Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Unattached
you RUN the place
Report
Block
35 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
khalil ward
Photos (
0
)
View
Videos (
1
)
View
News (
1
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2014 / 2015 - (1 articles)
All News
Search
2015 Results - Jimmy Carnes Indoor Track and Field Meet
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Jan 25th 2015, 2:30am
Comments
Jimmy Carnes Indoor Track and Field Meet
- Jan 24, 2015
Gainesville, FL, US
Timing/Results by:
Half-mile Timing - Gainesville - FL
« Filter Results by Team: »
2015
727 Youth Tr
ApolloTKC
Atc Elite
atlanta trac
Bahamas
Bethune-Cookman
Blue Lightni
Broward Elit
BT Striders
Central Flor
Chamberlain
Christian Cr
Clearwater
CorefitTC
Crystal River
Cuda Elite T
DC Knight Runners
Eagle Speed
Earleys Elit
Embry-Riddle
Evolution Sp
Evolution track club
Farragut Tra
Fast Track
Flagler
Fletcher
Florida
Florida A&M
Florida Atlantic
Florida Memorial
Florida Runn
Florida Track Club
Force One Tr
Forest Flyer
Fort Walton Beach
G-Force
Golden Eagle
Haines City
Hardee County
HC family
Hillsborough
IMG Academy
Incredibles
Jac
Jacksonville
King Cobras
Kissimmee-Osceola
Knights Runn
Lake Weir HU
Liberty
Lightning Sp
Miami Gardens Xp
Montgomery D
Need 4 Speed
New Tampa Tr
No Limit Ath
North Florida
Northwood (FL) U
Olympia Trac
ONE GOAL ATHLETICS
Orangetheory
Palatka
Pedagogy Tra
Pole Vault C
Ppg
Pure Athletics
Quintessenti
Revelation P
Road Runner
Run U Xpress
Running for
Ryland Pole
S.W.Fl Track
Saint Leo
sandknats
Savannah Cha
Set Goals No
Shore Athletic Club
Sota Distanc
Sota Project
South Dade Elite
Southeastern Univers
St Johns Str
Star Athletics
Star Track TC_AAU
Take Flight
Tallahassee
Team Gheenoe
Team Lightni
The Gainesvi
Thin Air Vau
Throws Coach
Top Notch Tr
Trinity Elit
Tru Fit Athl
TruAthletics
TruFit Athle
Unattached
V12 Athletic
Velocity Sun
Velocity Tra
Victory Fitn
Warner Southern
Warrior TC
Webber International
WV Pal Light
Xtreme Youth Ath
Young Achiev
Men:
55m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3k
|
55h
|
4x400m
|
Distance Medley
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
55m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3k
|
55h
|
4x400m
|
Distance Medley
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
Ind. Pent
Mens 55m 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hamilton, Jaren
10
V12 Athletic
08.15
nwi
6
2
Wilson, Raylen
10
Unattached
08.18
nwi
4
3
Jamison, Ja'Mez
10
Unattached
08.33
nwi
5
4
Mizell, Tovani
10
G-Force
08.38
nwi
4
5
Gammons, Mekhi
10
Miami Gardens Xp
08.42
nwi
6
6
Cobbett, Kamari
10
Running for
08.44
nwi
5
7
Hullum, Preston
10
Velocity Tra
08.47
nwi
4
8
Burchett, Roy
10
08.49
nwi
4
9
Jocelyn, Andre
10
Olympia Trac
08.53
nwi
5
10
Harris, Corey
10
Running for
08.60
nwi
5
11
Shoats, Dontarious
10
Unattached
08.61
nwi
4
12
Renfroe, Daeshawn
10
Forest Flyer
08.72
nwi
5
13
Jarrett, Shawn
10
08.73
nwi
6
14
Snider, Cleveland
10
WV Pal Light
08.84
nwi
4
15
Shanks, Dae'jon
10
Unattached
08.93
nwi
6
15
Brown, Raymond
10
Evolution Sp
08.93
nwi
5
17
Johnson, Cedric
10
Pure Athletics
08.97
nwi
5
18
Jackson, Khari
10
WV Pal Light
09.04
nwi
6
19
Felix, Ronald
10
09.05
nwi
6
20
Waldon, Kelby
10
The Gainesvi
09.19
nwi
6
21
Richardson, Kamron
10
Unattached
09.35
nwi
5
22
Mcrae, Will
10
09.46
nwi
4
23
Johnson, Nicholas
10
G-Force
09.52
nwi
4
24
Burden, Christophe
10
09.70
nwi
6
25
Daniels, Tremaine
10
The Gainesvi
09.88
nwi
6
Mens 55m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Graves, Christophe
11
Olympia Trac
07.71
nwi
1
2
McCovery, Langston
11
Velocity Tra
07.94
nwi
1
3
Williams, Lebron
11
South Dade Elite
07.96
nwi
1
4
McQueen, Darren
11
South Dade Elite
08.03
nwi
1
5
Bootle, Dwight
11
Unattached
08.08
nwi
2
6
Batte, Kyan
11
Pure Athletics
08.22
nwi
2
7
ward, khalil
11
Unattached
08.23
nwi
1
8
Patrick, Sheldon
11
WV Pal Light
08.37
nwi
1
9
Castell, Jordan
11
Unattached
08.39
nwi
1
10
Thomaselli, Dylan
11
Pure Athletics
08.45
nwi
1
11
Gibson, Alvin
11
Victory Fitn
08.51
nwi
5
12
Irving, Ja'Vion
11
The Gainesvi
08.71
nwi
2
13
Stinson, Cameron
11
Tallahassee
08.84
nwi
1
14
Mays, Willie
11
Olympia Trac
09.14
nwi
2
15
Jones, Taiwan
11
Unattached
09.22
nwi
2
16
Johnson, Kadarriou
11
Xtreme Youth Ath
09.26
nwi
5
17
Dressel, Colton
11
Olympia Trac
09.38
nwi
2
18
Demps, Jonathan
11
Evolution Sp
09.88
nwi
3
19
Watkins, Amarion
11
Olympia Trac
10.73
nwi
2
Mens 55m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Graham, Devin
12
07.62
nwi
3
2
Govia, Jaydyn
12
07.71
nwi
4
3
Adams, Remington
12
Need 4 Speed
07.83
nwi
4
4
Bailey, Jonathan
12
07.98
nwi
3
5
Johnson, David
12
Evolution Sp
08.00
nwi
4
6
Williams, Curits
12
Tallahassee
08.06
nwi
4
7
White, Ronald
12
Unattached
08.14
nwi
3
8
Wilson, Robert
12
Unattached
08.18
nwi
3
9
Daniel, Jonathon
12
08.21
nwi
4
10
Reed, Allen
12
WV Pal Light
08.23
nwi
3
11
Day, Jakarvious
12
Xtreme Youth Ath
08.24
nwi
5
12
Green, William
12
Atc Elite
08.26
nwi
5
13
Rice, Avian
12
Olympia Trac
08.28
nwi
4
14
Coleman jr., Ronal
12
Unattached
08.29
nwi
5
15
West III, Levi
12
V12 Athletic
08.40
nwi
4
16
Simoes, Lucca
12
Unattached
08.41
nwi
3
17
Scott, Jarius
12
Victory Fitn
08.49
nwi
3
18
Parzych, Adam
12
Unattached
08.72
nwi
5
19
King, josiah
12
Montgomery D
09.06
nwi
3
20
Capelluto, Blas
12
G-Force
09.12
nwi
4
Mens 55m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cowans, Austin
13
Unattached
07.41
nwi
1
2
Larry, Dominic
13
Tallahassee
07.47
nwi
1
3
Milhomme, Quincy
13
Olympia Trac
07.56
nwi
2
4
Williams, Tyson
13
Incredibles
07.61
nwi
1
5
Andre, Alexander
13
Evolution Sp
07.68
nwi
2
6
Woodard, Quincey
13
Xtreme Youth Ath
07.75
nwi
1
7
Henry, Ahmad
13
Olympia Trac
07.91
nwi
2
8
Arroyo, Diego
13
07.93
nwi
1
9
Saldana, Josaiah
13
G-Force
07.98
nwi
1
10
Gadson Jr., Khalid
13
08.04
nwi
2
11
Morrow, Jackson
13
Unattached
08.08
nwi
1
12
Davis, Dylan
13
Hardee County
08.20
nwi
1
13
Jocelyn, Adams
13
Olympia Trac
08.65
nwi
2
14
Burden, Chuntney
13
08.72
nwi
2
15
Olmo, Jaden
13
St Johns Str
08.93
nwi
1
16
Mcclary, Zuri
13
727 Youth Tr
09.04
nwi
2
Mens 55m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wilson, Trevor Sol
14
Unattached
07.08
nwi
3
2
Elder, Montarious
14
Running for
07.16
nwi
4
3
Ellis, Jalen
14
Olympia Trac
07.39
nwi
4
4
Hart, Devan
14
Unattached
07.49
nwi
3
5
Graves, James
14
Unattached
07.51
nwi
4
6
Isley, Jett
14
07.56
nwi
3
7
Ward, D'Armani
14
Ppg
07.81
nwi
3
8
Adams, Shaeon
14
07.88
nwi
4
9
Mariani, Daniel
14
Pure Athletics
07.91
nwi
3
10
Moultsby, Jr
14
The Gainesvi
08.01
nwi
4
11
Davis, San'tonio
14
V12 Athletic
08.12
nwi
4
12
Salters, Daylin
14
Olympia Trac
08.36
nwi
3
13
Calhoun, Gary
14
Ppg
08.37
nwi
3
14
Bannistor, Markel
14
The Gainesvi
08.41
nwi
4
Mens 55m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Milledge, Seneca
15
Olympia Trac
06.53
nwi
1
2
Shivers, Shaun
16
Trinity Elit
06.62
nwi
1
3
McKnight III, Will
15
Pure Athletics
06.84
nwi
1
4
Ancar, Nehemiah
16
Unattached
06.84
nwi
2
5
Lawrence, Tyler
16
Unattached
06.86
nwi
1
6
Williams, Treyvon
15
Pure Athletics
06.87
nwi
1
7
Baclig, Jeremiah
16
Golden Eagle
06.89
nwi
1
7
Sparrow, Tyrone
16
Jac
06.89
nwi
2
9
Nembhard, Tavian
16
Pure Athletics
06.91
nwi
2
10
Floyd, Marcus
15
06.93
nwi
3
11
Clayton, Jacari
16
Trinity Elit
06.95
nwi
1
12
murray, latrell
16
06.96
nwi
3
13
Allen, Tyrese
15
07.02
nwi
1
14
Douse, Tyriek
16
Savannah Cha
07.11
nwi
3
15
Ferrer, Roman
16
Unattached
07.13
nwi
3
16
Gladden, Isaiah
16
07.15
nwi
2
17
Davis, Zuri
16
07.17
nwi
5
18
Washington, S.I.
16
Unattached
07.20
nwi
4
19
Peter, Justin
16
Tallahassee
07.26
nwi
1
20
Ameen, Mahmoud
16
07.27
nwi
4
21
Brown, Christopher
15
Pure Athletics
07.35
nwi
5
22
Hayden, Malick
16
Lake Weir HU
07.36
nwi
5
23
Padgett, John
16
Top Notch Tr
07.37
nwi
2
24
Beard, Javaris
16
Lake Weir HU
07.39
nwi
4
25
Ward, Jordan
16
Earleys Elit
07.44
nwi
2
26
Myers, Garrett
15
Eagle Speed
07.45
nwi
5
27
Nelson, Jalane
16
Olympia Trac
07.51
nwi
3
28
nunez, donovan
15
Evolution track
07.55
nwi
3
29
Northrup, Naijeh
15
07.58
nwi
4
30
Mitchell, Austin
16
Lightning Sp
07.59
nwi
5
31
Koda, Juntoku
16
IMG Academy
07.64
nwi
3
32
Ferguson, Daniel
15
The Gainesvi
07.75
nwi
4
33
Taylor, Jordan
16
Need 4 Speed
09.26
nwi
4
Mens 55m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Oats, Kylan
19
Unattached
06.52
nwi
7
2
Williams, Latrell
18
Atc Elite
06.55
nwi
2
3
Flagler, Tremayne
19
Star Track TC_AA
06.55
nwi
3
4
Smart, Chauncy
18
Running for
06.56
nwi
11
5
Williams, Darrion
19
06.57
nwi
11
6
Burt, John
18
North Florida
06.62
nwi
6
7
Hulon, Jeffery
17
BT Striders
06.63
nwi
1
8
Poole, Michael
18
North Florida
06.64
nwi
6
9
Coombs, Warren
19
Velocity Tra
06.65
nwi
1
10
Durham, Jahquez
18
Unattached
06.66
nwi
1
10
Nesbeth, Dajour
17
Unattached
06.66
nwi
4
12
Carrigan, Michael
17
North Florida
06.67
nwi
6
13
Nichols, Chandler
18
06.68
nwi
1
14
Spence, Jeffrey
18
Unattached
06.69
nwi
4
14
Alcenord, Alvyns
19
Trinity Elit
06.69
nwi
2
16
Manning, Ke'Voughn
19
Unattached
06.71
nwi
8
17
Ashley, Timothy
17
North Florida
06.73
nwi
6
18
Simmons, steven
17
Unattached
06.74
nwi
10
19
Newell, Terry
17
Lightning Sp
06.76
nwi
10
20
Massey, Deshawn
17
Evolution Sp
06.82
nwi
1
21
Haynes, Diamonds
17
North Florida
06.84
nwi
6
22
Fraser, Desjon
18
Unattached
06.85
nwi
9
23
Eccleston, Jack
19
06.87
nwi
8
23
Mays, Myron
18
Liberty
06.87
nwi
5
25
McClinton, Donald
17
Velocity Tra
06.89
nwi
2
25
Hart, Mikale
17
Unattached
06.89
nwi
3
25
Service, Reed
17
Unattached
06.89
nwi
8
25
Mcenery, Chris
18
06.89
nwi
9
29
Earley, Elias
19
Earleys Elit
06.90
nwi
1
30
Benjamin, Daunte
17
Take Flight
06.93
nwi
4
31
Jenkins, Dorien
18
DC Knight Runner
06.94
nwi
11
32
Osinga, Jonathan
18
Unattached
06.95
nwi
11
32
Poole, Xavier
19
Star Track TC_AA
06.95
nwi
3
34
Porteous, Darrian
19
Trinity Elit
06.96
nwi
3
34
Roberts, Bobby
18
North Florida
06.96
nwi
6
36
Collins, Miles
17
North Florida
06.97
nwi
7
36
Ellis, Christian
17
Ppg
06.97
nwi
3
38
Jackson, Christoph
17
North Florida
06.98
nwi
6
38
Williams, Arick
18
Unattached
06.98
nwi
8
38
Sheppard, Isaiah
19
Atc Elite
06.98
nwi
4
41
Wilson, Jordan
18
Lake Weir HU
06.99
nwi
8
42
Hutchinson, Kevin
18
07.04
nwi
3
42
Mucciaccio, James
19
Top Notch Tr
07.04
nwi
1
44
Mcclinton, Dominic
17
Velocity Tra
07.05
nwi
2
45
Agbeyomi, Glory
18
Velocity Sun
07.08
nwi
6
46
Scheuneman, Ryan
18
Unattached
07.09
nwi
10
46
McDaniels, Kyle
17
07.09
nwi
11
48
Arguello, Zachary
17
Liberty
07.10
nwi
5
48
Udrup, Simon
18
IMG Academy
07.10
nwi
7
50
Booker, Lamarkus
17
Pure Athletics
07.11
nwi
8
50
Palsson, Karl Osca
18
IMG Academy
07.11
nwi
7
50
Semoy, Troy
19
Trinity Elit
07.11
nwi
4
53
Blanco, Christophe
18
Unattached
07.13
nwi
4
54
Biddings, Darius
18
Golden Eagle
07.17
nwi
5
55
Allen, Tyler
18
07.18
nwi
2
56
Barrington, Johnat
18
Unattached
07.19
nwi
9
57
Martin, Daylon
18
Road Runner
07.23
nwi
9
58
white, marquis
19
Evolution track
07.28
nwi
3
59
Nagell-Erichsen, E
17
IMG Academy
07.30
nwi
7
60
Diaz, Justin
18
Pure Athletics
07.32
nwi
9
61
Turner, Elijawon
18
Pure Athletics
07.35
nwi
8
62
Williams, Shernnor
17
07.37
nwi
10
63
Moody, Anicho
17
07.42
nwi
11
64
Newman, Paul
18
Top Notch Tr
07.47
nwi
4
65
Nunez, Tyler
17
Evolution track
07.53
nwi
7
66
Williamson, Kylan
17
07.54
nwi
11
67
rene, fabrice
18
Evolution track
07.57
nwi
7
68
Gonzalez, Justin
18
Take Flight
07.62
nwi
5
69
kipple, kyle
17
Fletcher
07.96
nwi
11
--
Mangram, Brandon
19
Unattached
FS
nwi
2
Mens 55m 39andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bracy, Marvin
22
Pure Athletics
06.09
nwi
1
2
Cabrera, Angelo
24
Bethune-Cookman
06.24
nwi
1
3
Turner, Kenneth
24
Unattached
06.30
nwi
1
4
scott, eddie
24
Unattached
06.31
nwi
1
5
Fair, Kareem
Bethune-Cookman
06.36
nwi
1
6
Hadden, Jacoby
24
North Florida
06.43
nwi
1
7
Banks, Tremayne
23
Bethune-Cookman
06.44
nwi
1
8
Marshall, Gyasi
22
Unattached
06.50
nwi
1
Mens 55m 39andU
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bracy, Marvin
22
Pure Athletics
06.20
nwi
3
2
Cabrera, Angelo
24
Bethune-Cookman
06.30
nwi
8
3
Dix, Walter
29
Unattached
06.31
nwi
5
4
Turner, Kenneth
24
Unattached
06.33
nwi
3
5
Fair, Kareem
Bethune-Cookman
06.35
nwi
6
6
scott, eddie
24
Unattached
06.45
nwi
1
7
Banks, Tremayne
23
Bethune-Cookman
06.46
nwi
5
8
Hadden, Jacoby
24
North Florida
06.49
nwi
4
9
Marshall, Gyasi
22
Unattached
06.49
nwi
6
10
Martin, Justin
Bethune-Cookman
06.54
nwi
5
11
Ordway, Jonathan
37
Unattached
06.55
nwi
5
12
STUART, SEAN
27
Unattached
06.56
nwi
5
13
Tracey, Josh
North Florida
06.58
nwi
1
14
Pettingell, Roger
Warner Southern
06.59
nwi
1
15
Prasad, Harish
23
Embry-Riddle
06.61
nwi
2
16
anderson, malcolm
26
TruFit Athle
06.62
nwi
8
17
Heatly Jr, Kenneth
33
Unattached
06.63
nwi
6
18
Williams, Nicholas
21
Bethune-Cookman
06.64
nwi
6
19
Campbell, Lamark
19
Unattached
06.65
nwi
6
19
Dixon, Jeremiah
28
Unattached
06.65
nwi
2
19
Williams, Gavonnah
22
Warner Southern
06.65
nwi
1
22
Phillips, Clifford
Webber Internati
06.67
nwi
3
22
david, william
20
Unattached
06.67
nwi
8
22
Pierce, Maurice
24
Unattached
06.67
nwi
2
25
Bailey, William
26
TruAthletics
06.68
nwi
6
26
bryan, paul
25
Unattached
06.69
nwi
3
27
Laureano, Joseph
21
Unattached
06.71
nwi
7
27
Dunbar, Ricardo
21
Embry-Riddle
06.71
nwi
3
29
Drayton, Marquis
Bethune-Cookman
06.72
nwi
3
30
Roulhac, Brandon
32
Shore Athletic C
06.73
nwi
7
31
Burgman, Marques
20
North Florida
06.77
nwi
4
32
Marts, Lonnie
Embry-Riddle
06.80
nwi
3
32
Hintzen, Alexandre
27
Unattached
06.80
nwi
4
34
charles, renald
24
Unattached
06.81
nwi
7
35
Bullock, James
21
Embry-Riddle
06.82
nwi
2
36
Mejias, Eric
20
Unattached
06.83
nwi
7
37
Jackson, Richard
22
Unattached
06.84
nwi
8
38
Turner, Lacy
22
King Cobras
06.91
nwi
2
39
Gant, Kelvin
Warner Southern
06.92
nwi
7
40
Turner, Kameron
23
Embry-Riddle
06.96
nwi
8
41
Omerzu, Michael
22
Unattached
07.01
nwi
8
42
Bogan, Elijah
Bethune-Cookman
07.04
nwi
6
43
Brooks, Malik
Webber Internati
07.05
nwi
2
44
Tyus, Anthony
26
Unattached
07.06
nwi
3
45
Betancourt, Orland
24
Unattached
07.15
nwi
6
46
Green, Cedric
24
Unattached
07.22
nwi
4
47
gorman, david
27
Unattached
07.24
nwi
4
48
Antoine, Akub
Warner Southern
07.33
nwi
5
49
Hunter, Jason
32
King Cobras
07.37
nwi
5
50
Gomez, Noah
20
Unattached
07.40
nwi
2
51
Price, Aundre
25
Unattached
07.50
nwi
6
52
Bullard, Reun
33
Unattached
07.58
nwi
5
--
Soley-Bain, Akeem
Bethune-Cookman
FS
nwi
4
Mens 55m 40-49MASTERS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mack, Jeff
43
06.62
nwi
1
2
Simoes, Herbert
45
HC family
07.04
nwi
1
3
Kays, Barry
45
Unattached
07.07
nwi
1
4
Padilla, Alvaro
42
Unattached
07.52
nwi
1
5
West, Rob
47
Unattached
07.60
nwi
1
Mens 55m 50-59MASTERS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hankerson, Brian
56
Unattached
07.21
nwi
2
2
Stuart, Rohan
54
Unattached
07.31
nwi
2
3
Briscoe, Rudolph
58
Unattached
07.42
nwi
1
4
Melton, David
51
Unattached
07.88
nwi
1
5
Durden, Jeffery
53
Unattached
07.98
nwi
2
6
goodman, calvin
55
atlanta trac
08.32
nwi
1
7
redwood, Wayne
56
09.15
nwi
2
Mens 55m 6 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Medley, Darius
6
V12 Athletic
10.10
nwi
1
2
Stiff, Marc-Anthon
6
Unattached
10.75
nwi
2
3
Akins, Andrew
6
V12 Athletic
11.44
nwi
1
4
Spain, Willie
6
Pure Athletics
11.57
nwi
2
5
Travis, Jason
5
Eagle Speed
12.07
nwi
1
6
Spangler, Preston
6
Unattached
12.40
nwi
1
7
Little, Joshua
5
Olympia Trac
12.51
nwi
1
8
Burden, William
5
13.08
nwi
1
9
Ouko, Daniel
6
V12 Athletic
13.23
nwi
2
10
Leidel, Taylor
5
Unattached
14.60
nwi
2
11
Perosi, Jayden
4
The Gainesvi
19.45
nwi
1
Mens 55m 60-69MASTERS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Benford, William
69
Unattached
08.88
nwi
2
Mens 55m 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gardner, Darious
7
WV Pal Light
08.45
nwi
1
2
Parker, Cayden
8
V12 Athletic
08.64
nwi
3
3
Morrison, Courtney
8
V12 Athletic
08.81
nwi
3
4
Leaphart, Gervaris
8
Olympia Trac
08.86
nwi
3
5
Watkins Jr, Winsto
7
Olympia Trac
08.96
nwi
1
6
Whitfield, Julian
7
08.97
nwi
1
7
Ferguson, Donavan
8
The Gainesvi
09.06
nwi
2
8
Thomas, Davion
8
Trinity Elit
09.13
nwi
2
9
Collier, Kaeden
8
Tallahassee
09.15
nwi
2
10
Kirkpatrick, Brayl
8
09.25
nwi
1
11
King, Mikijah
8
Ppg
09.29
nwi
1
12
Harris, Keith
8
Unattached
09.41
nwi
2
13
Weston, Deandre
7
WV Pal Light
09.43
nwi
4
14
Jarrett, Shane
8
09.45
nwi
3
15
Blackmon Jr., Mich
7
Unattached
09.73
nwi
2
16
West, Elijah
7
V12 Athletic
09.76
nwi
4
17
Agent, DeJon
8
Olympia Trac
09.90
nwi
4
18
Richmond, Jayden
8
10.00
nwi
3
19
Teague, Sammy
8
Evolution Sp
10.02
nwi
3
20
Walker, Quincy
7
Unattached
10.06
nwi
2
21
Akins, Aaron
8
V12 Athletic
10.12
nwi
3
22
Ellis, Orian
7
V12 Athletic
10.13
nwi
4
23
Pagnotta, Nicholas
8
10.27
nwi
1
24
Mcrae, Ahmir
8
10.34
nwi
1
25
Brown, Deontre
7
Pure Athletics
10.46
nwi
2
26
Johnson, Brodrick
7
V12 Athletic
10.66
nwi
4
27
Bryant, Chase
8
Hardee County
10.73
nwi
3
28
Gossett, Joshua
7
11.19
nwi
2
29
Arroyo, Tristan
7
11.33
nwi
4
30
Mitchell, Kurtis
7
The Gainesvi
11.46
nwi
4
Mens 55m 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rogers, Anthony
9
Montgomery D
08.08
nwi
1
2
Samuel, Na'Seir
9
Savannah Cha
08.14
nwi
1
3
Jones, Devin
9
Unattached
08.25
nwi
3
4
Medley, Darion
9
V12 Athletic
08.36
nwi
3
5
Taylor, Tre'Shawn
9
Unattached
08.36
nwi
1
6
Greene, Jayvian
9
V12 Athletic
08.44
nwi
2
7
Moss, Durian
9
South Dade Elite
08.61
nwi
1
8
Harper, Darriel
9
South Dade Elite
08.67
nwi
1
9
Hall, Johnathan
9
South Dade Elite
08.69
nwi
1
10
Carter, Shaddai
9
South Dade Elite
08.72
nwi
1
11
Woulard, Justin
9
08.76
nwi
1
12
Mizell, Trevion
9
G-Force
08.84
nwi
2
13
Gadson, Jahmeel
9
08.85
nwi
2
14
Fantroy, Jalen
9
Forest Flyer
08.88
nwi
2
15
Thompson, Chezdent
9
Tallahassee
08.95
nwi
2
16
Drewes, Bowen
9
Unattached
09.12
nwi
3
17
Hoffmann, Teddy
9
Cuda Elite T
09.19
nwi
3
18
Life II, Jerry
9
Unattached
09.23
nwi
4
18
Johnson, Angelo
9
09.23
nwi
3
20
Johnson, Jabare
9
The Gainesvi
09.24
nwi
2
21
Waldon, Tajoun
9
The Gainesvi
09.26
nwi
3
22
Sears, D'Shawn
9
Cuda Elite T
09.31
nwi
3
23
Hepburn, De'Roderi
9
Tallahassee
09.32
nwi
1
24
Beauford, Preston
9
Evolution Sp
09.50
nwi
2
25
Little, James
9
Olympia Trac
09.80
nwi
3
26
Hladun, Robert
9
G-Force
10.63
nwi
2
Mens 200m 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wilson, Raylen
10
Unattached
28.64
nwi
5
2
Hamilton, Jaren
10
V12 Athletic
28.65
nwi
5
3
Gammons, Mekhi
10
Miami Gardens Xp
29.72
nwi
5
4
Mizell, Tovani
10
G-Force
29.92
nwi
5
5
Miller, Kavon
10
30.21
nwi
6
6
Derisma, Taivon
10
No Limit Ath
30.79
nwi
6
7
Swart, Cade
10
Unattached
30.84
nwi
6
8
Cobbett, Kamari
10
Running for
31.28
nwi
10
9
Harris, Corey
10
Running for
31.33
nwi
9
10
Hullum, Preston
10
Velocity Tra
31.39
nwi
6
11
Renfroe, Daeshawn
10
Forest Flyer
31.57
nwi
7
12
Jarrett, Shawn
10
32.37
nwi
8
13
Jocelyn, Andre
10
Olympia Trac
32.41
nwi
9
14
White, Jordan
10
Olympia Trac
33.24
nwi
8
15
Snider, Cleveland
10
WV Pal Light
33.42
nwi
9
16
Shoats, Dontarious
10
Unattached
33.73
nwi
7
17
Waldon, Kelby
10
The Gainesvi
33.78
nwi
10
18
Jackson, Khari
10
WV Pal Light
34.05
nwi
8
19
Johnson, Nicholas
10
G-Force
34.12
nwi
7
20
Johnson, Cedric
10
Pure Athletics
34.17
nwi
7
21
Richardson, Kamron
10
Unattached
34.20
nwi
7
22
Felix, Ronald
10
37.14
nwi
10
23
Burden, Christophe
10
37.91
nwi
7
24
Mcrae, Will
10
39.59
nwi
6
25
Brown, Raymond
10
Evolution Sp
40.73
nwi
8
Mens 200m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Graves, Christophe
11
Olympia Trac
28.13
nwi
1
2
Williams, Lebron
11
South Dade Elite
28.31
nwi
1
3
Bootle, Dwight
11
Unattached
29.02
nwi
3
4
McQueen, Darren
11
South Dade Elite
29.04
nwi
3
5
McCovery, Langston
11
Velocity Tra
29.79
nwi
1
6
Thomaselli, Dylan
11
Pure Athletics
30.39
nwi
2
7
Hines, TreVon
11
Pure Athletics
30.91
nwi
2
8
Lowe, Harold
11
31.15
nwi
3
9
Patrick, Sheldon
11
WV Pal Light
31.16
nwi
3
10
Irving, Ja'Vion
11
The Gainesvi
31.49
nwi
1
11
Batte, Kyan
11
Pure Athletics
32.76
nwi
4
12
Mays, Willie
11
Olympia Trac
33.65
nwi
2
13
Dressel, Colton
11
Olympia Trac
34.37
nwi
2
14
Stinson, Cameron
11
Tallahassee
35.23
nwi
1
15
Demps, Jonathan
11
Evolution Sp
36.66
nwi
2
16
Jones, Taiwan
11
Unattached
36.83
nwi
4
Mens 200m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Graham, Devin
12
26.00
nwi
4
2
Govia, Jaydyn
12
27.52
nwi
4
3
Williams, Curits
12
Tallahassee
28.32
nwi
5
4
Adams, Remington
12
Need 4 Speed
28.65
nwi
5
5
Watts, Kevoun
12
Olympia Trac
28.69
nwi
6
6
Daniel, Jonathon
12
29.00
nwi
7
7
Reed, Allen
12
WV Pal Light
29.19
nwi
4
8
Wilson, Robert
12
Unattached
29.83
nwi
6
9
Rice, Avian
12
Olympia Trac
30.23
nwi
7
10
Simoes, Lucca
12
Unattached
30.80
nwi
6
11
Green, William
12
Atc Elite
31.10
nwi
7
12
West III, Levi
12
V12 Athletic
32.34
nwi
6
13
King, josiah
12
Montgomery D
34.19
nwi
5
14
Schraeder, Owen
12
Hardee County
35.60
nwi
6
Mens 200m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cowans, Austin
13
Unattached
26.56
nwi
1
2
Williams, Tyson
13
Incredibles
26.68
nwi
1
3
Grant, Deylynd
13
Ppg
26.89
nwi
1
4
Milhomme, Quincy
13
Olympia Trac
27.08
nwi
3
5
Mottley III, Roger
13
Olympia Trac
27.57
nwi
3
6
Gadson Jr., Khalid
13
28.46
nwi
3
7
Morrow, Jackson
13
Unattached
28.54
nwi
2
8
Arroyo, Diego
13
29.44
nwi
3
9
Saldana, Josaiah
13
G-Force
29.66
nwi
2
10
Davis, Dylan
13
Hardee County
29.89
nwi
2
11
Burden, Chuntney
13
33.28
nwi
2
12
Jocelyn, Adams
13
Olympia Trac
35.46
nwi
3
Mens 200m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wilson, Trevor Sol
14
Unattached
25.18
nwi
4
2
Jones, Jared
14
Lightning Sp
25.26
nwi
4
3
Elder, Montarious
14
Running for
25.31
nwi
6
4
Hart, Devan
14
Unattached
25.69
nwi
4
5
Ellis, Jalen
14
Olympia Trac
26.07
nwi
7
6
Graves, James
14
Unattached
26.58
nwi
7
7
Isley, Jett
14
26.86
nwi
5
8
Palmer, Rodney
14
27.43
nwi
7
9
Holmes, Caziah
14
27.61
nwi
4
10
Mariani, Daniel
14
Pure Athletics
27.64
nwi
7
11
Ward, D'Armani
14
Ppg
28.06
nwi
5
12
Adams, Shaeon
14
28.22
nwi
5
13
Pierre, Renald
14
Olympia Trac
28.61
nwi
6
14
Davis, San'tonio
14
V12 Athletic
28.86
nwi
6
15
Salters, Daylin
14
Olympia Trac
31.82
nwi
6
Mens 200m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Herron, Brian
15
22.75
nwi
2
2
Shivers, Shaun
16
Trinity Elit
22.77
nwi
2
3
Milledge, Seneca
15
Olympia Trac
23.20
nwi
1
4
Baclig, Jeremiah
16
Golden Eagle
23.48
nwi
3
5
Ancar, Nehemiah
16
Unattached
23.65
nwi
3
6
Lawrence, Tyler
16
Unattached
23.88
nwi
4
7
Germain, Ryan
16
Golden Eagle
23.90
nwi
2
8
Clayton, Jacari
16
Trinity Elit
24.01
nwi
1
9
Davis, Kameron
16
Unattached
24.03
nwi
4
10
Williams, Treyvon
15
Pure Athletics
24.08
nwi
1
11
Nembhard, Tavian
16
Pure Athletics
24.27
nwi
7
12
Bivins, Jaylen
16
Unattached
24.32
nwi
5
13
Allen, Tyrese
15
24.39
nwi
1
14
Haynes, Domenic
15
CorefitTC
24.43
nwi
3
15
Douse, Tyriek
16
Savannah Cha
24.54
nwi
6
16
McKnight III, Will
15
Pure Athletics
24.58
nwi
1
17
Floyd, Marcus
15
24.59
nwi
4
18
Lynn, Terry
15
Unattached
24.61
nwi
10
19
Ferrer, Roman
16
Unattached
24.64
nwi
9
20
Ward, Jordan
16
Earleys Elit
24.66
nwi
5
21
Givens, Demareyae
16
Palatka
24.70
nwi
4
22
Monborne, Tristin
16
24.85
nwi
3
23
Clayton, John
15
Trinity Elit
24.91
nwi
2
24
Serrano, Gabriel
15
G-Force
24.93
nwi
5
25
Paulk, Ladarian
15
25.21
nwi
3
26
Gladden, Isaiah
16
25.30
nwi
4
27
Partlow, Imani
15
Unattached
25.31
nwi
4
27
Matthews, Jalen
16
Golden Eagle
25.31
nwi
7
29
Charlot, Kenny
15
Trinity Elit
25.43
nwi
2
30
Teague, Eddie
16
Eagle Speed
25.47
nwi
6
30
Washington, S.I.
