- Evers, Justice Edward Water FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Women Shot Put Collegiate/Open
===================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Johnson, Ashley Unattached 12.18m 39-11.50
11.09m 12.18m 11.57m 11.67m
2 Cunningham, Rita-Ashley Clark Atlant 11.27m 11.07m 36-04.00
9.00m 8.76m 11.07m 9.46m
3 Crain, Joscilyn Kentucky Sta 11.58m 11.06m 36-03.50
9.42m 10.73m 11.06m 10.07m
4 Cook, Lynetta Edward Water 11.88m 10.52m 34-06.25
10.49m 10.52m FOUL 9.24m
5 Jones, Tia Kentucky Sta 11.58m 10.49m 34-05.00
FOUL 10.27m 10.49m 9.65m
6 Frieson, Whitney Kentucky Sta 11.58m 10.45m 34-03.50
9.98m 10.21m 10.20m 10.45m
7 Randle, Jazmyne Huston-Tillo 12.19m 10.28m 33-08.75
10.28m 9.84m FOUL 10.16m
8 Martin, Anissa Edward Water 0.26m 10.05m 32-11.75
9.39m 9.79m 10.05m 9.73m
9 Fearnow, Aubrey Brenau Tiger 10.36m 9.76m 32-00.25
9.43m 9.53m 9.76m PASS
10 Webb, Shytiarra Edward Water 11.58m 9.52m 31-03.00
9.52m FOUL FOUL 8.73m
11 Riddle, Rebecca Brenau Tiger 10.36m 9.29m 30-05.75
9.29m 9.18m 8.78m 8.98m
12 Cole, Dana Brenau Tiger 11.58m 9.14m 30-00.00
FOUL FOUL FOUL 9.14m
13 Wade, Tabia Clark Atlant 10.66m 9.12m 29-11.25
9.12m 8.64m 8.51m 8.52m
14 Jones, De'Aarianna Clark Atlant 10.05m 8.48m 27-10.00
8.06m 7.32m 7.36m 8.48m
Women Hammer Throw Collegiate/Open
===================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Crain, Joscilyn Kentucky Sta 37.18m 38.00m 124-08
35.83m FOUL 38.00m 37.91m
2 Cunningham, Rita-Ashley Clark Atlant 41.14m 35.19m 115-05
35.19m 34.63m 32.46m FOUL
3 Riddle, Rebecca Brenau Tiger 21.33m 28.32m 92-11
25.18m 28.32m 25.83m 26.23m
4 Covington, Vinsette Kentucky Sta 23.42m 76-10
23.18m 22.12m 21.04m 23.42m
5 Frieson, Whitney Kentucky Sta 30.48m 22.87m 75-00
22.87m 21.73m 22.40m FOUL
6 Webb, Shytiarra Edward Water 27.45m 21.86m 71-09
21.86m FOUL 21.83m FOUL
7 Cole, Dana Brenau Tiger 24.38m 21.68m 71-01
FOUL FOUL FOUL 21.68m
8 Martin, Anissa Edward Water 20.92m 68-08
20.66m 20.92m 8.38m 19.70m
9 Holloway, Andrea Brenau Tiger 16.76m 18.31m 60-01
FOUL 18.31m 5.69m FOUL
-- Jones, De'Aarianna Clark Atlant 30.48m FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Women Javelin Throw Collegiate/Open
===================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Bilsky, Alexa PTC Flash - 35.58m 34.64m 113-08
34.64m 33.49m 30.70m 32.94m
2 Frieson, Whitney Kentucky Sta 36.57m 29.15m 95-08
29.15m 26.69m FOUL FOUL
3 Webb, Shytiarra Edward Water 31.69m 28.51m 93-06
23.38m FOUL FOUL 28.51m
4 Randle, Jazmyne Huston-Tillo 27.80m 91-02
FOUL 27.80m 25.38m 26.75m
5 Fearnow, Aubrey Brenau Tiger 27.43m 27.29m 89-06
23.15m 21.46m 27.29m 25.31m
6 Jones, De'Aarianna Clark Atlant 27.12m 27.11m 88-11
27.11m FOUL 24.22m FOUL
7 Wade, Tabia Clark Atlant 33.52m 25.90m 85-00
FOUL 22.27m 25.90m FOUL
8 Cook, Lynetta Edward Water 33.52m 24.85m 81-06
24.85m FOUL FOUL 21.62m
9 Holloway, Andrea Brenau Tiger 24.38m 23.65m 77-07
20.78m 21.36m 22.95m 23.65m
10 Martin, Anissa Edward Water 23.61m 77-05
22.63m FOUL 23.61m 18.91m
11 Riddle, Rebecca Brenau Tiger 25.60m 22.88m 75-01
22.04m 21.07m FOUL 22.88m
12 Cunningham, Rita-Ashley Clark Atlant 27.12m 20.39m 66-11
18.75m 19.78m 20.39m 19.63m
13 Williams, Markeshia Kentucky Sta 18.73m 61-05
17.88m FOUL 18.73m 18.65m
14 Bowie, Shakiara Kentucky Sta 17.31m 56-09
17.31m FOUL 17.30m FOUL
Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash Collegiate/Open Heptathlon
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Wade, Tabia Clark Atlant 27.73 3.2 652
2 colbert, crystal Unattached 33.63 3.2 259
Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run Collegiate/Open Heptathlon
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wade, Tabia Clark Atlant 2:49.32 471
-- colbert, crystal Unattached DNF
Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles Collegiate/Open Heptathlon
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Wade, Tabia Clark Atlant 19.47 2.6 348
Heptathlon: #2 Women High Jump Collegiate/Open Heptathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Wade, Tabia Clark Atlant 1.44m 4-08.75 555
1.32 1.37 1.44 1.54
P XO O XXX
2 colbert, crystal Unattached 1.32m 4-04.00 429
1.32 1.37
XO XXX
Heptathlon: #5 Women Long Jump Collegiate/Open Heptathlon
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 Wade, Tabia Clark Atlant 4.67m -0.9 15-04.00 472
4.67m(-0.9) 4.40m(-1.1) 4.67m(-1.7)
2 colbert, crystal Unattached 3.77m -1.0 12-04.50 257
3.77m(-1.0) 3.49m(-1.5) 3.40m(-1.2)
Heptathlon: #3 Women Shot Put Collegiate/Open Heptathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 colbert, crystal Unattached 8.62m 28-03.50 440
8.23m 8.62m 8.09m
2 Wade, Tabia Clark Atlant 8.60m 28-02.75 438
8.31m 7.29m 8.60m
Heptathlon: #6 Women Javelin Throw Collegiate/Open Heptathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Wade, Tabia Clark Atlant 29.64m 97-03 470
FOUL 29.64m 26.60m
2 colbert, crystal Unattached 18.20m 59-08 256
17.97m 18.17m 18.20m
Women Heptathlon Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Wade, Tabia Clark Atlant 3406
Men 100 Meter Dash Collegiate/Open
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Larry, Lorenzo Spartanburg 10.50 -1.7 2
2 Tolbert, Darrius Kentucky Sta 11.00 10.87 -1.8 3
3 Jordan, Jared Unattached 10.30 10.90 1.0 5
4 Payne, Xavier Edward Water 11.29 10.94 -1.8 3
5 Cummings, Hieden Edward Water 11.00 11.11 -1.8 3
6 Gipson, Korey MH Union 10.60 11.14 1.0 5
7 Foust, Priest Inferno Elit 11.20 11.14 -1.8 3
8 Gibson, Travis Unattached 10.62 11.16 1.0 5
9 Stuart, Nyles Unattached 10.80 11.20 -1.1 4
10 Brown, Rodney Huston-Tillo 10.70 11.26 1.0 5
11 Glenn, Jamar Unattached 10.90 11.28 -1.1 4
12 Freeman, James Huston-Tillo 11.28 -3.0 1
13 Thatch, Javin Unattached 11.31 -3.0 1
14 Johnson, Chris MH Union 11.44 11.37 -1.7 2
15 Benjamin, Sadaris Unattached 11.38 11.39 -1.8 3
16 Hall, Ronnie Unattached 10.74 11.45 -1.1 4
17 burns, kwintevious darton state 11.55 -1.7 2
18 Tramble, Winston Unattached 11.03 11.71 -1.8 3
19 Thegeniste, Yvon Edward Water 10.90 11.78 -1.1 4
20 Ash, Anthony Morehouse Co 11.55 11.82 -1.7 2
21 Pinson, Patrick Clark Atlant 10.99 11.85 -1.1 4
22 Okoye, Chidera Jon Clark Atlant 10.88 12.19 -1.1 4
23 Toler, Jordan Unattached 12.84 -3.0 1
24 Franks, Marcus Rust College 12.90 -3.0 1