16
Unattached
25.47
nwi
8
32
Cottrell, Julian
16
Atc Elite
25.71
nwi
5
33
Davis, Zuri
16
25.85
nwi
9
34
Burnside, Carl
16
Olympia Trac
25.87
nwi
9
35
Padgett, John
16
Top Notch Tr
26.03
nwi
5
36
Myers, Garrett
15
Eagle Speed
26.07
nwi
8
37
Nelson, Jalane
16
Olympia Trac
26.13
nwi
8
38
Ameen, Mahmoud
16
26.26
nwi
8
39
Berry, Brandon
15
Evolution Sp
26.33
nwi
8
40
nunez, donovan
15
Evolution track
26.44
nwi
6
41
seivright, justyn
15
26.57
nwi
7
42
Hayden, Malick
16
Lake Weir HU
26.59
nwi
7
43
Koda, Juntoku
16
IMG Academy
26.85
nwi
5
44
Mitchell, Austin
16
Lightning Sp
27.06
nwi
10
45
Brown, Christopher
15
Pure Athletics
27.21
nwi
8
46
Scippio, Michael
15
Atc Elite
27.49
nwi
9
47
Ferguson, Daniel
15
The Gainesvi
27.51
nwi
6
48
Northrup, Naijeh
15
27.59
nwi
6
49
Lumsden, RaKeem
16
Lake Weir HU
29.12
nwi
9
50
Taylor, Jordan
16
Need 4 Speed
30.76
nwi
10
--
Delley, Jayson
15
Velocity Tra
DNF
nwi
2
Mens 200m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Clark, Ryan
19
Star Track TC_AA
21.59
nwi
1
2
Tatham, Rasheed
19
Unattached
22.57
nwi
2
3
Ashley, Timothy
17
North Florida
22.70
nwi
13
4
Flagler, Tremayne
19
Star Track TC_AA
22.75
nwi
4
5
Cooper, Marquise
19
Velocity Sun
22.75
nwi
1
6
Johnson, Tyler
18
South Dade Elite
22.83
nwi
5
7
Burt, John
18
North Florida
22.83
nwi
13
8
Charles, Jaariq
17
Unattached
22.86
nwi
5
10
Hulon, Jeffery
17
BT Striders
22.94
nwi
2
9
Bonner, Corey
18
Fort Walton Beac
22.94
nwi
10
11
Williams, Latrell
18
Atc Elite
22.97
nwi
8
12
Williams, Darrion
19
22.98
nwi
9
13
Oats, Kylan
19
Unattached
23.05
nwi
21
14
Carrigan, Michael
17
North Florida
23.06
nwi
12
15
Coombs, Warren
19
Velocity Tra
23.08
nwi
1
16
Brown, Chris
18
23.10
nwi
4
17
Alcenord, Alvyns
19
Trinity Elit
23.11
nwi
4
18
Service, Reed
17
Unattached
23.28
nwi
7
19
Lawson, Jeremy
18
Pure Athletics
23.29
nwi
7
20
Salazar, Jason
19
Trinity Elit
23.33
nwi
2
21
Canady, Braxton
18
Golden Eagle
23.35
nwi
9
22
Spence, Jeffrey
18
Unattached
23.41
nwi
8
22
Dixon, Ari
17
Jac
23.41
nwi
12
24
Simmons, Akeem
19
Evolution track
23.42
nwi
2
25
Lawyer, Brandon
19
Unattached
23.48
nwi
21
26
Poole, Xavier
19
Star Track TC_AA
23.50
nwi
11
27
Vendrone, Andrew
18
Unattached
23.55
nwi
6
28
Poole, Michael
18
North Florida
23.59
nwi
14
29
Skager, Christophe
18
Unattached
23.60
nwi
3
30
Evans, Tariq
17
Pure Athletics
23.61
nwi
7
31
Nichols, Chandler
18
23.63
nwi
2
32
Hart, Mikale
17
Unattached
23.66
nwi
8
33
Eccleston, Jack
19
23.69
nwi
5
34
Nesbeth, Dajour
17
Unattached
23.72
nwi
8
35
Jackson, Christoph
17
North Florida
23.75
nwi
16
36
Roberts, Bobby
18
North Florida
23.78
nwi
16
37
Simmons, steven
17
Unattached
23.79
nwi
22
38
Mcenery, Chris
18
23.80
nwi
7
39
Evans, Dontavonae
19
Palatka
23.82
nwi
10
39
Earley, Elias
19
Earleys Elit
23.82
nwi
5
41
McClinton, Donald
17
Velocity Tra
23.83
nwi
3
42
Newell, Terry
17
Lightning Sp
23.87
nwi
20
43
Smart, Chauncy
18
Running for
23.88
nwi
23
44
Thurston, Isaiah
18
Fast Track
23.91
nwi
22
45
Nappier, Connie
18
Unattached
23.95
nwi
10
46
Pierre, Juvens
19
Trinity Elit
24.01
nwi
4
47
Dixon, Jonathan
19
Jac
24.02
nwi
15
48
Porteous, Darrian
19
Trinity Elit
24.04
nwi
4
48
Osinga, Jonathan
18
Unattached
24.04
nwi
22
50
Ward, Alex
17
Running for
24.09
nwi
23
51
Allen, Tyler
18
24.16
nwi
1
51
Francoeur, Stephan
18
Unattached
24.16
nwi
20
53
Benjamin, Daunte
17
Take Flight
24.18
nwi
10
54
Massey, Deshawn
17
Evolution Sp
24.20
nwi
2
55
Fraser, Desjon
18
Unattached
24.21
nwi
23
55
Edwards, Naki
18
24.21
nwi
11
57
Mays, Myron
18
Liberty
24.22
nwi
9
58
Hutchinson, Kevin
18
24.27
nwi
4
59
Booker, Lamarkus
17
Pure Athletics
24.30
nwi
20
60
Mucciaccio, James
19
Top Notch Tr
24.34
nwi
6
60
white, marquis
19
Evolution track
24.34
nwi
3
62
McDaniels, Kyle
17
24.36
nwi
10
63
Williams, Arick
18
Unattached
24.39
nwi
13
64
Brown, Geordane
17
Liberty
24.41
nwi
11
64
Saint Louis, Jeff
18
Eagle Speed
24.41
nwi
19
66
Williams, Tremain
18
Unattached
24.42
nwi
24
67
Austin, James
18
Trinity Elit
24.43
nwi
6
68
Biddings, Darius
18
Golden Eagle
24.44
nwi
14
69
fountain jr, ronni
18
Evolution track
24.45
nwi
14
70
Ellis, Christian
17
Ppg
24.49
nwi
7
71
Aaron, Kendrick
19
Palatka
24.52
nwi
13
72
Haynes, Diamonds
17
North Florida
24.53
nwi
17
73
Scheuneman, Ryan
18
Unattached
24.58
nwi
20
74
Blanco, Christophe
18
Unattached
24.59
nwi
12
75
McKisson, Isaiah
19
Fort Walton Beac
24.62
nwi
16
76
Stephens, Derrail
18
Golden Eagle
24.65
nwi
19
76
Wilson, Jordan
18
Lake Weir HU
24.65
nwi
24
76
Stephens, Leo
19
Unattached
24.65
nwi
10
79
Jean, Josias
17
Eagle Speed
24.67
nwi
9
80
Davis, Jerrlle
18
Lake Weir HU
24.82
nwi
18
81
Centi, Alex
19
Unattached
24.91
nwi
15
82
Agbeyomi, Glory
18
Velocity Sun
24.96
nwi
14
83
Hancock, Zach
18
25.01
nwi
9
84
Mcclinton, Dominic
17
Velocity Tra
25.03
nwi
5
84
Collins, Miles
17
North Florida
25.03
nwi
17
86
Walker, Miles
18
IMG Academy
25.06
nwi
13
87
Fox, LeAndre
19
Golden Eagle
25.08
nwi
14
88
Arguello, Zachary
17
Liberty
25.11
nwi
12
89
McNair, Kristinn
18
Unattached
25.16
nwi
11
90
Martin, Daylon
18
Road Runner
25.18
nwi
19
91
Brown, Christin
17
Pure Athletics
25.24
nwi
20
92
Berry, Jovantae
18
25.25
nwi
16
93
Sheppard, Isaiah
19
Atc Elite
25.32
nwi
12
94
Semoy, Troy
19
Trinity Elit
25.33
nwi
5
95
Turner, Elijawon
18
Pure Athletics
25.34
nwi
24
95
Palsson, Karl Osca
18
IMG Academy
25.34
nwi
15
97
Marti, River
18
Unattached
25.41
nwi
17
97
Diaz, Justin
18
Pure Athletics
25.41
nwi
21
99
Williams, Shernnor
17
25.45
nwi
17
100
Barnes, Jamal
18
Ppg
25.51
nwi
11
101
Walker, Elias
17
25.58
nwi
22
102
Thomas, Markiese
18
Golden Eagle
25.72
nwi
18
103
Coles, Ston
18
25.78
nwi
20
104
Moody, Anicho
17
25.89
nwi
21
105
Garcia, Jasper
17
25.90
nwi
19
106
Barrington, Johnat
18
Unattached
25.95
nwi
21
107
Boles, Christopher
17
25.96
nwi
18
107
Nagell-Erichsen, E
17
IMG Academy
25.96
nwi
15
109
fitzgerald, willia
17
Evolution track
26.09
nwi
16
110
Nguyen, Lloyd
17
Trinity Elit
26.19
nwi
8
111
Kes, William
18
Unattached
26.56
nwi
22
112
Ramos, Jason
17
Unattached
26.63
nwi
17
113
Gonzalez, Justin
18
Take Flight
26.70
nwi
13
114
rene, fabrice
18
Evolution track
27.07
nwi
16
115
Williamson, Kylan
17
27.15
nwi
19
116
Thomas, Willie
17
Trinity Elit
28.34
nwi
8
117
Graham, Raekwon
19
Unattached
31.46
nwi
17
Mens 200m 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Banks, Tremayne
23
Bethune-Cookman
21.98
nwi
1
2
Moate, Eric
Warner Southern
22.08
nwi
1
3
Cabrera, Angelo
24
Bethune-Cookman
22.11
nwi
1
4
Fair, Kareem
Bethune-Cookman
22.22
nwi
2
5
Hadden, Jacoby
24
North Florida
22.45
nwi
4
6
Martin, Justin
Bethune-Cookman
22.60
nwi
3
7
Pettingell, Roger
Warner Southern
22.71
nwi
3
8
Bretous, Georges
25
Unattached
22.80
nwi
3
9
Williams, Kadeem
21
Unattached
22.84
nwi
7
10
Robb, Desmond
20
North Florida
23.01
nwi
9
11
Drayton, Marquis
Bethune-Cookman
23.12
nwi
6
12
Tracey, Josh
North Florida
23.20
nwi
9
13
Clarke, Jordan
20
Webber Internati
23.21
nwi
6
14
charles, renald
24
Unattached
23.30
nwi
1
15
Turner, Kenneth
24
Unattached
23.36
nwi
2
16
Laureano, Joseph
21
Unattached
23.39
nwi
8
17
Voltaire, Ismael
20
Warner Southern
23.42
nwi
6
18
Campbell, Lamark
19
Unattached
23.62
nwi
2
18
Pelham, Nykemis
21
Warner Southern
23.62
nwi
5
20
Phillips, Clifford
Webber Internati
23.71
nwi
8
21
Victoria, Alanzo
21
Unattached
23.75
nwi
8
22
Dunbar, Ricardo
21
Embry-Riddle
23.76
nwi
5
23
Peters, Nick
Embry-Riddle
23.95
nwi
7
24
Ferguson, Tavius
24
Warner Southern
24.00
nwi
7
25
Marshall, Gyasi
22
Unattached
24.15
nwi
4
26
Stief, Josh
21
Embry-Riddle
24.34
nwi
6
27
Heholt, Brent
Bethune-Cookman
24.47
nwi
6
28
George, Chad
Embry-Riddle
24.80
nwi
8
29
Turner, Lacy
22
King Cobras
24.82
nwi
5
30
Soley-Bain, Akeem
Bethune-Cookman
24.87
nwi
10
31
Zeigler, Zane
23
Embry-Riddle
24.90
nwi
7
32
Bogan, Elijah
Bethune-Cookman
24.96
nwi
10
33
Jenness, Jared
Warner Southern
25.31
nwi
9
34
Green, Cedric
24
Unattached
25.67
nwi
6
35
Betancourt, Orland
24
Unattached
26.09
nwi
9
36
Brooks, Malik
Webber Internati
26.20
nwi
10
37
Price, Aundre
25
Unattached
26.67
nwi
4
38
Maiyo, Malakwen
Florida Memorial
27.04
nwi
9
39
Hart, Daryl
28
Unattached
29.66
nwi
9
Mens 200m 30-39
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hunter, Jason
32
King Cobras
26.54
nwi
10
2
Bullard, Reun
33
Unattached
27.83
nwi
10
Mens 200m 40-49
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mack, Jeff
43
23.92
nwi
11
2
Kays, Barry
45
Unattached
25.12
nwi
11
3
Simoes, Herbert
45
HC family
25.38
nwi
10
Mens 200m 50-59
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Eckenrode, Jim
53
Unattached
25.85
nwi
11
2
Stuart, Rohan
54
Unattached
25.86
nwi
11
3
Ross, Karl
50
Unattached
26.04
nwi
11
--
redwood, Wayne
56
DNF
nwi
11
Mens 200m 6 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Medley, Darius
6
V12 Athletic
39.42
nwi
1
2
Akins, Andrew
6
V12 Athletic
46.37
nwi
2
3
Travis, Jason
5
Eagle Speed
46.94
nwi
2
4
Spain, Willie
6
Pure Athletics
47.21
nwi
2
5
Little, Joshua
5
Olympia Trac
52.95
nwi
1
6
Ouko, Daniel
6
V12 Athletic
55.40
nwi
1
7
Burden, William
5
1:01.16
nwi
2
Mens 200m 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gardner, Darious
7
WV Pal Light
32.64
nwi
1
2
Morrison, Courtney
8
V12 Athletic
32.82
nwi
3
3
Watkins Jr, Winsto
7
Olympia Trac
32.85
nwi
1
4
Parker, Cayden
8
V12 Athletic
33.19
nwi
3
5
Leaphart, Gervaris
8
Olympia Trac
35.05
nwi
5
6
Thomas, Davion
8
Trinity Elit
35.09
nwi
1
7
Whitfield, Julian
7
35.21
nwi
3
8
Kirkpatrick, Brayl
8
35.25
nwi
2
9
Collier, Kaeden
8
Tallahassee
35.27
nwi
1
10
Ferguson, Donavan
8
The Gainesvi
35.29
nwi
4
11
Weston, Deandre
7
WV Pal Light
35.37
nwi
5
12
Harris, Keith
8
Unattached
35.74
nwi
2
13
King, Mikijah
8
Ppg
36.56
nwi
1
14
Agent, DeJon
8
Olympia Trac
36.79
nwi
5
15
White, Jaden
8
Olympia Trac
36.93
nwi
7
16
Jarrett, Shane
8
37.65
nwi
6
17
Ellis, Orian
7
V12 Athletic
39.28
nwi
7
18
Bryant, Chase
8
Hardee County
39.74
nwi
7
19
Akins, Aaron
8
V12 Athletic
40.16
nwi
4
20
Rhoden, Kamron
8
Pure Athletics
41.09
nwi
5
21
Johnson, Brodrick
7
V12 Athletic
41.30
nwi
4
22
Richmond, Jayden
8
41.40
nwi
2
23
Mitchell, Kurtis
7
The Gainesvi
42.69
nwi
4
24
West, Elijah
7
V12 Athletic
42.82
nwi
6
25
Brown, Deontre
7
Pure Athletics
43.89
nwi
4
26
Gossett, Joshua
7
44.20
nwi
3
27
Arroyo, Tristan
7
44.28
nwi
3
28
Mcrae, Ahmir
8
44.75
nwi
2
29
Mobley, Kevin
8
45.16
nwi
2
30
Brantley, Bryson
7
Olympia Trac
45.90
nwi
6
31
Thomaselli, Brando
7
Pure Athletics
46.61
nwi
5
Mens 200m 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rogers, Anthony
9
Montgomery D
30.15
nwi
1
2
Samuel, Na'Seir
9
Savannah Cha
30.64
nwi
1
3
Taylor, Tre'Shawn
9
Unattached
31.17
nwi
2
4
Hall, Johnathan
9
South Dade Elite
31.24
nwi
1
5
Hepburn, De'Roderi
9
Tallahassee
31.44
nwi
2
6
Medley, Darion
9
V12 Athletic
31.45
nwi
4
7
Walker III, Thomas
9
Unattached
31.57
nwi
1
8
Carter, Shaddai
9
South Dade Elite
31.60
nwi
2
8
Moss, Durian
9
South Dade Elite
31.60
nwi
1
10
Harper, Darriel
9
South Dade Elite
31.70
nwi
1
11
Jones, Devin
9
Unattached
32.27
nwi
5
12
Danzy, Micahi
9
Tallahassee
32.47
nwi
2
13
Gadson, Jahmeel
9
33.33
nwi
4
14
Mizell, Trevion
9
G-Force
33.65
nwi
2
15
Waldon, Tajoun
9
The Gainesvi
34.25
nwi
3
16
Johnson, Angelo
9
35.86
nwi
4
17
Thompson, Chezdent
9
Tallahassee
35.87
nwi
2
18
Johnson, Jabare
9
The Gainesvi
36.28
nwi
3
19
Little, James
9
Olympia Trac
36.30
nwi
4
20
Fantroy, Jalen
9
Forest Flyer
36.33
nwi
3
21
Sears, D'Shawn
9
Cuda Elite T
37.03
nwi
3
22
Beauford, Preston
9
Evolution Sp
38.34
nwi
3
23
Kitko, Ian
9
Pure Athletics
40.18
nwi
4
24
Hladun, Robert
9
G-Force
43.99
nwi
3
Mens 400m 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gammons, Mekhi
10
Miami Gardens Xp
1:06.64
4
2
Miller, Kavon
10
1:07.69
4
3
Hamilton, Jaren
10
V12 Athletic
1:09.28
5
4
Swart, Cade
10
Unattached
1:09.71
5
5
White, Jordan
10
Olympia Trac
1:13.43
5
6
Cobbett, Kamari
10
Running for
1:14.42
6
7
Renfroe, Daeshawn
10
Forest Flyer
1:14.65
6
8
Jocelyn, Andre
10
Olympia Trac
1:15.12
7
9
Jarrett, Shawn
10
1:15.68
7
10
Foster, Austin
10
1:16.98
5
11
Ransom, Rickey
10
Tallahassee
1:17.01
4
12
Harris, Corey
10
Running for
1:17.88
8
13
Burchett, Roy
10
1:19.73
4
14
Derisma, Taivon
10
No Limit Ath
1:22.25
4
15
Richardson, Kamron
10
Unattached
1:23.90
6
16
Durastanti, Zander
10
Hardee County
1:26.31
6
17
Felix, Ronald
10
1:29.78
7
18
Johnson, Kadarrioy
10
Xtreme Youth Ath
1:30.69
8
19
Paez, Estaban
10
Cuda Elite T
1:30.90
6
20
Burden, Christophe
10
1:31.11
8
21
Peters, Bryan
10
Cuda Elite T
1:31.34
6
22
Mcrae, Will
10
1:34.90
5
--
Wilson, Raylen
10
Unattached
DQ
4
Mens 400m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nolan, Ryan
11
V12 Athletic
1:10.21
1
2
Thomaselli, Dylan
11
Pure Athletics
1:11.03
2
3
Bootle, Dwight
11
Unattached
1:11.85
2
4
Hines, TreVon
11
Pure Athletics
1:12.40
2
5
McCovery, Langston
11
Velocity Tra
1:12.54
1
6
McQueen, Darren
11
South Dade Elite
1:15.33
3
7
Musselwhite, Noah
11
Unattached
1:16.80
3
8
Stinson, Cameron
11
Tallahassee
1:17.08
1
9
Mays, Willie
11
Olympia Trac
1:19.72
4
10
Horton, Roderick
11
Central Flor
1:20.03
1
11
Johnson, Kadarriou
11
Xtreme Youth Ath
1:25.26
3
12
Castell, Jordan
11
Unattached
1:25.75
1
13
Muller, Luke
11
Cuda Elite T
1:33.12
2
14
Jones, Taiwan
11
Unattached
1:36.87
3
Mens 400m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Govia, Jaydyn
12
58.47
4
2
Graham, Devin
12
59.99
4
3
Daniel, Jonathon
12
1:03.77
6
4
Adams, Remington
12
Need 4 Speed
1:07.18
4
5
Watts, Kevoun
12
Olympia Trac
1:07.82
7
6
Johnson, David
12
Evolution Sp
1:08.29
6
7
West III, Levi
12
V12 Athletic
1:14.50
4
8
Capelluto, Blas
12
G-Force
1:15.84
5
9
Conerly, Brinson
12
Hardee County
1:16.79
5
10
Schraeder, Owen
12
Hardee County
1:16.93
7
11
Burkett, Quinton
12
1:17.30
5
12
Day, Jakarvious
12
Xtreme Youth Ath
1:23.81
6
13
Coleman jr., Ronal
12
Unattached
1:25.68
7
14
Sanko, Caden
12
1:27.35
5
15
Wood, Casey
12
Cuda Elite T
1:40.57
6
Mens 400m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gadson Jr., Khalid
13
1:02.48
2
2
Mottley III, Roger
13
Olympia Trac
1:03.02
3
3
Henry, Ahmad
13
Olympia Trac
1:03.36
2
4
Andre, Alexander
13
Evolution Sp
1:04.69
1
5
Woulard, Keith
13
1:04.75
1
6
Davis, Dylan
13
Hardee County
1:05.50
1
7
Cowans, Austin
13
Unattached
1:06.78
3
8
Arroyo, Diego
13
1:10.17
3
9
Saldana, Josaiah
13
G-Force
1:10.78
2
10
Burden, Chuntney
13
1:14.08
2
11
Olmo, Jaden
13
St Johns Str
1:14.84
1
12
Sergei Fiore, Gian
13
1:17.81
2
13
Paxton, Quint
13
727 Youth Tr
1:19.42
3
Mens 400m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Trevor Sol
14
Unattached
54.41
4
2
Jones, Jared
14
Lightning Sp
55.50
4
3
Hart, Devan
14
Unattached
58.38
4
4
Braham, Alton
14
Unattached
1:00.75
4
5
Graves, James
14
Unattached
1:01.04
6
6
Pierre, Renald
14
Olympia Trac
1:02.48
6
7
Jackson, EJ
14
Unattached
1:02.91
4
8
Palmer, Rodney
14
1:04.91
5
9
Smith, Jr
14
Unattached
1:10.74
6
10
Russell, Ryan
14
Unattached
1:11.85
4
11
Davis, San'tonio
14
V12 Athletic
1:12.09
5
12
Salters, Daylin
14
Olympia Trac
1:12.92
6
13
Melamed, Mattan
14
727 Youth Tr
1:14.86
5
Mens 400m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Herron, Brian
15
51.80
1
2
Thomas, Damion
16
Trinity Elit
52.56
1
3
Petit-Jeune, Isaia
15
Unattached
52.91
1
4
Haynes, Domenic
15
CorefitTC
54.05
4
5
Germain, Ryan
16
Golden Eagle
54.31
1
6
Bivins, Jaylen
16
Unattached
54.91
3
7
Givens, Demareyae
16
Palatka
54.94
2
8
Devore, Emmanuel
15
54.96
2
8
Ward, Jordan
16
Earleys Elit
54.96
3
10
Paulk, Ladarian
15
55.04
2
11
Ferrer, Roman
16
Unattached
55.40
5
12
Lynn, Terry
15
Unattached
55.46
5
13
Peter, Justin
16
Tallahassee
55.89
2
14
murray, latrell
16
56.27
6
15
Burnside, Carl
16
Olympia Trac
56.50
6
16
Clark, Colby
16
56.76
3
17
Allen, Tyrese
15
56.88
1
18
Serrano, Gabriel
15
G-Force
57.02
3
19
Cottrell, Julian
16
Atc Elite
58.11
7
20
Padgett, John
16
Top Notch Tr
59.22
2
21
Myers, Garrett
15
Eagle Speed
59.56
4
22
seivright, justyn
15
59.63
4
23
Jewel, Justin
16
DC Knight Runner
1:00.54
6
24
Mitchell, Austin
16
Lightning Sp
1:00.82
7
25
Nelson, Jalane
16
Olympia Trac
1:01.11
8
26
Teague, Eddie
16
Eagle Speed
1:01.15
5
27
Hayden, Malick
16
Lake Weir HU
1:01.29
8
28
Berry, Brandon
15
Evolution Sp
1:01.81
7
29
Ferguson, Daniel
15
The Gainesvi
1:02.24
7
30
Casurra, Khari
16
1:02.53
4
31
Fox, Matthew
16
Unattached
1:02.69
8
32
Davis, Zuri
16
1:03.05
6
33
Ameen, Mahmoud
16
1:04.10
5
34
Knight, Andrew
15
1:04.92
2
Mens 400m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clark, Ryan
19
Star Track TC_AA
49.12
1
2
Smith, Dominic
17
St Johns Str
49.53
1
3
Tatham, Rasheed
19
Unattached
50.08
1
4
Johnson, Tyler
18
South Dade Elite
50.70
5
5
Cooper, Marquise
19
Velocity Sun
50.74
3
6
Charles, Jaariq
17
Unattached
50.76
3
7
Coombs, Warren
19
Velocity Tra
51.02
2
8
Salazar, Jason
19
Trinity Elit
51.28
3
9
Bilton, Sawyer
18
Unattached
51.33
14
10
Lawson, Jeremy
18
Pure Athletics
51.58
8
11
Dixon, Ari
17
Jac
51.87
8
12
Pacifico, Justin
17
Unattached
51.94
13
13
Francois, Jayson
19
Top Notch Tr
51.98
2
14
Allen, Tyler
18
52.16
1
15
Wright, Tyson
18
Young Achiev
52.27
2
16
Bonner, Corey
18
Fort Walton Beac
52.32
4
17
Thurston, Isaiah
18
Fast Track
52.51
16
18
Evans, Tariq
17
Pure Athletics
52.58
6
19
Earley, Elias
19
Earleys Elit
52.62
4
20
Vendrone, Andrew
18
Unattached
52.76
4
21
Mcenery, Chris
18
52.82
4
22
white, marquis
19
Evolution track
52.92
1
23
Nappier, Connie
18
Unattached
53.04
6
24
Berry, Ka'ven
19
Palatka
53.06
3
25
Griffin-Heard, Jon
17
Star Athletics
53.09
13
26
Hutchinson, Kevin
18
53.44
9
26
Robin, Christian
18
Unattached
53.44
7
28
Wynn, Ka'Deem
18
Unattached
53.56
6
29
Wajd, Qaseem
17
Unattached
53.57
3
30
Mucciaccio, James
19
Top Notch Tr
53.82
2
31
Poole, Xavier
19
Star Track TC_AA
54.15
5
32
Ludden, Martavion
19
Trinity Elit
54.27
8
32
Evans, Dontavonae
19
Palatka
54.27
12
34
Stephens, Leo
19
Unattached
54.55
5
35
Hart, Mikale
17
Unattached
54.56
6
36
Billinglsea, Jordo
17
Star Track TC_AA
54.69
8
37
Scheuneman, Ryan
18
Unattached
54.70
17
38
Centi, Alex
19
Unattached
54.74
8
39
Dixon, Jonathan
19
Jac
55.16
10
40
Fox, LeAndre
19
Golden Eagle
55.36
10
41
Stephens, Derrail
18
Golden Eagle
55.55
16
42
McNair, Kristinn
18
Unattached
55.66
5
43
Aaron, Kendrick
19
Palatka
55.68
9
44
Pozas, Cesar
18
Sota Project
55.75
10
45
McKinney, Davis
19
Fort Walton Beac
55.84
5
46
Booker, Lamarkus
17
Pure Athletics
56.11
16
47
Ward, Alex
17
Running for
56.23
14
48
durrant, trevor
19
Unattached
56.26
16
49
Williams, Shernnor
17
56.31
17
50
Chase, Cameron
18
Unattached
56.98
8
51
McDaniels, Kyle
17
57.04
9
52
Brown, Christin
17
Pure Athletics
57.35
15
53
Walker, Elias
17
57.39
17
54
Coles, Ston
18
57.51
12
55
Garcia, Jasper
17
57.70
15
56
fitzgerald, willia
17
Evolution track
58.06
11
57
Gonzales, Jacob
19
Unattached
58.17
7
58
Nunez, Tyler
17
Evolution track
58.24
11
59
Garrett, Ashton
18
Unattached
58.43
7
60
Ramos, Jason
17
Unattached
58.50
12
61
McGriff, Zakary
17
Unattached
58.57
14
62
Davis, Jerrlle
18
Lake Weir HU
58.83
17
63
Saint Louis, Jeff
18
Eagle Speed
1:00.22
10
64
Jones, Tashawn
18
Palatka
1:00.64
14
65
Boles, Christopher
17
1:00.72
13
66
Moody, Anicho
17
1:01.41
15
67
Cantave, Thierry
17
Unattached
1:03.05
15
68
Williams, Arick
18
Unattached
1:03.42
12
69
Williamson, Kylan
17
1:04.40
15
--
Pierre, Juvens
19
Trinity Elit
DQ
7
Mens 400m 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Robb, Desmond
20
North Florida
49.68
3
2
Davis, Jamel
Bethune-Cookman
49.98
2
3
hammond, joshua
22
Unattached
50.19
1
4
Clarke, Jordan
20
Webber Internati
50.37
4
5
Williams, Kadeem
21
Unattached
50.38
1
6
Tyler, Emerson
Embry-Riddle
50.48
3
7
david, william
20
Unattached
50.73
2
8
Dori, Alex
23
Embry-Riddle
51.08
5
9
Mejias, Eric
20
Unattached
51.20
5
10
Bretous, Georges
25
Unattached
51.30
4
11
Voltaire, Ismael
20
Warner Southern
51.48
2
12
Rolle, Cecil
23
North Florida
51.50
1
13
Fuller, Joe
24
Embry-Riddle
51.57
3
14
Frater, Donovan
21
Bethune-Cookman
51.78
6
15
Jackson, Richard
22
Unattached
52.63
7
16
Gallitz, Thomas
20
Flagler
53.09
7
17
George, Chad
Embry-Riddle
53.48
6
18
Peters, Nick
Embry-Riddle
53.49
6
19
Joseph, Adner
21
Unattached
53.58
5
20
Heholt, Brent
Bethune-Cookman
53.74
3
21
vigo, albert
20
Unattached
53.77
6
22
Watson, Thomas
Saint Leo
53.78
5
23
Moreland, Trequan
Webber Internati
53.80
8
24
Stief, Josh
21
Embry-Riddle
54.71
8
25
Makovich, Zachary
20
Unattached
54.84
8
26
Cochran, James
22
Florida Memorial
56.01
7
27
Jones, Rashard
Florida Memorial
58.50
9
28
Antoine, Akub
Warner Southern
59.59
9
29
Maiyo, Malakwen
Florida Memorial
1:04.13
9
Mens 400m 30-39
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bullard, Reun
33
Unattached
59.39
9
Mens 400m 50-59
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buckle, Karl
51
Unattached
57.58
10
2
Briscoe, Rudolph
58
Unattached
58.13
10
3
Ross, Karl
50
Unattached
59.08
10
Mens 400m 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parker, Cayden
8
V12 Athletic
1:16.89
1
2
Buckle, Karl
8
Unattached
1:17.35
4
3
Morrison, Courtney
8
V12 Athletic
1:19.67
1
4
White, Jaden
8
Olympia Trac
1:21.77
3
5
Kirkpatrick, Brayl
8
1:24.71
2
6
Rhoden, Kamron
8
Pure Athletics
1:26.08
4
7
Bryant, Chase
8
Hardee County
1:27.62
4
8
Jarrett, Shane
8
1:30.15
4
9
Agent, DeJon
8
Olympia Trac
1:30.65
3
10
Akins, Aaron
8
V12 Athletic
1:31.34
1
11
West, Elijah
7
V12 Athletic
1:31.74
2
12
Walker, Quincy
7
Unattached
1:33.57
3
13
Richmond, Jayden
8
1:34.23
2
14
Peter, Xavier
8
Tallahassee
1:35.90
1
15
Johnson, Brodrick
7
V12 Athletic
1:37.26
1
16
Mobley, Kevin
8
1:40.03
2
17
Gossett, Joshua
7
1:42.01
3
18
Thomaselli, Brando
7
Pure Athletics
1:42.25
3
19
Ellis, Orian
7
V12 Athletic
1:44.77
2
20
Pagnotta, Nicholas
8
1:46.91
1
21
Mcrae, Ahmir
8
1:49.03
2
22
Brantley, Bryson
7
Olympia Trac
1:54.79
4
--
Blackmon Jr., Mich
7
Unattached
DNF
4
Mens 400m 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Medley, Darion
9
V12 Athletic
1:10.80
1
2
Taylor, Tre'Shawn
9
Unattached
1:10.86
1
3
Walker III, Thomas
9
Unattached
1:11.09
1
4
Greene, Jayvian
9
V12 Athletic
1:11.88
2
5
Moss, Durian
9
South Dade Elite
1:15.76
1
6
Drewes, Bowen
9
Unattached
1:16.12
3
7
Harper, Darriel
9
South Dade Elite
1:16.24
1
8
Life II, Jerry
9
Unattached
1:17.00
1
9
Hoffmann, Teddy
9
Cuda Elite T
1:19.47
3
10
Danzy, Micahi
9
Tallahassee
1:20.07
2
11
Gadson, Jahmeel
9
1:20.09
3
12
Johnson, Angelo
9
1:24.20
3
13
Kitko, Ian
9
Pure Athletics
1:25.83
3
14
Fantroy, Jalen
9
Forest Flyer
1:38.35
2
15
Sears, D'Shawn
9
Cuda Elite T
1:40.11
3
16
White, Cameron
9
Hardee County
1:44.99
2
Mens 800m 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miller, Kavon
10
2:41.76
1
2
Rhoden, Kaden
10
Pure Athletics
2:41.87
1
3
Ransom, Rickey
10
Tallahassee
2:51.83
1
4
Durastanti, Zander
10
Hardee County
3:01.21
1
5
Derisma, Taivon
10
No Limit Ath
3:04.28
1
6
Stein, William
10
Unattached
3:05.96
1
7
Peters, Bryan
10
Cuda Elite T
3:11.20
1
Mens 800m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Lucas
11
St Johns Str
2:47.14
1
2
Runyan, Ethan
11
Unattached
2:49.86
1
3
Johnson, Jonah
11
Unattached
2:54.77
1
4
Yates, Miles
11
St Johns Str
3:06.63
1
5
Gilbert, Garrison
11
3:21.41
1
Mens 800m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morgan, Jahaz
12
Tallahassee
2:36.96
2
2
Matchev, Anton
12
The Gainesvi
2:37.96
2
3
Wilson, Robert
12
Unattached
2:39.37
2
4
Underwood, Dylan
12
No Limit Ath
2:54.76
2
5
Conerly, Brinson
12
Hardee County
2:57.52
2
6
Patterson, Mason
12
Atc Elite
2:58.35
2
7
Hoffer, Caden
12
3:01.28
2
8
Schraeder, Owen
12
Hardee County
3:07.05
2
9
Scott, Jarius
12
Victory Fitn
3:09.18
2
10
Carter, Jordan
12
No Limit Ath
3:38.46
2
11
Wood, Casey
12
Cuda Elite T
4:10.81
2
Mens 800m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Allen, Ashard
13
2:46.11
1
2
Gore, Logan
13
Hillsborough
2:54.70
1
3
Resendiz, Juan
13
Atc Elite
3:16.66
1
Mens 800m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lewis, Artise
14
2:12.02
1
2
Ortiz, Matthew
14
St Johns Str
2:26.27
1
3
Jones, Elijah
14
2:27.19
1
4
Valle, Kaio
14
Unattached
2:30.18
1
5
Durastanti, Zackar
14
Hardee County
2:30.53
1
6
Palmer, Rodney
14
2:38.20
1
7
Herrin, Cody
14
2:40.44
1
8
Stephens, Anthony
14
Hillsborough
2:50.10
1
9
Olmos, David
14
Cuda Elite T
3:12.68
1
10
Horton, Reginald
14
Central Flor
3:52.58
1
Mens 800m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sessoms, Terrance
16
Unattached
2:11.08
2
2
Evans, Phillip
16
Unattached
2:11.30
2
3
Devore, Emmanuel
15
2:13.80
1
4
Petit-Jeune, Isaia
15
Unattached
2:13.83
1
5
Mayo, Brandon
16
Unattached
2:16.90
1
6
Nicholson, D'Andre
16
Top Notch Tr
2:18.51
1
7
Jinks, Barry
16
Golden Eagle
2:21.50
1
8
Martin, Malik
16
Unattached
2:21.51
1
9
seivright, justyn
15
2:22.77
2
10
Weisberger, Evan
16
Unattached
2:23.74
1
11
Geers, Samuel
15
Unattached
2:26.05
2
12
Knight, Andrew
15
2:27.83
1
13
Wilson, Noah
16
Lake Weir HU
2:30.91
2
14
Bly, Davis
15
Hillsborough
2:32.85
1
15
Fishback, Tyler
16
Lake Weir HU
2:34.30
2
16
Wood, Dalton
16
sandknats
2:36.01
2
17
Greene, Burch
15
Atc Elite
2:38.01
2
18
Gahres, Jeffery
15
Unattached
2:50.90
1
19
Foster, Logan
15
Hillsborough
2:56.88
2
Mens 800m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rogers, Jack
18
Knights Runn
1:59.11
1
2
Bilton, Sawyer
18
Unattached
2:00.65
1
3
Robinson, Max
18
Central Flor
2:00.87
1
4
Robin, Christian
18
Unattached
2:01.10
1
5
Freire, Humberto
18
Unattached
2:01.40
2
6
Dillon, Marshall
17
Unattached
2:02.10
1
7
williams, jamarcus
19
Star Athletics
2:04.13
1
8
Wajd, Qaseem
17
Unattached
2:04.60
1
9
Whittington, AJ
18
Unattached
2:04.95
2
10
Gilman, Benjamin
17
Unattached
2:05.40
2
11
Berry, Ka'ven
19
Palatka
2:06.02
3
12
Heera, Sean
17
Clearwater
2:06.75
3
13
Skager, Christophe
18
Unattached
2:07.03
2
14
Cole, Bryce
17
sandknats
2:07.46
2
15
McKinney, Davis
19
Fort Walton Beac
2:07.54
2
16
Serrano, Jorge
18
Unattached
2:07.78
1
17
Jones, Benjamin
18
Knights Runn
2:07.90
3
18
Hindle, Tucker
17
Cuda Elite T
2:07.96
4
19
Garrett, Ashton
18
Unattached
2:08.55
2
20
Thurston, Isaiah
18
Fast Track
2:08.90
5
21
Mellow, Spencer
18
Unattached
2:09.45
2
22
McNamara, Patrick
19
Farragut Tra
2:09.69
3
23
Geiman, Sam
19
Unattached
2:09.75
3
24
Pierre, Markendy
19
Unattached
2:09.89
3
25
Jean, Josias
17
Eagle Speed
2:10.53
1
26
Castrovince, Billy
19
Unattached
2:11.31
1
27
Cordova, Daryl
18
Unattached
2:11.47
3
28
Bennett, Adam
17
Unattached
2:11.57
4
29
Forshee, Jordan
18
Lake Weir HU
2:12.03
5
30
Eagan, Daniel
18
Unattached
2:12.20
1
31
Perry, Sydney
17
Set Goals No
2:12.32
4
32
Beauplan, Redondo
18
Unattached
2:12.90
5
33
Chase, Cameron
18
Unattached
2:13.81
3
34
Thompson, Johnatha
17
Fast Track
2:14.06
5
35
Halden, Connor
18
CorefitTC
2:14.10
5
36
Swett, Drew
17
Unattached
2:14.23
3
37
Evans, Brandon
18
Unattached
2:14.32
4
38
Marti, River
18
Unattached
2:14.52
2
39
Billinglsea, Jordo
17
Star Track TC_AA
2:15.10
4
40
Martin, Brian
18
Unattached
2:15.35
5
41
Snyder, Peyton
17
Palatka
2:15.85
4
42
Le Grand, Charlie
18
Unattached
2:16.26
4
43
Hutton, John
17
Unattached
2:16.41
3
44
Carrero, Isaiah
18
CorefitTC
2:17.19
5
45
Curry, Christopher
18
Unattached
2:17.56
4
46
Fitzgerald, Conor
18
Set Goals No
2:18.14
3
47
Hutchinson, Michae
17
Golden Eagle
2:18.82
5
48
Hannah, Billy
17
2:18.84
5
49
McMahon, Connor
17
Set Goals No
2:19.09
3
50
Garcia, Jasper
17
2:20.48
5
51
Tubiolo, Aubrey
19
Unattached
2:20.80
5
52
Guarino, Evan
17
sandknats
2:21.14
4
53
Robinson, David
17
Unattached
2:21.65
4
54
Parks, Travis
19
sandknats
2:24.48
4
55
Jones, Tashawn
18
Palatka
2:24.67
4
56
Williams, Lane
19
sandknats
2:24.88
4
57
Walker, Elias
17
2:25.13
5
58
Geiger, Kris
17
Unattached
2:25.20
4
59
Fletcher, Dustin
17
Unattached
2:26.91
3
60
White, Clayton
18
Unattached
2:41.42
2
61
Rojas Rivera, Jian
17
Unattached
2:58.32
5
Mens 800m 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coombs, Brandon
North Florida
1:54.91
1
2
Jackson, Christoph
Bethune-Cookman
1:55.31
1
3
Acuna, Cristian
23
North Florida
1:55.64
1
4
Moore, Jonathan
Bethune-Cookman
1:56.55
1
5
Mays, Jamin
22
Embry-Riddle
1:56.81
1
6
Lee, Daquam
26
Broward Elit
1:57.23
1
7
Heron, Kevin
North Florida
1:58.72
2
8
Larson, Ryan
23
Embry-Riddle
1:59.68
2
9
Stathis, Costa
North Florida
1:59.82
1
10
James, Rayford
North Florida
2:00.13
1
11
Persha, Devontae
Embry-Riddle
2:00.14
2
12
Chapman, Tyler
20
Unattached
2:00.99
2
13
Fell, James
Embry-Riddle
2:01.34
2
14
Hodge, Dillon
22
Flagler
2:01.36
3
15
Simpson, Scott
21
Unattached
2:01.37
3
16
Sumapang, Taylor
North Florida
2:01.66
1
17
Harkless, James
Warner Southern
2:02.35
3
18
Pollard, Corey
21
Warner Southern
2:02.46
3
19
Giler, Emilio
20
Warner Southern
2:03.04
2
20
Ernest, Andre
20
Northwood (FL) U
2:03.52
2
21
Kempton, Brandon
24
Warner Southern
2:04.69
3
22
Shaw, Andrew
19
Flagler
2:05.05
3
23
Fitch, Billy
Embry-Riddle
2:05.76
2
24
Gardner, David
20
Saint Leo
2:08.43
3
25
Currier, Colton
Warner Southern
2:09.22
3
26
Vicens, Jan
20
Unattached
2:09.77
3
27
Velez, George
Warner Southern
2:10.58
2
28
Barron, Gabriel
25
Webber Internati
2:11.26
3
29
Moreland, Trequan
Webber Internati
2:12.22
4
30
Estéril, Daniel
Warner Southern
2:12.50
4
31
Pivacco, James
Warner Southern
2:13.53
4
32
Corbett, Marcus
Webber Internati
2:14.09
4
33
Feyler, Lucas
Webber Internati
2:15.72
4
34
Wright, David
20
Webber Internati
2:17.86
4
--
Benedetti, Jesus
22
Warner Southern
DNF
3
Mens 800m 40-49
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mecko, dalphoN
47
Unattached
2:44.29
4
Mens 800m 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Walker III, Thomas
9
Unattached
2:52.70
1
2
Woulard, Justin
9
2:53.18
1
3
Life II, Jerry
9
Unattached
2:56.73
1
4
Matchev, Philip
9
The Gainesvi
3:00.53
1
5
White, Cameron
9
Hardee County
3:49.76
1
Mens Mile 10 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rhoden, Kaden
10
Pure Athletics
5:50.20
1
2
Montini, Caden
10
The Gainesvi
6:05.14
1
3
Stein, William
10
Unattached
6:16.77
1
4
Durastanti, Zander
10
Hardee County
6:17.06
1
5
Peters, Bryan
10
Cuda Elite T
6:41.29
1
6
Paez, Estaban
10
Cuda Elite T
6:49.48
1
--
Giostri, Rafael
11
Cuda Elite T
DQ
1
Mens Mile 11 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Lucas
11
St Johns Str
5:58.97
1
2
Runyan, Ethan
11
Unattached
6:00.64
1
3
Yates, Miles
11
St Johns Str
6:18.60
1
4
Gilbert, Garrison
11
6:19.06
1
5
Johnson, Jonah
11
Unattached
6:25.15
1
Mens Mile 12 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morgan, Jahaz
12
Tallahassee
5:29.88
1
2
Matchev, Anton
12
The Gainesvi
5:31.83
1
3
Hoffer, Caden
12
6:04.35
1
4
Conerly, Brinson
12
Hardee County
6:07.19
1
5
Patterson, Mason
12
Atc Elite
6:14.97
1
6
Underwood, Dylan
12
No Limit Ath
6:20.66
1
7
Carter, Jordan
12
No Limit Ath
6:29.29
1
8
Parzych, Adam
12
Unattached
6:32.52
1
9
Wood, Casey
12
Cuda Elite T
8:19.80
1
Mens Mile 13 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Basford, Nathaniel
13
Set Goals No
5:31.64
1
2
Allen, Ashard
13
5:50.09
1
3
Pleune, Casey
13
Hillsborough
5:52.28
1
4
Gore, Logan
13
Hillsborough
6:10.50
1
5
Kraver, Josh
13
Set Goals No
6:15.31
1
6
Saucer, John
13
Unattached
6:42.43
1
7
Skelton, Tyler
13
Pure Athletics
6:51.08
1
8
Resendiz, Juan
13
Atc Elite
7:13.68
1
Mens Mile 14 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lewis, Artise
14
5:05.56
1
2
Durastanti, Zackar
14
Hardee County
5:21.61
1
3
Jones, Elijah
14
5:27.51
1
4
Ortiz, Matthew
14
St Johns Str
5:29.59
1
5
Baker, Bryan
14
Unattached
5:43.69
1
6
Valle, Kaio
14
Unattached
5:48.03
1
7
Herrin, Cody
14
5:53.47
1
8
Alleva, Wyland
14
Incredibles
6:08.87
1
9
Stephens, Anthony
14
Hillsborough
6:09.10
1
10
McFarland, Zack
14
Unattached
6:22.64
1
11
Olmos, David
14
Cuda Elite T
6:28.93
1
Mens Mile 15-16 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kattenberg, Trevor
16
Set Goals No
4:43.97
1
2
Kattenberg, Egan
16
Set Goals No
4:46.89
1
3
Cacciatore, Johnny
16
Set Goals No
4:47.11
1
4
Sessoms, Terrance
16
Unattached
4:48.45
2
5
Heath, Colton
16
Unattached
4:54.71
1
6
Evans, Phillip
16
Unattached
4:58.45
2
7
Dickinson, Charlie
15
Set Goals No
4:59.04
1
8
Mayo, Brandon
16
Unattached
4:59.18
1
9
Devore, Emmanuel
15
5:02.78
1
10
Clark, Colby
16
5:07.28
1
11
Hirsch, Walker
11
Set Goals No
5:11.24
1
12
Weisberger, Evan
16
Unattached
5:15.67
1
13
Greene, Burch
15
Atc Elite
5:21.13
2
14
Nicholson, D'Andre
16
Top Notch Tr
5:21.72
1
15
McGlinn, Gregory
15
Unattached
5:26.98
2
16
Martin, Malik
16
Unattached
5:27.74
2
17
Geers, Samuel
15
Unattached
5:28.41
2
18
Casurra, Khari
16
5:33.14
2
19
Zipf, Emilio
15
Set Goals No
5:34.13
1
20
Bly, Davis
15
Hillsborough
5:36.08
2
21
Harford, Jacob
16
IMG Academy
5:37.89
2
22
Fishback, Tyler
16
Lake Weir HU
5:43.38
2
23
Gahres, Jeffery
15
Unattached
5:51.72
2
24
Wood, Dalton
16
sandknats
5:51.78
2
25
Dixon, Jordan
16
Palatka
5:55.69
1
26
Foster, Logan
15
Hillsborough
6:42.80
2
Mens Mile 17-19 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vaughan, Connor
19
Unattached
4:28.98
2
2
LaNasa, Trey
19
Fort Walton Beac
4:30.39
1
3
Aman, William
19
Unattached
4:31.61
1
4
Gilman, Benjamin
17
Unattached
4:31.77
1
5
Cacciatore, Andrew
19
Set Goals No
4:32.65
1
6
Nail, Parker
17
Unattached
4:33.06
2
7
Freire, Humberto
18
Unattached
4:33.64
1
8
Williams, Dominic
17
Unattached
4:35.63
2
9
Pacifico, Justin
17
Unattached
4:36.38
1
10
Shaughnessy, Danny
18
Unattached
4:38.35
1
11
Hindle, Tucker
17
Cuda Elite T
4:39.50
2
12
Heera, Sean
17
Clearwater
4:40.46
3
13
Hessler, Brendan
18
Unattached
4:41.08
2
14
Sigler, Harper
17
Unattached
4:41.34
1
15
Castrovince, Billy
19
Unattached
4:41.44
2
16
Zhdanov, Sem
18
Unattached
4:42.83
2
17
Wilkinson, Eladio
18
Unattached
4:43.47
2
18
Geiman, Sam
19
Unattached
4:43.49
1
19
Serrano, Jorge
18
Unattached
4:45.13
1
20
Ferre, Francisco
18
Unattached
4:46.33
1
21
Perry, Sydney
17
Set Goals No
4:48.11
2
22
Simmons, Tyler
18
Unattached
4:48.49
2
23
Jones, Benjamin
18
Knights Runn
4:48.51
2
24
Wynn, Ka'Deem
18
Unattached
4:49.11
2
25
Ormsby, Ean
19
Unattached
4:49.51
3
26
McNamara, Patrick
19
Farragut Tra
4:50.47
1
27
Cordova, Daryl
18
Unattached
4:50.67
2
28
Hearn, Adam
18
Unattached
4:50.76
2
29
gerhardt, brett
18
Unattached
4:51.43
3
30
Wilson, Michael
17
Set Goals No
4:51.49
2
31
McMahon, Connor
17
Set Goals No
4:51.69
3
32
Mellow, Spencer
18
Unattached
4:52.17
2
33
Caldwell, Jason
19
Unattached
4:52.24
4
34
Le Grand, Charlie
18
Unattached
4:53.19
3
35
Fitzgerald, Conor
18
Set Goals No
4:53.54
3
36
Pozas, Cesar
18
Sota Project
4:54.41
3
37
Slife, John
19
Knights Runn
4:55.81
2
38
Halden, Connor
18
CorefitTC
5:00.04
4
39
Areces, Danny
17
Unattached
5:00.61
2
40
Evans, Brandon
18
Unattached
5:02.14
3
41
Forshee, Jordan
18
Lake Weir HU
5:02.31
4
42
Beattie, Sam
17
Unattached
5:02.48
4
43
Martin, Brian
18
Unattached
5:02.62
4
44
Salas, Patrick
17
Unattached
5:02.98
2
45
Beattie, Jack
17
Unattached
5:03.79
4
46
Eagan, Daniel
18
Unattached
5:04.59
1
47
Pierre, Markendy
19
Unattached
5:04.70
4
48
Beauplan, Redondo
18
Unattached
5:05.08
4
49
Geiger, Kris
17
Unattached
5:05.32
3
50
Vaughan, Trevor
17
Set Goals No
5:05.58
3
51
Hannah, Billy
17
5:06.04
4
52
Ore, Hayden
17
Unattached
5:06.08
3
53
Coronel, Nahuel
17
Unattached
5:06.12
3
54
Cuevas, Alec
17
Unattached
5:06.21
3
55
Robinson, David
17
Unattached
5:06.24
3
56
Guarino, Evan
17
sandknats
5:09.10
4
57
Hutton, John
17
Unattached
5:09.69
3
58
Carrero, Isaiah
18
CorefitTC
5:09.99
4
59
Curry, Christopher
18
Unattached
5:13.25
4
60
Snyder, Peyton
17
Palatka
5:17.68
4
61
White, Clayton
18
Unattached
5:19.11
4
62
deng, buay
17
Unattached
5:20.20
3
63
Fletcher, Dustin
17
Unattached
5:21.96
3
64
Williams, Lane
19
sandknats
5:22.00
3
65
Parks, Travis
19
sandknats
5:22.14
4
66
Gonzales, Jesus
19
Unattached
5:22.17
4
67
Tubiolo, Aubrey
19
Unattached
5:28.87
4
68
kipple, kyle
17
Fletcher
5:39.60
4
69
Welch, Riley
18
sandknats
5:45.04
4
70
Kobrin, Ethan
17
Unattached
5:52.25
4
Mens Mile 29andU 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morken, Nick
North Florida
4:12.80
1
2
Vidal, Michael
23
Unattached
4:13.08
1
3
Mundy, Corey
23
Flagler
4:17.13
1
4
Hulzebos, Jonathan
20
Unattached
4:20.51
1
5
Brown, Ricy
23
Bethune-Cookman
4:21.22
1
6
Crowe, Matt
25
Unattached
4:21.32
1
7
Smith, Andrew
21
Flagler
4:22.81
2
8
Langenberg, Bradle
20
Unattached
4:27.06
2
9
Durden, Keith
27
Unattached
4:28.84
1
10
Simpson, Scott
21
Unattached
4:29.05
1
11
Iglesias, Andrew
20
Unattached
4:30.46
2
12
Bussian, Nick
20
Unattached
4:31.17
1
13
Lintz, Palmer
23
Embry-Riddle
4:31.92
2
14
Hartley, Erik
22
Flagler
4:33.81
3
15
Summerall, Zack
20
Sota Distanc
4:33.86
1
16
Matuszczak, Rafal
Saint Leo
4:34.34
2
17
deleva, anthony
Saint Leo
4:34.81
1
18
Sam, Mack
20
Flagler
4:35.14
2
19
Boykin, Avonte
20
Northwood (FL) U
4:35.17
2
20
Bell, Tyler
20
Unattached
4:35.68
2
21
Barreto, Edward
22
Warner Southern
4:36.94
2
22
Vazquez, Christian
21
Unattached
4:37.86
2
23
Spradlin, Ray
22
Florida Runn
4:41.21
2
24
Stafford, Ryan
23
Unattached
4:42.30
2
25
Brown, Steven
22
Saint Leo
4:42.51
3
26
Harris, Brandon
Warner Southern
4:44.91
3
27
Vicens, Jan
20
Unattached
4:47.10
2
28
Barron, Gabriel
25
Webber Internati
4:50.04
3
29
Goodman, Matt
22
Flagler
4:50.56
3
30
Gregor, Emil
23