25 Love, Aaron Rust College 12.91 -1.7 2
26 Gary, Daniel Spartanburg 15.67 -1.7 2
-- Lewis-Wooten, Dominique Unattached 10.70 FS 1.0 5
-- Robinson, Thomas Unattached 10.71 DNF -1.1 4
-- Saffo, Sm MH Union 10.20 X10.84 1.0 5
Men 200 Meter Dash Collegiate/Open
=================================================================================
Top 24 Times entered will compete only
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Jordan, Jared Unattached 21.17 21.30 -2.8 4
2 Larry, Lorenzo Spartanburg 21.87 1.4 1
3 Hargrove, Wayne Huston-Tillo 21.80 21.88 -2.8 4
4 Gibson, Travis Unattached 21.38 21.94 -2.8 4
5 Gipson, Korey MH Union 20.90 22.13 -2.8 4
6 Bolton, Joshua Unattached 22.04 22.36 1.0 3
7 Woodson, Xavier Huston-Tillo 21.50 22.62 -2.8 4
8 Stuart, Nyles Unattached 22.49 22.69 1.0 3
9 Tolbert, Darrius Kentucky Sta 22.70 22.73 1.2 2
10 Brown, Darnell Sprint Athle 22.50 22.75 1.0 3
11 Thatch, Javin Unattached 23.14 1.4 1
12 Foust, Priest Inferno Elit 23.00 23.24 1.2 2
13 Lewis-Wooten, Dominique Unattached 22.05 23.34 1.0 3
14 Smith, Carlos Kentucky Sta 23.00 23.41 1.2 2
15 Baylor, Josh ApolloTKC 21.09 23.45 -2.8 4
16 Hall, Ronnie Unattached 22.15 23.60 1.0 3
17 Johnson, Chris MH Union 23.00 23.74 1.2 2
18 Ash, Anthony Morehouse Co 23.20 24.48 1.4 1
19 Williams, Cleve Edward Water 23.60 24.99 1.4 1
20 Squires, Tyree Clark Atlant 23.00 25.25 1.2 2
21 Smith, Ernest Huston-Tillo 26.13 1.4 1
22 Pinson, Patrick Clark Atlant 23.00 26.29 1.2 2
-- Huntley, Demarko Edward Water 22.60 FS 1.2 2
-- Stevens, Tavon Spartanburg DNF 1.4 1
-- Saffo, Sm MH Union 20.90 X21.38 -2.8 4
Men 400 Meter Dash Collegiate/Open
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Jordan, Jared Unattached 48.00 49.32 3
2 Evans, Derrick Unattached 50.23 1
3 Glenn, Jamar Unattached 50.00 51.17 2
4 Smith, Carlos Kentucky Sta 50.00 51.53 3
5 Brown, Darnell Sprint Athle 50.00 51.94 3
6 Crews, Adam Kentucky Sta 50.00 52.00 2
7 williams, ray darton state 52.36 1
8 Saraphin, Herven Edward Water 50.00 52.81 3
9 Pace, Kilan Clark Atlant 50.99 52.85 2
10 Churchill Jr, Troy Kentucky Sta 53.00 53.03 2
11 Hylton, Suwayne Edward Water 49.00 53.39 3
12 Roachford, Matthew Unattached 50.50 53.47 2
13 Baylor, Josh ApolloTKC 50.00 54.10 3
14 terry, kelsey darton state 55.06 1
15 Sparks, Thomas Spartanburg 58.38 1
Men 800 Meter Run Collegiate/Open
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 McClain, Jeffery Morehouse Co 2:05.00 2:01.65 2
2 Speer, Eric Unattached 2:23.00 2:04.48 1
3 Smiley, William Clark Atlant 2:00.00 2:04.52 2
4 thornton, david darton state 2:05.12 1
5 Haslerig, Al Unattached 2:06.60 2
6 Crenshaw-Harris, Kavion Huston-Tillo 2:06.96 2
7 tabb, chandler darton state 2:10.28 1
8 Roachford, Matthew Unattached 2:00.00 2:11.74 2
9 Miller, Dominic Huston-Tillo 1:56.00 2:12.70 2
10 Williams, DeAngelo Edward Water 2:36.00 2:12.98 1
11 sylvain, jeff darton state 2:18.67 1
12 James, Richard Clark Atlant 2:00.00 2:19.78 2
13 Cunningham, Alonzo Edward Water 2:08.00 2:21.08 1
14 Clay, Alan Rust College 2:24.82 1
15 Henderson, Danteiveus Huston-Tillo 2:05.00 2:27.74 2
Men 1500 Meter Run Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Broussard, Kieren Kentucky Sta 4:20.00 4:09.20
2 Jones, Gerald Morehouse Co 4:02.00 4:09.42
3 Mohamed, Dahir Morehouse Co 4:16.90
4 Cartledge, Juan Clark Atlant 4:11.25 4:25.95
5 Smiley, William Clark Atlant 4:30.13 4:29.12
6 Glenn, Jalen Kentucky Sta 4:35.00 4:31.91
7 Wright, Mylon Kentucky Sta 4:50.00 4:32.36
8 Blanding, Alex Spartanburg 4:33.58
9 crawford, ean darton state 4:35.30
10 Narcisse, Sebastien Edward Water 4:00.00 4:39.20
11 Watkins, George Clark Atlant 4:33.45 4:40.52
12 Garcia-Lynn, Matthew Spartanburg 4:43.27
13 Henderson, Danteiveus Huston-Tillo 4:29.00 4:54.18
14 jordan, richey darton state 4:59.27
15 White, Theo Spartanburg 5:11.41
Men 5000 Meter Run Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Mohamed, Dahir Morehouse Co 16:28.00 16:27.37
2 Neselu, Kasahun Morehouse Co 17:00.00 16:42.38
3 omari, jelani darton state 17:12.05
4 Dillow, Austin Kentucky Sta 17:00.00 17:16.33
5 Stewart, Austin darton state 17:23.91
6 Bufford, Blake Morehouse Co 18:00.00 17:39.96
7 bautista, jose darton state 17:45.07
8 Cartledge, Juan Clark Atlant 18:30.22 17:58.47
9 Wilson, Richard Clark Atlant 19:00.00 18:05.51
10 Watkins, George Clark Atlant 19:00.00 18:07.34
11 Wright, Mylon Kentucky Sta 18:13.43
12 Benyard, Blake Morehouse Co 18:29.00
Men 110 Meter Hurdles Collegiate/Open
=================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 Vinson, Michael MH Union 15.00 15.15 -1.1 2
2 Richmond, Oquasmon Huston-Tillo 16.22 1.1 1
3 Gates, Xavier MH Union 15.35 16.40 -1.1 2
4 Bolden, Raphael Kentucky Sta 17.55 1.1 1
5 Bennett, Jose' Edward Water 18.42 17.76 1.1 1
6 Smith, Robert MH Union 16.68 18.22 1.1 1
7 Forbes, Kieran Edward Water 18.43 18.96 1.1 1
8 Forbes, Kieron Edward Water 18.44 19.41 1.1 1
-- Pace, Kilan Clark Atlant 15.10 DNF -1.1 2
Men 400 Meter Hurdles Collegiate/Open
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Vinson, Michael MH Union 53.00 54.16 2
2 darrisaw, tyrys darton state 57.53 1
3 Pace, Kilan Clark Atlant 55.13 1:00.72 2
4 Smith, Robert MH Union 58.88 1:01.28 1
5 Mems, Quintin Kentucky Sta 59.00 1:01.50 1
6 Gates, Xavier MH Union 59.35 1:01.75 2
7 booker, marquez darton state 1:02.50 1
8 Bennett, Jose' Edward Water 1:01.00 1:02.66 1
9 Bolden, Raphael Kentucky Sta 58.00 1:05.97 2
10 Forbes, Kieron Edward Water 1:07.00 1:10.94 1
11 Forbes, Kieran Edward Water 1:06.00 1:19.29 1
Men 3000 Meter Steeplechase Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Mohamed, Dahir Morehouse Co 9:18.00 9:54.23
2 Hall, Nicholas Morehouse Co 10:01.22
3 Agbede, Shinaola Morehouse Co 9:10.00 10:14.94
4 Dillow, Austin Kentucky Sta 10:00.00 10:52.70
5 Wright, Mylon Kentucky Sta 11:06.12
6 Cartledge, Juan Clark Atlant 11:36.83
7 Watkins, George Clark Atlant 12:00.23
Men 4x100 Meter Relay Collegiate/Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Huston-Tillotson University 'A' 41.20 42.35
2 MH Union 'B' 42.75
3 Edward Waters College 'A' 43.53 43.68
4 darton state col track club 'A' 43.73
5 Morehouse College 'A' 42.13 44.31
-- MH Union 'A' DNF