Florida Runn
4:51.37
3
31
Chairez, Joel
20
Warrior TC
4:51.70
3
32
Medina, Erick
21
Warrior TC
4:52.05
3
33
Wright, David
20
Webber Internati
4:57.49
3
34
Corbett, Marcus
Webber Internati
4:57.81
3
35
Gomez, Andres
20
Unattached
5:08.59
3
Mens Mile 40-49 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mecko, dalphoN
47
Unattached
6:00.84
3
Mens Mile 9 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jones, Devin
9
Unattached
5:55.69
1
2
Matchev, Philip
9
The Gainesvi
6:13.31
1
3
Millson, Caleb
9
Unattached
6:41.31
1
4
Butler, Alex
9
Set Goals No
6:48.85
1
5
White, Cameron
9
Hardee County
7:48.06
1
Mens 3000m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Seymour, Brayden
11
Unattached
10:55.05
1
2
Johnson, Jonah
11
Unattached
12:31.09
1
3
Runyan, Ethan
11
Unattached
12:31.93
1
Mens 3000m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Matchev, Anton
12
The Gainesvi
10:53.53
1
2
Hoffer, Caden
12
12:17.96
1
Mens 3000m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pleune, Casey
13
Hillsborough
11:38.46
1
2
Curtis, Caiden
13
Velocity Tra
12:03.29
1
3
Saucer, John
13
Unattached
12:52.35
1
Mens 3000m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Durastanti, Zackar
14
Hardee County
10:39.73
1
2
Smith, Ashton
14
Tallahassee
11:16.22
1
3
Powell, Riley
14
Tallahassee
12:14.00
1
4
McFarland, Zack
14
Unattached
12:42.86
1
5
Olmos, David
14
Cuda Elite T
14:07.17
1
Mens 3000m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cacciatore, Johnny
16
Set Goals No
9:33.03
1
2
Sessoms, Terrance
16
Unattached
9:35.63
1
3
Shepherd, Andrew
15
Unattached
10:16.68
1
4
Hirsch, Walker
11
Set Goals No
10:23.61
1
5
Greene, Burch
15
Atc Elite
10:24.44
1
6
Swanson, Thor
15
Tallahassee
11:29.68
1
7
McGalliard, Mason
15
Tallahassee
11:50.83
1
Mens 3000m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Zentmeyer, James
19
Unattached
9:00.64
1
2
Cacciatore, Andrew
19
Set Goals No
9:02.05
1
3
Williams, Dominic
17
Unattached
9:07.23
1
4
Gonzalez, Nicholas
19
Unattached
9:09.32
1
5
Ferre, Francisco
18
Unattached
9:10.63
1
6
Davidson-Turner, C
18
Unattached
9:17.78
1
7
Dillon, Marshall
17
Unattached
9:19.61
1
8
Hindle, Tucker
17
Cuda Elite T
9:25.71
1
9
Hessler, Brendan
18
Unattached
9:28.88
1
10
Wilkinson, Eladio
18
Unattached
9:29.83
1
11
Caldwell, Jason
19
Unattached
9:39.74
2
12
Beattie, Sam
17
Unattached
9:43.08
2
13
Beattie, Jack
17
Unattached
9:44.12
2
14
Shaughnessy, Danny
18
Unattached
9:50.98
1
15
Coronel, Nahuel
17
Unattached
9:52.75
1
16
Salas, Patrick
17
Unattached
9:53.24
1
17
Le Grand, Charlie
18
Unattached
9:53.61
2
18
Ormsby, Ean
19
Unattached
10:00.26
2
19
Geiger, Kris
17
Unattached
10:01.90
2
20
Robinson, David
17
Unattached
10:12.00
2
21
Eagan, Daniel
18
Unattached
10:12.90
1
22
lawhorne, devin
18
Fletcher
10:21.11
2
23
Evans, Brandon
18
Unattached
10:21.20
2
24
Hutton, John
17
Unattached
10:22.51
2
25
deng, buay
17
Unattached
10:33.86
2
26
Gonzales, Jesus
19
Unattached
10:37.24
2
27
Fletcher, Dustin
17
Unattached
10:47.13
2
28
Halden, Connor
18
CorefitTC
10:48.02
2
29
Kobrin, Ethan
17
Unattached
11:58.15
2
30
kipple, kyle
17
Fletcher
11:59.82
2
Mens 3000m 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vidal, Michael
23
Unattached
8:46.26
1
2
peterson, josh
23
Unattached
8:48.68
1
3
Aplund, Jacob
Northwood (FL) U
8:49.22
1
4
marrah, joe
Saint Leo
8:56.65
1
5
Graves, Matt
Embry-Riddle
8:59.38
1
6
Lenz, Valentin
Saint Leo
9:01.58
1
7
Brown, Ricy
23
Bethune-Cookman
9:03.10
1
8
Lawrence, Adam
Embry-Riddle
9:06.82
1
9
Dunne, Carl
22
Saint Leo
9:07.69
1
10
Pena, Stephen
Southeastern Uni
9:15.20
2
11
Langenberg, Bradle
20
Unattached
9:15.27
1
12
Merrill, Andrew
22
Jacksonville
9:22.40
2
13
Vazquez, Christian
21
Unattached
9:23.78
2
14
Miller, Trae
Southeastern Uni
9:25.70
2
15
Marín, Daniel
Warner Southern
9:27.01
2
16
McFall, Matthew
21
Unattached
9:28.10
1
17
McDermet, Jeremy
Jacksonville
9:29.13
2
18
Chairez, Joel
20
Warrior TC
9:32.23
2
19
Urbaniak, Adam
20
Saint Leo
9:32.94
2
20
brown, stephen
Saint Leo
9:33.67
2
21
Saiki, Santiago
20
Unattached
9:34.81
1
22
Spradlin, Ray
22
Florida Runn
9:35.70
1
23
Medina, Erick
21
Warrior TC
9:43.67
2
24
Harris, Brandon
Warner Southern
9:44.83
2
25
Brown, Steven
22
Saint Leo
9:45.44
2
26
fuller, joe
Saint Leo
9:47.37
2
27
Silas, Elijah
Saint Leo
9:53.53
2
28
Andrew, Merritt
19
Flagler
10:02.98
2
29
Evans, Bo
20
Flagler
10:19.40
2
30
East, Justin
21
Flagler
10:20.47
2
Mens 3000m 40-49
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mecko, dalphoN
47
Unattached
12:25.93
2
Mens 55m Hurdles 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Horton, Roderick
11
Central Flor
11.44
nwi
1
Mens 55m Hurdles 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Morgan, Jahaz
12
Tallahassee
09.47
nwi
1
2
Ways, Cyrus
12
St Johns Str
09.59
nwi
1
Mens 55m Hurdles 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Grant, Deylynd
13
Ppg
08.64
nwi
1
2
Williams, Tyson
13
Incredibles
09.07
nwi
1
Mens 55m Hurdles 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Braham, Alton
14
Unattached
08.66
nwi
1
2
Jackson, EJ
14
Unattached
09.30
nwi
1
3
Alleva, Wyland
14
Incredibles
09.38
nwi
1
4
Pierre, Renald
14
Olympia Trac
09.40
nwi
1
Mens 55m Hurdles 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thomas, Damion
16
Trinity Elit
07.55
nwi
1
2
Davis, Kameron
16
Unattached
07.90
nwi
1
3
Sparrow, Tyrone
16
Jac
08.37
nwi
1
4
Matthews, Jalen
16
Golden Eagle
08.53
nwi
2
5
Fonger, Jake
16
Jac
08.86
nwi
1
6
Serrano, Gabriel
15
G-Force
09.21
nwi
1
7
Burnside, Carl
16
Olympia Trac
09.31
nwi
2
8
murray, latrell
16
09.83
nwi
1
9
Clayton, John
15
Trinity Elit
10.00
nwi
1
10
Charlot, Kenny
15
Trinity Elit
10.14
nwi
1
11
Fox, Matthew
16
Unattached
12.18
nwi
2
Mens 55m Hurdles 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Canady, Braxton
18
Golden Eagle
07.57
nwi
1
2
Flagler, Tremayne
19
Star Track TC_AA
07.62
nwi
1
3
Burt, John
18
North Florida
07.63
nwi
2
4
Wright, Tyson
18
Young Achiev
07.94
nwi
1
5
McKisson, Isaiah
19
Fort Walton Beac
07.97
nwi
1
6
Edwards, Naki
18
07.98
nwi
3
7
Jackson, Christoph
17
North Florida
08.07
nwi
2
8
Dixon, Jonathan
19
Jac
08.11
nwi
1
9
Lott, David
17
St Johns Str
08.13
nwi
2
10
Francoeur, Stephan
18
Unattached
08.15
nwi
3
11
Newberg, Dante
18
Unattached
08.24
nwi
3
12
Saint Louis, Jeff
18
Eagle Speed
08.28
nwi
3
13
Martin, Daylon
18
Road Runner
08.33
nwi
2
14
Francois, Jayson
19
Top Notch Tr
08.39
nwi
1
15
Barnes, Jamal
18
Ppg
08.40
nwi
1
16
fountain jr, ronni
18
Evolution track
08.41
nwi
1
17
Williams, Tremain
18
Unattached
08.49
nwi
3
18
Brown, Geordane
17
Liberty
08.90
nwi
3
19
Ludden, Martavion
19
Trinity Elit
08.94
nwi
1
20
Thompson, Johnatha
17
Fast Track
09.01
nwi
3
21
Thomas, Markiese
18
Golden Eagle
09.07
nwi
4
22
Coles, Ston
18
09.20
nwi
4
23
Cantave, Thierry
17
Unattached
09.28
nwi
4
24
McGriff, Zakary
17
Unattached
09.39
nwi
4
25
Gonzales, Jacob
19
Unattached
09.92
nwi
2
26
Austin, James
18
Trinity Elit
10.16
nwi
2
27
Nguyen, Lloyd
17
Trinity Elit
10.27
nwi
2
28
Thomas, Willie
17
Trinity Elit
10.40
nwi
2
29
Boles, Christopher
17
10.92
nwi
4
Mens 55m Hurdles 39 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Clarke, Kemar
27
Blue Lightni
07.31
nwi
1
2
Forbes, Ronald
30
Unattached
07.33
nwi
1
3
Banks, Tremayne
23
Bethune-Cookman
07.47
nwi
1
4
Burgman, Marques
20
North Florida
07.66
nwi
1
5
Hoffman, Justin
25
Orangetheory
07.70
nwi
1
6
Vanblount, Darius
21
North Florida
07.81
nwi
1
7
Dori, Alex
23
Embry-Riddle
08.09
nwi
1
8
Zeigler, Zane
23
Embry-Riddle
08.27
nwi
1
Mens 55m Hurdles 39 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Clarke, Kemar
27
Blue Lightni
07.41
nwi
3
2
Forbes, Ronald
30
Unattached
07.53
nwi
3
3
Banks, Tremayne
23
Bethune-Cookman
07.63
nwi
2
4
Hoffman, Justin
25
Orangetheory
07.84
nwi
1
5
Vanblount, Darius
21
North Florida
07.84
nwi
1
6
Burgman, Marques
20
North Florida
07.89
nwi
2
7
Williams, Kadeem
21
Unattached
08.02
nwi
2
8
Zeigler, Zane
23
Embry-Riddle
08.15
nwi
1
9
Dori, Alex
23
Embry-Riddle
08.16
nwi
2
10
Heholt, Brent
Bethune-Cookman
08.39
nwi
3
11
Jones, Rashard
Florida Memorial
08.46
nwi
1
12
Peters, Nick
Embry-Riddle
08.47
nwi
3
13
Walker, Jordan
19
Jacksonville
08.62
nwi
1
14
Cochran, James
22
Florida Memorial
08.63
nwi
2
Mens 55m Hurdles 40-49MASTERS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Simoes, Herbert
45
HC family
08.08
nwi
1
Mens 55m Hurdles 70 and OverMASTERS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnston, Joe
72
Unattached
10.60
nwi
1
Mens 4x400m Relay 29andU
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Sumapang
,
Heron
,
Robb
,
Rolle
North Florida
3:21.42
1
2
Jackson
,
Davis
,
Banks
,
Moore
Bethune-Cookman
3:22.10
1
3
Dori
,
Prasad
,
Tyler
,
Fuller
Embry-Riddle
3:22.67
1
4
Acuna
,
Collins
,
Stathis
,
Coombs
North Florida
3:29.34
1
5
Fisher
,
Fair
,
Cabrera
,
Drayton
Bethune-Cookman
3:31.43
2
6
Clarke
,
Hudson
,
Smith
,
Wilson
Webber Internati
3:37.92
2
7
Dunbar
,
George
,
Stief
,
Fitch
Embry-Riddle
3:39.17
2
8
Estéril
,
Jenness
,
Antoine
,
Ferguson
Warner Southern
3:42.32
1
9
Voltaire
,
Moate
,
Pettinge
,
Pelham
Warner Southern
3:50.51
2
10
Williams
,
Williams
,
Moreland
,
Barron
Webber Internati
4:10.26
2
Mens Distance Medley 29andU
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Smith
,
Gallitz
,
Hartley
,
Mundy
Flagler
10:28.59
1
2
Larson
,
Kraus
,
Mays
,
Dori
Embry-Riddle
10:35.09
1
3
Dunne
,
Watson
,
Agyemang
,
Bez
Saint Leo
11:04.93
1
4
Barreto
,
Harkless
,
Pollard
,
Marín
Warner Southern
11:21.19
1
5
Currier
,
Giler
,
Kempton
,
Harris
Warner Southern
11:25.80
1
6
Mack
,
Hodge
,
Shaw
,
Goodman
Flagler
11:29.17
1
7
fuller
,
Silas
,
Gardner
,
Brown
Saint Leo
11:39.52
1
Mens Shot Put 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fenimore, Aaron
10
Quintessenti
27-11.00
(27.00m)
1
2
Shoats, Dontarious
10
Unattached
17-00.50
(17.00m)
1
3
Daniels, Tremaine
10
The Gainesvi
16-02.00
(16.00m)
1
4
Johnson, Nicholas
10
G-Force
16-00.50
(16.00m)
1
Mens Shot Put 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lowe, Harold
11
20-11.00
(20.00m)
1
2
Moen, Simon
11
727 Youth Tr
20-09.00
(20.00m)
1
3
Bedinghaus, Conner
11
727 Youth Tr
19-06.00
(19.00m)
1
4
Musselwhite, Noah
11
Unattached
18-08.00
(18.00m)
1
5
Demps, Jonathan
11
Evolution Sp
15-04.50
(15.00m)
1
Mens Shot Put 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parzych, Adam
12
Unattached
27-00.00
(27.00m)
1
Mens Shot Put 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mcclary, Zuri
13
727 Youth Tr
25-02.00
(25.00m)
1
2
Dressel, Kelby
13
Olympia Trac
23-03.00
(23.00m)
1
Mens Shot Put 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grantz, Shamus
14
Unattached
35-05.00
(35.00m)
1
2
Russell, Ryan
14
Unattached
24-11.00
(24.00m)
1
3
Horton, Reginald
14
Central Flor
23-00.50
(23.00m)
1
Mens Shot Put 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jackson III, Phili
16
Unattached
35-05.25
(35.00m)
1
2
Taylor, Jordan
16
Need 4 Speed
27-06.00
(27.00m)
1
Mens Shot Put 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ray, Connor
18
46-07.50
(46.00m)
1
2
Hooks, Justin
17
Liberty
43-00.50
(43.00m)
1
3
Williams, Bryan
19
Palatka
40-11.00
(40.00m)
1
4
Kerr, Derrick
19
Top Notch Tr
39-06.75
(39.00m)
1
5
Newberg, Dante
18
Unattached
36-07.75
(36.00m)
1
6
Fields, Christophe
17
Fort Walton Beac
35-05.25
(35.00m)
1
7
Barnes, Samuel
17
Liberty
33-08.25
(33.00m)
1
8
Jackson, Terrell
17
Unattached
32-08.25
(32.00m)
1
9
Fleurisma, Ricardo
19
Top Notch Tr
31-02.00
(31.00m)
1
10
Ascencio-Tovar, Al
17
Unattached
30-05.75
(30.00m)
1
11
Fielding, Colby
19
Unattached
30-01.50
(30.00m)
1
--
Johnson, Jamari
18
Christian Cr
FOUL
(--)
1
Mens Shot Put 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kimbrough, Barry
22
Bethune-Cookman
15.71m
(51'6.5)
1
2
Lubelski, Brodie
Embry-Riddle
14.11m
(46'3.5)
1
3
Cassidy, Michael
22
Warner Southern
14.11m
(46'3.5)
1
4
Hurley, John
Northwood (FL) U
14.09m
(46'2.5)
1
5
Olson, Christopher
20
Unattached
12.92m
(42'4.5)
1
6
Marts, Lonnie
Embry-Riddle
12.80m
(41'11.75)
1
7
McFarland, AJ
20
Unattached
12.60m
(41'4)
1
8
Turner, Kameron
23
Embry-Riddle
12.39m
(40'7.75)
1
9
Farner, Zack
21
Embry-Riddle
11.95m
(39'2.25)
1
10
Leshore, Anthony
22
Warner Southern
11.31m
(37'1.25)
1
11
Wright, Deandre
Warner Southern
11.18m
(36'8)
1
12
Burrows, Gerrard
Florida Memorial
11.05m
(36'3)
1
13
Stephenson, Samuel
22
Warner Southern
10.51m
(34'5.75)
1
14
Haynes, Michael
Embry-Riddle
10.26m
(33'7.75)
1
15
Moore, Chad
22
Warner Southern
8.96m
(29'4.75)
1
Mens Shot Put 30-39
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bullard, Reun
33
Unattached
7.75m
(25'5)
1
Mens Shot Put 40-49
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beckerleg, Tom
41
Unattached
8.18m
(26'10)
1
Mens Shot Put 6 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Leidel, Taylor
5
Unattached
3-05.50
(3.00m)
1
Mens Shot Put 60-69
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Luttrell, Ken
66
Unattached
10.01m
(32'10)
1
Mens Shot Put 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rhoden, Kamron
8
Pure Athletics
13-09.50
(13.00m)
1
2
Thomaselli, Brando
7
Pure Athletics
12-05.00
(12.00m)
1
Mens Shot Put 70 and Over
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Oglesby, James
81
Unattached
12.78m
(41'11)
1
2
Russell, John
74
Unattached
6.59m
(21'7.25)
1
Mens Shot Put 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Drewes, Bowen
9
Unattached
17-08.50
(17.00m)
1
2
Hladun, Robert
9
G-Force
14-11.00
(14.00m)
1
Mens Weight Throw 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McFarland, AJ
20
Unattached
17.63m
(57'10)
1
2
Farner, Zack
21
Embry-Riddle
14.31m
(46'11.25)
1
3
Olson, Christopher
20
Unattached
14.19m
(46'6.5)
1
4
Burrows, Gerrard
Florida Memorial
13.36m
(43'9.75)
1
5
Lubelski, Brodie
Embry-Riddle
13.36m
(43'9.75)
1
6
Cassidy, Michael
22
Warner Southern
13.30m
(43'7.5)
1
7
Haynes, Michael
Embry-Riddle
12.80m
(41'11.75)
1
8
Moore, Chad
22
Warner Southern
10.28m
(33'8.5)
1
9
Leshore, Anthony
22
Warner Southern
10.13m
(33'2.75)
1
10
Wright, Deandre
Warner Southern
9.80m
(32'1.75)
1
11
Stephenson, Samuel
22
Warner Southern
9.33m
(30'7.25)
1
Mens Weight Throw 50-59
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sputo, Thomas
55
Unattached
12.24m
(40'1.75)
1
Mens High Jump 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Ed'Ricus
21
Bethune-Cookman
2.08m
(6'9.75)
1
2
Harris, Bobby
North Florida
2.08m
(6'9.75)
1
3
Tisch, Malachi
23
Throws Coach
2.03m
(6'7.75)
1
4
Saldana, Rico
Embry-Riddle
1.98m
(6'5.75)
1
5
Knight, Corion
Florida Memorial
1.93m
(6'3.75)
1
5
Tiller, Michael
21
Bethune-Cookman
1.93m
(6'3.75)
1
7
Campbell, Terrell
20
Bethune-Cookman
1.88m
(6'2)
1
8
Pollard, Corey
21
Warner Southern
1.88m
(6'2)
1
9
Flemming, Devontra
23
Unattached
1.88m
(6'2)
1
10
Wijayasinha, Steva
Embry-Riddle
1.83m
(6'0)
1
11
Benedetti, Jesus
22
Warner Southern
1.78m
(5'10)
1
12
Walker, Jordan
19
Jacksonville
1.78m
(5'10)
1
13
Kidd, Eric
24
Warner Southern
1.78m
(5'10)
1
14
Marts, Lonnie
Embry-Riddle
1.73m
(5'8)
1
--
Jenness, Jared
Warner Southern
NH
(--)
1
--
Fisher, Kenneth
20
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
Mens High Jump 50-59
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eckenrode, Jim
53
Unattached
1.58m
(5'2)
1
Mens High Jump 60-69
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sauers, James
67
atlanta trac
1.53m
(5'0)
1
2
Irion, Glenn
60
Unattached
1.53m
(5'0)
1
Mens Long Jump 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mizell, Tovani
10
G-Force
13-01.50
(13.00m)
nwi
1
2
Burchett, Roy
10
12-04.50
(12.00m)
nwi
1
3
Snider, Cleveland
10
WV Pal Light
11-07.50
(11.00m)
nwi
1
4
Hullum, Preston
10
Velocity Tra
11-03.50
(11.00m)
nwi
1
5
White, Jordan
10
Olympia Trac
11-02.50
(11.00m)
nwi
1
6
Jackson, Khari
10
WV Pal Light
11-02.00
(11.00m)
nwi
1
7
Waldon, Kelby
10
The Gainesvi
10-04.50
(10.00m)
nwi
1
8
Ransom, Rickey
10
Tallahassee
9-06.00
(9.00m)
nwi
1
9
Brown, Raymond
10
Evolution Sp
9-01.75
(9.00m)
nwi
1
--
Johnson, Cedric
10
Pure Athletics
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Graves, Christophe
11
Olympia Trac
13-08.00
(13.00m)
nwi
1
2
Horton, Roderick
11
Central Flor
13-07.25
(13.00m)
nwi
1
3
Nolan, Ryan
11
V12 Athletic
12-08.25
(12.00m)
nwi
1
4
Williams, Lebron
11
South Dade Elite
12-05.25
(12.00m)
nwi
1
5
Batte, Kyan
11
Pure Athletics
12-03.00
(12.00m)
nwi
1
6
Lowe, Harold
11
12-00.75
(12.00m)
nwi
1
7
Gibson, Alvin
11
Victory Fitn
11-05.75
(11.00m)
nwi
1
8
Irving, Ja'Vion
11
The Gainesvi
11-05.00
(11.00m)
nwi
1
9
Patrick, Sheldon
11
WV Pal Light
11-04.25
(11.00m)
nwi
1
10
Hines, TreVon
11
Pure Athletics
10-08.25
(10.00m)
nwi
1
11
Dressel, Colton
11
Olympia Trac
9-11.50
(9.00m)
nwi
1
11
Musselwhite, Noah
11
Unattached
9-11.50
(9.00m)
nwi
1
13
Mitchell, Jack
11
The Gainesvi
7-05.25
(7.00m)
nwi
1
Mens Long Jump 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Curits
12
Tallahassee
15-09.25
(15.00m)
nwi
1
2
Rice, Avian
12
Olympia Trac
14-11.75
(14.00m)
nwi
1
3
White, Ronald
12
Unattached
13-04.25
(13.00m)
nwi
1
4
Reed, Allen
12
WV Pal Light
13-01.00
(13.00m)
nwi
1
5
Scott, Jarius
12
Victory Fitn
12-03.25
(12.00m)
nwi
1
6
Capelluto, Blas
12
G-Force
11-02.25
(11.00m)
nwi
1
7
Carter, Jordan
12
No Limit Ath
10-01.75
(10.00m)
nwi
1
8
Underwood, Dylan
12
No Limit Ath
9-11.25
(9.00m)
nwi
1
Mens Long Jump 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Grant, Deylynd
13
Ppg
16-05.75
(16.00m)
nwi
1
2
Woulard, Keith
13
15-11.00
(15.00m)
nwi
1
3
Larry, Dominic
13
Tallahassee
15-10.75
(15.00m)
nwi
1
4
Andre, Alexander
13
Evolution Sp
15-09.75
(15.00m)
nwi
1
5
Morrow, Jackson
13
Unattached
14-04.00
(14.00m)
nwi
1
6
Milhomme, Quincy
13
Olympia Trac
13-08.75
(13.00m)
nwi
1
7
Mottley III, Roger
13
Olympia Trac
13-07.25
(13.00m)
nwi
1
8
Curtis, Caiden
13
Velocity Tra
13-06.75
(13.00m)
nwi
1
9
Paxton, Quint
13
727 Youth Tr
11-00.75
(11.00m)
nwi
1
Mens Long Jump 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ellis, Jalen
14
Olympia Trac
18-03.25
(18.00m)
nwi
1
2
Jackson, EJ
14
Unattached
16-07.25
(16.00m)
nwi
1
3
Moultsby, Jr
14
The Gainesvi
14-06.50
(14.00m)
nwi
1
4
Horton, Reginald
14
Central Flor
13-10.00
(13.00m)
nwi
1
5
Bannistor, Markel
14
The Gainesvi
13-10.00
(13.00m)
nwi
1
6
Russell, Ryan
14
Unattached
12-11.25
(12.00m)
nwi
1
Mens Long Jump 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Milledge, Seneca
15
Olympia Trac
22-07.00
(22.00m)
nwi
1
2
Monborne, Tristin
16
19-07.50
(19.00m)
nwi
1
3
Fonger, Jake
16
Jac
18-08.75
(18.00m)
nwi
1
4
Washington, S.I.