Men 4x200 Meter Relay Collegiate/Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Huston-Tillotson University 'A' 1:23.00 1:28.44
2 Morehouse College 'A' 1:29.44 1:32.50
3 Huston-Tillotson University 'B' 1:35.06
4 Edward Waters College 'A' 1:28.00 1:35.13
5 Rust College 'A' 1:42.48
6 Spartanburg Methodist College 'B' 1:43.88
7 Spartanburg Methodist College 'A' 1:44.80
Men 4x400 Meter Relay Collegiate/Open
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Kentucky State University 'A' 3:20.00 3:20.67 2
2 Morehouse College 'A' 3:17.00 3:25.01 2
3 Coach E Elite 'A' 3:26.02 1
4 Kentucky State University 'B' 3:30.00 3:29.50 1
5 Huston-Tillotson University 'A' 3:17.00 3:29.77 2
6 Edward Waters College 'A' 3:30.00 3:31.93 1
7 Huston-Tillotson University 'B' 3:20.00 3:41.59 2
8 darton state col track club 'B' 3:43.39 1
9 MH Union 'B' 3:25.00 3:44.41 2
Men 4x800 Meter Relay Collegiate/Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Morehouse College 'A' 7:57.15 8:12.79
2 Spartanburg Methodist College 'A' 8:24.25
3 Edward Waters College 'A' 8:26.00 9:44.47
Men Distance Medley Collegiate/Open
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Morehouse College 'A' 10:32.17 11:01.39
2 Spartanburg Methodist College 'A' 11:17.59
Men High Jump Collegiate/Open
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Edwards, Wesley Spartanburg 1.95m 2.15m 7-00.50
1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 2.20
P O O O O O XXO XO XO XXX
2 Chambers, Mykhail Unattached 1.95m 6-04.75
1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
P P P P O XXX
3 Bousquetu, Patrick Huston-Tillo 1.95m 6-04.75
1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
P P P XXO XXO XXX
4 Churchill Jr, Troy Kentucky Sta 1.93m 1.90m 6-02.75
1.75 1.80 1.85 1.90 1.95
P P P XO XXX
5 Smith, Collin Clark Atlant 1.80m 1.80m 5-10.75
1.75 1.80 1.85
XXO XO XXX
Men Pole Vault Collegiate/Open
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Williams, Stefan Morehouse Co 13-09.00 4.58m 15-00.25
3.82 3.97 4.10 4.28 4.42 4.58 4.78
X P P O P XO XXX
-- Anderson, Alex Spartanburg NH
3.67 4.10
XX X
Men Long Jump Collegiate/Open
========================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Bolton, Joshua Unattached 7.08m 6.54m 0.2 21-05.50
FOUL 6.54m(0.2) FOUL FOUL
2 Jackson, John Kentucky Sta 6.70m 6.29m 0.2 20-07.75
FOUL 5.72m(0.1) 6.29m(0.2) 5.68m(0.4)
3 Tramble, Winston Unattached 6.19m 6.19m 0.3 20-03.75
5.74m(0.3) 5.73m(0.4) 5.85m(0.3) 6.19m(0.3)
4 myers, damontray darton state 5.97m 0.4 19-07.00
5.97m(0.4) 5.56m(0.3) FOUL(0.4) 4.49m(0.1)
5 Turner, Earnest MH Union 6.65m 5.95m 0.5 19-06.25
FOUL 5.84m(0.3) 5.69m(0.3) 5.95m(0.5)
5 darrisaw, tyrys darton state 5.95m 0.4 19-06.25
5.95m(0.4) 5.76m(0.3) 5.70m(0.3) FOUL
7 Heath, Shy Kentucky Sta 6.70m 5.91m 0.4 19-04.75
5.91m(0.4) 5.75m(0.3) 4.13m(0.4) 5.74m(0.2)
8 Crumpler, Shawann MH Union 6.95m 5.90m 0.3 19-04.25
5.62m(0.1) 5.90m(0.3) FOUL FOUL
9 Dorsey, Brandon Morehouse Co 6.65m 5.88m 0.4 19-03.50
5.88m(0.4) 5.58m(0.4) 5.38m(0.3) 4.67m(0.4)
10 Anderson, Alex Spartanburg 4.78m 0.2 15-08.25
FOUL FOUL 4.71m(0.1) 4.78m(0.2)
-- Jenkins, Reginald Rust College 6.09m FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Men Triple Jump Collegiate/Open
========================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Dorsey, Brandon Morehouse Co 14.19m 13.72m 0.1 45-00.25
13.70m(0.1) 13.38m(0.2) 13.72m(0.1) 13.41m(0.2)
2 Turner, Earnest MH Union 14.63m 13.54m 0.2 44-05.25
13.32m(0.2) 13.54m(0.2) FOUL(0.1) 13.49m(+0.0)
3 Jackson, John Kentucky Sta 13.71m 13.49m +0.0 44-03.25
13.19m(0.1) 13.49m(+0.0) 13.28m(0.2) 13.32m(0.1)
4 Innocent, Nathan Edward Water 12.25m 0.2 40-02.25
12.25m(0.2) 12.11m(0.1) FOUL FOUL
-- Bolton, Joshua Unattached 13.85m FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Men Shot Put Collegiate/Open
===================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Brooks-brown, Javonte Kentucky Sta 13.10m 12.92m 42-04.75
12.90m 12.92m FOUL FOUL
2 Stephens, Phillips Morehouse Co 14.63m 12.75m 41-10.00
12.75m 12.70m FOUL FOUL
3 Horton, Terry Kentucky Sta 12.80m 12.25m 40-02.25
11.51m 12.25m FOUL 11.71m
4 Perryman, Lonnie Unattached 11.95m 39-02.50
FOUL 10.18m 10.27m 11.95m
5 Tramble, Winston Unattached 13.10m 11.72m 38-05.50
8.99m 11.61m 9.81m 11.72m
6 Thomas, Chasten Spartanburg 11.55m 37-10.75
11.55m FOUL 11.11m 11.31m
7 Menefee, Jalen Kentucky Sta 11.48m 37-08.00
11.43m 11.48m FOUL 10.60m
8 Jones, Jeffery Huston-Tillo 12.49m 10.08m 33-01.00
9.81m 9.66m FOUL 10.08m
9 Somers, Sheldon Clark Atlant 10.56m 9.27m 30-05.00
9.27m 7.54m 8.22m 7.92m
10 Carmichael, Darrian Edward Water 0.24m 8.79m 28-10.25
8.42m 8.62m 8.79m 8.63m
11 Smith, Collin Clark Atlant 9.44m 7.71m 25-03.50
7.15m 7.35m 7.71m 7.23m
Men Discus Throw Collegiate/Open
===================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Blue, Jeremy MH Union 44.19m 41.54m 136-03
FOUL 41.54m 38.18m 32.04m
2 Stephens, Phillips Morehouse Co 43.28m 38.57m 126-06
FOUL 37.57m FOUL 38.57m
3 Thomas, Chasten Spartanburg 35.51m 116-06
33.99m 34.86m 35.51m 35.23m
4 Anderson, Jillan Morehouse Co 39.31m 35.31m 115-10
35.31m 35.13m FOUL FOUL
5 Brooks-brown, Javonte Kentucky Sta 45.72m 34.73m 113-11
34.73m FOUL FOUL FOUL
6 Tramble, Winston Unattached 42.67m 33.47m 109-10
FOUL 33.47m 31.31m 30.95m
7 Jones, Jeffery Huston-Tillo 38.10m 33.40m 109-07
33.40m 31.15m 31.77m FOUL
8 Banks, Bobby-Jordan darton state 31.32m 102-09
31.32m FOUL 29.34m 30.56m
9 Smith, Collin Clark Atlant 28.34m 27.17m 89-02
26.13m FOUL 24.98m 27.17m
10 Somers, Sheldon Clark Atlant 29.81m 26.35m 86-05
FOUL 22.28m 26.35m 23.01m
11 Carmichael, Darrian Edward Water 25.33m 83-01
25.33m 25.08m FOUL FOUL
12 daniel, caled darton state 23.14m 75-11
16.07m 21.17m 23.14m 22.32m
Men Hammer Throw Collegiate/Open
===================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Harrison, Kevin Unattached 50.43m 165-05
48.46m FOUL 47.66m 50.43m
2 Watkins, Cullen Morehouse Co 35.96m 40.28m 132-02
38.76m FOUL 39.65m 40.28m
3 Horton, Terry Kentucky Sta 33.52m 36.53m 119-10
35.08m FOUL 34.81m 36.53m
4 Brooks-brown, Javonte Kentucky Sta 33.38m 109-06
33.38m FOUL 32.48m FOUL
5 Menefee, Jalen Kentucky Sta 33.17m 108-10
30.43m 32.06m FOUL 33.17m
6 Stephens, Phillips Morehouse Co 39.62m 24.01m 78-09