16
Unattached
18-00.50
(18.00m)
nwi
1
5
Partlow, Imani
15
Unattached
17-11.00
(17.00m)
nwi
1
6
Sparrow, Tyrone
16
Jac
17-10.50
(17.00m)
nwi
1
7
Douse, Tyriek
16
Savannah Cha
17-08.25
(17.00m)
nwi
1
8
Peter, Justin
16
Tallahassee
17-01.75
(17.00m)
nwi
1
10
nunez, donovan
15
Evolution track
16-02.00
(16.00m)
nwi
1
11
Lumsden, RaKeem
16
Lake Weir HU
16-01.50
(16.00m)
nwi
1
12
Davis, Kameron
16
Unattached
16-01.25
(16.00m)
nwi
1
13
Clark, Colby
16
16-00.75
(16.00m)
nwi
1
9
Floyd, Marcus
15
16-04.75
(16.00m)
nwi
1
14
Gladden, Isaiah
16
15-01.25
(15.00m)
nwi
1
15
Northrup, Naijeh
15
14-05.75
(14.00m)
nwi
1
16
Wilson, Noah
16
Lake Weir HU
13-10.75
(13.00m)
nwi
1
Mens Long Jump 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lawson, Jeremy
18
Pure Athletics
22-10.50
(22.00m)
nwi
1
2
Spence, Jeffrey
18
Unattached
22-05.00
(22.00m)
nwi
1
3
Evans, Tariq
17
Pure Athletics
20-08.00
(20.00m)
nwi
1
4
Francois, Jayson
19
Top Notch Tr
20-01.25
(20.00m)
nwi
1
5
McClinton, Donald
17
Velocity Tra
20-00.50
(20.00m)
nwi
1
6
Poole, Michael
18
North Florida
20-00.25
(20.00m)
nwi
1
7
Bell, David
19
Jac
19-08.50
(19.00m)
nwi
1
8
Newberg, Dante
18
Unattached
19-05.50
(19.00m)
nwi
1
9
Udrup, Simon
18
IMG Academy
19-03.50
(19.00m)
nwi
1
10
Jenkins, Dorien
18
DC Knight Runner
18-10.00
(18.00m)
nwi
1
11
Bias, Jacob
17
Unattached
18-03.75
(18.00m)
nwi
1
12
Brown, Geordane
17
Liberty
18-02.75
(18.00m)
nwi
1
13
Collins, Jimmy
18
Lake Weir HU
17-06.25
(17.00m)
nwi
1
14
Conner, Paul
18
Jac
17-00.75
(17.00m)
nwi
1
15
Mays, Myron
18
Liberty
16-09.25
(16.00m)
nwi
1
16
rene, fabrice
18
Evolution track
16-07.25
(16.00m)
nwi
1
17
fountain jr, ronni
18
Evolution track
16-06.50
(16.00m)
nwi
1
18
Powers, Phillip
18
Jac
16-05.75
(16.00m)
nwi
1
19
Ramos, Jason
17
Unattached
15-11.00
(15.00m)
nwi
1
20
Barrington, Johnat
18
Unattached
14-08.75
(14.00m)
nwi
1
Mens Long Jump 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fisher, Kenneth
20
Bethune-Cookman
7.41m
(24'3.5)
nwi
1
2
Harris, Tyrone
25
Unattached
7.14m
(23'5)
nwi
1
3
Williams, Nicholas
21
Bethune-Cookman
7.10m
(23'3.5)
nwi
1
4
Wright, Jimel
22
Bethune-Cookman
7.04m
(23'1)
nwi
1
5
Collins, Caleb
20
North Florida
6.87m
(22'6.25)
nwi
1
6
Hudson, Christophe
20
Webber Internati
6.81m
(22'4)
nwi
1
7
Maku, Richard
22
Embry-Riddle
6.64m
(21'9.25)
nwi
1
8
Marts, Lonnie
Embry-Riddle
6.59m
(21'7.25)
nwi
1
9
Gordon, Jhomo
Bethune-Cookman
6.49m
(21'3.5)
nwi
1
10
Knight, Corion
Florida Memorial
6.41m
(21'0.25)
nwi
1
11
Walker, Jordan
19
Jacksonville
6.28m
(20'7)
nwi
1
12
Bailey, William
26
TruAthletics
6.27m
(20'6.75)
nwi
1
13
Anstral, Willi
22
Florida Memorial
6.19m
(20'3.5)
nwi
1
14
Campbell, Terrell
20
Bethune-Cookman
6.10m
(20'0)
nwi
1
15
Noel, Samuel
21
Warner Southern
6.07m
(19'10.75)
nwi
1
16
Hintzen, Alexandre
27
Unattached
6.02m
(19'9)
nwi
1
17
Frater, Donovan
21
Bethune-Cookman
5.90m
(19'4.25)
nwi
1
18
Gomez, Noah
20
Unattached
5.36m
(17'7)
nwi
1
19
gorman, david
27
Unattached
5.27m
(17'3.25)
nwi
1
20
Green, Cedric
24
Unattached
5.05m
(16'6.75)
nwi
1
21
Douglas, Nicholas
Warner Southern
5.03m
(16'6)
nwi
1
22
Beasley, Barry
Warner Southern
4.46m
(14'7.5)
nwi
1
--
Flemming, Devontra
23
Unattached
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump 30-39
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bullard, Reun
33
Unattached
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
Mens Long Jump 40-49
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
West, Rob
47
Unattached
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
Mens Long Jump 50-59
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hankerson, Brian
56
Unattached
6.12m
(20'0.75)
nwi
1
2
Eckenrode, Jim
53
Unattached
5.70m
(18'8.25)
nwi
1
Mens Long Jump 6 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Little, Joshua
5
Olympia Trac
6-01.75
(6.00m)
nwi
1
2
Leidel, Taylor
5
Unattached
3-03.25
(3.00m)
nwi
1
Mens Long Jump 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Watkins Jr, Winsto
7
Olympia Trac
11-10.00
(11.00m)
nwi
1
2
Whitfield, Julian
7
10-00.00
(10.00m)
nwi
1
3
Weston, Deandre
7
WV Pal Light
9-07.25
(9.00m)
nwi
1
4
Harris, Keith
8
Unattached
9-05.25
(9.00m)
nwi
1
5
Ferguson, Donavan
8
The Gainesvi
9-03.75
(9.00m)
nwi
1
6
Gardner, Darious
7
WV Pal Light
9-02.50
(9.00m)
nwi
1
10
Leaphart, Gervaris
8
Olympia Trac
8-00.75
(8.00m)
nwi
1
11
Peter, Xavier
8
Tallahassee
8-00.00
(8.00m)
nwi
1
7
Buckle, Karl
8
Unattached
8-09.75
(8.00m)
nwi
1
8
White, Jaden
8
Olympia Trac
8-06.50
(8.00m)
nwi
1
9
Teague, Sammy
8
Evolution Sp
8-03.25
(8.00m)
nwi
1
12
Mitchell, Kurtis
7
The Gainesvi
5-07.75
(5.00m)
nwi
1
13
Pagnotta, Nicholas
8
5-04.25
(5.00m)
nwi
1
Mens Long Jump 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Samuel, Na'Seir
9
Savannah Cha
12-09.00
(12.00m)
nwi
1
2
Carter, Shaddai
9
South Dade Elite
11-07.00
(11.00m)
nwi
1
3
Waldon, Tajoun
9
The Gainesvi
11-00.00
(11.00m)
nwi
1
4
Hall, Johnathan
9
South Dade Elite
10-10.25
(10.00m)
nwi
1
5
Mizell, Trevion
9
G-Force
10-09.25
(10.00m)
nwi
1
6
Hepburn, De'Roderi
9
Tallahassee
10-04.75
(10.00m)
nwi
1
7
Johnson, Jabare
9
The Gainesvi
9-02.75
(9.00m)
nwi
1
8
Thompson, Chezdent
9
Tallahassee
9-00.00
(9.00m)
nwi
1
9
Kitko, Ian
9
Pure Athletics
8-04.50
(8.00m)
nwi
1
10
Hoffmann, Teddy
9
Cuda Elite T
7-10.75
(7.00m)
nwi
1
11
Beauford, Preston
9
Evolution Sp
6-02.25
(6.00m)
nwi
1
--
Little, James
9
Olympia Trac
FOUL
(--)
nwi
1
--
Danzy, Micahi
9
Tallahassee
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tiller, Michael
21
Bethune-Cookman
15.34m
(50'3.75)
nwi
1
2
Wright, Jimel
22
Bethune-Cookman
15.32m
(50'3)
nwi
1
3
Fisher, Kenneth
20
Bethune-Cookman
14.62m
(47'11.5)
nwi
1
4
Maku, Richard
22
Embry-Riddle
14.17m
(46'5.75)
nwi
1
5
Gordon, Jhomo
Bethune-Cookman
13.52m
(44'4.25)
nwi
1
6
Anstral, Willi
22
Florida Memorial
12.77m
(41'10.75)
nwi
1
7
Douglas, Nicholas
Warner Southern
12.24m
(40'1.75)
nwi
1
8
Beasley, Barry
Warner Southern
11.87m
(38'11.25)
nwi
1
--
Collins, Caleb
20
North Florida
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump 30-39
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Roulhac, Brandon
32
Shore Athletic C
16.45m
(53'11.5)
nwi
1
Mens Triple Jump 50-59
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bailey, Anthony
55
Unattached
13.01m
(42'8)
nwi
1
Mens Triple Jump 60-69
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Irion, Glenn
60
Unattached
9.34m
(30'7.5)
nwi
1
Mens Pole Vault 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alleva, Wyland
14
Incredibles
9-06.00
(9.00m)
1
Mens Pole Vault 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kent, Dyson
16
Unattached
10-00.00
(10.00m)
1
--
Giles, James
15
Unattached
NH
(--)
1
--
Fonger, Jake
16
Jac
NH
(--)
1
--
Drake, Austin
15
Unattached
NH
(--)
1
Mens Pole Vault 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bell, David
19
Jac
15-00.00
(15.00m)
1
2
Rosa, Brenton
19
Unattached
14-06.00
(14.00m)
1
3
Colozzo, Cole
17
Unattached
14-00.00
(14.00m)
1
4
Hughes, Jack
19
Unattached
13-00.00
(13.00m)
1
4
Guilbe, Jonathan
18
Unattached
13-00.00
(13.00m)
1
6
Patrick, Timothy
19
Unattached
13-00.00
(13.00m)
1
7
Marrullier, Ayden
18
727 Youth Tr
13-00.00
(13.00m)
1
8
Charles, Gabriel
18
Unattached
13-00.00
(13.00m)
1
10
Goreschak, David
18
Jac
12-06.00
(12.00m)
1
11
Guidry, Conner
19
Unattached
12-00.00
(12.00m)
1
11
Jerothe, Garrett
18
Unattached
12-00.00
(12.00m)
1
13
hidalgo, eddie
17
Unattached
12-00.00
(12.00m)
1
14
Anderson, Jake
18
Unattached
12-00.00
(12.00m)
1
9
bertrand, mark
17
Unattached
12-06.00
(12.00m)
1
15
McClure, Connor
18
Jac
11-06.00
(11.00m)
1
16
Anthony, Tyler
18
727 Youth Tr
11-00.00
(11.00m)
1
17
Conner, Paul
18
Jac
11-00.00
(11.00m)
1
17
Spivey, Ryan
18
Crystal River
11-00.00
(11.00m)
1
19
Powers, Phillip
18
Jac
11-00.00
(11.00m)
1
20
Bias, Jacob
17
Unattached
10-06.00
(10.00m)
1
21
Palasti, Carter
17
Unattached
10-06.00
(10.00m)
1
22
Enriquez, Jose
17
Unattached
9-00.00
(9.00m)
1
23
Gonzales, Jacob
19
Unattached
9-00.00
(9.00m)
1
23
Nunez, Tyler
17
Evolution track
9-00.00
(9.00m)
1
--
Miller, Joshua
17
Unattached
NH
(--)
1
--
Grant, Joshua
19
Unattached
NH
(--)
1
Mens Pole Vault 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Akins, David
20
Unattached
4.85m
(15'10.75)
1
2
Turner, Kameron
23
Embry-Riddle
4.70m
(15'5)
1
3
Bullock, James
21
Embry-Riddle
4.55m
(14'11)
1
4
duckworth, scott
29
Ryland Pole
4.55m
(14'11)
1
5
Bales, Evan
Embry-Riddle
4.40m
(14'5)
1
6
McLean, Shelton
22
North Florida
4.25m
(13'11.25)
1
7
Cashdollar, Daniel
21
Embry-Riddle
4.10m
(13'5.25)
1
7
Washburn, Clayton
20
North Florida
4.10m
(13'5.25)
1
Mens Pole Vault 30-39
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Young, Sean
30
Team Gheenoe
5.10m
(16'8.75)
1
Mens Pole Vault 50-59
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Logue, Michael
54
Unattached
3.80m
(12'5.5)
1
Mens Pole Vault 70 and Over
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
--
Johnston, Joe
72
Unattached
NH
(--)
1
Womens 55m 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Douglas, LaDymond
10
Ppg
08.48
nwi
3
2
Gordon, Omaria
10
08.55
nwi
4
3
Padgett, Da'Myjah
10
WV Pal Light
08.59
nwi
4
4
Presley, Nymera
10
Ppg
08.69
nwi
3
5
Walton, Kailyn
10
08.76
nwi
5
6
Kavanagh, Samantha
10
Run U Xpress
08.77
nwi
3
7
Reese, Karis
10
Unattached
08.99
nwi
3
8
Shepherd, Shakayla
10
Eagle Speed
09.08
nwi
4
9
Simpson, Sarai
10
WV Pal Light
09.11
nwi
4
10
Sheppard, Jataysia
10
V12 Athletic
09.28
nwi
4
11
Postell, Jamya
10
V12 Athletic
09.41
nwi
5
12
Moore, Madison
10
Pure Athletics
09.64
nwi
4
13
Patel, Keya
10
The Gainesvi
09.87
nwi
4
14
Moore, Xyiah
10
V12 Athletic
10.34
nwi
5
15
Moore, Cibria
10
St Johns Str
10.75
nwi
5
Womens 55m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Carr, Jarvia
11
Evolution Sp
08.19
nwi
2
2
Lane, Endeyah
11
08.19
nwi
1
3
Lawrence, Delicia
11
08.23
nwi
3
4
King, Nischa
11
Take Flight
08.33
nwi
2
5
Richmond, Kiyla
11
08.34
nwi
2
6
Morgan, Tonie
11
Tallahassee
08.35
nwi
1
7
Johnson, Twaneise
11
V12 Athletic
08.48
nwi
3
8
Thomas, Tori
11
G-Force
08.63
nwi
1
9
Capel, Serenity
11
Team Lightni
08.67
nwi
1
10
Ferguson, Danae
11
The Gainesvi
08.76
nwi
2
11
Hyde, Kennadie
11
Need 4 Speed
08.87
nwi
1
12
Lewis, Da'Niya
11
Atc Elite
08.94
nwi
1
13
Walker, Marissa
11
Unattached
08.99
nwi
1
14
Geloso, Sisely
11
Pure Athletics
09.05
nwi
2
15
Graham, Dominique
11
WV Pal Light
09.07
nwi
2
16
Chandler, Paris
11
Unattached
09.15
nwi
3
17
Brown, Jasmine
11
Atc Elite
09.21
nwi
2
18
Peterson, Tyra
11
Ppg
09.22
nwi
1
19
Swann, Kennedy
11
Need 4 Speed
09.37
nwi
1
20
arroyo, savannah
11
09.50
nwi
2
21
Hooper, Kayla
11
The Gainesvi
10.19
nwi
2
Womens 55m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Davis, Tamari
12
Pure Athletics
07.33
nwi
3
2
Rivera, Gileya
12
Cuda Elite T
07.87
nwi
3
3
Scippio, M'Yana
12
Atc Elite
08.08
nwi
4
4
Galon, Shanice
12
08.12
nwi
3
4
Williams, Demetria
12
WV Pal Light
08.12
nwi
5
6
Beauford, Ashari
12
Evolution Sp
08.22
nwi
4
7
Wade, Madison
12
08.28
nwi
5
8
Mizell, Taliyah
12
G-Force
08.30
nwi
3
9
Smith, Danielle
12
Star Track TC_AA
08.35
nwi
3
10
Steele, Trinity
12
Atc Elite
08.46
nwi
5
11
Solomon, Gabriella
12
Olympia Trac
08.48
nwi
5
12
Palmer, JaBresha
12
08.75
nwi
4
13
Harris, Darryiel
12
WV Pal Light
08.76
nwi
4
14
Hill-Miles, Taylor
12
The Gainesvi
08.82
nwi
4
15
Love, Kayla
12
Earleys Elit
08.88
nwi
3
16
Mottley, Raija
12
Olympia Trac
08.97
nwi
5
17
Fluellen, Daniya
12
Atc Elite
09.10
nwi
5
18
Poole, Kamryn
12
Pure Athletics
09.43
nwi
4
19
Fluellen, Dayani
12
Atc Elite
09.53
nwi
4
20
Garcon, Melissa
12
Cuda Elite T
10.29
nwi
4
Womens 55m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Flagler, Trinity
13
Star Track TC_AA
07.19
nwi
1
2
Williams, Briana
13
Trinity Elit
07.24
nwi
1
3
Douglas, Hannah
13
Evolution Sp
07.51
nwi
2
4
Bess, Danielle
13
Unattached
07.57
nwi
1
5
Burrows, Kyndell
13
Running for
07.61
nwi
2
6
Dyer, Thalia
13
Trinity Elit
07.68
nwi
1
7
Wilson, Jordynn
13
Star Track TC_AA
07.75
nwi
1
8
Turner, Carlie
13
Unattached
08.13
nwi
2
9
DeLuca, Madilyn
13
G-Force
08.27
nwi
1
10
Swann, Nadiyah
13
Need 4 Speed
08.29
nwi
1
11
Morris, Victoria
13
Running for
08.45
nwi
2
12
Lewis, Shyteria
13
Ppg
08.55
nwi
2
13
Bodden, Riley
13
Atc Elite
08.60
nwi
2
14
Sharp, Kayla
13
Atc Elite
08.86
nwi
2
15
Blanco, Irina
13
G-Force
09.08
nwi
2
Womens 55m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wells, Ani
14
Unattached
07.50
nwi
3
2
Brown, Jasondra
14
Olympia Trac
07.54
nwi
3
3
Harris, Jacquell
14
Tallahassee
07.74
nwi
4
4
McEwan, Chereece
14
07.76
nwi
3
5
Johnson, Riniya
14
Running for
07.83
nwi
4
6
Poole, Tazarryia
14
Unattached
07.89
nwi
3
7
Caya, Jolie
14
Unattached
07.91
nwi
3
8
Townsend, Tishana
14
07.95
nwi
4
9
Mora, Gabrella
14
Olympia Trac
08.00
nwi
5
10
Andre, Kersha
14
Atc Elite
08.17
nwi
4
11
Rajner, Sequoyah
14
Unattached
08.18
nwi
5
11
Mobley, Ciara
14
08.18
nwi
3
13
White, Michaele
14
Running for
08.23
nwi
4
14
Dixon, Jackie
14
Olympia Trac
08.30
nwi
5
15
Talbert, Idalia
14
Unattached
08.39
nwi
4
16
Evans, Jakayla
14
Unattached
08.44
nwi
3
17
Ruise, Justice
14
The Gainesvi
08.63
nwi
4
18
Bean, Antari
14
The Gainesvi
08.65
nwi
5
19
Beauford, Parris
14
Evolution Sp
08.66
nwi
4
20
Murphy, Jaelynn
14
WV Pal Light
08.68
nwi
5
21
Hicks, Auria
14
Ppg
09.74
nwi
3
22
Fernandez, Kimberl
14
09.92
nwi
4
Womens 55m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mason, Symone
16
South Dade Elite
07.16
nwi
1
2
Tate, Aria
16
New Tampa Tr
07.44
nwi
5
3
Tillman, Jalesia
15
V12 Athletic
07.45
nwi
1
4
Woodside, Daneisha
15
Trinity Elit
07.46
nwi
2
5
Cleveland, Tiera
16
Unattached
07.54
nwi
1
6
Simcons, Carla
16
2015
07.56
nwi
1
7
Gayles, Giana
16
07.57
nwi
2
8
Holt, Avonti
16
New Tampa Tr
07.59
nwi
7
9
Rollins, Ayanna
15
Atc Elite
07.64
nwi
2
10
Thomas, Alicia
15
Road Runner
07.65
nwi
2
10
Johnson, Chantel
16
Unattached
07.65
nwi
1
12
Lecky, Nia
15
Trinity Elit
07.67
nwi
3
13
Dixon, Georgia
15
07.75
nwi
4
14
Mason, Jasmine
16
North Florida
07.77
nwi
4
15
Burton, Elizabeth
16
Velocity Tra
07.82
nwi
2
16
Smith, Kamryn
16
Unattached
07.83
nwi
6
16
Gordon, Amber
16
07.83
nwi
1
18
thomas, maniyah
16
07.88
nwi
6
19
Braden, Dericka
16
Lightning Sp
07.91
nwi
5
20
Schumacher, Grace
16
DC Knight Runner
07.92
nwi
4
21
Lottimore, Syria
15
IMG Academy
07.93
nwi
3
21
Moody, Adia
16
07.93
nwi
6
23
Green, Willondria
15
Atc Elite
07.95
nwi
5
24
Mitchell, Adrianna
16
Tallahassee
07.96
nwi
6
25
Swain, Kyra
16
Earleys Elit
07.97
nwi
1
26
Miller, De'quasia
15
07.98
nwi
3
27
Jones, Royce
15
Lightning Sp
07.99
nwi
4
27
Taylor, Monasia
15
Lightning Sp
07.99
nwi
5
29
Lewis, Aja
15
Atc Elite
08.01
nwi
7
29
Calloway, Tiana
16
08.01
nwi
6
31
Bailey, Jaylah
16
Unattached
08.04
nwi
2
32
Euson, Trinity
16
Haines City
08.07
nwi
6
33
Shortridge, Morgan
15
08.09
nwi
7
34
Duran, Keana
16
Road Runner
08.13
nwi
5
35
Brown, Autumn
16
Atc Elite
08.15
nwi
7
36
Williams, Amber
16
Golden Eagle
08.16
nwi
4
37
Davis, Xyla
16
08.18
nwi
4
38
Arnold, Taylor
16
Unattached
08.20
nwi
4
39
Jolly, Mikayla
16
Golden Eagle
08.22
nwi
3
40
Turner, Faith
15
Ppg
08.25
nwi
3
41
Williams, Emerald
16
Golden Eagle
08.26
nwi
7
42
Leibe, Eloise
15
IMG Academy
08.27
nwi
5
43
Walker, Dezha
15
Unattached
08.28
nwi
6
44
Jaco, Hope
15
Team Lightni
08.31
nwi
3
44
McClean, Khadijah
15
Liberty
08.31
nwi
1
46
Brown, Bernita
16
Atc Elite
08.36
nwi
7
47
Parker, Aniyiah
15
The Gainesvi
08.57
nwi
4
48
Castells, Emily
16
G-Force
08.59
nwi
4
49
Bent, Omelia
15
Unattached
08.63
nwi
3
50
Earley, Imari
15
Earleys Elit
09.23
nwi
3
51
Leibowitz, Maya
15
09.45
nwi
3
--
Nelms, Faith
15
Unattached
FS
nwi
5
Womens 55m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Daniels, Teahna
18
Unattached
06.93
nwi
1
2
Hall, Cassondra
18
Unattached
07.02
nwi
1
3
Steele, Alfreda
18
Pedagogy Tra
07.04
nwi
3
4
Flagg, Nia
18
Pure Athletics
07.14
nwi
1
5
Francis, Chelsea
19
2015
07.18
nwi
1
6
Williams, Aniyah
17
Pure Athletics
07.22
nwi
2
7
Singletary, Cedrin
18
Young Achiev
07.23
nwi
1
8
Joe, Asia
18
07.27
nwi
2
9
Sanders, Keosha
17
Take Flight
07.29
nwi
2
10
Beasley, Jadzia
18
North Florida
07.30
nwi
1
11
Turner, Domonique
18
Unattached
07.31
nwi
4
12
Fowler, Destiny
17
Young Achiev
07.34
nwi
3
13
Williams, Shaniya
17
South Dade Elite
07.39
nwi
1
14
Robinson, Kiana
18
Velocity Tra
07.42
nwi
2
15
Palmer, Airica
18
Lightning Sp
07.43
nwi
8
16
Johnson, Datavia
18
Fast Track
07.46
nwi
9
17
Caldwell, Janae
18
Unattached
07.48
nwi
1
18
Rounds, Malaya
18
S.W.Fl Track
07.49
nwi
10
19
Quinones, Naya
17
South Dade Elite
07.50
nwi
2
20
Wollaston, Sarah
17
Unattached
07.51
nwi
5
20
Bush, Natalya
18
Tallahassee
07.51
nwi
10
22
Delley, Cydney
17
Velocity Tra
07.54
nwi
4
22
Adams, Alexis
18
Unattached
07.54
nwi
3
24
Woodard, Destiny
18
South Dade Elite
07.55
nwi
4
24
Simmons, Kaira
17
Take Flight
07.55
nwi
3
24
Richmond, Jakayla
18
Unattached
07.55
nwi
6
27
Starks, Alexis
18
Velocity Tra
07.56
nwi
5
28
Price, Aaliyah
18
Unattached
07.57
nwi
9
29
Beard, Maiya
17
Velocity Tra
07.58
nwi
5
30
Hankins, Jordyn
17
Velocity Tra
07.59
nwi
3
30
McMillion, Nathaly
17
Unattached
07.59
nwi
5
32
Douglas, Jordan
18
Velocity Sun
07.60
nwi
6
33
Simpson, Onyx
18
Unattached
07.65
nwi
7
34
Berk, Sabrina
17
07.66
nwi
8
35
Gatlin, Talyssa
17
Unattached
07.67
nwi
4
36
Afon, Ifeoluwa
18
ApolloTKC
07.68
nwi
2
37
Jimersom, Dasha
19
2015
07.70
nwi
5
37
Medlock, Quandrian
17
Star Track TC_AA
07.70
nwi
6
37
Achenbach, Kayla
17
Victory Fitn
07.70
nwi
2
40
Durbak, Keely
19
Unattached
07.71
nwi
5
41
Dennis, Briana
17
Unattached
07.74
nwi
6
42
Betty, Shockera
18
North Florida
07.75
nwi
6
43
Williams, Rashea
18
Savannah Cha
07.77
nwi
7
44
Brown, Nydaiyah
18
Kissimmee-Osceol
07.80
nwi
4
45
Reddick, Ashley
19
Unattached
07.82
nwi
6
45
Grant-Williams, Ka
18
Pedagogy Tra
07.82
nwi
7
47
Pereira, Sydney
17
Unattached
07.85
nwi
9
48
Wetzel, Megan
19
Unattached
07.94
nwi
10
49
Mondy, Mikayla
18
Victory Fitn
07.95
nwi
3
49
Patrick, jasha
19
Team Lightni
07.95
nwi
4
51
Montgomery, Keandr
18
Victory Fitn
08.08
nwi
5
52
Martinez, Jenna
18
Unattached
08.11
nwi
9
53
Loveless, Chantel
19
Fort Walton Beac
08.12
nwi
4
53
Hawkins, Kayla
18
North Florida
08.12
nwi
7
53
Sharp, Victoria
17
Golden Eagle
08.12
nwi
10
56
McFarlane, D'Andra
17
Force One Tr
08.15
nwi
8
57
Clark, Gloria
18
08.16
nwi
8
58
Jackson, Jasmine
18
Unattached
08.19
nwi
8
59
Jackson, Katesha
17
North Florida
08.25
nwi
7
60
Gunter, Kenisha
18
Haines City
08.26
nwi
9
61
Gibson, Nyomi
17
DC Knight Runner
08.29
nwi
8
62
Lusnia, Ciara
18
Clearwater
08.31
nwi
6
63
Love, Raven
17
Earleys Elit
08.33
nwi
3
64
Dixon, Dahja
17
Fort Walton Beac
08.34
nwi
6
65
Bussie, Kiyah
17
08.40
nwi
7
66
Jackson, Jelina
18
Savannah Cha
08.44
nwi
7
67
Kerr, Senna
18
08.49
nwi
8
68
McKnight, Justine
17
08.51
nwi
9
69
Goode, Ansley
17
08.52
nwi
8
70
George, Tierra
18
Top Notch Tr
08.55
nwi
6
70
Pierre Louis, Dest
18
Haines City
08.55
nwi
10
70
King, Maya
17
08.55
nwi
9
73
Lightner, Lauren
17
DC Knight Runner
09.09
nwi
9
74
Joseph, Erica
19
Haines City
09.17
nwi
7
75
Arroyo, Melanie
18
Unattached
09.54
nwi
9
Womens 55m 39andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harrigan-Scott, Ta
33
Tru Fit Athl
06.75
nwi
1
2
Solomon, Shalonda
30
Pure Athletics
06.88
nwi
1
3
Johnson, Tristie
22
Bethune-Cookman
06.94
nwi
1
4
Linson, Nakia
23
Unattached
06.99
nwi
1
5
Jones, Deja
25
Florida Atlantic
07.05
nwi
1
6
Brown, Adanaca
22
Bahamas
07.06
nwi
1
7
Martinez, Sitia
25
Florida Atlantic
07.14
nwi
1
8
Irving, Vernetia
23
North Florida
07.19
nwi
1
Womens 55m 39andU
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Harrigan-Scott, Ta
33
Tru Fit Athl
06.82
nwi
2
2
Solomon, Shalonda
30
Pure Athletics
06.96
nwi
1
3
Johnson, Tristie
22
Bethune-Cookman
06.96
nwi
4
4
Jones, Deja
25
Florida Atlantic
07.03
nwi
4
5
Linson, Nakia
23
Unattached
07.06
nwi
5
6
Martinez, Sitia
25
Florida Atlantic
07.14
nwi
1
7
Brown, Adanaca
22
Bahamas
07.16
nwi
3
8
Irving, Vernetia
23
North Florida
07.19
nwi
2
9
Wilkerson, Regina
25
Florida Atlantic
07.21
nwi
3
10
Richard, Ja'Mesha
22
Jacksonville
07.22
nwi
1
12
Lamar, Raneisha
North Florida
07.25
nwi
3
13
Poole, Nicole
25
Florida Atlantic
07.33
nwi
4
14
Valentin, Sherline
Florida Atlantic
07.34
nwi
4
15
Trader, Assata
Florida Atlantic
07.35
nwi
3
16
Bryant, Shalaneya
23
Bethune-Cookman
07.38
nwi
3
17
Cooley, Gelela
24
ONE GOAL ATHLETI
07.43
nwi
2
18
Smith, Breann
21
Webber Internati
07.47
nwi
1
19
Dixon, Kandice
23
Embry-Riddle
07.47
nwi
2
20
Chung, Chynna Moni
23
Jacksonville
07.51
nwi
1
21
Dawkins, Artisha
20
Webber Internati
07.55
nwi
4
22
Shabazz, Shakirah
Florida Memorial
07.62
nwi
4
23
Rolle, Valencia
Bethune-Cookman
07.62
nwi
5
24
Hearn, Tianna
21
North Florida
07.78
nwi
5
25
Roberson, Ilena
Warner Southern
07.81
nwi
2
26
Clark, Brianna
Warner Southern
07.81
nwi
3
27
Carr, Mya
Florida Memorial
07.86
nwi
1
28
Thorsås, Frida
Florida Atlantic
07.88
nwi
1
29
Norwood, Tawanya
26
Revelation P
07.95
nwi
1
30
Williams, Alexis
21
Florida Runn
08.04
nwi
5
31
Jacques, Wilsandle
Florida Memorial
08.07
nwi
4
32
Jones, Ángel
Warner Southern
08.24
nwi
4
33
Peterson, Sophia
Warner Southern
08.32
nwi
2
11
Smith, Jasmine
22
Florida A&M
17.44c
nwi
1
Womens 55m 40-49MASTERS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Campbell, Carmen S
46
Unattached
08.99
nwi
1
Womens 55m 6 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hargon, Mikinzie
6
The Gainesvi
10.37
nwi
1
2
Watkins, Wyani
6
Olympia Trac
10.41
nwi
1
3
brahim, Amirah
6
10.44
nwi
1
4
Harris, Javashja
5
Olympia Trac
10.97
nwi
1
5
Salters, Miracle
5
Olympia Trac
11.42
nwi
1
6
Medley, Davika
5
V12 Athletic
12.16
nwi
1
7
Smith, Alanna
5
Liberty
14.07
nwi
1
8
Dickerson, Alayah
5
V12 Athletic
15.24
nwi
1
9
Fomby, La'Niya
5
V12 Athletic
24.70
nwi
1
Womens 55m 60-69MASTERS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
lowther, jocelyn
61
Unattached
08.70
nwi
1
2
woodward, loretta
61
atlanta trac
08.92
nwi
1
3
Clark, Clovis
60
atlanta trac
10.36
nwi
1
Womens 55m 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Castell, Destiny
8