FOUL FOUL 21.52m 24.01m
7 Williams, Cleve Edward Water 25.60m 20.71m 67-11
FOUL 20.63m 20.71m FOUL
Men Javelin Throw Collegiate/Open
===================================================================================
4 attempts only
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Berhane, Reymond Edward Water 50.47m 47.52m 155-11
41.82m 47.52m 46.63m 43.65m
2 Cunningham, Alonzo Edward Water 44.50m 47.04m 154-04
45.32m ND 47.04m 45.75m
3 Blue, Jeremy MH Union 48.76m 42.73m 140-02
FOUL 42.73m FOUL FOUL
4 Williams, Ronald Kentucky Sta 48.76m 42.50m 139-05
FOUL FOUL 40.54m 42.50m
5 Anderson, Jillan Morehouse Co 47.24m 40.90m 134-02
FOUL 40.90m 36.29m FOUL
6 Pettit, Trent Edward Water 40.89m 134-02
FOUL 40.89m 40.43m 39.43m
7 Jones, Jeffery Huston-Tillo 36.57m 39.45m 129-05
29.68m FOUL 39.45m 38.80m
8 Bergen, Jordan FlashJav 41.14m 38.06m 124-10
38.06m 37.79m 37.75m 35.58m
9 Horton, Terry Kentucky Sta 36.59m 120-00
36.59m FOUL FOUL PASS
10 Collins, Alec FlashJav 39.62m 35.71m 117-02
30.22m 34.31m 35.71m 35.44m
11 Banks, Bobby-Jordan darton state 34.24m 112-04
33.28m 34.24m FOUL FOUL
12 Smith, Collin Clark Atlant 30.48m 33.32m 109-04
33.32m 30.71m 31.21m 31.48m
13 daniel, caled darton state 33.21m 108-11
31.58m 28.84m 33.21m 28.65m
14 Watkins, Cullen Morehouse Co 33.52m 29.40m 96-05
29.40m 29.33m PASS PASS
15 Somers, Sheldon Clark Atlant 29.87m 19.61m 64-04
FOUL FOUL 19.61m FOUL
Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash Collegiate/Open Decathlon
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 lambert, Lamar MH Union 11.69 2.2 713
2 Williams, Ronald Kentucky Sta 11.82 2.2 687
3 Smith, Collin Clark Atlant 11.98 2.2 655
4 Collins, Cam Unattached 12.15 2.2 622
5 Wooten, Michael Morehouse Co 12.16 2.2 620
Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash Collegiate/Open Decathlon
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Collins, Cam Unattached 53.35 667
2 Williams, Ronald Kentucky Sta 55.66 573
3 Wooten, Michael Morehouse Co 55.74 569
4 Smith, Collin Clark Atlant 56.42 543
5 lambert, Lamar MH Union 59.80 420
Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run Collegiate/Open Decathlon
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wooten, Michael Morehouse Co 4:27.48 761
2 Williams, Ronald Kentucky Sta 4:56.81 578
3 Smith, Collin Clark Atlant 5:17.91 461
4 lambert, Lamar MH Union 5:39.79 352
Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles Collegiate/Open Decathlon
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Williams, Ronald Kentucky Sta 19.82 1.0 364
2 lambert, Lamar MH Union 20.70 1.0 296
3 Smith, Collin Clark Atlant 21.64 1.0 231
4 Wooten, Michael Morehouse Co 21.91 1.0 214
Decathlon: #4 Men High Jump Collegiate/Open Decathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 lambert, Lamar MH Union 1.83m 6-00.00 653
1.53 1.57 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88
X P O XXO XXO XXO O XP
2 Smith, Collin Clark Atlant 1.78m 5-10.00 610
1.53 1.57 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83
O O O O O O XXX
3 Collins, Cam Unattached 1.73m 5-08.00 569
1.53 1.57 1.63 1.68 1.73 1.78