Unattached
08.60
nwi
1
2
Marshall, Jalisa
8
South Dade Elite
08.81
nwi
1
3
Simpson, Saleigh
7
WV Pal Light
09.47
nwi
3
4
Swart, Kyra
7
Unattached
09.52
nwi
1
5
McClellon, Kenniyc
8
Ppg
09.53
nwi
1
6
Crossman, Myracle
8
Unattached
09.54
nwi
3
7
Cooper, Dasmine
8
09.64
nwi
1
8
Crawford, Astaria
7
South Dade Elite
09.71
nwi
1
9
Flemmings, Laila
7
WV Pal Light
10.23
nwi
2
10
Paschal, Kelsie
8
Xtreme Youth Ath
10.25
nwi
2
11
O'Reilly, Idriana
8
The Gainesvi
10.30
nwi
2
12
Scott, Jaleah
7
Victory Fitn
10.31
nwi
1
13
Chandler, Madison
8
Tallahassee
10.33
nwi
3
14
McCoy, Karajah
8
Unattached
10.43
nwi
3
15
Padgett, De-Niya
7
WV Pal Light
10.46
nwi
3
16
Williams, Arionna
8
10.52
nwi
2
17
Logan, Mariah
7
Savannah Cha
10.82
nwi
1
18
Lowe, Isabella
8
11.00
nwi
2
19
Galon, Vanessa
7
11.03
nwi
1
20
Waldon, Taliyah
7
The Gainesvi
11.59
nwi
3
21
Daniels, Asia
7
The Gainesvi
11.79
nwi
2
22
O'Relly, Jaiana
7
The Gainesvi
13.09
nwi
3
Womens 55m 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Travis, McKenzie
9
Eagle Speed
08.59
nwi
2
2
Allen, Sidney
9
Unattached
08.66
nwi
1
3
Bray, Jordon
9
08.77
nwi
1
4
Carter, Mykala
9
08.84
nwi
1
5
Mays, Janya
9
V12 Athletic
08.88
nwi
3
6
Washington, Faith
9
Savannah Cha
09.14
nwi
1
7
Williams, Chelsi
9
Incredibles
09.16
nwi
2
8
Ligon, Mia
9
St Johns Str
09.41
nwi
1
9
Simoes, Pietra
9
Unattached
09.47
nwi
1
10
Whitfield, Kamille
9
09.52
nwi
3
11
DeLaughter, Maciah
9
Unattached
09.54
nwi
2
12
Brown, Zahmya
9
Pure Athletics
09.63
nwi
2
13
McCaskill, Ni'Aira
9
V12 Athletic
09.65
nwi
3
14
Wilson, Arie
9
Unattached
09.69
nwi
1
15
Teague, Jayla
9
Unattached
09.78
nwi
2
16
Steele, Sydney
9
Need 4 Speed
09.83
nwi
1
17
Sheppard, Rhamani
9
V12 Athletic
09.85
nwi
2
18
Brown, Kaniya
9
V12 Athletic
09.87
nwi
2
19
Strickland, Claude
9
V12 Athletic
10.44
nwi
2
20
Copeland, Azariyah
9
WV Pal Light
10.99
nwi
3
Womens 200m 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kavanagh, Samantha
10
Run U Xpress
31.44
nwi
5
2
Douglas, LaDymond
10
Ppg
31.97
nwi
6
3
Presley, Nymera
10
Ppg
32.19
nwi
5
4
Gordon, Omaria
10
32.20
nwi
5
5
Padgett, Da'Myjah
10
WV Pal Light
32.47
nwi
7
6
Casurra, Taleah
10
32.73
nwi
5
7
Reese, Karis
10
Unattached
32.96
nwi
6
8
Walton, Kailyn
10
33.62
nwi
6
9
Green, Maddison
10
Tallahassee
33.78
nwi
5
10
Simpson, Sarai
10
WV Pal Light
35.44
nwi
7
11
Shepherd, Shakayla
10
Eagle Speed
35.67
nwi
6
12
Sheppard, Jataysia
10
V12 Athletic
37.76
nwi
7
13
Postell, Jamya
10
V12 Athletic
38.56
nwi
7
14
Moore, Cibria
10
St Johns Str
44.44
nwi
6
Womens 200m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Morgan, Tonie
11
Tallahassee
29.60
nwi
1
2
Carr, Jarvia
11
Evolution Sp
30.16
nwi
4
3
Johnson, Twaneise
11
V12 Athletic
30.20
nwi
3
4
Richmond, Kiyla
11
30.32
nwi
1
5
Lawrence, Delicia
11
30.35
nwi
1
6
King, Nischa
11
Take Flight
31.03
nwi
3
7
Ferguson, Danae
11
The Gainesvi
31.78
nwi
3
8
Capel, Serenity
11
Team Lightni
31.82
nwi
2
9
Booker, Kaniya
11
Pure Athletics
32.39
nwi
4
10
Lane, Endeyah
11
32.54
nwi
1
11
Hyde, Kennadie
11
Need 4 Speed
32.82
nwi
2
12
Walker, Marissa
11
Unattached
32.91
nwi
1
13
Graham, Dominique
11
WV Pal Light
33.36
nwi
2
14
Peterson, Tyra
11
Ppg
34.17
nwi
2
15
Lewis, Da'Niya
11
Atc Elite
34.64
nwi
4
16
Swann, Kennedy
11
Need 4 Speed
34.75
nwi
2
17
Geloso, Sisely
11
Pure Athletics
37.34
nwi
3
18
Brown, Jasmine
11
Atc Elite
37.82
nwi
4
19
Schraeder, Maddie
11
Hardee County
38.57
nwi
3
20
Hooper, Kayla
11
The Gainesvi
44.02
nwi
3
21
Davis, Faith
11
Hardee County
45.89
nwi
4
Womens 200m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Davis, Tamari
12
Pure Athletics
25.67
nwi
5
2
Rivera, Gileya
12
Cuda Elite T
28.65
nwi
5
3
Scippio, M'Yana
12
Atc Elite
29.84
nwi
6
4
Galon, Shanice
12
30.46
nwi
5
5
Williams, Demetria
12
WV Pal Light
30.53
nwi
8
6
Love, Kayla
12
Earleys Elit
30.54
nwi
6
7
Smith, Danielle
12
Star Track TC_AA
30.72
nwi
5
8
Steele, Trinity
12
Atc Elite
30.82
nwi
7
9
Washington, Kaylei
12
Unattached
30.87
nwi
5
10
Beauford, Ashari
12
Evolution Sp
30.96
nwi
8
11
Greene, Amaya
12
V12 Athletic
31.33
nwi
7
12
Palmer, JaBresha
12
31.57
nwi
8
13
Fluellen, Daniya
12
Atc Elite
32.47
nwi
7
14
Mottley, Raija
12
Olympia Trac
33.88
nwi
8
15
Sanders, Nia
12
34.22
nwi
7
16
Poole, Kamryn
12
Pure Athletics
34.42
nwi
7
17
King, Annesha
12
Ppg
34.85
nwi
6
18
Fluellen, Dayani
12
Atc Elite
39.17
nwi
7
19
Garcon, Melissa
12
Cuda Elite T
41.45
nwi
6
Womens 200m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Briana
13
Trinity Elit
25.88
nwi
1
2
Flagler, Trinity
13
Star Track TC_AA
26.23
nwi
1
3
Bess, Danielle
13
Unattached
26.99
nwi
1
4
Burrows, Kyndell
13
Running for
27.17
nwi
4
5
Dyer, Thalia
13
Trinity Elit
27.23
nwi
1
6
Douglas, Hannah
13
Evolution Sp
27.66
nwi
4
7
Teague, Eriana
13
Evolution Sp
28.65
nwi
2
8
Woodall, Shawna
13
Unattached
29.14
nwi
2
9
Turner, Carlie
13
Unattached
29.34
nwi
2
10
Swann, Nadiyah
13
Need 4 Speed
29.91
nwi
2
11
DeLuca, Madilyn
13
G-Force
30.05
nwi
3
12
Todd, Alexia
13
30.08
nwi
3
13
Lewis, Shyteria
13
Ppg
31.22
nwi
3
14
Quarterman, Jordyn
13
Savannah Cha
31.47
nwi
3
14
Morris, Victoria
13
Running for
31.47
nwi
4
16
Sharp, Kayla
13
Atc Elite
32.66
nwi
4
17
Bodden, Riley
13
Atc Elite
34.02
nwi
5
Womens 200m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ford, Jan'Taijah
14
Trinity Elit
26.38
nwi
6
2
McEwan, Chereece
14
27.37
nwi
6
3
woodall, Alexis
14
Unattached
27.54
nwi
6
4
Coleman, Emoni
14
Need 4 Speed
27.82
nwi
6
5
Johnson, Riniya
14
Running for
28.00
nwi
8
6
Morris, Cathrina
14
Running for
28.37
nwi
9
7
Brown, Adrienne
14
Unattached
28.40
nwi
5
8
Mora, Gabrella
14
Olympia Trac
28.44
nwi
9
9
Poole, Tazarryia
14
Unattached
28.66
nwi
5
10
Townsend, Tishana
14
28.71
nwi
7
11
Mobley, Ciara
14
29.16
nwi
6
12
White, Michaele
14
Running for
29.32
nwi
10
13
Rajner, Sequoyah
14
Unattached
29.68
nwi
9
14
Dixon, Jackie
14
Olympia Trac
29.90
nwi
7
15
Andre, Kersha
14
Atc Elite
29.96
nwi
10
16
Talbert, Idalia
14
Unattached
30.10
nwi
8
17
Harrison, Raven
14
Ppg
30.40
nwi
7
18
Hicks, Auria
14
Ppg
30.77
nwi
7
19
Franco, Samantha
14
Unattached
31.13
nwi
7
20
Beauford, Parris
14
Evolution Sp
31.44
nwi
8
Womens 200m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mason, Symone
16
South Dade Elite
25.20
nwi
1
2
Woodside, Daneisha
15
Trinity Elit
26.20
nwi
3
3
Cleveland, Tiera
16
Unattached
26.34
nwi
1
4
Johnson, Kayla
16
South Dade Elite
26.35
nwi
1
5
Thomas, Alicia
15
Road Runner
26.42
nwi
2
6
Johnson, Chantel
16
Unattached
26.78
nwi
1
7
Collins, Kori
16
Unattached
26.86
nwi
1
8
Rankin, Alexandria
16
Olympia Trac
26.92
nwi
11
9
Simcons, Carla
16
2015
26.98
nwi
2
10
Rollins, Ayanna
15
Atc Elite
27.28
nwi
4
11
Gordon, Amber
16
27.33
nwi
3
12
Taylor, Skylur
16
27.34
nwi
12
13
Jeanpierre, Keisha
16
Unattached
27.37
nwi
12
14
Mason, Jasmine
16
North Florida
27.43
nwi
7
15
Jones, Teniya
16
Olympia Trac
27.53
nwi
9
16
Bowen, Mone't
16
Golden Eagle
27.60
nwi
6
17
thomas, maniyah
16
27.61
nwi
10
18
Mitchell, Adrianna
16
Tallahassee
27.77
nwi
13
19
Bailey, Jaylah
16
Unattached
27.79
nwi
2
20
Swain, Kyra
16
Earleys Elit
27.88
nwi
7
21
Dixon, Georgia
15
27.93
nwi
3
22
Arnold, Taylor
16
Unattached
28.18
nwi
10
23
Ofokansi, Chi Chi
16
28.32
nwi
6
24
Lottimore, Syria
15
IMG Academy
28.34
nwi
5
24
Kaigler, Vonisha
15
Unattached
28.34
nwi
4
26
Ernest, Chelsey
15
Unattached
28.40
nwi
4
27
Braden, Dericka
16
Lightning Sp
28.42
nwi
2
28
Moody, Adia
16
28.46
nwi
13
29
Tillman, Jalesia
15
V12 Athletic
28.57
nwi
1
30
Williams, Amber
16
Golden Eagle
28.61
nwi
6
31
Shortridge, Morgan
15
28.64
nwi
3
32
Ashley, Maya
15
Unattached
28.76
nwi
5
33
Schumacher, Grace
16
DC Knight Runner
28.78
nwi
12
34
Dotson, Taryn
15
28.85
nwi
13
35
Miller, De'quasia
15
28.88
nwi
8
36
Nelms, Faith
15
Unattached
28.93
nwi
3
36
Calloway, Tiana
16
28.93
nwi
10
38
Barnett, Katie
16
Farragut Tra
28.98
nwi
5
39
Bailey, Aleyna
16
Golden Eagle
29.00
nwi
6
40
Brown, Bernita
16
Atc Elite
29.21
nwi
13
41
Monborne, Macie
16
29.22
nwi
5
42
Euson, Trinity
16
Haines City
29.26
nwi
9
43
Leibe, Eloise
15
IMG Academy
29.34
nwi
11
44
Johnson, Zoe
15
Unattached
29.47
nwi
5
44
Jolly, Mikayla
16
Golden Eagle
29.47
nwi
7
46
Burton, Elizabeth
16
Velocity Tra
29.50
nwi
4
47
Duran, Keana
16
Road Runner
29.51
nwi
6
48
Lewis, Aja
15
Atc Elite
29.53
nwi
11
49
Williams, Emerald
16
Golden Eagle
29.60
nwi
12
50
Davis, Xyla
16
29.66
nwi
9
51
Wilson, Matoaka
16
Need 4 Speed
29.67
nwi
8
52
Taylor, Monasia
15
Lightning Sp
29.85
nwi
12
53
McClean, Khadijah
15
Liberty
29.97
nwi
8
54
Castells, Emily
16
G-Force
30.06
nwi
8
55
Brown, Autumn
16
Atc Elite
30.15
nwi
10
56
Turner, Faith
15
Ppg
30.17
nwi
7
57
Jones, Royce
15
Lightning Sp
30.28
nwi
7
58
Simoes, Luiza
16
30.65
nwi
10
59
Bent, Omelia
15
Unattached
31.14
nwi
5
60
Jaco, Hope
15
Team Lightni
31.21
nwi
8
61
Coleman, Asari
15
31.25
nwi
9
62
Gates, Alexis
16
Unattached
31.57
nwi
7
63
Woodbury, Shekinah
16
Lake Weir HU
31.86
nwi
11
64
Parker, Aniyiah
15
The Gainesvi
32.65
nwi
12
65
Earley, Imari
15
Earleys Elit
33.96
nwi
9
66
Leibowitz, Maya
15
34.84
nwi
8
67
Green, Willondria
15
Atc Elite
35.75
nwi
9
--
Lecky, Nia
15
Trinity Elit
DNF
nwi
4
Womens 200m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Beasley, Jadzia
18
North Florida
24.96
nwi
1
2
Wilson, Tamani
17
Unattached
24.97
nwi
1
3
Barnett, Sharrika
18
Unattached
25.14
nwi
1
4
Steele, Alfreda
18
Pedagogy Tra
25.26
nwi
2
5
Heard, Kayla
18
Young Achiev
25.28
nwi
2
6
Singletary, Cedrin
18
Young Achiev
25.60
nwi
1
7
Whitted, Nya'H
17
Unattached
25.84
nwi
2
8
Flagg, Nia
18
Pure Athletics
25.85
nwi
3
9
Shivers, Shankeise
18
Trinity Elit
25.86
nwi
5
10
Joe, Asia
18
25.87
nwi
3
11
Robinson, Kiana
18
Velocity Tra
26.01
nwi
2
12
McMillion, Nathaly
17
Unattached
26.12
nwi
4
13
Caldwell, Janae
18
Unattached
26.13
nwi
1
14
Williams, Aniyah
17
Pure Athletics
26.15
nwi
2
15
Hankins, Jordyn
17
Velocity Tra
26.16
nwi
6
16
Chambers, Janaya
18
26.17
nwi
3
17
Fowler, Destiny
17
Young Achiev
26.24
nwi
3
18
Starks, Alexis
18
Velocity Tra
26.35
nwi
7
19
Wollaston, Sarah
17
Unattached
26.41
nwi
4
20
Vanhorse, Sydne
18
Unattached
26.42
nwi
15
21
Delley, Cydney
17
Velocity Tra
26.54
nwi
7
21
Williams, Shaniya
17
South Dade Elite
26.54
nwi
8
23
Simmons, Kaira
17
Take Flight
26.57
nwi
7
24
Quinones, Naya
17
South Dade Elite
26.58
nwi
9
25
Payne, Brianna
19
Unattached
26.59
nwi
6
26
Palmer, Airica
18
Lightning Sp
26.65
nwi
2
27
Price, Aaliyah
18
Unattached
26.66
nwi
4
28
Woulard, Kayla
19
Trinity Elit
26.68
nwi
5
29
Woodard, Destiny
18
South Dade Elite
26.70
nwi
9
30
Johnson, Datavia
18
Fast Track
26.72
nwi
17
31
Israel, Casly
17
Trinity Elit
26.79
nwi
12
32
Betty, Shockera
18
North Florida
26.84
nwi
12
33
Ways, Chloe
18
St Johns Str
26.89
nwi
4
34
Wetzel, Megan
19
Unattached
26.92
nwi
6
35
Afon, Ifeoluwa
18
ApolloTKC
26.96
nwi
5
36
Rounds, Malaya
18
S.W.Fl Track
26.99
nwi
12
37
Steward, Tia
18
Unattached
27.02
nwi
10
38
Ricketts, Chenelle
18
Trinity Elit
27.03
nwi
8
39
Beard, Maiya
17
Velocity Tra
27.06
nwi
7
40
McKnight, Destiny
18
27.16
nwi
15
41
Sanders, Keosha
17
Take Flight
27.24
nwi
6
42
Simpson, Onyx
18
Unattached
27.26
nwi
11
43
Richmond, Jakayla
18
Unattached
27.29
nwi
5
44
Bush, Natalya
18
Tallahassee
27.39
nwi
8
44
Miller, Raven
17
Fast Track
27.39
nwi
15
46
Durbak, Keely
19
Unattached
27.41
nwi
9
47
Douglas, Jordan
18
Velocity Sun
27.47
nwi
5
48
Achenbach, Kayla
17
Victory Fitn
27.54
nwi
12
49
Berk, Sabrina
17
27.64
nwi
7
49
Culver, Jovani
17
Evolution Sp
27.64
nwi
16
51
Williams, Rashea
18
Savannah Cha
27.68
nwi
16
52
Simmons, Vashanti
17
Fast Track
27.69
nwi
17
53
Medlock, Quandrian
17
Star Track TC_AA
27.81
nwi
11
54
Holeback, Ciara
17
2015
27.83
nwi
10
55
Valentin, Jeyland
18
Trinity Elit
27.84
nwi
9
56
Bradley-Macklin, K
17
Unattached
27.86
nwi
15
57
Mondy, Mikayla
18
Victory Fitn
27.91
nwi
10
58
Thomas, Ashley
17
Road Runner
28.10
nwi
11
59
Brown, Nydaiyah
18
Kissimmee-Osceol
28.13
nwi
8
60
Montgomery, Keandr
18
Victory Fitn
28.21
nwi
14
61
Hansen, Alainee
17
S.W.Fl Track
28.38
nwi
16
62
Patrick, jasha
19
Team Lightni
28.43
nwi
10
63
McFarlane, D'Andra
17
Force One Tr
28.45
nwi
17
64
Lovett, Marissa
17
S.W.Fl Track
28.58
nwi
16
65
Dennis, Briana
17
Unattached
28.74
nwi
3
66
Pataky, Hannah
18
Jac
28.77
nwi
10
67
Watts, Skylar
18
Unattached
28.89
nwi
7
67
Henry, Alexis
17
Lake Weir HU
28.89
nwi
13
69
Hawkins, Kayla
18
North Florida
29.01
nwi
14
70
Fleurima, Kimlie
19
Trinity Elit
29.02
nwi
11
71
Costict, Cierra
17
Fort Walton Beac
29.30
nwi
14
72
Reddick, Ashley
19
Unattached
29.40
nwi
3
73
Jackson, Katesha
17
North Florida
29.42
nwi
14
74
Gatlin, Talyssa
17
Unattached
29.45
nwi
8
75
Love, Raven
17
Earleys Elit
29.46
nwi
13
76
Gunter, Kenisha
18
Haines City
29.57
nwi
11
77
McCoy, Mia
18
Unattached
29.64
nwi
12
78
Jackson, Jasmine
18
Unattached
29.72
nwi
17
79
McKnight, Justine
17
29.93
nwi
13
80
Tucker, Alexis
17
Unattached
30.01
nwi
17
80
Corbitt, Chloe
18
Unattached
30.01
nwi
15
82
Lusnia, Ciara
18
Clearwater
30.04
nwi
12
83
Bussie, Kiyah
17
30.32
nwi
9
84
Kerr, Senna
18
30.36
nwi
13
85
Sharp, Victoria
17
Golden Eagle
30.54
nwi
15
86
Dixon, Dahja
17
Fort Walton Beac
30.94
nwi
14
87
Banks, Jasmine
18
Unattached
30.96
nwi
14
88
Loveless, Chantel
19
Fort Walton Beac
30.99
nwi
13
89
King, Maya
17
31.60
nwi
10
90
George, Tierra
18
Top Notch Tr
32.24
nwi
8
91
Joseph, Erica
19
Haines City
33.08
nwi
16
Womens 200m 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Campbell, Shadaey
24
Jacksonville
24.66
nwi
1
2
Jones, Deja
25
Florida Atlantic
24.75
nwi
2
3
Brown, Adanaca
22
Bahamas
24.90
nwi
1
5
Wilkerson, Regina
25
Florida Atlantic
25.09
nwi
2
6
Martinez, Sitia
25
Florida Atlantic
25.11
nwi
3
7
Irving, Vernetia
23
North Florida
25.80
nwi
5
8
Valentin, Sherline
Florida Atlantic
25.90
nwi
5
9
Chung, Chynna Moni
23
Jacksonville
25.92
nwi
3
11
Spivey, Carlecia
Bethune-Cookman
26.11
nwi
4
12
Huff, Briana
20
North Florida
26.20
nwi
7
13
Dixon, Kandice
23
Embry-Riddle
26.34
nwi
4
14
Dawkins, Artisha
20
Webber Internati
26.35
nwi
6
15
Cooley, Gelela
24
ONE GOAL ATHLETI
26.56
nwi
1
16
Trader, Assata
Florida Atlantic
26.65
nwi
5
17
Everheart, Mar'Rhe
25
Florida Atlantic
26.77
nwi
6
18
Lamar, Raneisha
North Florida
26.90
nwi
7
19
Bell, Alana
Embry-Riddle
26.95
nwi
7
20
Hearn, Tianna
21
North Florida
27.29
nwi
8
21
Carr, Mya
Florida Memorial
27.45
nwi
6
22
Chambers, Tamara
Embry-Riddle
27.92
nwi
8
23
Whitfield, Kathi
20
Webber Internati
28.06
nwi
7
24
Dennard, Charrie
20
Webber Internati
28.14
nwi
6
25
Roberson, Ilena
Warner Southern
28.18
nwi
6
26
Shabazz, Shakirah
Florida Memorial
28.25
nwi
9
27
Clark, Brianna
Warner Southern
28.30
nwi
8
28
Abundez, Ciera
Webber Internati
28.36
nwi
7
29
Smith, Breann
21
Webber Internati
28.39
nwi
6
30
Williams, Kylla
20
Bethune-Cookman
28.51
nwi
5
31
Williams, Alexis
21
Florida Runn
28.71
nwi
7
32
Norwood, Tawanya
26
Revelation P
29.06
nwi
3
33
Jacques, Wilsandle
Florida Memorial
29.09
nwi
8
34
Jones, Ángel
Warner Southern
29.87
nwi
8
35
Peterson, Sophia
Warner Southern
30.10
nwi
8
36
Adams, Alicia
Florida Memorial
30.86
nwi
8
4
Alston, Jharna
Florida A&M
12:05.14c
nwi
1
9
Diggs, Raven
21
Florida A&M
13:46.14c
nwi
3
--
Ainsley, Elana
25
Florida Atlantic
DNF
nwi
5
Womens 200m 40-49
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Campbell, Carmen S
46
Unattached
35.01
nwi
9
Womens 200m 6 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hargon, Mikinzie
6
The Gainesvi
44.94
nwi
1
2
Harris, Javashja
5
Olympia Trac
47.23
nwi
2
3
Salters, Miracle
5
Olympia Trac
48.77
nwi
1
4
Medley, Davika
5
V12 Athletic
50.22
nwi
1
5
Dickerson, Alayah
5
V12 Athletic
1:17.42
nwi
2
Womens 200m 60-69
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
lowther, jocelyn
61
Unattached
32.08
nwi
9
2
woodward, loretta
61
atlanta trac
32.82
nwi
9
3
Rhodes, Carol
67
atlanta trac
43.14
nwi
9
Womens 200m 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Castell, Destiny
8
Unattached
32.43
nwi
1
2
McClellon, Kenniyc
8
Ppg
36.14
nwi
1
3
Blackmon, Mikiyah
8
Unattached
36.15
nwi
3
4
Marshall, Jalisa
8
South Dade Elite
37.59
nwi
1
5
Simpson, Saleigh
7
WV Pal Light
37.78
nwi
3
6
Swart, Kyra
7
Unattached
38.13
nwi
1
7
Crossman, Myracle
8
Unattached
38.38
nwi
2
8
Ouko, Danielle
8
V12 Athletic
38.81
nwi
4
9
Crawford, Astaria
7
South Dade Elite
39.48
nwi
2
10
McCoy, Karajah
8
Unattached
39.74
nwi
4
11
Williams, Arionna
8
40.45
nwi
1
12
Caine, Ka-ron
7
V12 Athletic
40.51
nwi
4
13
Cooper, Dasmine
8
40.62
nwi
2
14
Galon, Vanessa
7
41.10
nwi
1
15
Flemmings, Laila
7
WV Pal Light
41.98
nwi
2
16
Padgett, De-Niya
7
WV Pal Light
42.27
nwi
3
17
Scott, Jaleah
7
Victory Fitn
42.66
nwi
2
18
Lowe, Isabella
8
44.51
nwi
3
19
Szabla, Reyne
7
727 Youth Tr
45.66
nwi
5
20
O'Reilly, Idriana
8
The Gainesvi
46.63
nwi
4
21
Waldon, Taliyah
7
The Gainesvi
48.30
nwi
5
22
Yates, Zoe
8
St Johns Str
50.92
nwi
4
23
O'Relly, Jaiana
7
The Gainesvi
1:04.50
nwi
2
Womens 200m 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bray, Jordon
9
31.84
nwi
1
2
Carter, Mykala
9
31.99
nwi
1
3
Mullings, Abigail
9
Unattached
33.16
nwi
1
4
Allen, Sidney
9
Unattached
33.91
nwi
1
5
Travis, McKenzie
9
Eagle Speed
33.92
nwi
4
6
Washington, Faith
9
Savannah Cha
34.07
nwi
1
7
Washington, Patien
9
Savannah Cha
34.74
nwi
2
8
DeLaughter, Maciah
9
Unattached
35.92
nwi
4
9
Simoes, Pietra
9
Unattached
35.99
nwi
2
10
Floyd, Shawnice
9
WV Pal Light
36.75
nwi
4
11
Mays, Janya
9
V12 Athletic
36.77
nwi
3
12
Brown, Zahmya
9
Pure Athletics
36.87
nwi
3
13
Ligon, Mia
9
St Johns Str
36.89
nwi
2
14
Sheppard, Rhamani
9
V12 Athletic
37.47
nwi
4
15
Brown, Kaniya
9
V12 Athletic
37.80
nwi
4
16
Teague, Jayla
9
Unattached
38.01
nwi
2
17
Bedinghaus, Taylor
9
727 Youth Tr
38.47
nwi
3
18
Norman, Aniya
9
Ppg
38.49
nwi
1
19
Steele, Sydney
9
Need 4 Speed
38.74
nwi
2
20
Wilson, Arie
9
Unattached
39.82
nwi
2
21
McCaskill, Ni'Aira
9
V12 Athletic
41.90
nwi
3
22
Strickland, Claude
9
V12 Athletic
42.89
nwi
4
23
Copeland, Azariyah
9
WV Pal Light
43.87
nwi
3
Womens 400m 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Scott, Arbriel
10
1:10.19
4
2
Kavanagh, Samantha
10
Run U Xpress
1:11.50
4
3
Presley, Nymera
10
Ppg
1:14.22
4
4
Green, Maddison
10
Tallahassee
1:18.40
5
5
Sheppard, Jataysia
10
V12 Athletic
1:26.76
5
6
Postell, Jamya
10
V12 Athletic
1:34.96
5
7
Patel, Keya
10
The Gainesvi
1:37.97
5
8
Bryant, Hailey
10
Hardee County
1:39.78
5
Womens 400m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buckle, Kylah
11
Unattached
1:06.62
3
2
Richmond, Kiyla
11
1:09.03
1
3
Morgan, Tonie
11
Tallahassee
1:10.95
2
4
Johnson, Twaneise
11
V12 Athletic
1:10.98
1
5
Lawrence, Delicia
11
1:11.89
1
6
Booker, Kaniya
11
Pure Athletics
1:12.93
3
7
Thomas, Tori
11
G-Force
1:14.07
2
8
Hyde, Kennadie
11
Need 4 Speed
1:16.31
1
9
Swann, Kennedy
11
Need 4 Speed
1:20.88
2
10
Walker, Marissa
11
Unattached
1:23.21
1
11
Brown, Jasmine
11
Atc Elite
1:24.46
2
12
Chandler, Paris
11
Unattached
1:27.45
4
13
Schraeder, Maddie
11
Hardee County
1:28.65
3
14
Hodge, Audrey
11
Cuda Elite T
1:29.87
2
15
Graham, Dominique
11
WV Pal Light
1:30.37
2
16
Lane, Endeyah
11
1:32.01
1
17
Shallow, Kaitlyn
11
Cuda Elite T
1:36.70
3
18
Conerly, Savannah
11
Hardee County
1:45.60
3
Womens 400m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Flake, Brianna
12
Unattached
1:06.42
4
2
Washington, Kaylei
12
Unattached
1:08.51
4
3
Galon, Shanice
12
1:09.18
4
4
Williams, Demetria
12
WV Pal Light
1:09.97
6
5
Smith, Danielle
12
Star Track TC_AA
1:12.39
5
6
Scippio, M'Yana
12
Atc Elite
1:12.62
7
6
Rivera, Gileya
12
Cuda Elite T
1:12.62
4
8
Palmer, JaBresha
12
1:13.66
5
9
Love, Kayla
12
Earleys Elit
1:13.81
4
10
Mier, Adrianna
12
Hardee County
1:15.19
6
11
Hill-Miles, Taylor
12
The Gainesvi
1:17.59
7
12
Steele, Trinity
12
Atc Elite
1:17.71
6
13
Solomon, Gabriella
12
Olympia Trac
1:18.40
6
14
Sanders, Nia
12
1:30.79
5
15
Saravia, Bianca
12
Cuda Elite T
1:39.63
5
16
Galin, Alexis
12
Cuda Elite T
1:44.56
5
Womens 400m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bess, Danielle
13
Unattached
1:00.43
1
2
Benjamin, Shaniya
13
Unattached
1:02.04
1
3
Turner, Carlie
13
Unattached
1:05.56
2
4
Wilson, Jordynn
13
Star Track TC_AA
1:06.22
1
5
Douglas, Hannah
13
Evolution Sp
1:06.61
3
6
Ingalls, Layla
13
Unattached
1:06.89
2
7
Wilson, Tytiana
13
727 Youth Tr
1:07.07
2
8
Woodall, Shawna
13
Unattached
1:08.17
2
9
Swann, Nadiyah
13
Need 4 Speed
1:08.48
2
10
Todd, Alexia
13
1:09.36
2
11
DeLuca, Madilyn
13
G-Force
1:10.60
3
12
Quarterman, Jordyn
13
Savannah Cha
1:12.09
3
13
Long, Rachel
13
Evolution Sp
1:13.35
4
14
Goodspeed, Alliann
13
Unattached
1:13.44
1
15
Megge, Payton
13
Unattached
1:16.26
3
16
King, Jade
13
Take Flight
1:17.48
4
17
Blanco, Irina
13
G-Force
1:19.59
3
18
Sharp, Kayla
13
Atc Elite
1:29.71
4
Womens 400m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ford, Jan'Taijah
14
Trinity Elit
58.36
5
2
Coleman, Emoni
14
Need 4 Speed
1:01.71
4
3
woodall, Alexis
14
Unattached
1:02.67
5
4
Cooper, Kasia
14
South Dade Elite
1:03.78
4
5
Morris, Cathrina
14
Running for
1:04.04
6
6
Brown, Adrienne
14
Unattached
1:04.36
5
7
Harris, Jacquell
14
Tallahassee
1:04.90
5
8
Mora, Gabrella
14
Olympia Trac
1:05.42
7
9
Thomas, Amaya
14
Trinity Elit
1:05.79
5
10
Johnson, Riniya
14
Running for
1:06.37
7
11
Heera, Angelina
14
Unattached
1:07.89
8
12
Evans, Jakayla
14
Unattached
1:08.64
5
13
Mobley, Ciara
14
1:09.93
6
14
Townsend, Tishana
14
1:10.22
6
15
Andre, Kersha
14
Atc Elite
1:11.54
7
16
Harrison, Raven
14
Ppg
1:12.56
6
17
Franco, Samantha
14
Unattached
1:14.70
8
18
Dixon, Jackie
14
Olympia Trac
1:16.03
7
Womens 400m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mason, Symone
16
South Dade Elite
58.62
1
2
Johnson, Kayla
16
South Dade Elite
58.85
1
3
Collins, Kori
16
Unattached
1:00.13
1
4
Holt, Avonti
16
New Tampa Tr
1:01.01
2
5
Rankin, Alexandria
16
Olympia Trac
1:01.14
9
6
Gordon, Amber
16
1:01.77
1
7
Pinnell, Katie
15
Unattached
1:02.37
3
8
Bailey, Jaylah
16
Unattached
1:02.65
2
9
Thomas, Alicia
15
Road Runner
1:02.88
4
10
Taylor, Skylur
16
1:03.28
2
11
Bowen, Mone't
16
Golden Eagle
1:03.71
5
12
Jeanpierre, Keisha
16
Unattached
1:03.82
10
13
thomas, maniyah
16
1:04.25
9
14
Dotson, Taryn
15
1:04.61
4
15
Braden, Dericka
16
Lightning Sp
1:04.93
4
16
Swain, Kyra
16
Earleys Elit
1:05.13
3
17
Moody, Adia
16
1:05.21
8
18
Rollins, Ayanna
15
Atc Elite
1:05.36
4
19
Ernest, Chelsey
15
Unattached
1:05.38
1
20
Brown, Bernita
16
Atc Elite
1:05.53
8
21
Calloway, Tiana
16
1:06.49
7
22
Johnson, Zoe
15
Unattached
1:06.71
9
23
Farmer, Mariah
16
Lake Weir HU
1:06.74
6
24
Bailey, Aleyna
16
Golden Eagle
1:07.45
5
25
Ashley, Maya
15
Unattached
1:07.63
4
26
Nelms, Faith
15
Unattached
1:08.31
2
27
Obike, Nekemia
16
2015
1:08.39
5
28
Duran, Keana
16
Road Runner
1:09.47
5
29
Castells, Emily
16
G-Force
1:09.50
6
30
Coleman, Asari
15
1:09.58
7
31
Gates, Alexis
16
Unattached
1:09.60
6
32
Williams, Aaysha
16
Tallahassee
1:10.38
5
33
Simoes, Luiza
16
1:10.81
5
33
Williams, Daysha
16
Tallahassee
1:10.81
6
35
Davis, Xyla
16
1:11.99
8
36
Green, Willondria
15
Atc Elite
1:12.19
9
37
Brown, Autumn
16
Atc Elite
1:13.72
8
38
Lewis, Aja
15
Atc Elite
1:14.90
10
39
Langston, Alyssa
15
sandknats
1:14.99
7
40
Bent, Omelia
15
Unattached
1:15.17
3
41
Woodbury, Shekinah
16
Lake Weir HU
1:15.45
6
42
Taylor, Monasia
15
Lightning Sp
1:20.92
7
43
Leibowitz, Maya
15
1:22.84
6
Womens 400m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barnett, Sharrika
18
Unattached
55.39
1
2
Heard, Kayla
18
Young Achiev
56.46
1
3
Hall, Cassondra
18
Unattached
56.85
1
4
Wilson, Tamani
17
Unattached
58.13
1
5
Chambers, Janaya
18
58.18
2
6
Woulard, Kayla
19
Trinity Elit
58.47
3
7
Fields, Jordan
17
St Johns Str
58.56
1
8
Valentin, Jeyland
18
Trinity Elit
59.46
5
9
Delley, Cydney
17
Velocity Tra
59.56
4
10
Ricketts, Chenelle
18
Trinity Elit
59.69
4
11
Steward, Tia
18
Unattached
59.95
5
12
Israel, Casly
17
Trinity Elit
59.97
5
13
Price, Aaliyah
18
Unattached
1:00.09
3
14
Robinson, Kiana
18
Velocity Tra
1:00.57
2
15
Afon, Ifeoluwa
18
ApolloTKC
1:00.84
3
16
Pollock, Briana
18
Unattached
1:00.95
2
17
Shivers, Shankeise
18
Trinity Elit
1:01.05
4
18
Woodard, Destiny
18
South Dade Elite
1:01.46
3
19
Rivers, Bryanna
17
New Tampa Tr
1:01.51
4
20
Thomas, Simone
18
2015
1:01.58
5
21
Vanhorse, Sydne
18
Unattached
1:01.98
11
22
Payne, Brianna
19
Unattached
1:02.04
4
23
Simmons, Vashanti
17
Fast Track
1:02.81
10
24
Pauley, Niecea
17
St Johns Str
1:02.85
3
25
Whitted, Nya'H
17
Unattached
1:02.91
1
26
Zeller, Skye
17
Unattached
1:03.13
7
27
Palmer, Airica
18
Lightning Sp
1:03.32
2
28
Griffin, Nia
18
1:03.54
8
29
Wetzel, Megan
19
Unattached
1:03.56
6
30
Miller, Raven
17
Fast Track
1:04.11
11
31
Hansen, Alainee
17
S.W.Fl Track
1:04.18
7
32
Bradley-Macklin, K
17
Unattached
1:04.22
11
33
Crane, Brooke
17
Fort Walton Beac
1:04.44
6
34
Gonzalez, Janelle
18
1:04.80
6
35
Durbak, Keely
19
Unattached
1:04.82
7
36
Aydelette, Mackenz
18
St Johns Str
1:04.87
5
37
Beard, Maiya
17
Velocity Tra
1:04.97
7
38
Lovett, Marissa
17
S.W.Fl Track
1:05.13
11
39
Lowe, Elizabeth
18
1:05.23
10
40
McKnight, Destiny
18
1:05.85
11
41
Walcott, Brianna
18
Lake Weir HU
1:06.24
10
42
Watts, Skylar
18
Unattached
1:06.48
6
43
Richardson, Destin
18
Velocity Tra
1:07.05
9
44
Williams, Shaniya
17
South Dade Elite
1:07.22
2
45
Lyons, Sage
18
Sota Project
1:07.58
8
46
McKnight, Justine
17
1:07.75
8
47
Quinones, Naya
17
South Dade Elite
1:08.58
5
48
Geren, Kyla
17
S.W.Fl Track
1:08.67
8
49
Tucker, Alexis
17
Unattached
1:09.05
10
50
Gillespie, Mia
18
Unattached
1:09.42
9
51
Halliday, Darien
18
Unattached
1:09.84
9
52
Corbitt, Chloe
18
Unattached
1:10.94
10
53
Bussie, Kiyah
17
1:11.49
7
54
Love, Raven
17
Earleys Elit
1:13.36
6
55
Barker, Brynn
17
Cuda Elite T
1:15.90
10
Womens 400m 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
--
Moodie, Christina
20
Florida A&M
09.24c
7
1
Campbell, Shadaey
24
Jacksonville
56.39
1
3
Johnson, Tristie
22
Bethune-Cookman
58.74
2
4
Grimes, Hallie
North Florida
59.26
3
5
Mallory, Tineisha
Bethune-Cookman
59.88
4
7
Johnson, Destiny
Florida A&M
1:00.14c
4
8
Ciede, Jessica
24
Bethune-Cookman
1:00.14
4
9
Boldin, Berneta
Florida Atlantic
1:00.15
6
10
Webley, Brittney
22
Jacksonville
1:00.74
3
11
Younker, Alyssa
North Florida
1:00.88
3
12
Huff, Briana
20
North Florida
1:01.27
5
13
Bell, Alana
Embry-Riddle
1:01.98
6
14
Pierce, Bre'Shea
20
Webber Internati
1:02.76
7
15
Bowen, Aisha
Bethune-Cookman
1:02.87
5
16
Joseph, Marly
Webber Internati
1:03.04
6
17
Chambers, Tamara
Embry-Riddle
1:03.68
5
18
Løken, Marianne
Florida Atlantic
1:03.92
5
19
Alexander, Jetaime
Bethune-Cookman
1:03.97
5
20
Venesina, Emily
21
Flagler
1:04.14
7
21
Jaskulski, Carly
North Florida
1:04.47
6
22
Rolle, Valencia
Bethune-Cookman
1:04.86
4
23
Abundez, Ciera
Webber Internati
1:06.19
6
24
Norwood, Tawanya
26
Revelation P
1:06.63
3
25
Williams, Kylla
20
Bethune-Cookman
1:07.39
5
26
Victor, Gida
19
Northwood (FL) U
1:13.22
7
27
Adams, Alicia
Florida Memorial
1:14.96
7
6
Diggs, Raven
21
Florida A&M
6:00.14c
4
2
Alston, Jharna
Florida A&M
14:17.44c
1
--
Jocelin, Kristie
Northwood (FL) U
DQ
7
Womens 400m 60-69
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
lowther, jocelyn
61
Unattached
1:19.27
7
Womens 400m 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Castell, Destiny
8
Unattached
1:18.97
1
2
Swart, Kyra
7
Unattached
1:24.40
1
3
Blackmon, Mikiyah
8
Unattached
1:27.18
2
4
Marshall, Jalisa
8
South Dade Elite
1:29.23
1
5
Simpson, Saleigh
7
WV Pal Light
1:30.38
3
6
Ouko, Danielle
8
V12 Athletic
1:34.50
1
7
Galon, Vanessa
7
1:35.37
1
8
Williams, Arionna
8
1:39.03
2
9
Crawford, Astaria
7
South Dade Elite
1:40.62
1
10
Caine, Ka-ron
7
V12 Athletic
1:41.55
3
11
Cooper, Dasmine
8
1:47.22
2
12
Szabla, Reyne
7
727 Youth Tr
1:49.06
2
13
Chandler, Madison
8
Tallahassee
1:50.05
2
14
Yates, Zoe
8
St Johns Str
1:51.02
3
Womens 400m 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bray, Jordon
9
1:13.61
1
2
Carter, Mykala
9
1:14.69
1
3
Washington, Patien
9
Savannah Cha
1:18.14
1
4
Mullings, Abigail
9
Unattached
1:18.84
1
5
Brown, Kaniya
9
V12 Athletic
1:22.77
3
6
Floyd, Shawnice
9
WV Pal Light
1:24.31
3
7
DeLaughter, Maciah
9
Unattached
1:27.21
4
8
Travis, McKenzie
9
Eagle Speed
1:27.57
3
9
Frost, Aubrey
9
1:27.59
2
10
Ligon, Mia
9
St Johns Str
1:28.57
1
11
Bedinghaus, Taylor
9
727 Youth Tr
1:31.78
2
12
Sheppard, Rhamani
9
V12 Athletic
1:31.97
2
13
Johnson, Alissa
9
Evolution Sp
1:42.72
4
14
Strickland, Claude
9
V12 Athletic
1:47.76
3
15
Mays, Janya
9
V12 Athletic
1:50.73
3
16
Wood, Makinsey
9
Cuda Elite T
2:00.82
3
Womens 800m 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Scott, Arbriel
10
2:53.80
1
2
Green, Maddison
10
Tallahassee
3:09.81
1
3
Bryant, Hailey
10
Hardee County
3:41.04
1
Womens 800m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Veltcheva, Ani
11
The Gainesvi
2:49.44
1
2
Chiang, Mei
11
3:00.36
1
3
Mickler, Ella
11
Unattached
3:02.95
1
4
arroyo, savannah
11
3:04.33
1
5
Mayer, Lindie
11
Hillsborough
3:13.73
1
6
Harris, Carolyn
11
Hillsborough
3:25.09
1
7
Schraeder, Maddie
11
Hardee County
3:36.44
1
8
Davis, Faith
11
Hardee County
3:39.58
1
9
Shallow, Kaitlyn
11
Cuda Elite T
3:50.93
1
10
Conerly, Savannah
11
Hardee County
3:51.76
1
Womens 800m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
James, Lindsay
12
Unattached
2:51.29
2
2
Mier, Adrianna
12
Hardee County
2:57.39
2
3
Long, Krista
12
Cuda Elite T
3:00.54
2
4
Cox, Shayla
12
Hardee County
3:12.67
2
5
Quintero, Catarina
12
Cuda Elite T
3:19.45
2
6
Galin, Alexis
12
Cuda Elite T
4:08.24
2
7
Saravia, Bianca
12
Cuda Elite T
4:08.29
2
Womens 800m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, Carolyn
13
Unattached
2:44.31
1
2
Ingalls, Layla
13
Unattached
2:53.32
1
3
Gomez, Melissa
13
Cuda Elite T
2:58.83
1
4
Megge, Payton
13
Unattached
3:02.14
1
5
Mayer, Jensen
13
Hillsborough
3:07.08
1
6
Shaw, Lauren
13
The Gainesvi
3:37.91
1
Womens 800m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coleman, Emoni
14
Need 4 Speed
2:31.00
1
2
Mayes, Shyanne
14
2:32.78
1
3
Cooper, Kasia
14
South Dade Elite
2:39.77
1
4
Hincapie, Jasmine
14
Cuda Elite T
2:41.46
1
5
Arnold, Jirah
14
Tallahassee
2:49.42
1
6
Callahan, Grace
14
Unattached
2:54.97
1
7
Mayer, Avery
14
Chamberlain
2:58.91
1
8
Bly, Emma
14
Hillsborough
3:09.10
1
9
Wilson, Sydni
14
Star Track TC_AA
3:30.41
1
Womens 800m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pinnell, Katie
15
Unattached
2:23.85
1
2
Gear, Krissy
16
Unattached
2:24.32
2
3
Johnson, Kayla
16
South Dade Elite
2:30.34
1
4
Hannah, Megan
16
2:30.39
2
5
Straw, Autumn
16
Unattached
2:30.69
1
6
Oakes-Lottridge, S
16
Unattached
2:32.44
1
7
Martin, Haleigh
16
sandknats
2:34.28
1
8
Taylor, Skylur
16
2:34.77
1
9
Wilson, Matoaka
16
Need 4 Speed
2:42.45
1
10
Santiesteban, Broo
16
Unattached
2:43.05
1
11
Farmer, Mariah
16
Lake Weir HU
2:43.56
2
12
Williams, Aaysha
16
Tallahassee
2:45.64
2
13
vansant, lindsey
15
Unattached
2:50.14
2
14
Rohrer, Greta
15
Pure Athletics
2:54.27
2
15
Moffett, Haley
16
Unattached
2:54.31
2
16
Della Ratta, Corin
15
Unattached
3:02.86
2
17
Obike, Nekemia
16
2015
3:05.71
1
18
Prestia, Juliana
16
sandknats
3:05.84
2
19
Crihfield, Tabitha
15
3:06.89
2
20
Michalk, Grace
15
Hillsborough
3:32.18
2
Womens 800m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Horsley, Harley
18
Unattached
2:22.30
1
2
Brookover, Hannah
17
Unattached
2:24.00
1
3
Zeller, Skye
17
Unattached
2:24.08
1
4
Rudman, Emma
17
Fort Walton Beac
2:26.54
1
5
Crane, Brooke
17
Fort Walton Beac
2:26.81
1
6
Gonzalez, Janelle
18
2:27.36
1
7
Skipper, Elizabeth
18
Unattached
2:28.23
1
8
Rivers, Bryanna
17
New Tampa Tr
2:28.72
1
9
Murray, Brittani
18
Unattached
2:32.75
1
10
Thomas, Simone
18
2015
2:33.22
1
11
McGlinn, Carley
17
Unattached
2:33.59
2
12
Friend, Rachel
19
Unattached
2:34.80
1
13
Paul, Grace
18
Unattached
2:35.15
2
14
Garabeli, Juliana
18
Unattached
2:37.96
2
15
Albano, Kristie
17
Unattached
2:38.57
2
16
Britt, Sydney
17
Unattached
2:39.46
2
17
sigler, rachel
17
Unattached
2:40.85
1
18
Peterson, Paige
18
Central Flor
2:41.67
3
19
Halliday, Darien
18
Unattached
2:43.35
2
20
Parent, Rebeka
18
Unattached
2:44.02
3
21
Richardson, Destin
18
Velocity Tra
2:45.76
2
22
Goode, Ansley
17
2:46.65
2
23
Gopie, Cianna
17
Unattached
2:46.73
3
24
Geren, Kyla
17
S.W.Fl Track
2:47.69
3
25
Amaral, Alexis
17
Unattached
2:48.50
3
26
Pierre Louis, Dest
18
Haines City
2:50.17
3
27
Ellis, Keyona
19
ApolloTKC
2:50.19
2
28
Lapp, Rebekah
18
Unattached
2:51.69
2
29
Barker, Brynn
17
Cuda Elite T
2:57.11
3
30
Corbitt, Chloe
18
Unattached
2:58.10
3
31
Clark, Gloria
18
2:58.36
3
32
dampier, michelle
17
Palatka
2:58.86
3
33
Gahres, Elizabeth
17
Unattached
3:11.15
3
34
sheehan, Ragan
17
Palatka
3:23.11
3
35
Williams, Molly
18
Palatka
3:31.38
3
Womens 800m 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Philbert, Vanessa
North Florida
2:15.46
1
2
Mills, Julia
Bethune-Cookman
2:15.85
1
3
Hodnett, Tatyana
19
Jacksonville
2:16.72
1
4
Wellman, Elizabeth
Florida Atlantic
2:17.68
2
5
Levine, Marina
21
Embry-Riddle
2:18.69
1
6
Rampf, Colett
Saint Leo
2:22.29
2
7
Johnson, Tayler
20
North Florida
2:22.45
1
8
Cripe, Tara
25
Florida Atlantic
2:22.53
2
9
Kelly, Breana
25
Unattached
2:22.76
2
10
Roussell, Haley
Saint Leo
2:23.94
2
11
Cazares, Rachel
North Florida
2:24.02
1
12
Fontanez, Carydali
Florida Atlantic
2:24.29
2
13
Kibii, Judith
Florida A&M
2:25.44c
2
14
Reeves, Jayla
Florida Atlantic
2:26.02
2
15
Brown, Morgan
22
Bethune-Cookman
2:26.45
1
16
King, Kaitlin
20
North Florida
2:27.01
2
17
Tafoya, Martina
23
Embry-Riddle
2:27.07
2
18
Nygren, Lauren
25
Webber Internati
2:28.85
3
19
Whitfield, Kathi
20
Webber Internati
2:29.28
3
20
Fagan, Kylie
21
Saint Leo
2:29.42
3
21
Love, Rebecca
23
Embry-Riddle
2:29.74
3
22
Clark, Cierra
20
Unattached
2:30.49
3
23
csubak, lauren
Saint Leo
2:31.99
2
24
Meneses, Alex
Embry-Riddle
2:35.39
2
25
Parios, Audrey
Embry-Riddle
2:37.40
3
26
Johnson, Destiny
Florida A&M
2:37.64c
3
27
Nelson, Rachel
21
Flagler
2:39.63
3
28
Adams, Shelby
21
Saint Leo
2:42.11
3
29
Fassnidge, Jessica
22
Flagler
2:42.14
3
30
Fernandez, Cassand
22
Flagler
2:44.67
3
31
Pierce, Bre'Shea
20
Webber Internati
2:45.50
3
32
Baldwin, Jayna
Florida Memorial
2:46.85
3
33
Cooper, Ricardia
Bethune-Cookman
2:54.44
1
34
Joseph, Marly
Webber Internati
2:56.23
3
35
Brown, Madison
Bethune-Cookman
3:05.32
2
--
Estime, Jennifer
26
Unattached
DNF
1
Womens 800m 30-39
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Suda, Betsy
34
Florida Track Cl
2:24.48
2
Womens 800m 40-49
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
wisotsky, laurie
45
Unattached
2:37.91
3
Womens 800m 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thomaselli, Riley
9
Pure Athletics
3:15.91
1
2
Williams, Chelsi
9
Incredibles
3:19.34
1
3
Williams, Nnea
9
Star Track TC_AA
3:24.44
1
4
Frost, Aubrey
9
3:25.28
1
5
Hardin, Alanna
9
Unattached
3:27.61
1
6
Wood, Makinsey
9
Cuda Elite T
4:20.09
1
Womens Mile 10 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Casurra, Taleah
10
6:06.11
1
2
Bryant, Hailey
10
Hardee County
7:20.68
1
Womens Mile 11 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Veltcheva, Ani
11
The Gainesvi
5:45.57
1
2
Mickler, Ella
11
Unattached
6:13.76
1
3
Harris, Carolyn
11
Hillsborough
6:22.43
1
4
Chiang, Mei
11
6:37.09
1
5
Shallow, Kaitlyn
11
Cuda Elite T
6:43.70
1
6
Mayer, Lindie
11
Hillsborough
6:47.35
1
7
Davis, Faith
11
Hardee County
7:43.88
1
8
Conerly, Savannah
11
Hardee County
7:53.61
1
Womens Mile 12 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cardwell, Kendyl
12
Pure Athletics
5:46.95
1
2
Pleune, Elyse
12
Hillsborough
5:46.98
1
3
Baker, Alexa
12
Unattached
5:55.61
1
4
Cooke, Sarah
12
Unattached
6:01.61
1
5
James, Lindsay
12
Unattached
6:05.74
1
6
Rybinski, Gabriell
12
Unattached
6:12.78
1
7
Kraver, Kaylee
12
Set Goals No
6:18.36
1
8
Long, Krista
12
Cuda Elite T
6:25.86
1
9
Mier, Adrianna
12
Hardee County
6:37.78
1
10
Mills, Lauren
12
Olympia Trac
6:39.96
1
11
Brauman, Jayci
12
Pure Athletics
6:43.84
1
12
Cox, Shayla
12
Hardee County
6:44.45
1
13
Quintero, Catarina
12
Cuda Elite T
7:03.68
1
14
Galin, Alexis
12
Cuda Elite T
7:31.15
1
Womens Mile 13 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, Carolyn
13
Unattached
5:52.32
1
2
Gomez, Melissa
13
Cuda Elite T
6:20.76
1
3
Copeland, Sydney
13
Set Goals No
6:21.19
1
4
Mayer, Jensen
13
Hillsborough
6:43.29
1
5
Johnson, Tori
13
Unattached
7:21.09
1
6
Shaw, Lauren
13
The Gainesvi
8:09.80
1
Womens Mile 14 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mayes, Shyanne
14
5:50.26
1
2
Hincapie, Jasmine
14
Cuda Elite T
5:51.16
1
3
Rukab, Lana
14
Set Goals No
5:56.02
1
4
Mayer, Avery
14
Chamberlain
6:14.85
1
5
Arnold, Jirah
14
Tallahassee
6:29.65
1
6
Bly, Emma
14
Hillsborough
6:57.42
1
7
Wilson, Sydni
14
Star Track TC_AA
7:15.62
1
Womens Mile 15-16 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Folio, Samantha
16
Set Goals No
5:26.28
1
2
Pinnell, Katie
15
Unattached
5:26.31
1
3
Gear, Krissy
16
Unattached
5:28.31
2
4
Hannah, Megan
16
5:30.33
2
5
Liggett, Mallory
16
Unattached
5:30.86
1
6
Friedel, Sydney
15
Set Goals No
5:39.47
1
7
Morse, Bridget
15
Atc Elite
5:39.61
1
8
Santiesteban, Broo
16
Unattached
5:42.21
1
9
Fisher, Abbey
16
Unattached
5:43.97
2
10
Groppel, Marie
15
Set Goals No
5:44.73
1
11
Martin, Haleigh
16
sandknats
5:50.15
1
12
Basford, Chelsea
15
Set Goals No
5:54.30
1
13
Boethig, Lindsay
16
Unattached
5:55.75
2
14
Basford, Brianna
15
Set Goals No
5:56.17
2
15
Langston, Alyssa
15
sandknats
5:56.49
2
16
vansant, lindsey
15
Unattached
5:56.68
2
17
Boethig, Kaley
16
Unattached
5:57.22
2
18
Basford, Ashley
15
Set Goals No
6:07.64
2
19
Wilson, Matoaka
16
Need 4 Speed
6:17.25
1
20
Bennett, Emily
16
Unattached
6:49.64
2
21
Crihfield, Tabitha
15
7:05.86
2
22
Moffett, Haley
16
Unattached
7:11.19
2
23
Rohrer, Greta
15
Pure Athletics
7:24.15
2
24
Michalk, Grace
15
Hillsborough
7:35.42
2
Womens Mile 17-19 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brookover, Hannah
17
Unattached
5:21.13
1
2
Parrish, Maggie
17
Chamberlain
5:31.26
1
3
McGlinn, Carley
17
Unattached
5:36.69
1
4
Pollock, Briana
18
Unattached
5:36.76
1
5
Rudman, Emma
17
Fort Walton Beac
5:37.31
1
6
Lyons, Sage
18
Sota Project
5:40.68
1
7
Zeller, Skye
17
Unattached
5:40.71
1
8
Morse, Nicole
18
Atc Elite
5:42.11
1
9
Skipper, Elizabeth
18
Unattached
5:44.91
1
10
Rivers, Bryanna
17
New Tampa Tr
5:45.66
1
11
Weisberger, Jamie
18
Unattached
5:46.10
2
12
Winton, Amber
17
Unattached
5:49.72
2
13
Borgen, Delsie
18
Unattached
5:50.02
1
14
sigler, rachel
17
Unattached
5:54.97
1
15
Griffin, Nia
18
5:55.12
1
16
Paul, Grace
18
Unattached
5:56.41
2
17
Guenther, Sydney
18
Unattached
6:04.69
1
18
Albano, Kristie
17
Unattached
6:07.88
2
19
Lowe, Elizabeth
18
6:17.31
2
20
Tucker, Payton
17
Unattached
6:19.76
2
21
Lapp, Rebekah
18
Unattached
6:19.85
2
22
Britt, Sydney
17
Unattached
6:21.93
2
23
Gopie, Cianna
17
Unattached
6:25.81
2
24
Forgie, Kenzie
18
Unattached
6:30.81
2
25
Barker, Brynn
17
Cuda Elite T
6:33.49
2
26
dampier, michelle
17
Palatka
6:33.74
2
27
sheehan, Ragan
17
Palatka
7:01.13
2
28
Gahres, Elizabeth
17
Unattached
7:01.30
2
29
Williams, Molly
18
Palatka
7:51.71
2
Womens Mile 29andU 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Huskey, Macy
22
Florida
5:09.20
1
2
Irwin, Alexis
22
North Florida
5:10.87
1
3
Tancic, Jelena
24
Saint Leo
5:11.20
1
4
Stallings, Emily
North Florida
5:17.42
1
5
Walker, Sophie
Florida Atlantic
5:18.42
1
6
Sell, Chloe
25
Florida Atlantic
5:18.57
1
7
Shanks, QuanDra
20
Florida A&M
5:23.54c
1
8
Johnson, Amber
20
Florida
5:25.78
1
9
Limo, Fridah
Florida A&M
5:26.54c
1
10
McCormick, Natalie
20
Saint Leo
5:36.30
2
11
Nygren, Lauren
25
Webber Internati
5:38.71
2
12
Ross, Aleiyah
23
Embry-Riddle
5:42.29
2
13
Orr, Alex
Embry-Riddle
5:44.49
1
14
Ramirez, Hanna
23
Flagler
5:45.30
2
15
Fredrick, Rachel
20
Webber Internati
6:46.56
2
Womens Mile 9 1
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thomaselli, Riley
9
Pure Athletics
6:50.17
1
2
Williams, Nnea
9
Star Track TC_AA
6:59.00
1
3
Hardin, Alanna
9
Unattached
7:10.45
1
4
Wood, Makinsey
9
Cuda Elite T
9:06.82
1
Womens 3000m 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Veltcheva, Ani
11
The Gainesvi
10:58.17
1
2
Mickler, Ella
11
Unattached
12:08.61
1
Womens 3000m 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pleune, Elyse
12
Hillsborough
11:29.49
1
2
Cardwell, Kendyl
12
Pure Athletics
11:31.81
1
3
Cooke, Sarah
12
Unattached
11:39.34
1
4
Long, Krista
12
Cuda Elite T
12:02.49
1
5
Cox, Shayla
12
Hardee County
12:19.66
1
6
Quintero, Catarina
12
Cuda Elite T
13:53.80
1
Womens 3000m 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gomez, Melissa
13
Cuda Elite T
11:42.60
1
Womens 3000m 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hincapie, Jasmine
14
Cuda Elite T
11:20.50
1
2
Mier, Tatiana
14
Hardee County
11:33.39
1
3
Williams, Summer
14
Tallahassee
12:04.25
1
Womens 3000m 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Liggett, Mallory
16
Unattached
10:50.20
1
2
Farnsworth, Claire
16
Unattached
10:50.95
1
3
Fisher, Abbey
16
Unattached
11:02.71
1
4
Santiesteban, Broo
16
Unattached
11:20.07
1
5
Boethig, Kaley
16
Unattached
11:56.70
1
6
Bennett, Emily
16
Unattached
13:02.98
1
Womens 3000m 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weisberger, Jamie
18
Unattached
11:27.97
1
2
Winton, Amber
17
Unattached
11:45.19
1
3
Guenther, Sydney
18
Unattached
12:04.44
1
4
Lyden, Adair
17
Unattached
12:42.11
1
Womens 3000m 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
--
Polite, April
Florida A&M
00.24c
2
1
Svensson, Amelie
Florida Atlantic
10:10.36
1
2
Kibii, Judith
Florida A&M
10:19.44c
1
3
Solis, Katy
21
Jacksonville
10:21.08
1
4
Walker, Sophie
Florida Atlantic
10:23.05
1
5
Limo, Fridah
Florida A&M
10:23.54c
1
6
Irwin, Alexis
22
North Florida
10:29.00
1
7
Kosgei, Effiey
22
Florida A&M
10:32.64c
1
8
Heller-Spencer, Ki
25
Florida Atlantic
10:38.25
1
9
Marino, Caitlin
20
Jacksonville
10:38.27
1
10
Hensley, Kelly
North Florida
10:42.85
1
11
McKinney, Christin
North Florida
10:47.24
1
12
Chelelgo, Cynthia
22
Florida A&M
10:47.84c
1
13
Ogilvie, Sydni
Southeastern Uni
10:50.96
2
14
Wolff, Michelle
North Florida
10:52.44
1
15
Pan, Nyajock
20
Bethune-Cookman
10:56.86
2
16
Meyer, Grace
North Florida
11:03.47
1
17
Deibner, Sarah
Southeastern Uni
11:03.96
2
18
Van Tine, Jasmine
Florida Atlantic
11:10.45
2
19
Cheruiyot, Phyllis
24
Florida A&M
11:11.54c
2
20
Mund, Sara
22
Flagler
11:20.00
2
22
Schultz, Christina
Florida Atlantic
11:23.78
2
23
Jones, Kimberly
25
Florida Atlantic
11:24.65
2
24
Milian, Anet
22
Saint Leo
11:30.95
2
25
Gallego, Nathaly
25
Florida Atlantic
12:01.35
2
26
Knipe, Allison
21
Saint Leo
12:16.01
2
21
Shanks, QuanDra
20
Florida A&M
6:51:21.54c
2
--
Orr, Alex
Embry-Riddle
DNF
2
--
condon, caroline
Saint Leo
DNF
2
Womens 3000m 30-39
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Suda, Betsy
34
Florida Track Cl
10:10.40
1
Womens 55m Hurdles 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Peterson, Tyra
11
Ppg
12.97
nwi
1
Womens 55m Hurdles 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
King, Annesha
12
Ppg
12.99
nwi
1
Womens 55m Hurdles 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
James, Natiya
13
Ppg
09.60
nwi
1
2
King, Jade
13
Take Flight
09.80
nwi
1
3
Bryant-Berry, Zani
13
V12 Athletic
11.21
nwi
1
Womens 55m Hurdles 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thomas, Amaya
14
Trinity Elit
09.64
nwi
1
2
Mallary, Diamond
14
Olympia Trac
09.75
nwi
1
Womens 55m Hurdles 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tate, Aria
16
New Tampa Tr
08.91
nwi
1
2
Jones, Teniya
16
Olympia Trac
09.09
nwi
2
3
Gayles, Giana
16
09.19
nwi
1
4
Monborne, Macie
16
09.73
nwi
1
5
Ofokansi, Chi Chi
16
09.86
nwi
2
6
Euson, Trinity
16
Haines City
09.92
nwi
2
7
Holt, Avonti
16
New Tampa Tr
10.16
nwi
1
8
Del Castillo, Ashl
16
Unattached
10.76
nwi
2
9
Kaigler, Vonisha
15
Unattached
11.37
nwi
1
10
Wesley, Rae Anne
16
Jac
12.09
nwi
1
Womens 55m Hurdles 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Turner, Domonique
18
Unattached
08.19
nwi
1
2
McGee, Brittany
19
Farragut Tra
08.29
nwi
1
3
Welsh, Olivia
18
727 Youth Tr
08.68
nwi
3
4