P P O O XXO XXX
4 Williams, Ronald Kentucky Sta 1.63m 5-04.25 488
1.53 1.63 1.68
X XXO XXX
-- Wooten, Michael Morehouse Co NH
1.53
XXX
Decathlon: #8 Men Pole Vault Collegiate/Open Decathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Wooten, Michael Morehouse Co 2.84m 9-03.75 319
1.73 1.93 2.24 2.54 2.84 3.00
P P O O O XXX
1 lambert, Lamar MH Union 2.84m 9-03.75 319
1.73 1.93 2.24 2.54 2.84 3.00
P P XO XXO O XXX
3 Smith, Collin Clark Atlant 2.54m 8-04.00 251
1.73 1.93 2.24 2.54 2.84
O XXO O XO XXX
4 Williams, Ronald Kentucky Sta 1.93m 6-04.00 127
1.73 1.93 2.24
XXO XXO XXP
Decathlon: #2 Men Long Jump Collegiate/Open Decathlon
======================================================================================
Name Year School Finals Wind Points
======================================================================================
1 lambert, Lamar MH Union 5.71m 3.9 18-09.00 525
FOUL(3.4) 5.44m(2.8) 5.71m(3.9)
2 Smith, Collin Clark Atlant 5.33m 5.6 17-06.00 447
5.23m(3.2) 5.08m(3.7) 5.33m(5.6)
3 Williams, Ronald Kentucky Sta 5.32m 6.0 17-05.50 445
5.32m(6.0) FOUL(3.6) 5.16m(4.7)
4 Wooten, Michael Morehouse Co 5.26m 5.0 17-03.25 433
5.01m(3.2) 5.26m(5.0) 4.90m(4.9)
5 Collins, Cam Unattached 5.21m 4.7 17-01.25 423
FOUL(3.0) FOUL(3.4) 5.21m(4.7)
Decathlon: #3 Men Shot Put Collegiate/Open Decathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Collins, Cam Unattached 10.76m 35-03.75 531
10.65m 10.76m 10.64m
2 lambert, Lamar MH Union 9.49m 31-01.75 455
8.33m 9.49m 9.16m
3 Smith, Collin Clark Atlant 7.84m 25-08.75 357
7.24m 7.84m 7.51m
4 Williams, Ronald Kentucky Sta 7.62m 25-00.00 344
6.84m 6.54m 7.62m
5 Wooten, Michael Morehouse Co 6.67m 21-10.75 288
6.28m 6.38m 6.67m
Decathlon: #7 Men Discus Throw Collegiate/Open Decathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Smith, Collin Clark Atlant 25.68m 84-03 380
25.68m 20.87m 21.89m
2 lambert, Lamar MH Union 25.31m 83-00 373
FOUL 21.81m 25.31m
3 Williams, Ronald Kentucky Sta 20.88m 68-06 289
19.83m 18.78m 20.88m
4 Wooten, Michael Morehouse Co 18.48m 60-07 244
14.58m 18.48m 17.85m
Decathlon: #9 Men Javelin Throw Collegiate/Open Decathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Williams, Ronald Kentucky Sta 40.82m 133-11 454
39.31m FOUL 40.82m
2 Smith, Collin Clark Atlant 34.98m 114-09 370
29.81m 34.98m 31.54m
3 lambert, Lamar MH Union 34.93m 114-07 369
31.01m 34.93m 32.06m
4 Wooten, Michael Morehouse Co 30.82m 101-01 311
29.04m 30.82m 24.57m
Men Decathlon Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 lambert, Lamar MH Union 4800 4475
2 Williams, Ronald Kentucky Sta 4349
3 Smith, Collin Clark Atlant 4305
4 Wooten, Michael Morehouse Co 5955 3759
Mixed 10000 Meter Run Collegiate/Open
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 chicas, victor M darton state 34:53.10
2 Neselu, Kasahun M Morehouse Co 35:18.00 35:01.50
3 Dillow, Austin M Kentucky Sta 35:00.00 36:29.74
4 Aikens, Brittany W Brenau Tiger 39:45.00 40:25.83
5 Byrd, Catie W Spartanburg 43:02.50
6 winter, kaitlyn W darton state 54:58.70
7 Manuel, Ashley W Clark Atlant 56:50.91
Like·Comment·Share·E-mail·229675 views
|