McKnight, Destiny
18
08.71
nwi
3
5
Simpson, Onyx
18
Unattached
08.77
nwi
2
6
Payne, Brianna
19
Unattached
08.83
nwi
1
7
Starks, Alexis
18
Velocity Tra
08.84
nwi
1
8
Dames, Taylor
19
Unattached
09.01
nwi
2
9
Fleurima, Kimlie
19
Trinity Elit
09.03
nwi
2
10
Valentin, Jeyland
18
Trinity Elit
09.04
nwi
1
11
Simmons, Vashanti
17
Fast Track
09.36
nwi
3
12
Thomas, Ashley
17
Road Runner
09.68
nwi
1
13
Powers, Kirby
18
Jac
09.82
nwi
2
14
Mbionwu, Catherine
17
09.97
nwi
2
15
Kilborne, McKenzie
19
10.05
nwi
2
16
Costict, Cierra
17
Fort Walton Beac
10.13
nwi
2
17
Banks, Jasmine
18
Unattached
10.29
nwi
2
18
Pierre Louis, Dest
18
Haines City
10.49
nwi
3
19
Hawkins, Kayla
18
North Florida
10.68
nwi
2
20
Lightner, Lauren
17
DC Knight Runner
11.52
nwi
3
Womens 55m Hurdles 39 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Clay, Raven
25
Unattached
07.87
nwi
1
2
Ndu, Ugonna
24
Unattached
07.90
nwi
1
4
Eady, Tyjah
22
Florida
08.22
nwi
1
5
Webley, Brittney
22
Jacksonville
08.23
nwi
1
6
Richard, Ja'Mesha
22
Jacksonville
08.26
nwi
1
7
Jenkins, Erica
22
Bethune-Cookman
08.45
nwi
1
8
Favors, Ashley
22
Florida
08.47
nwi
1
3
Ivey, Ashley
21
Florida A&M
1:38.14c
nwi
1
Womens 55m Hurdles 39 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Clay, Raven
25
Unattached
07.71
nwi
1
2
Ndu, Ugonna
24
Unattached
07.96
nwi
3
4
Richard, Ja'Mesha
22
Jacksonville
08.21
nwi
1
5
Favors, Ashley
22
Florida
08.28
nwi
3
6
Eady, Tyjah
22
Florida
08.29
nwi
2
7
Jenkins, Erica
22
Bethune-Cookman
08.31
nwi
3
8
Webley, Brittney
22
Jacksonville
08.34
nwi
3
9
Brown, Summer
Bethune-Cookman
08.51
nwi
1
10
Hearn, Tianna
21
North Florida
08.60
nwi
1
11
Green-Anderson, Ha
21
Embry-Riddle
08.61
nwi
2
12
Thorsås, Frida
Florida Atlantic
08.65
nwi
2
13
Smith, Cassidy
Florida Atlantic
08.67
nwi
3
14
Miller, Emily
North Florida
08.96
nwi
2
15
Clark, Brianna
Warner Southern
09.10
nwi
3
16
Williams, Dominiqu
Bethune-Cookman
09.31
nwi
2
17
Musser, Kristen
21
Jacksonville
09.59
nwi
2
3
Ivey, Ashley
21
Florida A&M
1:38.24c
nwi
0
Womens 4x400m Relay 29andU
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Webley
,
Hodnett
,
Richard
,
Chung
Jacksonville
3:59.04
1
2
Younker
,
Philbert
,
Johnson
,
Grimes
North Florida
4:02.30
1
3
Mallory
,
Mills
,
Spivey
,
Ciede
Bethune-Cookman
4:04.99
2
4
Trader
,
Boldin
,
Løken
,
Valentin
Florida Atlantic
4:10.59
1
5
Joseph
,
Nygren
,
Pierce
,
Whitfiel
Webber Internati
4:15.86
1
6
Hyppolit
,
Marcus
,
Cooper
,
Bowen
Bethune-Cookman
4:18.26
2
7
Carr
,
Shabazz
,
Baldwin
,
Adams
Florida Memorial
4:36.46
2
8
Williams
,
Williams
,
Jenkins
,
Brown
Bethune-Cookman
4:46.21
2
Womens Distance Medley 29andU
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cripe
,
Fontanez
,
Reeves
,
Wellman
Florida Atlantic
12:19.17
1
2
Fagan
,
McCormic
,
csubak
,
Tancic
Saint Leo
12:54.98
1
3
Love
,
Levine
,
Tafoya
,
Metcalfe
Embry-Riddle
13:02.95
1
4
Adams
,
Knipe
,
McCormic
,
Milian
Saint Leo
13:41.09
1
Womens Shot Put 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reese, Karis
10
Unattached
20-08.00
(20.00m)
1
2
Moore, Xyiah
10
V12 Athletic
12-01.50
(12.00m)
1
Womens Shot Put 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shaw, Johntavia
12
Unattached
31-10.00
(31.00m)
1
2
Harris, Darryiel
12
WV Pal Light
17-06.75
(17.00m)
1
3
Saravia, Bianca
12
Cuda Elite T
17-00.00
(17.00m)
1
4
Garcon, Melissa
12
Cuda Elite T
13-09.00
(13.00m)
1
Womens Shot Put 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Russell, Tallia
13
Unattached
33-01.00
(33.00m)
1
Womens Shot Put 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thomas, Antonia
14
Tallahassee
39-08.50
(39.00m)
1
2
Fernandez, Kimberl
14
31-00.00
(31.00m)
1
Womens Shot Put 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, Jordan
16
Tallahassee
33-08.00
(33.00m)
1
2
Gayles, Giana
16
32-01.00
(32.00m)
1
3
Mcclary, Iyana
16
727 Youth Tr
30-05.00
(30.00m)
1
4
Riggins, Naomi
15
Tallahassee
29-04.75
(29.00m)
1
5
Melton, Jar'Tiyona
15
Unattached
28-09.00
(28.00m)
1
6
Chiles, Celeste
15
Unattached
28-02.75
(28.00m)
1
7
Leibe, Eloise
15
IMG Academy
27-02.50
(27.00m)
1
8
Wesley, Rae Anne
16
Jac
22-03.00
(22.00m)
1
9
Morris, Lexi
15
Jac
21-03.25
(21.00m)
1
Womens Shot Put 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Style, Kameliah
17
Trinity Elit
37-04.00
(37.00m)
1
2
Bullock, Shadayzha
18
Pure Athletics
37-04.00
(37.00m)
1
3
Green, Aaliyah
17
Unattached
32-08.25
(32.00m)
1
4
Spence, Danielle
18
32-07.50
(32.00m)
1
5
Jackson, Jasmine
17
Unattached
32-02.00
(32.00m)
1
6
Kerr, Alexis
17
Top Notch Tr
32-01.50
(32.00m)
1
7
Wilburn, Leelah
17
North Florida
31-05.75
(31.00m)
1
8
Banks, Jasmine
18
Unattached
30-04.75
(30.00m)
1
9
Fields, Jordan
17
St Johns Str
26-04.50
(26.00m)
1
10
Aydelette, Mackenz
18
St Johns Str
25-04.75
(25.00m)
1
11
Pappas, Monica
17
Unattached
19-04.75
(19.00m)
1
12
Jackson, Jelina
18
Savannah Cha
19-00.75
(19.00m)
1
Womens Shot Put 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Richardson, Desire
22
Bethune-Cookman
14.15m
(46'5)
1
2
Turner, Samantha
23
Jacksonville
13.47m
(44'2.25)
1
3
Aaron, Andrea
21
Florida A&M
12.57m
(41'2.75)
1
4
Thorsås, Frida
Florida Atlantic
12.46m
(40'10.5)
1
5
Clark, Kree
23
Jacksonville
12.28m
(40'3.25)
1
6
Futch, Sally Marie
24
Jacksonville
12.03m
(39'5.5)
1
7
Scott, Shanquane
20
Webber Internati
11.73m
(38'5.75)
1
8
Rivera, Alana
23
Bethune-Cookman
11.46m
(37'7)
1
9
Saint Fluer, Medji
22
Florida Memorial
10.68m
(35'0.25)
1
10
Isenard, Christina
Embry-Riddle
10.28m
(33'8.5)
1
11
Byrd, Eunique
Florida Memorial
9.70m
(31'9.75)
1
12
Cabrera, Jaylyn
Webber Internati
8.64m
(28'4)
1
Womens Shot Put 6 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Watkins, Wyani
6
Olympia Trac
11-06.00
(11.00m)
1
Womens Shot Put 60-69
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clark, Clovis
60
atlanta trac
6.93m
(22'8.75)
1
Womens Shot Put 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Daniels, Asia
7
The Gainesvi
9-04.00
(9.00m)
1
2
Logan, Mariah
7
Savannah Cha
8-10.50
(8.00m)
1
Womens Shot Put 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shaw, Johnnay
9
Unattached
20-01.00
(20.00m)
1
2
Whitfield, Kamille
9
15-05.50
(15.00m)
1
3
Hardin, Alanna
9
Unattached
10-09.00
(10.00m)
1
Womens Weight Throw 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clark, Kree
23
Jacksonville
18.51m
(60'8.5)
1
2
Turner, Samantha
23
Jacksonville
17.10m
(56'1)
1
3
Richardson, Desire
22
Bethune-Cookman
16.37m
(53'8.25)
1
4
Solano, Marcela
22
Webber Internati
15.66m
(51'4.5)
1
5
Futch, Sally Marie
24
Jacksonville
14.50m
(47'6.75)
1
6
Rivera, Alana
23
Bethune-Cookman
14.00m
(45'11)
1
7
Aaron, Andrea
21
Florida A&M
13.67m
(44'10)
1
8
Scott, Shanquane
20
Webber Internati
11.68m
(38'3.75)
1
9
Saint Fluer, Medji
22
Florida Memorial
11.06m
(36'3.25)
1
10
Cabrera, Jaylyn
Webber Internati
9.68m
(31'9)
1
11
Byrd, Eunique
Florida Memorial
9.37m
(30'8.75)
1
--
Gordon, Aneshia
Florida A&M
--
(--)
1
Womens High Jump 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miller, Emily
North Florida
1.70m
(5'6.75)
1
2
Young, Alyssa
North Florida
1.60m
(5'2.75)
1
2
Trigg, Kasie
22
Bethune-Cookman
1.60m
(5'2.75)
1
4
Abbott, Markie
Northwood (FL) U
1.60m
(5'2.75)
1
5
Mueller, Stephanie
Embry-Riddle
1.60m
(5'2.75)
1
6
Ellis, Alexandra
20
Northwood (FL) U
1.55m
(5'1)
1
7
Fredrick, Rachel
20
Webber Internati
1.50m
(4'11)
1
8
Dennard, Charrie
20
Webber Internati
1.40m
(4'7)
1
--
Marcus, Jalilissa
Bethune-Cookman
NH
(--)
1
Womens High Jump 60-69
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lowery, Linda
64
atlanta trac
1.15m
(3'9.25)
1
2
Clark, Clovis
60
atlanta trac
1.00m
(3'3.25)
1
Womens Long Jump 10
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gordon, Omaria
10
12-08.25
(12.00m)
nwi
1
2
Padgett, Da'Myjah
10
WV Pal Light
12-00.50
(12.00m)
nwi
1
3
Simpson, Sarai
10
WV Pal Light
10-10.50
(10.00m)
nwi
1
4
Douglas, LaDymond
10
Ppg
9-06.75
(9.00m)
nwi
1
5
Patel, Keya
10
The Gainesvi
6-03.25
(6.00m)
nwi
1
Womens Long Jump 11
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Carr, Jarvia
11
Evolution Sp
12-09.50
(12.00m)
nwi
1
2
Buckle, Kylah
11
Unattached
12-00.75
(12.00m)
nwi
1
3
Vreen, Kalani
11
Ppg
11-04.00
(11.00m)
nwi
1
4
Thomas, Tori
11
G-Force
11-03.00
(11.00m)
nwi
1
5
Ferguson, Danae
11
The Gainesvi
10-09.50
(10.00m)
nwi
1
6
Capel, Serenity
11
Team Lightni
10-05.25
(10.00m)
nwi
1
7
Hooper, Kayla
11
The Gainesvi
6-05.25
(6.00m)
nwi
1
Womens Long Jump 12
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mizell, Taliyah
12
G-Force
12-10.50
(12.00m)
nwi
1
2
Beauford, Ashari
12
Evolution Sp
12-01.25
(12.00m)
nwi
1
3
Harris, Darryiel
12
WV Pal Light
11-09.75
(11.00m)
nwi
1
4
Mottley, Raija
12
Olympia Trac
11-08.00
(11.00m)
nwi
1
5
Sullivan, Carmen
12
Unattached
11-04.25
(11.00m)
nwi
1
6
Hill-Miles, Taylor
12
The Gainesvi
10-00.75
(10.00m)
nwi
1
Womens Long Jump 13
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Benjamin, Shaniya
13
Unattached
15-09.50
(15.00m)
nwi
1
2
James, Natiya
13
Ppg
14-07.25
(14.00m)
nwi
1
3
Teague, Eriana
13
Evolution Sp
13-10.50
(13.00m)
nwi
1
4
Dyer, Thalia
13
Trinity Elit
13-09.25
(13.00m)
nwi
1
5
Bryant-Berry, Zani
13
V12 Athletic
13-08.25
(13.00m)
nwi
1
6
Lewis, Shyteria
13
Ppg
12-08.50
(12.00m)
nwi
1
7
Long, Rachel
13
Evolution Sp
12-07.75
(12.00m)
nwi
1
8
Woodall, Shawna
13
Unattached
11-11.25
(11.00m)
nwi
1
9
Quarterman, Jordyn
13
Savannah Cha
11-09.50
(11.00m)
nwi
1
Womens Long Jump 14
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wells, Ani
14
Unattached
16-04.75
(16.00m)
nwi
1
2
Caya, Jolie
14
Unattached
14-02.00
(14.00m)
nwi
1
3
Franco, Samantha
14
Unattached
13-07.00
(13.00m)
nwi
1
3
Rajner, Sequoyah
14
Unattached
13-07.00
(13.00m)
nwi
1
5
Harrison, Raven
14
Ppg
13-06.00
(13.00m)
nwi
1
6
Arnold, Jirah
14
Tallahassee
13-04.00
(13.00m)
nwi
1
7
Poole, Tazarryia
14
Unattached
12-10.00
(12.00m)
nwi
1
8
Hicks, Auria
14
Ppg
12-08.00
(12.00m)
nwi
1
10
Beauford, Parris
14
Evolution Sp
11-00.00
(11.00m)
nwi
1
9
Bean, Antari
14
The Gainesvi
11-05.00
(11.00m)
nwi
1
11
Murphy, Jaelynn
14
WV Pal Light
10-08.50
(10.00m)
nwi
1
12
Ruise, Justice
14
The Gainesvi
8-08.00
(8.00m)
nwi
1
Womens Long Jump 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barnett, Katie
16
Farragut Tra
16-02.50
(16.00m)
nwi
1
2
Mitchell, Adrianna
16
Tallahassee
15-06.50
(15.00m)
nwi
1
3
Schumacher, Grace
16
DC Knight Runner
15-06.25
(15.00m)
nwi
1
4
Monborne, Macie
16
14-11.75
(14.00m)
nwi
1
5
Ashley, Maya
15
Unattached
14-06.50
(14.00m)
nwi
1
6
Jones, Royce
15
Lightning Sp
14-02.75
(14.00m)
nwi
1
7
Kaigler, Vonisha
15
Unattached
14-01.25
(14.00m)
nwi
1
8
Gates, Alexis
16
Unattached
12-08.75
(12.00m)
nwi
1
9
Boswell, Lauren
15
Jac
11-02.75
(11.00m)
nwi
1
10
Wesley, Rae Anne
16
Jac
10-08.50
(10.00m)
nwi
1
11
Smith, Kamryn
16
Unattached
10-04.25
(10.00m)
nwi
1
Womens Long Jump 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McGee, Brittany
19
Farragut Tra
18-03.50
(18.00m)
nwi
1
2
Simmons, Kaira
17
Take Flight
16-05.00
(16.00m)
nwi
1
3
Gatinho, Marina
19
Unattached
16-04.75
(16.00m)
nwi
1
4
Harper, Zoe
19
Jac
16-02.50
(16.00m)
nwi
1
5
Ogles, Olivia
18
Unattached
15-11.00
(15.00m)
nwi
1
6
Thomas, Ashley
17
Road Runner
15-07.25
(15.00m)
nwi
1
7
Miller, Raven
17
Fast Track
15-06.75
(15.00m)
nwi
1
8
Sanders, Keosha
17
Take Flight
15-02.25
(15.00m)
nwi
1
9
McCoy, Mia
18
Unattached
15-01.25
(15.00m)
nwi
1
10
Tucker, Alexis
17
Unattached
14-11.75
(14.00m)
nwi
1
11
Rice, Frances
19
Jac
14-11.00
(14.00m)
nwi
1
12
Bradley-Macklin, K
17
Unattached
14-10.50
(14.00m)
nwi
1
13
Williams, Rashea
18
Savannah Cha
14-08.75
(14.00m)
nwi
1
14
Achenbach, Kayla
17
Victory Fitn
14-06.00
(14.00m)
nwi
1
15
Lusnia, Ciara
18
Clearwater
14-05.25
(14.00m)
nwi
1
16
Powers, Kirby
18
Jac
14-03.00
(14.00m)
nwi
1
17
Patrick, jasha
19
Team Lightni
13-11.25
(13.00m)
nwi
1
18
Douglas, Jordan
18
Velocity Sun
13-11.00
(13.00m)
nwi
1
19
Martinez, Jenna
18
Unattached
13-06.00
(13.00m)
nwi
1
20
George, Tierra
18
Top Notch Tr
13-02.00
(13.00m)
nwi
1
21
Jackson, Jelina
18
Savannah Cha
12-03.75
(12.00m)
nwi
1
22
Pappas, Monica
17
Unattached
12-03.50
(12.00m)
nwi
1
23
Montgomery, Keandr
18
Victory Fitn
11-09.00
(11.00m)
nwi
1
24
Arroyo, Melanie
18
Unattached
11-07.50
(11.00m)
nwi
1
Womens Long Jump 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Green-Anderson, Ha
21
Embry-Riddle
5.44m
(17'10)
nwi
1
2
Everheart, Mar'Rhe
25
Florida Atlantic
5.41m
(17'8.75)
nwi
1
3
Story, Taylor
23
Jacksonville
5.36m
(17'7)
nwi
1
4
Spivey, Carlecia
Bethune-Cookman
5.29m
(17'4.25)
nwi
1
5
Ivey, Ashley
21
Florida A&M
5.29m
(17'4.25)
nwi
1
6
Marcus, Jalilissa
Bethune-Cookman
5.23m
(17'1.75)
nwi
1
7
Dawkins, Artisha
20
Webber Internati
5.09m
(16'8.25)
nwi
1
8
Pierce, Bre'Shea
20
Webber Internati
4.99m
(16'4.25)
nwi
1
9
Dennard, Charrie
20
Webber Internati
4.97m
(16'3.5)
nwi
1
10
Alston, Jharna
Florida A&M
4.87m
(15'11.5)
nwi
1
11
Diggs, Raven
21
Florida A&M
4.75m
(15'7)
nwi
1
12
Victor, Gida
19
Northwood (FL) U
4.60m
(15'1)
nwi
1
13
Jocelin, Kristie
Northwood (FL) U
4.54m
(14'10.5)
nwi
1
14
Musser, Kristen
21
Jacksonville
4.51m
(14'9.5)
nwi
1
15
Ramirez, Evanna
23
Embry-Riddle
4.33m
(14'2.25)
nwi
1
16
Brown, Faith
Florida A&M
4.31m
(14'1.5)
nwi
1
17
Jones, Ángel
Warner Southern
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
Womens Long Jump 6 and Under
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hargon, Mikinzie
6
The Gainesvi
6-10.25
(6.00m)
nwi
1
2
Salters, Miracle
5
Olympia Trac
6-04.00
(6.00m)
nwi
1
3
Watkins, Wyani
6
Olympia Trac
5-11.00
(5.00m)
nwi
1
4
Smith, Alanna
5
Liberty
5-07.00
(5.00m)
nwi
1
5
Harris, Javashja
5
Olympia Trac
5-03.25
(5.00m)
nwi
1
--
brahim, Amirah
6
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump 60-69
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
lowther, jocelyn
61
Unattached
3.37m
(11'0.5)
nwi
1
2
Lowery, Linda
64
atlanta trac
3.27m
(10'8.5)
nwi
1
3
Rhodes, Carol
67
atlanta trac
1.48m
(4'10.25)
nwi
1
Womens Long Jump 7-8
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McClellon, Kenniyc
8
Ppg
8-02.00
(8.00m)
nwi
1
1
Padgett, De-Niya
7
WV Pal Light
8-02.00
(8.00m)
nwi
1
3
Crossman, Myracle
8
Unattached
7-09.25
(7.00m)
nwi
1
4
Flemmings, Laila
7
WV Pal Light
7-04.25
(7.00m)
nwi
1
5
Logan, Mariah
7
Savannah Cha
6-11.00
(6.00m)
nwi
1
6
Waldon, Taliyah
7
The Gainesvi
6-01.00
(6.00m)
nwi
1
7
McCoy, Karajah
8
Unattached
5-08.75
(5.00m)
nwi
1
8
Scott, Jaleah
7
Victory Fitn
5-05.00
(5.00m)
nwi
1
9
Szabla, Reyne
7
727 Youth Tr
5-00.50
(5.00m)
nwi
1
10
Paschal, Kelsie
8
Xtreme Youth Ath
4-08.25
(4.00m)
nwi
1
11
O'Reilly, Idriana
8
The Gainesvi
4-06.00
(4.00m)
nwi
1
12
O'Relly, Jaiana
7
The Gainesvi
2-07.75
(2.00m)
nwi
1
Womens Long Jump 9
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Chelsi
9
Incredibles
11-11.75
(11.00m)
nwi
1
2
Allen, Sidney
9
Unattached
10-11.25
(10.00m)
nwi
1
3
Bedinghaus, Taylor
9
727 Youth Tr
10-00.00
(10.00m)
nwi
1
4
Stewart, LaMaya
9
V12 Athletic
9-04.75
(9.00m)
nwi
1
5
Brown, Zahmya
9
Pure Athletics
8-09.75
(8.00m)
nwi
1
6
Washington, Patien
9
Savannah Cha
8-08.00
(8.00m)
nwi
1
7
Norman, Aniya
9
Ppg
8-05.00
(8.00m)
nwi
1
8
Whitfield, Kamille
9
8-04.50
(8.00m)
nwi
1
9
Steele, Sydney
9
Need 4 Speed
8-00.50
(8.00m)
nwi
1
10
Washington, Faith
9
Savannah Cha
7-05.50
(7.00m)
nwi
1
11
Copeland, Azariyah
9
WV Pal Light
5-07.50
(5.00m)
nwi
1
12
Teague, Jayla
9
Unattached
3-03.00
(3.00m)
nwi
1
Womens Triple Jump 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Giacomucci, Ashley
20
Florida A&M
11.44m
(37'6.25)
nwi
1
2
Brown, Summer
Bethune-Cookman
11.36m
(37'3)
nwi
1
3
Trigg, Kasie
22
Bethune-Cookman
11.17m
(36'7.75)
nwi
1
4
Richard, Ja'Mesha
22
Jacksonville
11.14m
(36'6.5)
nwi
1
5
Dennard, Charrie
20
Webber Internati
10.97m
(35'11.75)
nwi
1
6
Brown, Daisha
Embry-Riddle
10.80m
(35'5)
nwi
1
7
Dawkins, Artisha
20
Webber Internati
9.88m
(32'4.75)
nwi
1
8
Ramirez, Evanna
23
Embry-Riddle
9.67m
(31'8.5)
nwi
1
9
Jones, Ángel
Warner Southern
9.39m
(30'9.5)
nwi
1
--
Ivey, Ashley
21
Florida A&M
--
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault 15-16
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dingler, Carson
16
Unattached
12-06.00
(12.00m)
1
2
Radenhausen, Hanna
16
Thin Air Vau
9-06.00
(9.00m)
1
3
Kellogg, Kelly
16
727 Youth Tr
9-00.00
(9.00m)
1
4
Brown, Morgan
15
727 Youth Tr
8-06.00
(8.00m)
1
4
Biller, Kasey
16
Unattached
8-06.00
(8.00m)
1
6
Drummonds, Kinley
16
Unattached
7-06.00
(7.00m)
1
6
Lee, Hayden
16
Unattached
7-06.00
(7.00m)
1
8
Chiles, Celeste
15
Unattached
7-00.00
(7.00m)
1
--
Morris, Lexi
15
Jac
NH
(--)
1
--
Vaughn, Karsyn
16
Unattached
NH
(--)
1
Womens Pole Vault 17-19
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carrol, Nicole
18
Unattached
13-00.00
(13.00m)
1
2
Sheppard, Nati
19
Pole Vault C
12-06.00
(12.00m)
1
3
Rice, Frances
19
Jac
11-00.00
(11.00m)
1
4
Harper, Zoe
19
Jac
11-00.00
(11.00m)
1
10
Logue, Taylor
17
Unattached
10-00.00
(10.00m)
1
5
Sherrill, Rachel
17
Unattached
10-06.00
(10.00m)
1
6
Turner, Haidyn
17
Thin Air Vau
10-00.00
(10.00m)
1
6
Welsh, Olivia
18
727 Youth Tr
10-00.00
(10.00m)
1
8
Sastre, Karin
18
Unattached
10-00.00
(10.00m)
1
9
Breske, Nicole
17
Thin Air Vau
10-00.00
(10.00m)
1
11
Jesson, Kaleena
18
Thin Air Vau
9-06.00
(9.00m)
1
11
Morton, Samantha
18
Unattached
9-06.00
(9.00m)
1
13
Byrne, Angela
18
Crystal River
9-06.00
(9.00m)
1
14
Jameson, Amy
18
Set Goals No
9-06.00
(9.00m)
1
15
Lopez, Ana
19
Unattached
9-00.00
(9.00m)
1
15
drummonds, savanna
18
Unattached
9-00.00
(9.00m)
1
15
Keating, Tarra
18
Thin Air Vau
9-00.00
(9.00m)
1
18
Bryan, Madison
18
Thin Air Vau
9-00.00
(9.00m)
1
19
Ogles, Olivia
18
Unattached
9-00.00
(9.00m)
1
19
Carrillo, Alyssa
18
Unattached
9-00.00
(9.00m)
1
21
Anderson, Haley
19
Unattached
8-06.00
(8.00m)
1
22
Parys, Joanna
17
727 Youth Tr
7-00.00
(7.00m)
1
22
Powers, Kirby
18
Jac
7-00.00
(7.00m)
1
22
Sparks, Julie
17
Thin Air Vau
7-00.00
(7.00m)
1
--
Forgie, Kenzie
18
Unattached
NH
(--)
1
--
Kroul, Chase
18
Unattached
NH
(--)
1
Womens Pole Vault 29andU
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Walker, Megan
21
North Florida
3.45m
(11'3.75)
1
2
Vandervelde, Nikki
20
Unattached
3.45m
(11'3.75)
1
3
Mueller, Stephanie
Embry-Riddle
3.30m
(10'9.75)
1
4
Vivlamore, Abigail
21
Unattached
3.30m
(10'9.75)
1
5
Simon, Meg
21
North Florida
3.30m
(10'9.75)
1
6
Brenner, Jamie
20
Unattached
3.15m
(10'4)
1
6
Dierkes, Haley
21
Florida
3.15m
(10'4)
1
6
Meyers-Sinnett, Je
North Florida
3.15m
(10'4)
1
9
Kuzniewski, Daniel
23
North Florida
3.15m
(10'4)
1
9
DeRoux, Jessica
23
Bethune-Cookman
3.15m
(10'4)
1
9
Beckman, Molly
20
Unattached
3.15m
(10'4)
1
12
Baluch, McKenna
North Florida
3.00m
(9'10)
1
13
Harris, Keyosha
21
Bethune-Cookman
2.85m
(9'4)
1
14
Townsend, Shantell
22
Bethune-Cookman
2.70m
(8'10.25)
1
--
Smith, Jasmine
22
Florida A&M
--
(--)
1
--
Ostrenko, Mari
22
Unattached
NH
(--)
1
Womens Pole Vault 60-69
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnston, Janet
68
Unattached
1.78m
(5'10)
1
Womens Indoor Pentathlon 29andU 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stewart, Ashley
25
Florida Atlantic
8
1
950
2
Phillips, Stormm
21
Jacksonville
8
2
941
3
Steplight, Shawann
23
Florida A&M
8
2
4
Smith, Tiaona
21
Jacksonville
8
1
926
5
Shufford, Jenira
21
Jacksonville
8
2
919
5
Brown, Summer
Bethune-Cookman
8
1
919
7
McDougle, Crystal
Florida Atlantic
9
1
858
8
Chambers, Kirsten
Embry-Riddle
9
1
800
9
Hyppolite, Juliett
22
Bethune-Cookman
10
2
654
10
Rolle, Valencia
Bethune-Cookman
13
2
168
Womens Indoor Pentathlon 29andU 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Phillips, Stormm
21
Jacksonville
154
1
644
2
Shufford, Jenira
21
Jacksonville
155
1
629
3
Stewart, Ashley
25
Florida Atlantic
161
1
561
4
Hyppolite, Juliett
22
Bethune-Cookman
161
1
556
5
Smith, Tiaona
21
Jacksonville
162
1
549
6
McDougle, Crystal
Florida Atlantic
166
1
509
7
Brown, Summer
Bethune-Cookman
168
1
482
8
Chambers, Kirsten
Embry-Riddle
173
1
429
Womens Indoor Pentathlon 29andU High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
8
Brown, Summer
Bethune-Cookman
1
1
419
8
Rolle, Valencia
Bethune-Cookman
1
1
419
7
McDougle, Crystal
Florida Atlantic
1
1
449
6
Phillips, Stormm
21
Jacksonville
1
1
512
5
Shufford, Jenira
21
Jacksonville
1
1
577
3
Chambers, Kirsten
Embry-Riddle
2
1
678
3
Stewart, Ashley
25
Florida Atlantic
2
1
678
1
Smith, Tiaona
21
Jacksonville
2
1
783
1
Hyppolite, Juliett
22
Bethune-Cookman
2
1
783
Womens Indoor Pentathlon 29andU Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
9
Chambers, Kirsten
Embry-Riddle
5
1
438
8
Hyppolite, Juliett
22
Bethune-Cookman
5
1
456
7
Shufford, Jenira
21
Jacksonville
5
1
532
6
Stewart, Ashley
25
Florida Atlantic
5
1
546
5
Rolle, Valencia
Bethune-Cookman
5
1
570
4
Brown, Summer
Bethune-Cookman
5
1
592
1
Phillips, Stormm
21
Jacksonville
6
1
700
1
Smith, Tiaona
21
Jacksonville
6
1
700
1
McDougle, Crystal
Florida Atlantic
6
1
700
Womens Indoor Pentathlon 29andU Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
9
Stewart, Ashley
25
Florida Atlantic
7
1
322
8
Chambers, Kirsten
Embry-Riddle
7
1
326
7
McDougle, Crystal
Florida Atlantic
7
1
337
6
Hyppolite, Juliett
22
Bethune-Cookman
7
1
349
5
Rolle, Valencia
Bethune-Cookman
8
1
389
4
Brown, Summer
Bethune-Cookman
8
1
420
3
Smith, Tiaona
21
Jacksonville
9
1
451
2
Shufford, Jenira
21
Jacksonville
9
1
492
1
Phillips, Stormm
21
Jacksonville
11
1
577
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#jimmy-carnes
#jimmy-carnes-youth-invitational
0 shares:
Jimmy Carnes Indoor Track and Field Meet
,
1st Coast Track Club - Orange Park - FL - USATF Club - USATF Florida
,
2015
,
727 Youth Tr
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Unattached
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2021
10
1
2020
11
2
2019
17
2
2018
7
1
2017
55
8
1
2016
138
20
1
2015
1283
986
26
4
2014
909
255
2
2013
587
454
3
1
2012
984
252
14
2011
940
133
8
2010
647
89
9
2009
268
20
2008
95
15
1
2007
28
7
2006
1
2004
1
Show 14 more
Hashtags
#jimmy-carnes
#jimmy-carnes-youth-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!